Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

MorskaGlista reče pred 2 minutama:

 

Odvisno, kako gledaš na to. Ogrožene skupine, npr. starčkov v DSOjih res ne moreš okriviti za nastalo situacijo. Če razmišljaš tako, zaradi političnih interesov (ki nimajo veze z resnostjo bolezni) najebejo tisti, ki se morajo prav tako držati vseh ukrepov kot ti, pa se ogroženi so povrh. Po mojem to ni prav in je egoistično.

Jah kaj pa naj? Edini način da se rešimo omejitev, je da jih ne spoštuje dovolj ljudi. Pač kdor je ogrožen naj se gre cepit, nosi masko, je doma. Poznaš kak boljši način?

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 14 minutami:

Jah kaj pa naj? Edini način da se rešimo omejitev, je da jih ne spoštuje dovolj ljudi. Pač kdor je ogrožen naj se gre cepit, nosi masko, je doma. Poznaš kak boljši način?

 

In če moraš hodit v službo, kjer se noben ne drži ničesar? Naj kar daš odpoved in umres od lakote doma? Pač premalo je sočutja, vsak gleda samo na svojo rit.

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 11 minutami:

Kaj pa narediš če zaradi ukrepov ostaneš brez službe?

 

Ja v riti si. Stvar morale, jaz imam raje, da ostanem brez službe zaradi ukrepov, kot da nekdo zboli in umre (ali nima dostopa do zdravstva, ker je zbolel) zaradi mene, ker s brezobziren. Stvar posameznika očitno. Jaz nisem eden od tistih, ki je pripravljen. Iti čez trupla za svoj prav in svojo blaginjo. Se sliši svetovljansko ampak pač tako je, zato pa pravim, če bi bil vsak malo bolj obziren do drugih namesto, da se stalno išče krivce, bi bilo vse lažje.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče Dne, 14. 5. 2021 at 17:39:

ma sej js mam še eno zamero glede cepljenja

zaposlen v kritični infrastrukturi 

delali bi, ko bi bla večina ostalega zaprtega

nobene prednosti za cepljenje 

 

sam v tvoji službi ni nekega povečanega tveganja za se okužit. 

naj rajš dajo prednost ljudem ki so na šihto izpostavljeni množici ljudi vsak dan. 

Povezava do prispevka

Kdo je prednosten je jasno že nekaj časa. 

Navedek

 

Dnevnik je opravil pregled ureditvenih odločb, ki jih je zdravstveni inšpektorat do konca marca izdal skupaj 21 zdravstvenim zavodom, v katerih cepljenja proti covidu-19 niso izvajali v skladu z nacionalno strategijo cepljenja. V večini zavodov, ki so kršili strategijo, se je dogajalo, da so neutemeljeno prednostno cepili sorodnike ali znance zaposlenih. Obenem je iz dokumentacije razvidno tudi to, da so se inšpektorji v odločbah praviloma bolj poglobili v nepravilnosti v manjših zavodih. V odločbi, ki je bila izdana ortopedski bolnišnici Valdoltra, je denimo podrobno opisan primer, kako so 27. januarja prednostno cepili 39-letno soprogo enega izmed zaposlenih. Vodstvo bolnišnice je trdilo, da jim je ostal odmerek pfizerja in da je bila omenjena soproga tam po naključju. Zato so cepili njo, da ne bi odmerka zavrgli.

Na Onkološkem inštitutu so s šestim odmerkom iz vial cepili 233 ožjih družinskih članov zaposlenih. Naj spomnimo: v vialah Pfizerjevega cepiva je bilo ob začetku cepljenja uradno le pet odmerkov, preostanek pa so zavodi marsikje porabljali »po domače«. Sprva je bilo to povezano tudi z odsotnostjo jasnih navodil, kako ravnati z ostankom cepiva.

