Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

G.T.I. reče pred 8 urami:

Jaz isto, poslal sem preko zd-lj in dobil nazaj da sem ze na seznamu, pa se vedno nisem dobil nobenega smsa, tako da ne nakladat z nekimi baba rekla.

Pazi to - znanki iz Domžal je presedal čakat tam, ker se je včeraj govorilo da so tam še pri 50 let+ (prijavljena je sicer že mesece), se je VČERAJ prijavila še dodatno v Lj. Danes je dobila klic za Domžale (datum jutri) in SMS za Lj (naslednji teden). Stara 32 let.

(v obeh je bilo vabilo za AZ)

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Sej je jasno, da je preveč cepiva in premalo interesentov za cepljenje. In potem se pojavljajo neki pozivi pod pretvezo ekskluzivnosti: recimo mi smo danes dobil neko "ekskluzivno ponudbo" za cepljenje delavcev v turizmu, kjer so kao ponudil možnost, da se prednostno lahko cepijo tudi pogodbeni delavci samo čimprej je treba sporočit. 

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Really? To v Ljubljani? Zanimivo :D

 

Par stavkov,ki sem jih slišal:

"Gospod, vi ste na seznamu za jutri."

"Zakaj si jo cepil, če je ni na seznamu?" - "Nimam časa preverjati vsakega"

"Inšpekcija je vsak dan tle"

"Gospod, vi morate v vrsto za Pfeizer, tale je za AstraZeneco"

 

Zjutraj med 9.30 in 10.00 se je kar nafilal, ampak je šlo gladko vse skozi.

uredilo bitje JediEagle
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 23 urami:

 

Epidemijo nalezljive bolezni ter okuženo ali ogroženo območje razglasi oziroma določi minister, pristojen za zdravje.

 

O pogojih pa v zakonu nisem našel ničesar 🤔

 

Hm saj zdaj ne vem a ste o tem že govoril v tej temi, ker nisem šel vsega brat ampak a je kdo preštudiral kako deluje PCR tehnologija? Na rezultatih PCR testov sloni vsa ta takoimenovana "pandemija". Moja sestra je mikrobiologinja in dela s temi PCR testi v službi in mi je razložila kako to deluje. Torej PCR (polymerase chain reaction) tehnologija je laboratorijska tehnika in deluje po principu amplifikacije (ojačanja) genskega DNA zapisa  skozi več ciklov temperaturnih sprememb. Se pravi v primeru iskanja COVID-a ti vzamejo bris iz nosa, ker mislijo da se virus tam nahaja in  s pomočjo več ciklov tega testa amplificirajo genski material iz brisa, da ga toliko "ojačajo" da ga je sploh možno analizirati in notri iščejo kar pač hočejo najti. Problematika tega testa je in kar sem opazil, ko sem gledal teste od ljudi, je to da na nobenem testu ni podatka o CT-ju (cycle threshold-u) se pravi koliko ciklov so uporabili da so prišli do določenega rezultata. Testi imajo samo podatek pozitiven ali negativen, ni pa podatka čez koliko ciklov amplifikacij je moral iti test, da so našli toliko materiala, da bi se dalo sklepati da ima človek ta virus. Se pravi če gremo na testu čez 20 ponovitvenih ciklov in že najdemo material virusa je večja verjetnost, da je človek "okužen" s tem virusom kot če je za to potrebnih recimo 60 ciklov, da se kaj najde. Če izvedemo toliko in toliko ciklov, ta PCR test najde karkoli iščemo v komurkoli. Ta amplifikacija in to da lahko najdemo karkoli hočemo v komurkoli je "narava" PCR tehnologije in že njen izumitel Kary Mullis je opozarjal pred zlorabami, oziroma kot se je on izrazil tega testa ne moreš "zlorabiti" ampak ga načeloma samo napačno interpretiraš. Torej glede na to da pandemija, oziroma lockdowni in represija sloni samo na teh podatkih testiranja je vse skupaj zelo vprašljivo. Poleg tega iz tega rezultata PCR testa lahko ugotovimo samo ali oseba vsebuje zapis virusa v sebi, ne ve se pa ali je ta virus sposoben replikacije in je s tem oseba kužna do drugih. To ali je virus sposoben replikacije se lahko določi, da se bris analizira v gojišču, kjer se potem naredi analiza možnosti replikacije virusa. Sam PCR test torej ne pove prav dosti in vse skupaj je že smešno v tej pandemiji. Če pogledamo podatke je bilo veliko asimptomatskih pozitivnih na testih, ker so naredili toliko ciklov na testu, da so pri vseh teh našli ojačane zapise, ni bilo pa simptomov. In zdravstvo potem reče, da so to asimptomatski "okuženi" in ne, da so testirali z visokim CT-jem, da so lahko imeli veliko število pozitivnih :))))). Da  ne omenjam izsiljevanja s cepljenjem, kjer izgleda da tistih ki jim jih ni uspelo prestrašiti z vsem tem sranjem in so še sedaj lepo zdravi se jih izsiljuje. Se pravi če si upošteval ukrepe in si se pazil, se moraš zdaj iti cepit z nepreverjenimi cepivi. Pa najbolj zanimivo je, da folk razmišlja o cepljenju zaradi potovanj in ne zaradi zdravja, mama mila kam smo prišli. Poleg tega, glede na to da je bila zadeva globalna bi lahko naredili eno cepivo za cel svet in tiste ljudi ki jih je strah  "odrešili" brez vsega tega strašenja glede neučinkovitosti in stranskih učinkov določenih cepiv. Skratka vse skupaj je eno navadno sranje in bolj mehanizem za deljenje družbe, da se ljudje lahko delijo na prestrašene cepilce in neprestrašene anticepilce in podobne fore in imajo dovolj kosti za glodat da se kregajo med sabo kdo ima prav. Politiki v ozadju pa preštevajo denarce in se malo hecajo z ovčkami:)))), tako kot se cerkev že tisočletji malo heca z edino pravilno interpretacijo Biblije :)))).

