Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

@KE RIT jaz pa sem se odločil, da bom poskusil privarčevat sredstva in kakor hitro bo možno nabavil to "tvojo" mašino. Zame je že zaradi Amiginih iger (kot sem že omenil) odlična zadeva za v dnevno sobo. Skoraj prepričan sem, da jo bom imel prej kot PS5. Recimo, ker nikoli ne vem, kaj pride vmes.. ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 5 minutami:

Drugače teh 20% popusta, ki jih ponuja, so stalnica vsak mesec že od aprila dalje. Varianta neka COVID iniciativa. Probaj ujet dokler bo trajalo.


Yes, vzeto na znanje. Ti pa obvezno poročaj, takoj na day-one ko boš dobil. Kot že omenjeno: zanima me predvsem boot time in vmesnik. V smislu: pride obisk (ali pa tudi če ne) "hej, zdaj bomo pa nekaj odigrali", vklopim (boot time), izberem igro (nalagalni čas), igramo... :) Saj približno veš kaj mislim. Pa mogoče še kaj o sami emulaciji, pač v smislu, če vse deluje tekoče, odzivno, da ni nekih framedropov ali kako bi rekel..

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 17 minutami:


Yes, vzeto na znanje. Ti pa obvezno poročaj, takoj na day-one ko boš dobil. Kot že omenjeno: zanima me predvsem boot time in vmesnik. V smislu: pride obisk (ali pa tudi če ne) "hej, zdaj bomo pa nekaj odigrali", vklopim (boot time), izberem igro (nalagalni čas), igramo... :) Saj približno veš kaj mislim. Pa mogoče še kaj o sami emulaciji, pač v smislu, če vse deluje tekoče, odzivno, da ni nekih framedropov ali kako bi rekel..

Bom definitivno poročal.

Drugače pa imaš kar precej videov uporabe na internetu. Sam mislim, da so večinoma tadražja varianta, ki ima SSD.

 

 

 

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 31 minutami:

Bom definitivno poročal.

Drugače pa imaš kar precej videov uporabe na internetu. Sam mislim, da so večinoma tadražja varianta, ki ima SSD.


Noro, tnx.  Jaz sem itak že "prodan". P***** že fliper bom lahko nažigal ure in ure.
Btw, omeni še kvaliteto samih gumbov / joysticka. To je kar pomembno. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 14 minutami:

Uuu.... vidim, da je Ke rit čist nahajpal @DaCapo... misliš, da bi te stare igre sedle pubecu? Sem skoraj ziher, da bo to enkrat darilo za tebe, ne pa za malega :D Veš, da tu nimaš miške za point n click avanture?


Saj ni nekih pustolovskih iger na seznamu, pa tudi če je kakšna se jo da z joystickom in gumbi. Jaz bi to imel predvsem za krajše seanse, kot že omenjeno: razni platformerji, arkade, fliper, ni da ni... Pa še dual play podpira, tako da bi za hec celo kakšna pretepačina padla.

Sem pa res malce v dvomu, da bi pubecu to sedlo. Mogoče prvih par ur (oz. glede na ogromno količino naslovov/sistemov ne morem točno rečt iz glave).  Veliko retro naslovov mu predstavljam redno, pa nekega dolgoročnega zanimanja tu ni. Komentarji so večinoma: "o, kul", "haha, dobra" in potem počasi že: "ampak grafika je pa slaba" in nenazadnje "uh, tečno", "eh, čudno" in celo "aaahh, kak te lahko to sploh igraš..." :) 
Sem pa prepričan, da bo vsake toliko želel kaj odigrati, bodisi kak fight v Streetfighterju ali čem podobnem, bodisi podiranje rekordov v kakšni drugi igri, ki jih je res enooormno (za fliper že vem, da bo navdušen). 


Edit: itak pa že kar nekaj časa (v bistvu skoraj že par let!) pripravljam namensko gaming sobo. Tam (v kleti) bo kar nekaj sistemov v redni uporabi. In ni vrag, da tudi taka arcade mašina ne bi šla zraven. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

Fliper bi rekel ja. Ostalo pa mladini, ki je odraščala s čist drugimi grafičnimi normami... verjamem, da zgleda čudno, z nami na čelu :D


Npr., Sensible Soccer mu je bil res zelo všečen, ampak vseeno raje nabija Fifo :)  Ali pa Cannon Fooder, ki ga je igral prvih par stopenj in zelo užival, potem pa je naenkrat "ugotovil", da je grafika vseeno preveč kockasta in nehal. ;) Pa še bi lahko našteval... Edino platformščin nekako ne mara, tako da je ob predstavitvi Superfroga samo vljudnostno rekel: "oooo, lepo in hecno," in dodal "ampak meni to res ni za igrat". 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 urami:


Noro, tnx.  Jaz sem itak že "prodan". P***** že fliper bom lahko nažigal ure in ure.
Btw, omeni še kvaliteto samih gumbov / joysticka. To je kar pomembno. 

Oh, tisto je itak brazhibno. Inštalira ti samo profi sanwa kose. Enak hardver kakor ga imajo v igralnicah in na profi arcade stickih.

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 2 urama:

Daj slike

 

Poročaj esejistično o experiencu, kvaliteti emulacije, dolžini penisa v odnosnosti od kvalitete izdelka 

 

ASAP !!!

Ma poslikat nima glih neki smisla, itak je isto kot vse te verzije, ki sem jih limal do sedaj :D

Experience je tapravi. Predvsem zvočno je zadeva res kul, ker je un pristni arcade stereo, ki ga težko opišem (najboljša beseda bi bila cheap nostalgia XD).

Build quality je fenomenalen, vse je odzivno, vse dela out of the box (razen iger, ki potrebujejo controller ali keyboard+mouse), tistega še nisem testiral.

Aja, pa večji je, kot sem si predstavljal. Bal sem se, da bo res majhno revše, sam ne, je prava velikost, da se lahko dva merjasca spopadeta.

 

Edino kar me je takoj zmotilo, je ergonomija P1 Joysticka. Malo preblizu je levemu robu in ne moreš udobno položiti roke na podlago.

 

@DaCapoZagon traja cca 45 sekund (cold boot od pritiska na on gumb, do trenutka ko lahko browsaš igre). Zagon posameznih iger pa je odvisen od sistema do sistema. Amiga igre rabijo kake 5-10 sekund, ker so vmes neki loadingi. Arcade igre grejo skozi un proces preverjanja sistema na začetku, tko da traja mal dlje (15 sekund).

Bolj zahtevne igre, ki zasedejo več placa rabijo mal dlje. Od teh sem probal samo eno Dreamcast igro in je rabila cca 30 sekund.

Ko si enkrat v igri, je vse praktično instantno in ni nobenega nalaganja.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Opala... to tudi lahko priklopiš? Finoča, nisem mel pojma.

Jup, maš gor scummvm (Lucasarts avanture) ter druge PC igre. Miško lahko uporabljaš tudi za igre, ki imajo light gun podporo (proper light gune lahko tudi priklopiš gor prek USBja). Amiga ima tudi podporo za miško, etc.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...