Na Obali je prišlo že januarja na vrsto 22 sorodnikov zaposlenih Zdravstvenega doma Koper, prav toliko svojcev uslužbencev je prejelo prvi odmerek tudi v psihiatrični bolnišnici Ormož. V Splošni bolnišnici Jesenice so prednostno cepili deset sorodnikov. V Domžalah so prednostno cepili tamkajšnje poklicne gasilce, v zasebni splošni ambulanti Erne Sajovic pa več mlajših oseb, »ki niso bile na seznamu«. Nacionalno strategijo je januarja kršil tudi Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ). V izpostavi Murska Sobota je denimo cepil bivše zaposlene in še nekatere osebe, »ki so pokazale interes in so se nemudoma odzvale v povabilu«, piše v ureditveni odločbi.

Pregled odločb, ki jih je Dnevnik po 20 delovnih dneh čakanja pridobil z zahtevo o dostopu do informacij javnega značaja, razkriva tudi, da so zdravstveni inšpektorji v nekaterih zavodih bistveno manj detektivski. Odločba za ljubljanski klinični center, na primer, zgolj pavšalno ugotavlja, da so cepili ljudi, ki niso bili na prioritetnem seznamu. O njihovem številu (in morebitnem sorodstvenem ozadju) ni zapisane niti besede. Podobno je v primeru Splošne bolnišnice Nova Gorica. »V okviru inšpekcijskega pregleda je bilo ugotovljeno, da zavezanec pri izvedbi cepljenja proti covidu-19 ni upošteval določil strategije, ker je cepil tudi osebe, ki niso zdravstveni delavci ali sodelavci, zaposleni pri zavezancu,« je zapisala inšpektorica.

 

 

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 1 uro:

 

Ja v riti si. Stvar morale, jaz imam raje, da ostanem brez službe zaradi ukrepov, kot da nekdo zboli in umre (ali nima dostopa do zdravstva, ker je zbolel) zaradi mene, ker s brezobziren. Stvar posameznika očitno. Jaz nisem eden od tistih, ki je pripravljen. Iti čez trupla za svoj prav in svojo blaginjo. Se sliši svetovljansko ampak pač tako je, zato pa pravim, če bi bil vsak malo bolj obziren do drugih namesto, da se stalno išče krivce, bi bilo vse lažje.

 

a si ostal brez sluzbe?

pomojem da ne.

 

zato ne bi spuscal takih debilizov, ker se bere, kdorkoli je zgubil sluzbo je blo to za dobrobit javnega zdravja, ker so bili ukrepi potrebni (vsi).

Povezava do prispevka
MikeHunt reče pred 49 minutami:

 

a si ostal brez sluzbe?

pomojem da ne.

 

zato ne bi spuscal takih debilizov, ker se bere, kdorkoli je zgubil sluzbo je blo to za dobrobit javnega zdravja, ker so bili ukrepi potrebni (vsi).

 

a?

 

Mislim, da si izgubil nit pogovora. Ker govorim ravno obratno od tega, kar piše zgoraj.

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 5 urami:

 

Ja v riti si. Stvar morale, jaz imam raje, da ostanem brez službe zaradi ukrepov, kot da nekdo zboli in umre (ali nima dostopa do zdravstva, ker je zbolel) zaradi mene, ker s brezobziren. Stvar posameznika očitno. Jaz nisem eden od tistih, ki je pripravljen. Iti čez trupla za svoj prav in svojo blaginjo. Se sliši svetovljansko ampak pač tako je, zato pa pravim, če bi bil vsak malo bolj obziren do drugih namesto, da se stalno išče krivce, bi bilo vse lažje.

Zakaj ne bi raje ta ki je ogrožen (začasno) ostal brez službe in ta čas bil na čakanju? Pač za lastno varnost. Poleg tega so pa ogroženi večinoma upokojenci, ki bi lahko pač od marca 2020 do danes bili pač več ali manj doma. Če je sprejemljivo, da se omejuje necepljene, zakaj ni sprejemljivo omejevat ogroženih?

