Skoči na vsebino

Kje kupujete knjige


Priporočeni prispevki

rage reče pred 4 urami:

Iz Wordery je že kdo naročal? Očitno bi tudi znali biti sprejemljiva opcija.

Wordery ima od Brexita naprej velik problem neresnosti, v bistvu dejansko vsakih nekaj mesecev do nadaljnjega prekinejo dostavo v EU - celo ali pa samo v nekatere države zaradi težav s posredniki glede urejanja carine & ddv. Enako so že večkrat iz istega razloga cene za EU države bolano narastle. Ob obdobjih ko v EU ne pošiljajo (pri vseh knjigah oznaka "not available" iz EU IP naslovov)  so imeli obdobja ko so v EU pošiljali samo nekaj knjig in se je npr. na prvi strani od vseh izpostavljenih dala recimo na naročit samo ena.
Kakšno je trenutno stanje me kar mine gledat ker je tako pogosto kak disclaimer za EU države s povsem novimi podatki.

Delivery to some addresses within the European Union is temporarily suspended, until further notice. For a full list of countries we are able to deliver to, please click here.

Trenutno je za Slovenijo ok, ampak ... a bo to trajalo?

Pa tudi če trenutno pošiljajo so cene vsaj za mojo wishlisto čisto nekonkurenčne. Ceneje dobiš na mimovrste iz Librista.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Iz Wordery sem dvakrat naročil približno pol leta nazaj. Vse knjige so bile v enem paketu, znotraj je bilo brez mehurčkov, le nekaj papirja. Na srečo so knjige prišle nepoškodovane. Naročil sem knjige, ki so bile na zalogi tako, da so bile odposlane že naslednji dan. Čakal sem cca 3 tedne, s tem da je po sledilni številki paket dva tedna čepel v nekem nizozemskem depoju, preden se je premaknil naprej. Dostavil je DPD brez dodatnih stroškov.  Knjige sem naročil preko UK VPNja plus v košarici je bil potem dodan še slovenski DDV. Vse skupaj me je prišlo zelo ugodno, ker sem imel še en 10% kupon za popust.

 

Kolikor vidim, sedaj več ne dela preko VPNja, redne cene za Slovenijo so pa neugodne v primerjavi z ostalimi ponudniki.

Povezava do prispevka

Na booksetc.co.uk je kdo naročal po brexitu?

 

Pred brexitom sem opravil nekaj večjih nakupov, ker so imeli daleč najnižje cene za razne velike knjige (omnibusi itd.) in pri določenih kombinacijah knjig se je dalo tudi s poštnino pridet precej poceni skozi. Sicer so bile večje pošiljke pakirane katastrofalno, ampak začuda so vse knjige prispele brez poškodb. Vidim, da imajo cene še vedno precej nizke. Verjetno pa bi bilo potem precej stroškov s postopkom, DDVjem in carino.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
Jurus reče Dne, 13. 4. 2023 at 14:35:

Včeraj prvič naročil iz kennys bomo videli, koliko časa bo trajalo. Itak se mi ne mudi. Poštnina 1 € po knjigi, ma če naročiš box set je 1 € za vse skupaj :D

 

Update:

Naročil 12.4. ob 22:49

Shipped 21.4. ob 10:40 (Box set je bil "Usually ships in 5 to 9 working days")

Prejeto danes 5.5. ob 12:18

Povezava do prispevka
Navedek

 

https://n1info.si/gospodarstvo/bomo-placevali-carino-tudi-za-nizje-zneske/
 

Evropska komisija naj bi v osnutku prenove carinske zakonodaje predlagala umik spodnjega praga za carinjenje izdelkov iz tretjih držav, ki je zdaj pri 150 evrih. To bi pomenilo, da bi kupci po letu 2028 tudi za pošiljke nižjih vrednosti iz tretjih držav morali plačati carino.

 

 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
Slinch reče pred 7 urami:

A je kdo nabavljal na BD tik pred zaprtjem? Poslano bi naj bilo 3.5. in še vedno ni prispelo, samo sem 80/20 da je zaradi prizadete pošte, ki ni pustila obvestila vs. daljšega potovalnega časa zaradi gužve.

 

Jaz sem par stvari, ki so bile poslane konec aprila, dobil šele prejšnji teden.

Povezava do prispevka

Jo, tisti, ki ste naročali prek Blackwells: jaz sem naročilo oddal v petek, do danes so mi trgali samo 1€ z računa, na mail sem dobil "order processing", to je pa zaenkrat to. Je to nekako standardna praksa ali se je kje kaj zataknilo? 

Povezava do prispevka

Naročil brez cca dvema tednoma na BlackWells, za probo ... cena ok, tudi sicer so knjige odposlali že drugi dan po naročilu, danes pa enako prejmem sporočilo od carinske pošte, da so knjige predmet carinskega postopka in da je potrebno plačati davek, še dodatno ... (čeprav piše, da so duties to Slovenia included na spletni strani). Bom jutri klical na carino, da vidim, kaj je to. 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 23 urami:

Tisto je imo rezervacija, podobno kot amazon trgajo, ko posljejo

Ja, saj to razumem, samo ze dolgo casa nisem naletel na neko internetno prodajalno, kjer bi procesiranje narocila trajalo toliko casa :)

Povezava do prispevka

Sem klical na carinsko pošto, kjer so mi obrazložili, da se za vse pošiljke iz VB plača postopek carinjenja (kar je cca 3,5 EUR na pošiljko). Se pravi pošta računa za postopek preverbe, ker ko vidijo, da je neka pošiljka iz VB, to pošiljko pregledajo, da ugotovijo ali so bili dejansko vsi uvozni davki ter dajatve prav poravnani.  :ninja: In če je vse ok, potem plačaš "samo" postopek carinjenja. :ermm: 

Povezava do prispevka
Smilion reče pred 5 minutami:

Sem klical na carinsko pošto, kjer so mi obrazložili, da se za vse pošiljke iz VB plača postopek carinjenja (kar je cca 3,5 EUR na pošiljko). Se pravi pošta računa za postopek preverbe, ker ko vidijo, da je neka pošiljka iz VB, to pošiljko pregledajo, da ugotovijo ali so bili dejansko vsi uvozni davki ter dajatve prav poravnani.  :ninja: In če je vse ok, potem plačaš "samo" postopek carinjenja. :ermm: 

Ja, to ti zaračunajo samo, da pregledajo, ne vem, neko nategunsko sranje, ker je "paket v postopku". 

 

Kakorkoli, so mi poslali, verjetno bom tudi jaz moral doplačat tistih par €, ampak ja ... Pač ne bomo več kupovali fizičnih knjig :) 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...