Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Ezoterik reče pred 24 minutami:

Ne sej ne mislim tvojo pisarno, mislim pač da bi se kjerkoli ujela. Od teh dveh žensk k jih mamo je ena 45 letna gospa (lol), ki nos u službo nekakšen yoni čaj in se zavija v 10 puloverjev neodvisno od letni čas. Tadruga pa sicer hod z nami, sam je skoz kšn problem.

povsod mi je blo OK, sam tukaj pa lahko rečem da se ujamemo še za kšno stopnjo boljš kot smo se v prejšnjih firmah

 

Galko reče pred 13 minutami:

Jaz sem imel god tier sodelavce in sodelavke na prvem jobu (nekje pri 24ih), ful nas je bilo starih tam med 24 in 30, vsi ful za žur, hodil smo skupi v Štirko pa v Cvetko pa po lokalčkih pa sem pa tja, ampak potem je bila pa kr konkretna drama, ko smo pa mal preveč začel skp ven hodit in so začeli hormoni sekat... In pol je bila ena sodelavka z drugim sodelavcem, s čimer je mal v zelje skočila tretji sodelavki, neki četrti sodelavec je bil tudi živečn ker je upal da bo on zašilil tiča, čez 14 dni se je en drug duo lizaril na WC-ju in je bila spet cela drama, mel smo celo en fajt na plesišču itd itd :D:D 

 

U glavnem, lahko rata konkretno pestro na jobu 

... sam na srečo ne tolk dobr

ful mi je neugodna ideja, da bi se tud privat družila s sodelavci, ne rabijo me bolj poznat kot me

Povezava do prispevka

Momci mam eno pitanje. Enkrat sem mel na FB neko firmo, ki je delala tisk na platno (da izgleda kao neka slika) iz fotografij po želji, pa zgleda nimam več... Imam eno osebno željo, ki bi mi full pomenila in sicer bi imel tako sliko kot je spodaj natisnjeno na veliko. Nekaj čez 1 meter bi že morala biti v višino... A pozna kdo koga? A ve kdo v kaki resoluciji mora biti za tako velikost? Ker našel sem edino to na spletu, ki je 752x1063 pikslov. Ampak ta slika zasede 100kb :mellow:

 

Sinatra.thumb.jpg.d5fffd4309f636fccbc5e6430b5e23a9.jpg

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 4 minutami:

namesto da še en post nakucaš napiš keyworde v google

 

in ja, 700x1000 px je premalo.

Saj iščem več informacij. In verjel al ne... mesečno dajemo ven jumbo plakate in izdelovalcu pošiljam slike artiklov tudi 300x300 in mi še nikoli ni zavrnil, pa vedno se super vidi, ko je končan. Za fizični letak, ki gre v nabiralnike mi težijo za te slike, za jumbo plakat mi nikoli ni. Tak, da hvala vseeno za trud, čeprav nisi pomagal.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

Momci mam eno pitanje. Enkrat sem mel na FB neko firmo, ki je delala tisk na platno (da izgleda kao neka slika) iz fotografij po želji, pa zgleda nimam več... Imam eno osebno željo, ki bi mi full pomenila in sicer bi imel tako sliko kot je spodaj natisnjeno na veliko. Nekaj čez 1 meter bi že morala biti v višino... A pozna kdo koga? A ve kdo v kaki resoluciji mora biti za tako velikost? Ker našel sem edino to na spletu, ki je 752x1063 pikslov. Ampak ta slika zasede 100kb :mellow:

 

Sinatra.thumb.jpg.d5fffd4309f636fccbc5e6430b5e23a9.jpg

Za optimalen tisk moraš imeti 300dpi resolucijo. To pomeni 300 pikslov na vsak inč.

Karkoli manjšega bo megleno. Večje, kot je odstopanje, bolj megleno bo.

Za tvoj primer bi načeloma rabil fotografijo dimenzij 8362x11811px.

Kar pri povečavi te, ki si jo postal, pripelje do takih rezltatov:

Untitled-1.png

 

Bolj, kot boš gledal od daleč, maj bo blur opazen, sam če boš stal blizu, boš imel precej krš experience.

Povezava do prispevka

Bom posurfal itak. Sem vseeno še tu zapisal, ker je tolko ljudi z različnih vetrov, da se mogoče kdo celo ukvarja s tem in komplet tiskom... Našel pa bom neko varianto ziher.

 

KE RIT reče pred 1 minuto:

Za optimalen tisk moraš imeti 300dpi resolucijo. To pomeni 300 pikslov na vsak inč.

Karkoli manjšega bo megleno. Večje, kot je odstopanje, bolj megleno bo.

Za tvoj primer bi načeloma rabil fotografijo dimenzij 8362x11811px.

 

Tnx... mislim, da sem celo zasledil, da se lahko kupi v večji resoluciji... bom prečekiral še enkrat.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 20 minutami:

Momci mam eno pitanje. Enkrat sem mel na FB neko firmo, ki je delala tisk na platno (da izgleda kao neka slika) iz fotografij po želji, pa zgleda nimam več... Imam eno osebno željo, ki bi mi full pomenila in sicer bi imel tako sliko kot je spodaj natisnjeno na veliko. Nekaj čez 1 meter bi že morala biti v višino... A pozna kdo koga? A ve kdo v kaki resoluciji mora biti za tako velikost? Ker našel sem edino to na spletu, ki je 752x1063 pikslov. Ampak ta slika zasede 100kb :mellow:


V MB je kar nekaj tiskarn, ki delajo te zadeve. Guglaj Demago, tudi Comtec ..Slika pa mora biti v toliko pikslih, da je pri izbrani velikosti v cm še vedno vsaj v 300 dpi. :) To enostavno preveriš npr. v Fotošopu.  Oz. ti je že Ke Kid lepo napisal.

