Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Arey reče pred 48 minutami:

Definitivno obstajajo ogabne pizze, nikol ne bom pozabu smeti ki sem jih dobil v Geossu. Napol neodmrznjeno testo z najbolj cenenimi sestavinami, prav nagravžno.
AdamSmith pa itak za vsako stvar reče da se po nepotrebnem komplicira, enjoy your slabe stvari I guess.

predvsem pa za hrano :D

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 46 minutami:

Če bi probal legit pizzo z drožmi, pečeno na 600 al 800 al kolk že mora bit in da so gor top sestavine(pa ne mislim tiste sperme od bivolov, so naše krave čist ok), ne bi govoril takih neumnosti. 

pa sploh, če je testo vzhajalo 35, namesto zgolj 48 ali kaj šele 3

Povezava do prispevka
Arey reče pred 11 minutami:

Ne vem, jz marsikaj vržem vase tko da ni kot da imam ful izbran jedilnik, sam neki sline točit po unih pizzah s čevapi (sorry k spet omenjam sam sej isto velja k za ŠTAJERSKI BUREK, sam da ima slednja vsaj dobro sliko kjer je predstavljena užitno) pa res ne mislim. Prej bi reku da je tle hitro backlash če pride mimo nekdo ki ima o določeni temi kaj bolj konkretnega za povedat kot JA FUKN GOR MLETO MESO PA BO NAJBOLJ AJGA. Tut jz se nisem prišel kregat :D

ma problem je pa tudi KWAAAA, ČIST OK TI JE PICA, KAMOR FUKNEŠ GOR NARIBAN MERCATOR SIR PA PIZZA ŠUNKO?!?!?

 

čeprav je normalno za pojest, ne bo se ti pa marija prikazala; sam ne bo se ti niti, ko boš žrl pico s tartufi in diamanti :D

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 57 minutami:

Jaz iskreno marsikaj prebavljam na pizzah edino rukole mam pa poln kurac, v študentskih časih so jo v vseh pizzerijah tlačili gor in mi je dopizdilo :D 

 

js mam recimo mal rukole rad, ampak kjerkoli je rukola na pizzi, ti fuknejo gor pol amazonskega pragozda

Povezava do prispevka
Berbasecks reče Pravkar:

 

js mam recimo mal rukole rad, ampak kjerkoli je rukola na pizzi, ti fuknejo gor pol amazonskega pragozda

Haha true

 

Nazadnje, ko sem naročil rukolo na pici in dobil pol pragozda gor, sem najprej tako z vilico 3 minute jedel dol samo rukolo, da sem potem pico pojedel kot pošten človek

Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 19. 8. 2020 at 14:55:

No, glede na tiste zgoraj so moje eksperimentalne dejansko božanske :) 
/ok, testo moram nujno zamenjat, potem pa že lahko odprem franšizo. 

Pizza_menu.thumb.jpg.8843267478b77f2aee93647e25466e11.jpgpizza_menu2.thumb.JPG.12e56709dc3a877a7aaf8101eb594063.JPG

Kvaj pa te Dacapotove, ki so nafukane z vsem živim, samo vseeno delujejo na nek način slastne. Okej, domači ajvar in ocvirki zabijejo ... in kisla smetana ... In trdo kuhan ... ma ne, je že v redu. 

Povezava do prispevka

Pizda vam materina js sem pred leti mel 10 stranski fajt z atomicom in še par modeli, k so govoril da je isti kurac če greš v meka kot pa da plačuješ extra za plesko iz hooda ki prihaja "iz krave ki jo božajo na pašniku" in ostale 1a sestavine, a ko pa pride do pic pa vsi "o fuj poceni sir, o fuj mal olja vidim, o fuj kakšen rob" 

 

 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

Jaz še nisem sprobal pice z drožmi, a je res tak odlom? 

 

Drugače pa glede domačih pic sem dosti smetar. Tudi jaz jo ponavadi naredim v istem dnevu, kot mi zasede, pa z random sestavinami z vrta (bučke, paprika, paradajz) plus šunko. Za sir pa ponavadi mocarela in cheap slovenski sir kombo

Testo je kislo.

In ja prvič mi je bil odlom, ker nisem pričakovala tega, in ker gre za tip kisline, ki ga ne povezujem s testom.

