Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Prosim ne razčlenjevat njegovih tekstov in iskati smisla, mam podoben občutek kot pri slovenščini in interpretaciji nekih random slovenskih pesnikov, kake deep zadeve so pisal, a ubistvu so se ga nabil v gostilni in strolal vse slovence :S

uredilo bitje Kastor
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 6 minutami:

nekih random slovenskih pesnikov, kake deep zadeve so pisal, a ubistvu so se ga nabil v gostilni in strolal vse slovence :S

 

Nekaj takega si imel v mislih kot je tale velemojstrovina od Kosovela?

 

Strup za podgane. Pif!
Pif, Pif, Pif, Kh.
KH. KH. KH.
Podgana umira na podstrešju.
Strihnin.
O moji mladi dnevi,
kakor tiho sonce na podstrešju.
Raz streho čutim dehtenje lip.
Crk, crk, crk, crk
crkni
Človek
Človek
Človek.
Ob 8. uri je predavanje
o človečanskih idealih.
Listi prinašajo slike
bolgarskih obešencev.
Ljudje — ?
Čitajo in se boje Boga.
Bog pa je na razpoloženju.

Povezava do prispevka

Meni pa je raziskovanje pomena za takšnimi pesmimi res carsko. No, saj je logično na moj poklic, ampak vseeno. Kosovel ni zaman genij. Predstavljajte si začetek dvajsetega stoletja, poezija v Sloveniji - drugod po Evropi niti ne več - še vedno nekaj, kar mora posredovati zgolj podobe lepega. Še grozljivo tragične zgodbe kot so recimo Jenkovi Obrazi so zavite v lepe verze — kaj te briga, če je mami umrla petletna hčerka, še vedno so tam ptički, ki uglašeni čivkajo. Potem pa pride Kosovel in ti v prvo vrstico napiše "Strup za podgane. Pif!", pa kaj si ti fukjen, jaz mam kurjo kožo samo da preberem to in si predstavljam, kaj je nek nič hudega sluteč modelček občutil ob tem in ob podobi podgane, ki umira zaradi strupa. In tam informacija, da je ob osmi uri predavanje o človeških idealih, potem pa podoba časopisov, ki prinašajo slike bolgarskih obešencev (bolgarski režim je v tistih časih množično obešal ljudi, ki so jih obtožili zarotništva). In na koncu ta "Bog pa je na razpoloženju", da te zabije do Kitajske, Bog je človeštvo zapustil, RIP. Bo la no. 

Povezava do prispevka

Tudi meni se zdi da je le malo ljudi dejansko v tistem trenutku kaj odneslo od tega. Je pa fino da zasejejo nekaj takega vate, kaj pa veš, mogoče pa čez nekaj oziroma mnogo let spet naletiš na te zadeve (ali jih poiščeš) in te potegne noter. 

Zdej bom dal en tako divjo primerjavo, ampak meni so to zdi podobno kot hoja v hribe v mladih letih. Takrat sem res na polno hejtal te familiarne pohode po hribih in gorah, zdaj čez nekih 15 let mi je pa to nekaj najlepšega. Pa to dvomim da bi me vleklo v hribe, če mi ne bi starši nekako zasejali (poturili) tega. Tako da zdaj tudi sam vlečem svoje pamže v hribe, trpim njihovo sovražnost in teženje, z upanjem da jim daš neko lepo podlago za kasnejši čas :)

 

@Ćamir (izbrisani)

Lepo spisano, avadodo. 

uredilo bitje Jake the Mess
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 10 minutami:

Šilc je definitivno Kosovel digitalnega časa <3

 

:D Ja treba je priznat, da zna pritegniti pozornost na podoben način. Meni je ta Kosovelova "pesem" takrat tudi vzela pozornost, ko sem večino časa gledal po razredu kateri sošolki bi ga naraje posvaljkal v đusi pusi in sem vmes slišal to stvaritev, sem za celo uro pozabil na sošolke. Pa še cel teden sem slabo spal, ker sem mislil na obešene bugare pred 100 leti.

 

Itak, da se v tistih letih to ni dotaknilo precej več kot 90% mladine, razen na način, da so se par dni režali po hodnikih. Odkrito me niti ne čudi, ker je to res samo za entuzijaste.

 

Ćamir (izbrisani) reče pred 4 minutami:

Petre Kolmančič

 

Petro pa poznam od malih nog :D Mi je sokrajanka (v mladosti je živela tu) in sestra od dveh kolegov, ki jih zadnje čase sicer manj vidim.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

Petro pa poznam od malih nog :D Mi je sokrajanka in sestra od dveh kolegov, ki jih zadnje čase sicer manj vidim.

Nice. Ja ja pač njeni zadnji pesniški zbirki sta mi nekaj najboljšega, sploh predzadnja.

 

"a potem vedno pride trenutek, ko želiš ugrizniti, použiti —
saj ta človeški sadež je tvoj,
vzklil in zrasel je iz zemlje in gnoja tvojega mesa —"

 

Fak no ...  Kako preproste podobe, kako učinkovite. 

Povezava do prispevka

Jaz imam tudi rad poezijo. Moj najljubši pesnik je kitajski vojaški poveljnik Zhang Zongchang.

 

To je meni osebno njegova najlepša pesmica:

 

Ti mi praviš, da naredim tole

On mi pravi, da naredim tisto

Oba sta prasca

Jebajta si mater

 

https://thissiteisbestviewed.com/2018/11/24/the-profane-poetry-of-zhang-zongchang/

 

Zhang_Chongchan.jpg

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 21 minutami:

Kaj se šteje pod kvalitetne prispevke za dostop do gnojišča? Imam že 200+ postov plus doniral sem 10 EUR pa še vedno nimam vstopa.

 

tomazek reče pred 18 minutami:

Čim si doniral bi poslal ZS Febotu in bi ti odprl. Pri postih pa je baje tudi nekaj glede pluskov.

 

mislim, da je 15 pluskov, tko da js sm stisnu enga

Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 39 minutami:

Kaj se šteje pod kvalitetne prispevke za dostop do gnojišča? Imam že 200+ postov plus doniral sem 10 EUR pa še vedno nimam vstopa.

 

Realovci nimajo dostopa do gnojisca in prav je tako in tako bo tudi ostalo. 

 

Ne saj ne, sem ti dal pluska, upam, da te spustijo not...bo v Metnogah vec placa zame buahhahahaha 

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 7 minutami:

Kvaj pa Sovica nepridiprav počne

 

ze dvakrat je reportal post kot spam

 

pac dobesedno krneki, naslednjic ga zaradi lazne prijave banam za en teden pa bo imel mir pred cingljanjem

 

@Janša ti pa tud ne drkaj z bednimi replyji, enostavno se ignorirajta, problem solved

 

slabs kot vrtec, trsiiiccccccaaaaaaaaa, un mi je pa neki reku

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...