Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Bože milo, a se ti trudiš bit tok glup da ne dojameš kaj ti je on hotu povedat? Ti je trolley problem očitno prezahtevna stvar.

Izbira a: ena mrtva oseba

Izbira b: dve mrtvi osebi + 2 osebi z zjebanim lajfom

Hmm, what to pick, what to pick?

Res najboljš smo nardil z izbiro b, ker se smrti in uničeni lajfi ne vidijo takoj, ampak čez nekaj časa. Ker dandanes je greh delati z mislijo na prihodnost.

 

Pa. Tega. Kar. V. Svoji. Norosti. Predlagaš. Ne. Dela. Cel. Jeben. Planet.

Večina držav bolj ali manj ignorira zadevo, tko kot so primerljive epidemije ignorirali vsi še v času našega otroštva. Pa tok strogih ukrepov kot jih imamo mi nima skoraj nobena druga država na svetu. Imamo zato boljše rezultate? Ne. Smo z ukrepi kaj omilili dolgotrajne posledice? Tudi ne, smo jih pa še poslabšali.

Povezava do prispevka
nimious reče pred 16 minutami:

Večina držav bolj ali manj ignorira zadevo, tko kot so primerljive epidemije ignorirali vsi še v času našega otroštva. Pa tok strogih ukrepov kot jih imamo mi nima skoraj nobena druga država na svetu. Imamo zato boljše rezultate? Ne. Smo z ukrepi kaj omilili dolgotrajne posledice? Tudi ne, smo jih pa še poslabšali.

1. nima nobena druga država na svetu? ok

2. k temu, da so rezultati takšni, kot so, pa prispevajo ogromen delež tisti, ki se jih ne držijo

 

sam to je ta mentaliteta, pri nas te čudno gledajo, če greš ven z masko, v nemčiji te čudno gledajo, če je nimaš

 

pri nas greš v trgovino in je razkužilo pri vhodu prazno, v nemčiji sta dve flaši in nekdo, ki stalno kontrolira

 

ampak ja, ok je, da nam umirajo stari starši po 10 let prezgodaj, ker se imbecili ne znajo držat ukrepov

 

zdej npr. se na fužinskem hribu sanka polno mularije, hkrati pa trdimo, da ukrepi ne učinkujejo. kdo je zdej kle blesav oz. kdo se dela norca jz celga naroda? uni, ki se jih držimo in upamo, da bo čim prej konec, al uni, ki grejo hengat zdele ven, čeprav je prepoved druženja ...

uredilo bitje Profesor praktičnega pouka
  • Račka +1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
nimious reče pred 21 minutami:

Bože milo, a se ti trudiš bit tok glup da ne dojameš kaj ti je on hotu povedat? Ti je trolley problem očitno prezahtevna stvar.

Izbira a: ena mrtva oseba

Izbira b: dve mrtvi osebi + 2 osebi z zjebanim lajfom

Hmm, what to pick, what to pick?

Res najboljš smo nardil z izbiro b, ker se smrti in uničeni lajfi ne vidijo takoj, ampak čez nekaj časa. Ker dandanes je greh delati z mislijo na prihodnost.

 

Pa. Tega. Kar. V. Svoji. Norosti. Predlagaš. Ne. Dela. Cel. Jeben. Planet.

Večina držav bolj ali manj ignorira zadevo, tko kot so primerljive epidemije ignorirali vsi še v času našega otroštva. Pa tok strogih ukrepov kot jih imamo mi nima skoraj nobena druga država na svetu. Imamo zato boljše rezultate? Ne. Smo z ukrepi kaj omilili dolgotrajne posledice? Tudi ne, smo jih pa še poslabšali.

 

Dejansko je izbira med realnimi kadavri ki jih je 50 + na dan in nasanjanim scenarijem. Nisem stručko za etiko, ki si jo omenjal, si pa ne predstavljam resne etične dileme med preprečitvijo gotovega in hipotetičnega zla. Pri čemer imamo vsaj v teoriji za preprečevanje tega hipotetičnega zla še en kup mehanizmov ker smo še vsaj deloma socialna država. 