 

 

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 9 urami:

Zakaj ne bi raje ta ki je ogrožen (začasno) ostal brez službe in ta čas bil na čakanju? Pač za lastno varnost. Poleg tega so pa ogroženi večinoma upokojenci, ki bi lahko pač od marca 2020 do danes bili pač več ali manj doma. Če je sprejemljivo, da se omejuje necepljene, zakaj ni sprejemljivo omejevat ogroženih?

 

 

 

Se strinjam s tabo v vseh točkah razen glede pozivanjaa o namernem neupoštevanju ukrepov, ker to, razen da spravi ogrožene v slab položaj, ne spremeni nič. So ukrepi, ki jih itak tudi jaz ne upoštevam, ker so bolani, ampak glih v DSO ali službo v zaprtem prostoru brez maske in distance res ni prav, da se hodi. No sej mislim da veš, kaj hočem povedati.

Povezava do prispevka
Bumbar s kanglico reče pred 16 urami:

 

sam v tvoji službi ni nekega povečanega tveganja za se okužit. 

naj rajš dajo prednost ljudem ki so na šihto izpostavljeni množici ljudi vsak dan. 

 

ob predpostavki, da je oboje odprto (transport in proizvodnja) maš absolutno prav

ob lockdownih, kjer bmw žmigovci kao niso tolk pomembni in se zapira proizvodnje, pa ne  (valda tega sploh nismo imeli)

v vsakem primeru je pa transport hrane imo mal bolj pomemben, kot velik del JU :)

 

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 6 urami:

 

Se strinjam s tabo v vseh točkah razen glede pozivanjaa o namernem neupoštevanju ukrepov, ker to, razen da spravi ogrožene v slab položaj, ne spremeni nič. So ukrepi, ki jih itak tudi jaz ne upoštevam, ker so bolani, ampak glih v DSO ali službo v zaprtem prostoru brez maske in distance res ni prav, da se hodi. No sej mislim da veš, kaj hočem povedati.

Ampak ogroženi se lahko cepijo, lahko nosijo masko (se dobi tudi n95/ffp2/.... ki so dokaj učinkovite), lahko pač ne hodijo v zaprte prostore z veliko ljudmi. Če želijo bit varni.

 

Zakaj je dobro da se ukrepov ne upošteva? Zato ker na ta način normaliziramo normalno (2019) obnašanje. To je edini način da ga dobimo nazaj.

uredilo bitje bleachedagnus
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 15 urami:

Trgovine niso bile nikoli velik vir okužb, tako da učinka ni moglo biti.

Vem. 

Izpostavljam ker zveniš, kot da smo omejili necepljene pred ogroženimi.

V resnici smo pa prvo omejili ogrožene, samo učinka ni bilo. Ker pač najbolj ogroženi so bili tisti v domovih za ostarele, teh pa nimaš več kam omejiti. 

Omejiti eno tako ogromno skupino na dom, da bo ena druga skupina lahko sedela v lokalih namesto na vrtovih lokalov, pa ne da je absurdno ampak je itak neizvedljivo.

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 30 minutami:

Ampak ogroženi se lahko cepijo, lahko nosijo masko (se dobi tudi n95/ffp2/.... ki so dokaj učinkovite), lahko pač ne hodijo v zaprte prostore z veliko ljudmi. Če želijo bit varni.

 

Zakaj je dobro da se ukrepov ne upošteva? Zato ker na ta način normaliziramo normalno (2019) obnašanje. To je edini način da ga dobimo nazaj.

 

Po mojem ne prideva nikamor, ker ni, da nimaš prav. Ampak je stvar osebnega pogleda na situacijo, poleg tega pa nihče ne more vedeti, kaj bi bilo, če....

 

Po mojem se z neupoštevanjem ukrepov ne bi rešilo nič, ne vem, zakaj bi se kaj spremenilo. Tukaj govorim o pametnih ukrepih (pogojno maske, distanca). Prej bi se rešilio s subvencioniranjem prezračevalnih sistemov, boljšo organizacijo zdravstva, itd. 

