Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 2 urama:

@DaCapo ti Alexa najde na Spotify kako Yu glasbo (slovensko, hrvaško, srbsko, bosansko...)? Ene par sem probal pa nič. Spet so mi ponudili 3 mesece Spotify brezplačno in sem vzel pa sem se malo igral.

 

Ti vem, da si si bestič z Alexo pa imaš mogoče kake informacije s prve roke :) Jaz sem jo danes uporabil po par mesecih menda... Sploh sem bil presenečen, da še dela :D

 


Lej, tak bom rekel: Glasovno iskanje slovenskih in nasploh Yu pesmi z Alexo je skoraj no-go. Jaz imam neke playliste na Spotfy in enostavno to vklopim. Ko enkrat igra playlista pa lahko komot samo skipaš komade. 
Drugače pa, če imaš Alexo nastavljeno na angleščino (kar mislim, da je itak deafault), lahko pri vsaki pesmi vprašaš "Alexa, what song is this.." oz. nekaj v tem smislu. In ti bo v angleščini povedala naslov pesmi in izvajalca. Samo ta ukaz glasovno ponovit je potem sila težko, zato se pri slo glasbi pač držim playlist. Silom prilike pa lahko rečeš tudi "Alexa, play Slovenian music" in bo pač šibala random slovenske pesmice ;) .  To seveda velja za govorni nadzor in v navezavi na Spotify.

S tipkanjem preko Spotify ali pa direkt Alexa app-a pa itak najdeš vse kar rabiš. Od playlist, do albumov ali samo singlov...

Evo ti Užičko kolo:

Evo ti Mi2 album Črno na Belem:

Evo ti Avsenik playlisto:

 

itd. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 20 minutami:

Lej, tak bom rekel: Glasovno iskanje slovenskih in nasploh Yu pesmi z Alexo je skoraj no-go.

 

Vsaj 30x sem probal rečt Alexa play Ansambel Franca Miheliča on Spotify, Alexa play Plava trava zaborava on Spotify, Alexa play Ipče Ahmedovski on Spotify... Nič od nič.

 

Bo zgleda res šlo samo preko playlist.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Lol, itak ne moreš to angleško izgovorit. Jaz sem se s fotrom mučil recimo:  Alexa play na Golici. Alexa play na Golici by Avsenik. Alexa play Na Golajzi by brothers Auseniks.  itd. itd. No go. Daj za hec preko tipkovnice poišči eno slo/yu pesem in potem vprašaj kdo poje. Boš slišal izgovorjavo, ki pa jo boš siiiillaaaa težko naslednjič ponovil. ;)
 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Lol, itak ne moreš to angleško izgovorit. Jaz sem se s fotrom mučil recimo:  Alexa play na Golici. Alexa play na Golici by Avsenik. Alexa play Na Golajzi by brothers Auseniks.  itd. itd. No go. Daj za hec preko tipkovnice poišči eno slo/yu pesem in potem vprašaj kdo poje. Boš slišal izgovorjavo, ki pa jo boš siiiillaaaa težko naslednjič ponovil. ;)

 

Bom sprobal potem, zdaj mam na compu nekaj drugo prižgano :D

Povezava do prispevka

Lol, če imaš Spotify app na kompu, potem pa ti je itak najmanjši problem probat. Samo spodaj desno nastavi, da pač predvaja na izbranem zvočniku (v tem primeru torej na Echo) ... ;) 
Pa pač poiščeš album/playlisto in si Alexa zapomni. Potem enostavno glasovno skipaš komade, ustaviš, nadaljuješ itd. 

edit: mi je pa trenutno sila uporabna funkcija interkoma. Npr. s telefona pokličem na Alexo (oz. Echo zvočnik) in se lahko pogovarjam bp. Ali pa samo kaj javim itd. Drop in  funkcija. Meni je zelo uporabno. Če bi imel več zvočnikov pa še toliko bolj. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 7 minutami:

Lol, itak ne moreš to angleško izgovorit. Jaz sem se s fotrom mučil recimo:  Alexa play na Golici. Alexa play na Golici by Avsenik. Alexa play Na Golajzi by brothers Auseniks.  itd. itd. No go. Daj za hec preko tipkovnice poišči eno slo/yu pesem in potem vprašaj kdo poje. Boš slišal izgovorjavo, ki pa jo boš siiiillaaaa težko naslednjič ponovil. ;)

 

Lol... sem htel probat in nimam pojma kako sploh naj naštimam pesem prek compa na Alexo?

 

P.S.: Aja zdaj vidim... nimam appa na compu. Bom se jutri igral s tem.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Alexa app imaš itak na telefonu. Drugače sploh ne vem, kako si zadevo lahko nastavil (čeprav je res easy, torej par korakov: user, omrežje (wifi), lokacija, ime zvočnika, povezani servisi (npr. spotify) in to je to). Ali si to delal direkt glasovno na zvočniku? 

Sicer pa, če je Alexa zvočnik že povezan, potem niti Alexa app-a ne rabiš. Dovolj je Spotfy app na kompu. Tak recimo zgleda (spodaj desno pač izbereš napravo v omrežju, na kateri naj predvaja, v mojem primeru je zvočniku recimo ime Sharpi):
spoty.thumb.jpg.3fc8160ec8c98e29a7f8516b205c1480.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Imam app na fonu ampak nisem uporabljal celo večnost. Prej sem nekaj gledal app na hitro in nisem našel Spotify nikjer v njem. 

 

Ma bom še jutri malo poigral s tem. Šele danes sem aktiviral 3 mesece Spotify. Zdaj si krem Kranjsko skuhat za večerjo :) Sem pa menda imel že pred leti Spotify v Alexi. Igra normalno angleške pesmi če rečem. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 13 minutami:

Imam app na fonu ampak nisem uporabljal celo večnost. Prej sem nekaj gledal app na hitro in nisem našel Spotify nikjer v njem. 

 

Ma bom še jutri malo poigral s tem. Šele danes sem aktiviral 3 mesece Spotify. Zdaj si krem Kranjsko skuhat za večerjo :) Sem pa menda imel že pred leti Spotify v Alexi. Igra normalno angleške pesmi če rečem. 

Itak da vse tuje pesmi najde. Edino te naše YU/SLO so pa problem pri glasovnem nadzoru.
Lahko si pa še vedno radio odpreš, ki je itak že vključen free (Alexa, open "ime_postaje" on TuneIn ).  Radio City dela iz prve, problem je pa spet verjetno s kakšnimi SLO postajami, ki imajo čšž v naslovu ali pa v sami izgovorjavi. Na srečo jaz radia ne poslušam prav veliko. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

:D 

Jaz sem huge Halo fan, pa moram rečt da en hub world in štrik za naokol premikat ne odtehta tega, da je to samo more of the same. Za nek next gen naslov se več pričakuje, sploh od te franšize, samo mislim, da je to največ kar 343 premore, lahko kopirajo Bungie, ne morejo pa zares inovirati. V temu času odkar smo dobili Halo 5 smo tud dobil Titanfall 2 in Doom Eternal... in Halo Infinite kampanja je kak nivo nižje.

To je bolj na nivoju nekega Far Cry špila, uno za enkrat preigrat, edino MP je pa res šus v žilo


 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...