 

Sam sicer nisem strokovnjak glede mikrobiologije in podobnih zadev, sem samo sam malo "preštudiral" zadeve koliko sem pač lahko in ni nujno da je to zgornje mnenje "pravilno". Glede vseh teh zadev je težko biti prepameten, ker nimamo dovolj podatkov in predvsem nimamo izkušenj, tako da nas lahko nategujejo, lahko pa da imajo prav. Ne moreš zagotovo vedeti, je pa glede vsega tega strašenja in nasprotujočih se informacij zelo "fishy".

uredilo bitje Mitsu
  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 5
Povezava do prispevka

Ja sej to je splošno znano, da PCR testi nikakor niso primerni za takšno uporabo.

 

Bolj merodajno je število hospitaliziranih pa bolnikov na intenzivni. 

 

Dejstvo je, da ko zboliš in na lastni koži doživiš korono, ne dvomiš več. Ne morem pa zameriti tistim, ki s tem še niso imeli stika in dvomijo. Edini, ki mi res grejo na živce, so popolnoma neinformirani ljudje, ki drugim vbijajo v glavo, kako je vse zarota in brezveze. In pač opažam, da imajo tako mnenje večinoma neki čudaki, ostali ali se pač cepijo ali pa so zadržani, čakajo in se vmes (po pameti) čuvajo.

 

Pač delaj po svoje z obzirom do ostalih, sej ni tako težko.

 

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
Mitsu reče pred 1 uro:

 

Hm saj zdaj ne vem a ste o tem že govoril v tej temi...

Argument za "skrivanje" CT vrednosti je, da niso vsi PCR postopki (različne kemikalije, mašine) med seboj primerljivi. Načeloma bi moral vsak PCR laboratorij svoj postopek umeriti z nekim referenčnim vzorcem, ki bi potem določil mejo CT vrednosti pod katero se test smatra za pozitivnega. Te vrednosti so bojda med laboratoriji lahko različne.