 

Tako da ti nisi razumel kaj sem hotel jaz povedat.

 

Če nimam empatije do te mere, da bi se sekiral za Stipeta in njegovo babico, zakaj točno bi me že morala bolet račka za Franca in njegove? Bo že en drug odprl novo kafano na njegovi lokaciji, še vedno jo je. Plus to je kruh za ljudi ki bojo delali nove napise, grafiko, papirje za nov gospodarski subjekt itd.

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 1 uro:

Ja. In zato, ker je to tako paradoksalno, folk ne verjame več ne vladi, ne stroki in ne ukrepom.

 

Dejstvo je sledeče: ukrepi ne pomagajo dovolj; verjetno malo zavirajo širitev virusa, ne bodo ga pa morali povsem ustavit in na neki točki se bomo vsi okužili z njim, tako kot smo se na neki točki vsi okužili z gripo. S tem se moramo sprijaznit pa pika.

 

AMPAK - pa ko si omenjal Potrča, ker on namreč govori isto - v določenih državah (Švedska in Hrvaška recimo) imajo kljub temu milejše ukrepe in jim dosti dejavnosti kljub temu laufa. Kaj bo po par letih razlika med nami in Hrvati? Obojim bo neizogibno umrl del populacije, ki je bil bolj občutljiv (starost, ostale bolezni, sladkorna, prekomerna debelost itd.) ter par drugače zdravih outlierjev, vendar bodo pri njih preživeli hrvaški gostinci, hrvaške trgovine in hrvaška podjetja, pri nas bodo pa poleg tega dela ranljive populacije "umrli" tudi skoraj vsi gostinci, trgovski obrati in mnogo domačih podjetij.

 

Z drugimi besedami: na Hrvaškem bo umrla Stipetova 80 let stara babica, Stipe pa bo spomladi lahko ponovno zalaufal svojo kafano ter s svojo dejavnostjo prehranjeval svojo ženo in sina.

 

Pri nas pa bo umrla Francu babica, pol bo Francu propadla gostilna in se bo tip zapil, se začel v alkoholni omami znašat nad ženo in otrokom, pol si bo na neki točki dal štik okoli glave in se fuknil z najbližjega rušta. Njegova ovdovela žena bo nato prvo pokasirala živčni zlom, pol pa bo kot brezposelna mati samohranilka zapadla v depresijo in samo upamo lahko, da si ne bo še ona šla rezat žil. Njun otrok, ki je zaradi zaprtja šol seveda cel čas doma in si lahko ogleduje to pizdarijo iz prve vrste, bo zaradi tega imel psihološke travme do konca življenja, ki jih bo pol na neki točki najverjetneje začel reševati z drogami. Ker zaradi propada gospodarstva in drog tudi sam ne bo mogel dobiti službe, ko bo polnoleten, se bo ali zatekel v kriminal in končal v zaporu, ali pa bo šel po fotrovih stopinjah v permanentni exit .

 

Hrvati bodo torej izgubili Stipetovo babico, mi pa bomo izgubili Francovo babico, Franca, njegovo ženo in še njunega otroka. Aja, če bo otrok ratal taprav kriminalec in koga zaštihal, bomo poleg teh štirih oseb kot kolateralno škodo zgubili še to žrtev, kar bo vplivalo še na njegove/njene bližnje. To so te dolgoročne posledice, ki jih marsikdo s fokusom na samo virus in ranljivo skupino ljudi ne vidi.

 

PS: nič osebnega, pa držim pesti za tvojega fotra. Jaz jih zdaj tudi že par poznam, ki so šli s Korono :(

 

Mislm da tlele še ni bilo omenjeno, ampak a bi znal bit eden izmed temljenih razlogov za širjenje virusa pri nas tudi specifika, da smo dost majhna država, folk je visoko mobilen in se ful druži? Ker eden izmed razlogov zakaj se na finskem virus ne širi je glih ta, da so razdalje med kraji in folkom precejšnje.