Povezava do prispevka

Ali ni zanimivo, da se je v najbolj precepljeni državi do sedaj (Izrael) začela vojna? To ponavadi pomeni, da sedaj od tam ne bomo dobivali informacij o uspešnem cepljenju (če je bilo res sploh tako uspešno?), ampak bomo najbrž od tam priča človeškemu trplejnju in tragedijam. Se pravi no more Covid vaccination sucess story from Israel.

 

 Ali pa zanimivo je, da ker je cepivo v eksperimentalni fazi se morajo ljudje sami prijavljati, da si želijo cepiva (v naši državi celo dvakrat, najprej preko neta v bazo NIJZ in nato še pri osebnem zdravniku). V primeru dolgoročnih stranskih učinkov, ki se lahko pokažejo čez čas, ni zato nihče odgovoren, ker je bila razglašena pandemija (v času pandemije je dovoljena uporaba eksperimentalnih zdravil in cepiv) in so si ljudje sami želeli cepiva (v naši državi se potem pokaže obe bazi in se ljduem razloži, da so 2x zahtevali šus (najbrž za obe dozi). :)))))) Moja dva starša sta se šla cepit in sta mi rekla, da sedaj se počutita varna. Ampak kot sem ju spremljal nista zbolela in nista imela nobenih problemov in tudi njuni prijatelji niso imeli nobenih problemov. Ena sestra se je šla cepit, (ni bila bolna) zato  ker pravi da je lahko samo s tem konec ukrepov in bi rada živela normalno. Druga sestra ki je mikrobiologinja in mi je razložila delovanje PCR testov in je prebolela Covid z blagimi simptomi, se ne misli it cepit (niti ne misli plačat 20 evrov, da ji napišejo potrdilo o prebolelosti - rajši je doma v Sloveniji). Mislim jaz spoštujem vsakogar in naj naredi kar hoče, samo mi je pa zanimivo da starša in tista sestra, ki se je šla cepit, so njihove  odločitve bazirale na propagandi iz medijev in ne na lastnih izkušnjah..............En kolega mi je zadnjič rekel, da se bo šel cepit zaradi tega, da bo lahko potoval. Jaz pa zaenkrat nimam namena se iti cepit, pa nisem antivakser. Iz mojih izkušenj, ki sem jih imel bi rekel da ni nobene potrebe. Načeloma rajši počakam, da vidim kako se bo zadeva odvijala in če bom videl, da cepljenje odtehta stopnjo ogroženosti, ki jo bom zaznal z mojimi izkušnjami, se bom šel. Kakršnokoli diskriminacijo bodo delali okoli tega,mi pa tudi dol visi, svojo glavo imam zato da jaz z njo razmišljam in ne da mi podkupljeni politiki in mediji vsiljujejo svoje vizije in propagando.

 

uredilo bitje Mitsu
  • Račka +1 2
  • Trol 2
Povezava do prispevka
Mitsu reče pred 5 urami:

Ali ni zanimivo, da se je v najbolj precepljeni državi....itd

 

 

Mislim jaz res ne razumem, kaj je to takšen problem se cepit. Pač greš in adijo, sej je zastonj. In si cepljen, sej ni, da ti roko odrežejo. Če pa ne greš pa tudi prav, razpravljati, kaj vse je za tem res nima smisla.

Povezava do prispevka

ker si v bistvu poskusni zajcek v testiranju zdravil, ob enem pa neogrozen zaradi starosti, odsotnosti nekih bolezni, itd.

 

za kaksne na koncu zivljenske poti al pa s hudimi boleznimi je zdravilo sigurno bolje od bolezni,

 

 

za vecino zdrave populacije je zdravilo v tem trenutku huje od bolezni, ker v bistvu ne vemo kaj bodo posledice (ne govorim o krvnih strdkih, ampak o stvareh, ki se se niso pojavile).

 

 

to je pa samo moje mnenje

 

 

LP

Povezava do prispevka
MikeHunt reče pred 57 minutami:

ker si v bistvu poskusni zajcek v testiranju zdravil, ob enem pa neogrozen zaradi starosti, odsotnosti nekih bolezni, itd.