 

PCR je med to epidemijo postal tako pomemben, ker hitri testi niso obstajali. Sedaj poslušam strokovnjake (TWiV), ki se strinjajo, da so dandanes hitri testi dovolj občutljivi za zaznavanje kužnih ljudi, PCR pa bolje služi kot orodje za potrditev hitrih testov in za diagnostiko pri hospitaliziranih ljudeh. Slednji se pogosto znajdejo v bolnici potem, ko virus že opravi svoje in je lahko hitri test negativen. Zdravnikom pa je pomembno, da zanesljivo ugotovijo s čem imajo opravka.

V praksi se tudi pri nas že nekaj časa prakticira obsežno HAT testiranje s PCR potrjevanjem pozitivnih kar je zelo dobro in ovrže ta neskončen argument, da s PCR lahko vedno in povsod najdeš virus.

 

Ali se PCR zlorablja ali ne, je popolnoma druga tema. Nenazadnje, če bi kdo res hotel prirejat rezultate, lahko to počne kjerkoli v verigi. Vzorcev niti na PCR ni treba poslati.

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Well, če koga zanima.... ponoči me je bolela rama (zoprno, ker ponavadi 70% prespim na levem boku), pa sredi noči me je ful zeblo, kot da bi imel vročino (nisem...36.6), tako da sem vzel dodatno deko za pokrit (žena me gledala, kot da sem zmešan, ker njej je bilo vroče :D) Danes dopoldne me je matrala še malo glava, pritisk v glavi, ni bolela, ne vem ali je povezano s cepljenjem ali vremenom, ampak sedaj je v redu :D Trenutno samo še malo boli na mestu pika, to je pa to :)

 

 

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 28 minutami:

 

Dejstvo je, da ko zboliš in na lastni koži doživiš korono, ne dvomiš več.


ne vem a se to nanasa, ce kdo ne verjame v obstoj covida. kakorkoli a ni vseen mal zavajajoca trditev, ker folk preboli tudi kot navaden prehlad. 

Povezava do prispevka
opflipo reče pred 29 minutami:


ne vem a se to nanasa, ce kdo ne verjame v obstoj covida. kakorkoli a ni vseen mal zavajajoca trditev, ker folk preboli tudi kot navaden prehlad. 

 

Ja sej ali pa sploh ne zbolijo. Bolj je mišljeno na tiste, ki zbolijo z nekimi srednje resnimi simptomi in imajo še kasneje težave.

 

Takšni težko poslušajo(mo), ko nekdo vztraja, da je vse zarota oz nenevarno. Lepo za tiste, ki so preboleli brez težav, ampak vse preveč egoizma je pri ljudeh. 

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 35 minutami:

Bolj je mišljeno na tiste, ki zbolijo z nekimi srednje resnimi simptomi in imajo še kasneje težave.

Sami so krivi, ker niso upoštevali pravil in omejitev. Menda gre to tako.

 

LP

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
hordak reče pred 16 minutami:

Sami so krivi, ker niso upoštevali pravil in omejitev. Menda gre to tako.

 

LP

 

O spet ti, živjo.

 

Ne razumem tega komentarja, razen, če je provokacija. Pa še tako je brezveze.

 

Ok ti odgovorim kljub vsemu. Glede na to, da delam v rizicnem (umazanem) okolju, ko pridem k stranki v zaprt prostor pa se NOBEDEN ne drži distance, ne nosi mask, ne zrači, ne čisti in misli, da on pa že ne more zboleti in da je virus izmišljotina, kaj mi preostane? Zakaj nekdo ne more spoštovati vsaj osnovnih higienskih ukrepov, ki bi jih že v normalnem življenju moral? Taki mi grejo na živce, brez obzira do drugih ljudi, najbrž tudi v drugih sferah življenja.

 

Sej glede na to, da tak folk še glede svojih otrok ne razmišlja, da bi se oni najbrž radi vrnili v normalno življenje, ker je njihov ego pač prevelik, me ne čudi, da se tako obnašajo do "tujcev". 

 

No zato se pač raje cepim in imam mir. Če bi bilo vse samo od mene odvisno že brez skrbi ne bi cepil, ker se nikdar ne cepim za nič.

 

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 3 urami:

 

Ja sej ali pa sploh ne zbolijo. Bolj je mišljeno na tiste, ki zbolijo z nekimi srednje resnimi simptomi in imajo še kasneje težave.