Povezava do prispevka
Janša reče pred 50 minutami:

katera večina držav pa ignorira zadevo?

Večina azije (glede na populacijo) nima omembe vrednih ukrepov, že to ti je večina populacije sveta. Dramo dela samo zahod.

 

Profesor praktičnega pouka reče pred 42 minutami:

1. nima nobena druga država na svetu? ok

2. k temu, da so rezultati takšni, kot so, pa prispevajo ogromen delež tisti, ki se jih ne držijo

Naštej mi 3 države, kjer mularija nima šole, vrtci načeloma ne obratujejo, pa druženje izven skupnega gospodinjstva ni dovoljeno.

Rezultate mamo pa slabše kot države, ki ukrepov sploh nimajo. Zihr je to zato, ker se pri nas ne držijo ukrepov! Če ignoriraš ukrep virusu pade tema na oči in podivja, zato mamo take cifre!

 

Brdavs reče pred 34 minutami:

Dejansko je izbira med realnimi kadavri ki jih je 50 + na dan in nasanjanim scenarijem. Nisem stručko za etiko, ki si jo omenjal, si pa ne predstavljam resne etične dileme med preprečitvijo gotovega in hipotetičnega zla. Pri čemer imamo vsaj v teoriji za preprečevanje tega hipotetičnega zla še en kup mehanizmov ker smo še vsaj deloma socialna država. 

 

Tako da ti nisi razumel kaj sem hotel jaz povedat.

 

Če nimam empatije do te mere, da bi se sekiral za Stipeta in njegovo babico, zakaj točno bi me že morala bolet račka za Franca in njegove? Bo že en drug odprl novo kafano na njegovi lokaciji, še vedno jo je. Plus to je kruh za ljudi ki bojo delali nove napise, grafiko, papirje za nov gospodarski subjekt itd.

Right, nasanjan scenarij. Statistike so torej lažna stvar a ne? Ne, nisi stručko za etiko, pa tudi za abstraktno razmišljanje nisi. Gotovo zlo zdaj, ali gotovo zlo zdaj+ gotovo zlo še leta in leta. Aja, ker je v prihodnosti je to hipotetično, pol ni blema.

Neizvajanje preventive definitivno ne vodi v smrti. Slaba ekonomska slika populacije tudi definitivno nima vpliva na zdravstvo populacije. Zanič izobrazba 15ih letnikov mularije bo definitivno blagodejno vplivalo na dolgoročno ekonomsko sliko države. To da se ovira gibanje mulariji definitivno ne vodi v debelost (in use kar to za sabo potegne), pa tudi če bi, od tega še noben ni predčasno umru. Sej mamo navsezadnje mehanizme da to pol popravljamo. Če pa država bankrotira in tut javnega zdravstva ne bo več je pa to še vedno manjše zlo (navsezadnje je to v prihodnosti, torej je hipotetično in totalno nepomembno) kot da se delamo da neki pomagamo (ker več kot očitno bi moglo biti še tok počasnim ljudem, da kaj veliko naši vrli ukrepi ne zaležejo).

Mah, mogoče ti bo kapnilo da delamo bedarijo, ko bo kak od tvojih bližjnjih zarad ukrepov umru. Ker dvomim da boš sposoben povezat ukrepe s stanjem države še desetletja...

Povezava do prispevka
nimious reče pred 39 minutami:

Right, nasanjan scenarij. Statistike so torej lažna stvar a ne? Ne, nisi stručko za etiko, pa tudi za abstraktno razmišljanje nisi. Gotovo zlo zdaj, ali gotovo zlo zdaj+ gotovo zlo še leta in leta. Aja, ker je v prihodnosti je to hipotetično, pol ni blema.