 

za kaksne na koncu zivljenske poti al pa s hudimi boleznimi je zdravilo sigurno bolje od bolezni,

 

 

za vecino zdrave populacije je zdravilo v tem trenutku huje od bolezni, ker v bistvu ne vemo kaj bodo posledice (ne govorim o krvnih strdkih, ampak o stvareh, ki se se niso pojavile).

 

 

to je pa samo moje mnenje

 

 

LP

Kako je to možno, že sam covid je le gripica, prehladek? Cepivo pa je še šibkejše.

Povezava do prispevka
Kosinus reče pred 6 urami:

Kako je to možno, že sam covid je le gripica, prehladek? Cepivo pa je še šibkejše.

 

To tudi meni ni jasno, ravno ljudje, ki trdijo, da je covid prehoadek in nateg, se najbolj bojijo cepljenja zaradi dolgoročnih posledic. Kaj pa če bo covid pustil dolgoročne posledice, ki niso takoj vidne, to pa nobenega ne skrbi. 

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 7 urami:

Mislim jaz res ne razumem, kaj je to takšen problem se cepit. Pač greš in adijo, sej je zastonj. In si cepljen, sej ni, da ti roko odrežejo. Če pa ne greš pa tudi prav, razpravljati, kaj vse je za tem res nima smisla.

Ker je totalno neracionalno se cepiti? Maš na izbiro ali cepiva, ki uporabljajo 2 eksperimentalna netestirana kosa tehnologije, za katera nihče ne ve kako se obnašata dolgoročno; ali pa cepiva, ki jih je zaradi stranskih učinkov prepovedala skoraj cela Evropa.

Pol usa cepiva povzročajo stranske učinke ki so bistveno hujši kot je to za cepiva normalno, čez postopke testiranja so bla pa spuščena na lepe oči. Prav tako so podatki o njihovi sami uporabni vrednosti zelo uprašljivi, ker so rekla kazala s strani proizvajalcev samih (ki nimajo lih bleščeče zgodovine kar se tiče objavljanja resničnih podatkov, za ta cepiva pa itak ne odgovarjajo sploh). Pa historično so cepiva proti podobnim virusom povzročila hujši potek okužbe proti sorodnim virusom kot če ne bi bil cepljen.

 

Pač, za moje pojme ni nobenega pametnega razloga zakaj bi se šel cepit. Pa ne bom šel na morje, whatever.

Povezava do prispevka
nimious reče pred 3 minutami:

Ker je totalno neracionalno se cepiti? Maš na izbiro ali cepiva, ki uporabljajo 2 eksperimentalna netestirana kosa tehnologije, za katera nihče ne ve kako se obnašata dolgoročno; ali pa cepiva, ki jih je zaradi stranskih učinkov prepovedala skoraj cela Evropa.

Pol usa cepiva povzročajo stranske učinke ki so bistveno hujši kot je to za cepiva normalno, čez postopke testiranja so bla pa spuščena na lepe oči. Prav tako so podatki o njihovi sami uporabni vrednosti zelo uprašljivi, ker so rekla kazala s strani proizvajalcev samih (ki nimajo lih bleščeče zgodovine kar se tiče objavljanja resničnih podatkov, za ta cepiva pa itak ne odgovarjajo sploh). Pa historično so cepiva proti podobnim virusom povzročila hujši potek okužbe proti sorodnim virusom kot če ne bi bil cepljen.

 

Pač, za moje pojme ni nobenega pametnega razloga zakaj bi se šel cepit. Pa ne bom šel na morje, whatever.

 

Vse je res, ampak tukaj se gre pri stranskih učinkih o + in - glede na posledice okužbe. Cepivo je bilo na hitro narejeno in odobreno in pač ni brez stranskih učinkov.

 

Večina ljudi pa govori o dolgoročnih stranskih učinkih cepiv, tega ne razumem. Od kje folku informacija in prepričanje, da naj bi imeli dolgoročne posledice zaradi cepljenja.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...