 

Takšni težko poslušajo(mo), ko nekdo vztraja, da je vse zarota oz nenevarno. Lepo za tiste, ki so preboleli brez težav, ampak vse preveč egoizma je pri ljudeh. 

 

Težko je potegnit točno ločnico med različnimi kontrasti ene zadeve. Večina ljudi razmišlja ekstremistično po načelu, če ni črno potem je belo, niso zmožni videti pa vseh različnih kontrastov ki so možni vmes. Ravno zato se je težko pogovarjat in ravno zato je težko iz kavča in preko medijev biti pameten o  tej Covid zadevi. Jaz naprimer nisem bil bolan in vsi bližnji sorodniki, ki so za tem zboleli niso imeli nobenih težav. Za vse primere, ki so bili smrtni in sem se o tem pogovarjal direktno s svojci, pa so rekli da je šlo za pridružene bolezni, oziroma se je umrli okužil ravno v bolnici, ko je bil tam zaradi česa drugega. Jasno mi je da če fašeš pljučni kolaps, ne more biti ravno enostavno in recimo tudi potrebuješ mašino in oskrbo, da bolezen lahko prebrodiš. Ampak enako je pri gripi. Tako da jaz sem videl zadevo popolnoma drugače kot mediji, ampak pomoje je nemogoče ocenit kakšna je bila realna grožnja te "pandemije" ker takoj ko so zraven poltiki in farmacija, žal se hitro začne z zavajanje ljudi, ki so neizobraženi in kako iz tega iztržiti čim več za svoj žep. Se pravi vzdrževati čim višjo stopnjo ogroženosti in glede na to ogroženost dostavljat ljudem rešitve (zaščitna oprema, testi, potrdila o prebolevnosti, cepivo).Potem ko daš par hudih bolezni in nesreč v življenju skozi in imaš izkušnje z zdravstvom potem malo drugače gledaš na zdravstvo, kot če si junc brez izkušenj in hodiš k dohtarju po preventivne droge, ali po droge za prikrivanje simptomov.  Dokler ljudje ne pogruntajo, se jih zavaja, potem pa čez čas tako kot vse politične zadeve vsi pozabijo na to, ker mediji začnejo bombardirati ljudi z novimi grožnjami in ljudje pozabijo na stare. Pred leti je bila tista ptičja gripa, kjer je bil tudi že cel halo, pa se je potem poleglo. Tole se mi zdi pa da je šlo še za par nivojev naprej in imamo sedaj verzijo 2.0 tiste stopnje ogroženosti izpred parih let. Moje osebno mnenje je, da če bi bilo tako hudo kot je bilo napihnjeno v medijih bi ljudje okoli nas cepali ko muhe že prejšnje leto ob začetku in vsi bi se drenjali za cepiva, kakršnakoli.  Se strinjam, da če bi jaz fasal in bi moj imunski sistem bil slaboten (oziroma pri tej zadevi so govorili da je bil imunski sistem celo premočan????), bi najbrž tudi tenko piskal in bi sigurno potreboval zdravniško oskrbo. Vsak organizem je samosvoj in ne veš kako se bo odzval, enako je tudi s cepljenjem, ne moreš narest zadeve ki bi ustrezala vsem, zato je tudi tukaj možnost tveganja, da gre kaj narobe. 

 

A bi morda nekdo naredil kakšno covid anketo v smislu: 1. nisem zbolel 2. bil sem bolan brez težav 3. bil sem bolan z manjšimi težavami 4. bil sem bolan s hudimi težavami in sem skoraj umrl  Pa bi se prešteli in videli kako je kdo doživel to zadevo in bi se morda lahko na nekem manjšem  nivoju "orientirali" iz teh izkušenj in ne iz pisanja medijev.  Torej a ima kdo kakšno idejo ali imamo kakšen vzvod, da ugotovimo stopnjo ogroženosti od tega virusa in ne da samo brihtiramo? Ali je najbolje da se cepimo do konca življenja za vsak nov sev in mirna Bosna?

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka

ne da je imunski sistem bil premočan, ampak da pride do pretiranega odziva. 