Neizvajanje preventive definitivno ne vodi v smrti. Slaba ekonomska slika populacije tudi definitivno nima vpliva na zdravstvo populacije. Zanič izobrazba 15ih letnikov mularije bo definitivno blagodejno vplivalo na dolgoročno ekonomsko sliko države. To da se ovira gibanje mulariji definitivno ne vodi v debelost (in use kar to za sabo potegne), pa tudi če bi, od tega še noben ni predčasno umru. Sej mamo navsezadnje mehanizme da to pol popravljamo. Če pa država bankrotira in tut javnega zdravstva ne bo več je pa to še vedno manjše zlo (navsezadnje je to v prihodnosti, torej je hipotetično in totalno nepomembno) kot da se delamo da neki pomagamo (ker več kot očitno bi moglo biti še tok počasnim ljudem, da kaj veliko naši vrli ukrepi ne zaležejo).

Mah, mogoče ti bo kapnilo da delamo bedarijo, ko bo kak od tvojih bližjnjih zarad ukrepov umru. Ker dvomim da boš sposoben povezat ukrepe s stanjem države še desetletja...

 

Glej, ne bom preigraval kaj bi tebi kapnilo, če bi bilo na tehtnici življenje tebe ali tvojega bližnjega pa kar naštevaš. Noben ne pravi da te reči niso  pomembne, pravim ti samo, da je lestvica vrednot. Kar se moje osebne etike tiče je segment populacije obsodit na smrt, da se izognemo posledicam, katerim se lahko z dodatnim trudom sicer tudi drugače, v temelju zavržno. Bo pa NATO počakal še 10 let na srednjo bataljonsko skupino in bomo namesto tega uvedli program spodbujanja gibanja med mladimi pa preventivnih pregledov pri urologih. Pa Francu bo en povedal da ni konc sveta in njegove moškost, če bo, navkljub naporom da ne bi, vendarle padel v socialno mrežo, ki jo imamo za ravno te primere.

 

Dejstvo je, da ni države in voditelja, ki bi delil tvoj pogled in imel deklarirano politiko češ jbg naj pokosi kar ima namen pokosit, samo piči dalje miško GDP. Je ni. Če nič drugega, ker je to cinično gledano politični samomor, ko se enkrat kadavri začnejo nabirat. Še trump je iz svojega vokabularja izbrisal frazo da zdravilo ne sme bit hujše od bolezni, ko je videl, da mu pandemija začenja odnašat stolček, kar se je na koncu tudi zgodilo. Očitno je res cel planet nor razen tebe.

 

 

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 1 uro:

Dejstvo je, da ni države in voditelja, ki bi delil tvoj pogled in imel deklarirano politiko češ jbg naj pokosi kar ima namen pokosit, samo piči dalje miško GDP. Je ni. Če nič drugega, ker je to cinično gledano politični samomor, ko se enkrat kadavri začnejo nabirat. Še trump je iz svojega vokabularja izbrisal frazo da zdravilo ne sme bit hujše od bolezni, ko je videl, da mu pandemija začenja odnašat stolček, kar se je na koncu tudi zgodilo. Očitno je res cel planet nor razen tebe.

Sej ne da po moji logiki dela recimo Kitajska (una mjcena nepomembna država v aziji). Pa tako ostro kot mi ne ukrepa tudi velka večina EU držav.

Povej kje točno majo zaprte šole, preprečujejo športno aktivnost, kenslajo redno zdravstvo ter prepovedujejo stike ljudi k niso iz istega gospodinjstva?

 

Ne, nori so voditelji, ki so jim važne samo kratkoročne posledice, ter mediji, ki jim je važen samo senzacionalizem. Ostali ste sam preveč trdi v glavo da bi vidl to norost...

  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Mogoče se lahko za naslednjo epidemijo kaj naučimo, da se naslednjič res zaplombiramo v stavbe za 7 dni, maksimalno 14 dni.

 

Zdaj smo pa že vse te ukrepe zamudili, srečo imamo da ni spet tako huda bolezen covid19

 

Odprimo vse, move on

 

Edit: zanimiv vprašanje za epidemiologe kdaj bi imel tak ukrep 14 dni smisel. Zdaj definitivno ne, je preveč okuženih, tudi ne bi mogli slediti vsem okženim ki jih odkrijejo, predvsem pa noben ne verjame več vladi.