Glede Jumbo plakatov pa sva se že tako ali tako pogovarjala in je čisto druga zadeva. Tam se gleda iz daljave, natisnjena pika je od blizu tako velika, da lahko komot pošlješ v nižjem dpi. Jaz ko sem pripravljal billboarde za tisk, sem sicer skoraj vedno poslal v 150 dpi (ampak na mero, torej rasterska grafika recimo velikosti 5 x 3 metre = 150 dpi in je komot šlo skozi.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

V MB je kar nekaj tiskarn, ki delajo te zadeve. Guglaj Demago, tudi Comtec ..Slika pa mora biti v toliko piksklih, da je pri izbrani velikosti v cm še vedno vsaj v 300 dpi. :) To enostavno preveriš npr. v Fotošopu.  

Mislim, da sem enkrat gledal eno iz MB glih :). Bom probal najt boljšo sliko. Photoshopa pa nimam.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

Torej bi bla glih za v ovitek od nekega majhnega mobitela :D


Hja, tako je. Sicer je to moja poklicna "deformacija", ampak načeloma v tisk ne dam ničesar, kar ni vsaj v 300 dpi na željeno/končno velikost. Kompliciram celo pri "domačih" zadevah, kot so kakšne čestitke, vabila itd. :)  

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 minutami:

Hja, tako je. Sicer je to moja poklicna "deformacija", ampak načeloma v tisk ne dam ničesar, kar ni vsaj v 300 dpi na željeno/končno velikost. Kompliciram celo pri "domačih" zadevah, kot so kakšne čestitke, vabila itd. :)  

Saj te razumem. Ampak, če ni druge variante, se bom pozanimal pri tiskarni in če ne bojo strogo odsvetovali, mogoče celo riskiral.

 

Berbasecks reče pred 2 minutama:

al se pa sprijazniš s čim takim

 

https://rasterbator.net/

 

Tnx, bom prečekiral zadevo. Ampak na hitro... ne razumem, če bi kaj pomagalo razdelit na več manjših delov, saj še vedno moraš tisti del močno povečati. Sem pa samo na brzino zdaj to pogledal.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Našel sem sicer eno, mičkeno večjo. 8,67 x 12,26 cm pri 300 dpi. Za kak večji ovitek fona? :) 
myway.png.e1c0443b841988f70a8360f37215d919.png

Res ti predlagam, da poiščeš nek orignal v visokih pikslih (ki bo skoraj ziher plačljiv), ker drugače je brez veze to delat na meter višine. Vsaka normalna tiskarna bo rekla ne, razen če te bodo napizdili. :)  Kot sva ti že s Ke Kitom povedala.
Ali pa pač konkreten kompromis, ki ga je omenil Berbasecks.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Res ti predlagam, da poiščeš nek orignal v visokih pikslih (ki bo skoraj ziher plačljiv), ker drugače je brez veze to delat na meter višine.

To bom imel misijo jutri dopoldan... Tisto od Jay sem preveril. Po moje bi blo kul za res precej od daleč gledat... od bliže, recimo na m

kak 1,5m, pa ta plakat sestavljen iz 12 delov po moje nebi kul izpadel.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

To bom imel misijo jutri dopoldan... Tisto od Jay sem preveril. Po moje bi blo kul za res precej od daleč gledat... od bliže, recimo na m

kak 1,5m, pa ta plakat sestavljen iz 12 delov po moje nebi kul izpadel.


Ja, s tem sem se igral že pred sto leti, ko sem imel nek A4 printer in si doma delal "huge" posterje-plakate. :) Načeloma je že takrat izpadlo odlično, dandanes ko so programi še izboljšani in je tudi tisk kvalitetnejši, bi pa lahko bilo res top. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

@tomazek: A0 varianta glede na obstoječo fotko je (zame) no-go. Lahko pa vseeno pošlješ PDF (ti ga pošljem na mail, če želiš) in ti bodo v tiskarni povedali kako in kaj  ...

 

Tnx DaCapo... cenim trud in hvala, ampak se že po sliki vidi, da je full kockasto. Nebi mel takega plakata na zidu. Če bom naredil nekaj, bo vsaj nekako dobro moralo biti. To bom imel v spalnici na tseni v spomin na fotra, ki je bil ob smrti tesno povezan s to pesmijo in si res ne želim nekega skropucala.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

 

Tnx DaCapo... cenim trud in hvala, ampak se že po sliki vidi, da je full kockasto. Nebi mel takega plakata na zidu. Če bom naredil nekaj, bo vsaj nekako dobro moralo biti. To bom imel v spalnici na tseni v spomin na fotra, ki je bil ob smrti tesno povezan s to pesmijo in si res ne želim nekega skropucala.


Moja zgornja slika - Printscreen je iz InDesigna (preview kvaliteta, zato zgleda še slabše). PDF ti bom vseeno poslal. Ampak kot že rečeno: 31 dpi dobiš ven, kar niti slučajno jaz ne bi dal tiskat :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@tomazekZ določenimi filtri lahko izboljšaš kakovost low res fotk. Če recimo pogledaš un moj izrez, ki sem ti ga pokazal, vidiš, da nima "kock", ampak je uporabljen nek photoshopov sharpening algoritem za povečavo. Če se nek grafični oblikovalec malo poigra s povečano fotografijo, se da zihr dobit še boljše rezultate. Sam to je pol od tebe odvisno kolk so ti taki filtri všeč. Definitivno pa ne boš mogel ohraniti ostrine originala pri tako veliki povečavi.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...