Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 9 urami:

Dejansko so takrat delali boljše stvari od današnjih.

To je ta žalostna mentaliteta, da če mainstream filmografija nagrunta nov stil, je treba prejšnjega v koš potamanit. In pol se čez par desetletij spomnijo, da mogoče ni bilo vse na njem slabo, da je omogočal nekatere izraze, ki jih nov ne (velja seveda tudi obratno). Point in case: letos sem pogledal več carskih novih 2019-2021 črno-belih filmov kot kdajkoli prej. Point in case 2: pogledal sem trailer za staro Berserk risanko in novo. Ob novi si malo bruham v usta.

 

Zgodbovno pa sem v mangi lih prišel do tvojega avatarja, Galko :D. Zgleda ima manga dva story arca preden se začne ta iz animeja.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

letos sem pogledal več carskih novih 2019-2021 črno-belih filmov kot kdajkoli prej

Haha, faking isto. Ful sem začel ceniti tale old pristop. Podobno mi nenormalno sede 4:3 slikovno razmerje. Mislim, da se je pri meni začelo z The Lighthouse.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 16 minutami:

Mam origi 1. Del, sam mi je mal leseno. Pa dejstvo da sm takrat enkrat lih ze 3. Pogledal prvo sezono in se mi ni dal istih stvari se enkrat v igrci vidt

 

Kočevc reče pred 2 minutama:

Na attack on titan

Aja, jaz sem mu to svetoval ogled animeja, ne igranje igre. :D

Men, po ogledu gameplaya na youtube, deluje precej junky zadeva.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Galko, meni od ČB filmov v 4:3 formatu ful sedejo taki o samostanih, kakih katoliških šolah itd. Nedavno sem gledal slovaške Služabnike (2020). Hud film o prijateljstvu na šoli za duhovnike, kjer šefi duhovniki začnejo prilagajat program, da ga komunistična oblast ne bi skenslala, študentje mladi soon to be duhovniki pa začnejo podtalno se upirat temu. 

 

Servants (2020) - IMDb

 

Pol pa Frenchman mi je bil uber hud (2019), https://www.imdb.com/title/tt10124714/, res na izi med najjačimi tistega leta. V glavnem francoski študent dobi leta 1957 štipendijo za študij v Moskvi. No uglavnem spremlja mal njegov študentski lajf v Moskvi, pol pa iskanje fotra belogardista, ki so ga pred vojno aretirali in zdaj dela in živi v nekem totalnem ruskem zakotju. 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 2 minutama:

Bolj me zanimajo stare zadeve, novejše ala One Punch Man poznam vsaj po imenu

Iz glave (sej najbrž večino tega že poznaš)

FLCL

Cowboy Bebop

Serial Experiments Lain

Initial D

Neon Genesis Evangelion

Slam Dunk

Great Teacher Onizuka

Mushishi

Death Parade

Ergo Proxy

Excel Saga

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 11 minutami:

Iz glave (sej najbrž večino tega že poznaš)

FLCL

Cowboy Bebop

Serial Experiments Lain

Initial D

Neon Genesis Evangelion

Slam Dunk

Great Teacher Onizuka

Mushishi

Death Parade

Ergo Proxy

Excel Saga

 

Od "filmov" pa

 

Ninja Scroll absolutno

Vampire Hunter D absolutno

 

 

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 45 minutami:

 

 

Spoznaj se po vsebini

Fora Shonen Jumpa se mi zdi, da je dosti mladinsko/najstniško orientirano. Me ne moti, so tudi za odrasle kakšne forice vmes, sam ne morem pa preveč tega konzumirat, mi je mal preveč otroški vibe vseeno. Lani sem prebral ene 20 volumeov My Hero Academia in sem za neki časa dober. Čez kako leto pa se lotim One Punch Man evo 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 42 minutami:

Iz glave (sej najbrž večino tega že poznaš)

FLCL

Cowboy Bebop

Serial Experiments Lain

Initial D

Neon Genesis Evangelion

Slam Dunk

Great Teacher Onizuka

Mushishi

Death Parade

Ergo Proxy

Excel Saga

 

Galko reče pred 30 minutami:

Od "filmov" pa

 

Ninja Scroll absolutno

Vampire Hunter D absolutno

S črno sem obarval tisto, kar poznam po imenu, v modro pa ruknil Mushishi, ki sem ga pogledal