Kdaj pa je bil tisti čas, ko se zapre za 14 dni, se testira vse, ter da v karanteno pozitivne. 7 september???!

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
nimious reče pred 26 minutami:

Sej ne da po moji logiki dela recimo Kitajska (una mjcena nepomembna država v aziji). Pa tako ostro kot mi ne ukrepa tudi velka večina EU držav.

Povej kje točno majo zaprte šole, preprečujejo športno aktivnost, kenslajo redno zdravstvo ter prepovedujejo stike ljudi k niso iz istega gospodinjstva?

 

Ne, nori so voditelji, ki so jim važne samo kratkoročne posledice, ter mediji, ki jim je važen samo senzacionalizem. Ostali ste sam preveč trdi v glavo da bi vidl to norost...

:avadodo:

 

 

kitajska ki je folk okuzen s covidom  transportirala v temu namenjene hotele in niso mel pri tem kej dost besede

 

me zanima kva bi se zgodil ce bi zacel v evropi s takimi ukrepi, pomoje da ulice gorijo

 

Lp, Ne me jeb

uredilo bitje Ne me jeb
Povezava do prispevka

  

Ne me jeb reče pred 7 minutami:

me zanima kva bi se zgodil ce bi zacel v evropi s takimi ukrepi, pomoje da ulice gorijo

 

Lp, Ne me jeb

 

 

To mene skrbi, da sem Tai Či čez 10 let ko hočem malo pojačat; rečem da Tai Li pojedel netopirja

 

valda vsi šezmer v kolektivni nervozi, vlade tekmujejo kdo bo bolj odločno ukrepal

 

Tai Či pa čez 1 mesec reče da se zmotu

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 8 urami:

kot je berghaus govoril o sosedih in feštah ob postavljanjih mlajev, kle na igriščih vsak vikend na polno igrajo fuzbal, basket, mularija se v popoldnevih zadržuje pri vhodih v bloke (po 10 kosov), ko se mim pripelje policija se pač razkadijo za tistih par 10 sekund. in pol nesem dol smeti in grem mim te mularije brez mask, ki henga v zaprtem prostoru pri nabiralnikih, me ma, da bi bil zatežen penzjonist in skos klical policijo, samo sem itak že dojel, da učinka ne bo, ker preden se oni parkirajo pred blokom in pridejo do njega, je mularija že long gone čez vhod na drugi strani ipd.

Si malo pozabil kako je, ko si bil mulc? :D Iskreno bi nas 95% tukaj gor v najstniških letih delalo isto, sploh pa v 90-tih in na začetku 2000, ko so internet poganjali hrčki.

 

In other news, Avstrija 7.12. po manj kot 3 tednih spet odpira vrtce in osnovne šole, vse ostale trgovine, dovoljeno bo druženje ljudi iz dveh različnih gospodinjstev (max. 6 odraslih in 6 otrok; če bi omejili na 2-2, se večina Arabcev in Turkov ne bi mogla družit :ninja:), odpirajo se tudi muzeji in knjižnice, za božično-novoletne praznike pa bo dovoljeno druženje max. 10 oseb brez omejitve glede gospodinjstev.

 

Pa da vidimo. :) 

Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 39 minutami:

A to mislis tista kitajska ki je zaplombirala celo mesto v hise?  :rofl:

No mask niso rabli imeti, to je res.

 

Ne me jeb reče pred 20 minutami:

:avadodo:

 

 

kitajska ki je folk okuzen s covidom  transportirala v temu namenjene hotele in niso mel pri tem kej dost besede

 

me zanima kva bi se zgodil ce bi zacel v evropi s takimi ukrepi, pomoje da ulice gorijo

 

Lp, Ne me jeb

Da. Tista Kitajska, ki je na začetku, ko še ni blo podatkov o smrtnosti, res mela hude ukrepe. Pol od pomladi dalje pa ne več. Od takrat ko se ve, da to ni lih nova kuga.