Ni mi slabo, niti slučajno mi pa ni vredno truda.

 

Avion reče pred 1 uro:

Ma saj ne rabiš bit neka elita če ti ne sede pol Eurospinove tedenske akcije fuknt na testo, pizda :D 

ful si slabo izbral Eurospin kot neki cheap/zanič, modeli majo zelo legit italijanske sestavine :D

 

Povezava do prispevka

Mamo tu kakega kuharja, al samo teoretike? :D Doma ima v skrinji že mesec in pol paket kar velikih zamrznjenih lignjev... Do zdaj sem jih pred leti samo 1x filal in pa par krat delal rižoto. Kako jih narediti, da ne bojo suhi in žvečljivi? Rad bi jih na nek način kao "žar" varianta, ampak bi to naredil s krompirjem v pečici. Slišal sem, da se radi posušijo in jih je treba redno zalivat... ampak vseeno ne bi rad zajebal, da bo pol vodeni krompir in podobno. A ima kdo kak recept za lignje v pečici?

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 2 minutama:

nič ne umori lignja bolj kot prehladna ponev/pečica


Se strinjam. V pečici res nisem delal, ampak v ponvah, pa tudi na žaru, mora biti res vroče in dokaj na hitro pripravljeno. Drugače dobiš trdo gumijast izdelek, ki ni za nikamor. 

Daj, @tomazek poskusi v pečici pripravit, pa potem poročaj. Pa slika obvezno. Ojunači se in pač bodi prvi. Vsak nasvet bo koristen!

Povezava do prispevka

A to kuhanje v vodi je drugače ok za lignje? Ali je mišljeno bolj v šali? Ker načeloma, če pripravljaš brodet, daš tudi lignje kuhat (in ne pečt), pa vseeno izpadejo odlični. 
 

Po drugi strani pa hobotnico (ko jo pripravljam "na solati") itak vedno kuham v vodi. Edino tiste fame še nisem preizkusil (da daš v lonec še plutovinast zamašek in bojda hobotnica zaradi tega ostane ravno prav kuhana). Je kaj na tem ali je samo bullshit? :) 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

Se strinjam. V pečici res nisem delal, ampak v ponvah, pa tudi na žaru, mora biti res vroče in dokaj na hitro pripravljeno. Drugače dobiš trdo gumijast izdelek, ki ni za nikamor. 

Daj, @tomazek poskusi v pečici pripravit, pa potem poročaj. Pa slika obvezno. Ojunači se in pač bodi prvi. Vsak nasvet bo koristen!

 

Evo naslednji teden en dan bom in poročam :D Bom probal po onem receptu v full ogreto pečico. Jutri mam postrvi na meniju, proti večeru malo na pir s kolegi... v nedeljo pa nek rojstni dan. Tak, da ne bo časa pred naslednjim tednom.

 

DaCapo reče pred 30 minutami:

A to kuhanje v vodi je drugače ok za lignje? Ali je mišljeno bolj v šali? Ker načeloma, če pripravljaš brodet, daš tudi lignje kuhat (in ne pečt), pa vseeno izpadejo odlični. 
 

Po drugi strani pa hobotnico (ko jo pripravljam "na solati") itak vedno kuham v vodi. Edino tiste fame še nisem preizkusil (da daš v lonec še plutovinast zamašek in bojda hobotnica zaradi tega ostane ravno prav kuhana). Je kaj na tem ali je samo bullshit? :) 

 

Pohotnice mi ponavadi itak prej pokuhamo 45min do ene ure... potem pa grejo v podpeko. Za lignje pa to valjda ni potrebno :) Kuhajo pa se kvečjemu v rižoti. Še takrat jih prej malo na hitro popečeš.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Nice, @tomazek. Se že veselim naslednjega tedna in rezultatov. Po moje bi moralo biti vse OK. Samo preveč krompirja ne daj! Jaz pač ne maram, da krompir prevlada v neki takšni jedi. Recimo ko dobim v restavraciji več pomfrija kot lignjev ali pa solato iz hobotnice, kjer je not več krompirja kot glavne sestavine. To je pač ta finta, saj razumem zakaj to počnejo. Doma pa lahko res po svoje narediš in tako, kot ti paše.  V glavnem, poročaj, potem pa bom še jaz poskusil pripraviti po istem receptu. Si mi prav skomine naredil!