 

https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/005-cepiva_gradivo_za_strokovno_javnost_18012021.pdf

 

če se ne motim ta del govori o pretiranem odzivu imunskega sistema:

 

Povzročitelj covid-19 pa je ob že znanih strategijah prehladnih koronavirusov za izogibanje imunosti razvil še dodatno toksično strukturo - polibazično mesto cepitve RRAR na stiku podenot S1 in S2. S tem dodatno poškoduje celice, ob vstopu vanje pa še zavira protivirusno obrambo (blokada interferona 1). Ob večjem vdoru in replikaciji virusov v napadenih celicah se zaradi vezave virusne RNA na tolične receptorje (TLR 3 in TLR 7) sproži hitro razpadanje celic (piroptoza). Razpadle celice (njihove molekule DAMP – danger associated molecular patterens) povzročijo pretirano vnetno stimulacijo imunskih celic k tvorjenju vnetnih molekul – citokinov, posledica je okvara imunskega odziva (limfopenija) in škodljiv razvoj sistemskega vnetja (citokinski vihar).

Povezava do prispevka

  

Mitsu reče pred 6 urami:

 

Hm saj zdaj ne vem a ste o tem že govoril v tej temi, ker nisem šel vsega brat ampak a je kdo preštudiral kako deluje PCR tehnologija? Na rezultatih PCR testov sloni vsa ta takoimenovana "pandemija". Moja sestra je mikrobiologinja in dela s temi PCR testi v službi in mi je razložila kako to deluje. Torej PCR (polymerase chain reaction) tehnologija je laboratorijska tehnika in deluje po principu amplifikacije (ojačanja) genskega DNA zapisa  skozi več ciklov temperaturnih sprememb. Se pravi v primeru iskanja COVID-a ti vzamejo bris iz nosa, ker mislijo da se virus tam nahaja in  s pomočjo več ciklov tega testa amplificirajo genski material iz brisa, da ga toliko "ojačajo" da ga je sploh možno analizirati in notri iščejo kar pač hočejo najti. Problematika tega testa je in kar sem opazil, ko sem gledal teste od ljudi, je to da na nobenem testu ni podatka o CT-ju (cycle threshold-u) se pravi koliko ciklov so uporabili da so prišli do določenega rezultata. Testi imajo samo podatek pozitiven ali negativen, ni pa podatka čez koliko ciklov amplifikacij je moral iti test, da so našli toliko materiala, da bi se dalo sklepati da ima človek ta virus. Se pravi če gremo na testu čez 20 ponovitvenih ciklov in že najdemo material virusa je večja verjetnost, da je človek "okužen" s tem virusom kot če je za to potrebnih recimo 60 ciklov, da se kaj najde. Če izvedemo toliko in toliko ciklov, ta PCR test najde karkoli iščemo v komurkoli. Ta amplifikacija in to da lahko najdemo karkoli hočemo v komurkoli je "narava" PCR tehnologije in že njen izumitel Kary Mullis je opozarjal pred zlorabami, oziroma kot se je on izrazil tega testa ne moreš "zlorabiti" ampak ga načeloma samo napačno interpretiraš. Torej glede na to da pandemija, oziroma lockdowni in represija sloni samo na teh podatkih testiranja je vse skupaj zelo vprašljivo. Poleg tega iz tega rezultata PCR testa lahko ugotovimo samo ali oseba vsebuje zapis virusa v sebi, ne ve se pa ali je ta virus sposoben replikacije in je s tem oseba kužna do drugih. To ali je virus sposoben replikacije se lahko določi, da se bris analizira v gojišču, kjer se potem naredi analiza možnosti replikacije virusa. Sam PCR test torej ne pove prav dosti in vse skupaj je že smešno v tej pandemiji. Če pogledamo podatke je bilo veliko asimptomatskih pozitivnih na testih, ker so naredili toliko ciklov na testu, da so pri vseh teh našli ojačane zapise, ni bilo pa simptomov. In zdravstvo potem reče, da so to asimptomatski "okuženi" in ne, da so testirali z visokim CT-jem, da so lahko imeli veliko število pozitivnih :))))). Da  ne omenjam izsiljevanja s cepljenjem, kjer izgleda da tistih ki jim jih ni uspelo prestrašiti z vsem tem sranjem in so še sedaj lepo zdravi se jih izsiljuje. Se pravi če si upošteval ukrepe in si se pazil, se moraš zdaj iti cepit z nepreverjenimi cepivi. Pa najbolj zanimivo je, da folk razmišlja o cepljenju zaradi potovanj in ne zaradi zdravja, mama mila kam smo prišli. Poleg tega, glede na to da je bila zadeva globalna bi lahko naredili eno cepivo za cel svet in tiste ljudi ki jih je strah  "odrešili" brez vsega tega strašenja glede neučinkovitosti in stranskih učinkov določenih cepiv. Skratka vse skupaj je eno navadno sranje in bolj mehanizem za deljenje družbe, da se ljudje lahko delijo na prestrašene cepilce in neprestrašene anticepilce in podobne fore in imajo dovolj kosti za glodat da se kregajo med sabo kdo ima prav. Politiki v ozadju pa preštevajo denarce in se malo hecajo z ovčkami:)))), tako kot se cerkev že tisočletji malo heca z edino pravilno interpretacijo Biblije :)))).