Povezava do prispevka
hordak reče pred 6 minutami:

Še CNN ne kupuje več bullshita o odločnem kitajskem odzivu, eni pa tukaj pa še kar.

 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

mal mi greste na živce vi strawmani, sploh k ponavadi z nimiousom scijeta v isti kos. 

 

Pač sam živ bog ve da kitajci pretiravajo v vsem. Mislim saj je bil konsenz da so kitajci na veliko lagali v februarju o razsirjenosti virusa. Saj je logično da se ob taki populaciji in ob taki gostoti prebivalca hitro uide izpod nadzora sploh če je zadeva nepoznana.

Kaj bi torej rad povedal da ga niso uredu shendlal? Povsem verjetno, samo to ne pomeni da niso potem dal v prvo prestavo in ukrepal na način ki si ga noben politik v zahodnem svetu ne more privoščit.

Zakaj bi se moralo to izklučevat z slabim hendalnjem virusa? Tud po vseh teh dejanjih je lahko vsak še vedno na polno skeptičen kakšne so dejansko bile cifre in kakšno je stanje (razen nimiousa seveda).

 

Navsezadnje so izginjal zdravniki in razni whistleblowerji, na veliko se je govorilo o kitajskem vplivu in laganju WHO in ti zdej prideš (S CNN  - a ti gre tako slabo) linkom da pa kitajci niso hendlal vsega kot bi moral. Malo morgen pizda.

 

Če ti še ni jasno, poatna mojega posta je da je tako dejanje pri nas kratenje svoboščin da te nekam zaprejo ne glede na tvojo voljo. osebno mislim da je to najbol smiseln ukrep, da pač okužen ne gre nazaj domov kjer lahko okuži še druge (ki gredo potem delat in spet okužijo še druge) ampak pač preboli bolezen drugje. Sam pri nas tega pač ne moreš dosežt. Medtem pa nam nimious tlele prodaja da kitajska ni mela hudih ukrepov ker virus ni nevaren.

 

 

Lp, Ne me jeb

 

Povezava do prispevka

Kako moraš biti naiven, da verjameš da je možno tako endemičen nalezljiv virus zbrisati iz 10 milijonskega mesta, s tem da populacijo zakleneš za nekaj tednov. Pa da je to sploh mogoče narediti, brez da bi ljudje stradali do smrti. In vi meni teoretik zarot :rofl:

  • Račka +1 7
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
hordak reče pred 23 minutami:

Kako moraš biti naiven, da verjameš da je možno tako endemičen virus zbrisati iz 10 milijonskega mesta, s tem da populacijo zakleneš za nekaj tednov. Pa da je to sploh mogoče narediti, brez da bi ljudje stradali do smrti. In vi meni teoretik zarot :rofl:

 

Endemičen? :nicjasno:

Povezava do prispevka

O tem da imamo najbolj stroge ukrepe gre sigurno razpravljati ... Irska je imela omejitev gibanja na 5km. V Franciji je bila omejitev gibanja namenjenga rekreaciji oz. sprehodom 1km, prav tako je bilo potrebno za vsak izhod (delo, trgovina, rekreacija) izpolniti pdf (v pomladanskem času celo fizičen obrazec), na katerem je posameznik označil namen izhoda, čas izhoda in svoj naslov.

 

Tako da ta izjava, da ima Slovenija daleč najstrožje ukrepe je malce privlečena za lase.

 

Jasno pa je že nekaj tednov, da pri nas do največ prenosov pride na delovnih mestih. Ampak imamo zgleda nedigitalizirane delovne procese ... velika večina mojih znancev trdi da ne morejo delati od doma, čeprav opravljajo intelektualna pisarniška dela. Pri nekaterih to zahteva delodajalec.