Btw, se strinjam glede priprave hobotnice. TUdi jaz jo kuham od 45 min. do ene ure. Načeloma manjkrat delam "pod peko", ker jo imam najraje na solati. Pa še čisto enostavno je.
Sem pa večkrat opazil, da imam z zamrznjeno boljše izkušnje, kot s svežo. Čisto obratno kot pri lignjih. Čeprav mi načeloma v 99 % vseeno vedno uspe. :)

Povezava do prispevka

No jaz pa jo ravno hobotnice v solati ne maram preveč :D No... ne, da je ne maram. Ampak mi je to bolj kot neka hladna predjed... Glavnih jedi na sploh nimam rad hladnih. Niti raznih solat s testeninami ne maram preveč. Tudi odojka, ko eni obožujejo hladnega, si ga jaz vedno pogrejem, če je možnost... enako kot vsako meso. Eni doma pečenko (na primer - kar koli mesnega), ki je ostala, vzamejo kar hladno... jaz jo vedno pogrejem. Se mi zdi, da je hladno potem vse full suho in gre težko po grlu, toplo pa lepo sočno.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 11 minutami:

No jaz pa jo ravno hobotnice v solati ne maram preveč :D No... ne, da je ne maram. Ampak mi je to bolj kot neka hladna predjed... Glavnih jedi na sploh nimam rad hladnih. Niti raznih solat s testeninami ne maram preveč. Tudi odojka, ko eni obožujejo hladnega, si ga jaz vedno pogrejem, če je možnost... enako kot vsako meso. Eni doma pečenko (na primer - kar koli mesnega), ki je ostala, vzamejo kar hladno... jaz jo vedno pogrejem.


Kulsko. Meni je pa ravno hladen odojek boljši :) .
Ajde, hobotnica v solati je pač hladna (pred)jed, tu nimaš neke izbire. Jaz jo pripravim zelo enostavno: skuham, olupim, narežem, zmešam s sokom limone (ne dajem kisa) in malo dobrega olivnega olja, dodam par kaper (obvezno) in nekaj oliv. Zelo mičkeno česna, ščepec soli in pa še ščepec origana in to je to.  Občasna varianta pa je, da dodam žlico ali dve (odvisno od velikosti porcije) vložene koruze. Ampak vsekakor ne toliko, da bi (sladka) koruza prevladala nad hobotnico!

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 minutami:

Kulsko. Meni je pa ravno hladen odojek boljši :) .

 

Tudi moj foter je oboževal hladnega odojka :) Meni je blo kul, da so pri nas dosti krat, če je bil kje za malco v ponudbi, prav vprašali kelnarji ali hočeš toplega ali hladnega :D Zgleda je to večna dilema in narod razdeljen kaj ima raje, da prav sprašujejo pri malci v oštariji.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

@tomazekMi nekajkrat na leto naročimo celega pečenega in že narazenega oddojka. Ponavadi ob kakšnem slavju, itak. No, potem se ga polovica poje še toplega, polovica pa hladnega. Oboje je OK. Če pa kaj ostane še za drugi dan, potem pa je dejansko vedno hladen. Nobenemu ni nekaj v feelingu, da bi ga pogreval. 

Evo, to sliko sem sicer že nalimal pred časom, ampak vseeno :) 

pujs_small.jpg.6a35c1198dd5c652674c3a7c9fe14052.jpg 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 13 urami:

A to kuhanje v vodi je drugače ok za lignje? Ali je mišljeno bolj v šali? Ker načeloma, če pripravljaš brodet, daš tudi lignje kuhat (in ne pečt), pa vseeno izpadejo odlični. 
 

Po drugi strani pa hobotnico (ko jo pripravljam "na solati") itak vedno kuham v vodi. Edino tiste fame še nisem preizkusil (da daš v lonec še plutovinast zamašek in bojda hobotnica zaradi tega ostane ravno prav kuhana). Je kaj na tem ali je samo bullshit? :) 

ja komot skuhaš lignje v vodi in narediš v solato, isto kot hobotnico

sicer sem sam enkrat jedla pa kaj pa vem, blo je dobr sam hobotnica je boljša :D

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...