 

Sam sicer nisem strokovnjak glede mikrobiologije in podobnih zadev, sem samo sam malo "preštudiral" zadeve koliko sem pač lahko in ni nujno da je to zgornje mnenje "pravilno". Glede vseh teh zadev je težko biti prepameten, ker nimamo dovolj podatkov in predvsem nimamo izkušenj, tako da nas lahko nategujejo, lahko pa da imajo prav. Ne moreš zagotovo vedeti, je pa glede vsega tega strašenja in nasprotujočih se informacij zelo "fishy".

Smo že govorili o tem. Pri nas uporabljajo 40 ciklov (je nekdo dobil informacije od laboratorija kjer delajo teste), kar je preveč.

 

  

MorskaGlista reče pred 5 urami:

Dejstvo je, da ko zboliš in na lastni koži doživiš korono, ne dvomiš več.

Jaz sem prebolel, poznam kar nekaj ljudi, ki so preboleli (tudi nekaj iz starejših/rizičnih) brez večjih težav, potek tak kot pri prehladu oziroma gripi. Nihče ni imel nobenih trajnih posledic. Tako da ne dvomim več da mediji&politiki lažejo oziroma pretiravajo.

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 3 minutami:

 Jaz sem prebolel, poznam kar nekaj ljudi, ki so preboleli (tudi nekaj iz starejših/rizičnih) brez večjih težav, potek tak kot pri prehladu oziroma gripi. Nihče ni imel nobenih trajnih posledic. Tako da ne dvomim več da mediji&politiki lažejo oziroma pretiravajo.

 

Sej točno to govorim, težko je biti enoten, ker se izkušnje posameznikov zelo razlikujejo in ne obsojam nobenega, ki ne verjame v resnost virusa. Obzirni do ostalih, ki imajo drugačne izkušnje in ki se morajo iz n razlogov bolj paziti, bi pa morali biti čisto vsi.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 11 minutami:

Obzirni do ostalih, ki imajo drugačne izkušnje in ki se morajo iz n razlogov bolj paziti, bi pa morali biti čisto vsi.

Težko je biti do njih obziren, če pa se več kot eno leto že maltretira vse nas zato da bi se (po besedah politike) pazilo na tiste ogrožene. Ti počasi rata vseeno.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 15 minutami:

Težko je biti do njih obziren, če pa se več kot eno leto že maltretira vse nas zato da bi se (po besedah politike) pazilo na tiste ogrožene. Ti počasi rata vseeno.

 

Odvisno, kako gledaš na to. Ogrožene skupine, npr. starčkov v DSOjih res ne moreš okriviti za nastalo situacijo. Če razmišljaš tako, zaradi političnih interesov (ki nimajo veze z resnostjo bolezni) najebejo tisti, ki se morajo prav tako držati vseh ukrepov kot ti, pa se ogroženi so povrh. Po mojem to ni prav in je egoistično.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...