Povezava do prispevka
hordak reče pred 1 uro:

Kako moraš biti naiven, da verjameš da je možno tako endemičen virus zbrisati iz 10 milijonskega mesta, s tem da populacijo zakleneš za nekaj tednov. Pa da je to sploh mogoče narediti, brez da bi ljudje stradali do smrti. In vi meni teoretik zarot :rofl:

 

Pa kje sem sploh rekel da so ga izbrisal a me jebes? Prav potrudu sem se da bi razlozu da kitajski ni nic za zaupat in ti pol men nazaj tole

 

 

Mislim to da kitajci lazejo uspesnosti hendlanja virusa ne razveljav njihovih (za nas) nepredstavljivih ukrepov

 

Vem da izrazanje ni moja mocnejsa plat, sam tok falit poanto pa tud ne vem

 

Lp, Ne me jeb

uredilo bitje Ne me jeb
Povezava do prispevka
nimious reče pred 10 urami:

Torej, asimptomatičen zaposleni z maskami, razkuževanjem in distanco bo okužil pol doma. On se je pa okužil, ker folk ni nosil mask, se razkuževal in se distanciral? In ti ne vidiš protislovja v tej trditvi?

Ti je treba to narisat? 

Ja, vsakega je škoda. Sam tisti, ki v povprečju krajša življensko dobo 50% populacije za 5+ let zato da 5% populacije podaljša življenje za 2 leti ne bi nikoli smel imeti sposobnosti odločanja o čimerkoli. Ker je to retardirano. Če gremo samo o življenjih, ne pa o tem kako niža kvaliteto le teh.

Drugače pa, KJE lahko izvajaš popolno izolacijo? Pa zakaj bi to sploh kdorkoli želel narditi? Dej, zapri se v flet in bodi 2 tedna popolnoma brez stika s komerkoli.

A popolna izolacija kogarkoli pa je možna? In še miljontič: zakaj točno ukrepi (maske, razkuževanje) ne pomagajo v DSO, zunaj pa kao čudežno dosežejo 100% učinkovitost, in kdorkoli ne upošteva dosledno teh ukrepov je morilec babic?

Pa spet pluvamo po narodu, kljub temu da je situacija po celem zahodu identična (drugje pa ali ni podatkov, ali se pa oblasti jebe za situacijo, ker si mel v zadnjih 50 letih par epidemij gripe k so ble hujše). Res nisi sposoben skupaj spraviti ene same originalne misli, in povzameš vsako bedarijo, ki ti jo mediji servirajo?

 

Preveč razmišljaš črno-belo.

 

Maske pomagajo, niso pa 100% zaščita. V primeru DSOja pa je nekje očitno nekdo naredil napako.

Povezava do prispevka
Ne me jeb reče pred 3 urami:

Pa kje sem sploh rekel da so ga izbrisal a me jebes? Prav potrudu sem se da bi razlozu da kitajski ni nic za zaupat in ti pol men nazaj tole

Relax, ni bilo namenjeno (samo) tebi, ampak bolj na splošno, če ne bi te quotal.

 

Melaho reče pred 4 urami:

 

Endemičen? :nicjasno:

Imaš prav mislil se na kužen, nalezljiv. Brainfart. Hvala za popravek.

 

Povezava do prispevka
hordak reče pred 14 urami:

Kako moraš biti naiven, da verjameš da je možno tako endemičen nalezljiv virus zbrisati iz 10 milijonskega mesta, s tem da populacijo zakleneš za nekaj tednov. Pa da je to sploh mogoče narediti, brez da bi ljudje stradali do smrti. In vi meni teoretik zarot :rofl:

Zakaj stradali do smrti? Saj so imeli dostavo. :D

 

Drugače pa ni treba verjeti Kitajcem. Imaš tuja poročanja in se bolj ali manj strinjajo da je virus v Wuhanu je pod kontrolo, četudi ni nujno da se strinjajo z ukrepi ki so bili sprejeti da so to dosegli.

 

par nekitajskih post-lockdown dokumentarcev:

 

(Japonski režiser)

 

(Arte, francosko-nemška koprodukcija)

 

(CBC, kanadska produkcija. Sicer zgolj prispevek, ne doku)

uredilo bitje Lel
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...