 

Skratka zeloooo malo stuffa. Pač te, ki smo rojeni po 90 (91 jaz), smo bili premladi za večino teh hitov, oziroma se jih ni več rolalo po televiziji (jaz sem na RTL 2 gledal animejčke). Pol pa smo namesto takih klasik gledali nek crap ala Pokemon pa Yu-Gi-Oh :( 

 

Ajde, vsaj na Dragon Ball Z mam dobre spomine, to so na srečo skoz rollali :D 

 

No, mi je pa zdaj hype, ker tale Berserk me je res nahypal za te stare animeje. Vidim, da me tukaj čaka en dober, POVSEM neraziskan svet 

Povezava do prispevka
Hernier reče Pravkar:

Fora Shonen Jumpa se mi zdi, da je dosti mladinsko/najstniško orientirano. Me ne moti, so tudi za odrasle kakšne forice vmes, sam ne morem pa preveč tega konzumirat, mi je mal preveč otroški vibe vseeno. Lani sem prebral ene 20 volumeov My Hero Academia in sem za neki časa dober. Čez kako leto pa se lotim One Punch Man evo 

 

 

One punch man je drgacn, je kr funny. Protagonist je overpowered ze iz starta pa je prakticno depra, k vsacga z enim punchem ubije. Ni unih klasicnih for ala weak hero k ga enemy zbomba, pol gre domou trenirat pa se vrne jaci itd

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

Iz glave (sej najbrž večino tega že poznaš)

FLCL

Cowboy Bebop

Serial Experiments Lain

Initial D

Neon Genesis Evangelion

Slam Dunk

Great Teacher Onizuka

Mushishi

Death Parade

Ergo Proxy

Excel Saga

Se ti da samo mal iz glave napisat, a se bolj priporoča mango ali anime pri taboljših? 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 2 urama:

Iz glave (sej najbrž večino tega že poznaš)

FLCL

Cowboy Bebop

Serial Experiments Lain

Initial D

Neon Genesis Evangelion

Slam Dunk

Great Teacher Onizuka

Mushishi

Death Parade

Ergo Proxy

Excel Saga

 

sicer carski seznam, ampak KJE DA FAK JE CLAYMORE

 

also, death note je tud carski

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 30 minutami:

Se ti da samo mal iz glave napisat, a se bolj priporoča mango ali anime pri taboljših? 

Vedno se bolj priporoča mange. Je dost ista scena kakor pri predelavah knjig v filme. Pri vseh naštetih pa gre za res fantastične predelave (razen tam kjer pač ni original mange, tisto so pač samo carski stand alone animeji).

Also, kar je rekel @amnesia

Death Note je itak klasika, Claymore pa carski Berserk like anime/manga.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

@Hernier  Poglej: 

Akira (scifi /cyberpunk)

Ghost in the shell - če se po kakem čudežu nisi gledal, serija (mislim da so 3 sezone) je vrjetno boljša od drugega dela filma.

Princes mononoke

Silent voice   - je cool samo ni fantazy ampak normalno življenje.

Your name

Fate Kaleid

 

Sword Art Online

Overlord - (čeprav, tu je vrjetno boljše če bereš light novel - samo anime tudi ni slab)

Is it wrong to pick up girls in the dungeon (Dan machi) ( - II - )

The Devil is a part-timer (če bereš LN pol večje kot je številka manj je zanimivo) :

Re zero ( - II - )

The rising of the shield hero ( - II -)

Lazy Dungeon master

Log Horizon

Konosuba

High school of the dead (vsaj zdi se mi da je tako ime, z zombiji, žal se ne nadaljuje avtor crkno ) :

Full metal alchemist ?nekaj? -  novejša verzija ki bolj sledi mangi

Monster

 

Mirai Nikki

One punch man (to se splača pogledat ali prebrat, kar ti bolj leži)

Soul Eater

Blood Lad

Elfen Lied

Erased

Black Lagoon (manga je dosti bolj naprej samo je ni tak dosti)

 

Bebop meni ni vredu zaradi konca. Konec mi ga je čisto pokvaril. :(

Isto Evangelion, do zadnjega dela je blo cool, konec pa pol čisti mindfuck. Baje so ga pol popravli z novo verzijo ker se je folk preveč bunil samo ga še nisem videl

uredilo bitje darksaga
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...