Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 6 urami:

@ke_kit pa je ta sodastream verzija pijače 7up ali Pepsi res kaj podobna pravi ali je pač nek limonin (cola) približek?

Mislim, da so proper recepture. 7up Free je fenomenalen. Predvsem, ker je ful dober tudi, če ga narediš ful manj "sladkega". Pri Pepsi Max se pa izgubi original okus, če ne daš dovolj sirupa notri.

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 17 minutami:

Itak, kako pa drugače? :D

 

Ja... sem najprej mislil, da se mogoče kupi verzija brez in verzija z. Ampak sem to videl, da ni na izbiro. Potem bi aroma bila enaka... sedaj pa daš zaradi sladkorja manj sirupa in posledično manj arome. In čim dodaš nekaj sirupa s sladkorjem že avotmatično ne more biti "zero" kot je recimo kupljena verija, ki nima absolutno nič sladkorja.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 9 minutami:

Ja... sem najprej mislil, da se mogoče kupi verzija brez in verzija z. Ampak sem to videl, da ni na izbiro. Potem bi aroma bila enaka... sedaj pa daš zaradi sladkorja manj sirupa in posledično manj arome. In čim dodaš nekaj sirupa s sladkorjem že avotmatično ne more biti "zero" kot je recimo kupljena verija, ki nima absolutno nič sladkorja.

Pa saj si menda že kdaj probal kako to pijačo z 0 kalorijami? To ima not aspartam, ki je umetno sladilo. Zato sem zgoraj dal sladkar v narekovaje.

Več sirupa daš notri, bolj močan je okus in bolj sladko deluje pijača. S tem da pri 7Up lahko daš dosti manj in bo okus še vedno zelo močan, pri Pepsi Max pa se okus zelo hitro izgubi. Se mi zdi, da je isto pri vseh teh Cola sirupih. Pri limonadah in oranžadah se dosti manj opazi.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 5 urami:

Pa saj si menda že kdaj probal kako to pijačo z 0 kalorijami? To ima not aspartam, ki je umetno sladilo. Zato sem zgoraj dal sladkar v narekovaje.


Točno tako. Glede umetnih sladil (aspartam) lahko potrdim, da pubec (ki ima sladkorno tip1) lahko spije npr. 2 l Pepsi Zero in mu ravni krvnega sladkorja ne bo dvignilo niti za 0.1 mmol/l. Za primerjavo: če spije 1 dcl npr. Pepsi klasik pa bo cuker skočil v višave. Alarm takoj!  Zdaj, koliko so (dolgoročno) škodljivi stranski učinki umetnih sladil (npr. aspartam) pa nimam pojma. Če piješ v normalnih dozah si verjetno safe, tako kot pri vseh drugih pijačah in prehrani. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Zmaj :panika: (se mi zdi kul, pa ne vem kam bi napopal)

May be a closeup

 

Spoiler

This hellish-looking thing is real, and you've actually seen it before: This is what an ant looks like up close. Photographer Eugenijus Kavaliauskas won a prize at the 2022 Nikon Small World Photomicrography Competition for this closeup that was magnified five times under a microscope. 
📸: Eugenijus Kavaliauskas/Nikon Small World

 

Povezava do prispevka
linuxx1337 reče pred 2 minutama:

Pa za tale Pepsi sirup rabiš nujno sodastream aparat ali bi zadeva bila ok tudi, če bi jo ruknil v navadno radensko? :lol:

Deluje kul tudi z radensko, sam se ful čuti razliko, k je voda bolj kisla. Boljše izpade, če daš v neko tapoceni navadno gazirano vodo.

Povezava do prispevka
linuxx1337 reče pred 7 minutami:

Je res, če sem iskren nisem niti pogledal koliko je refill te CO2 jeklenke... sem zdaj pogledal in ja, je nekako jasno zakaj bi uporabljal tole v kombinaciji s sirupom, dost cheap zadeva :D

Hmm... že dolgo nisem kupil kakšne bedarije :lol: 

Ne prišparaš neki dosti. Ta CO2 z vodo iz pipe je alternativa poceni mercator/eurospin/lidl gaziranim vodam, ki so v osnovi ful bolj poceni od raznih Radensk.

Gre bolj za to, da zmanjšaš porabo plastike.

Povezava do prispevka
UnKn0wn reče pred 6 minutami:

image.jpeg.be5538ec19e484acd2c5e77672a24824.jpeg

nic plastike

 

Tudi najboljša Radenska! Na vikendu sem vedno imel izključno to. Sedaj pa priznam, da je prisotna kar lenoba (in letal) tu kjer bivam... Itak ponavadi domov privlečem s trgovine kup špecerije in te kište Radenske res niso najbolj praktične, da bi jih tovori po 60 stopnicah ob vsem ostalem :DPotem pa prazne spet dol. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...