Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

viddek reče pred 14 minutami:

Stran 20 dobesedno potrdi kar Ana pravi

Ko pogledaš dejanske številke na strani 17, vidiš, da 55% hospitalizacij predstavljajo polno cepljeni 50+ letniki. Necepljenih do 60. leta je 24%.

 

Ampak simpsonov paradoks ane?

 

Navedek

enih je več kot drugih glede na njihov relativni delež v populaciji.

 

Provaxi majo ful radi to statistiko na 100.000 ljudi. Se spomnem, ko so navajal iz Izraela statistiko na 100.000 kolk starejših od 60 je hospitalizirnaih. Pa sploh ni obstaja več 100.000 60+ necepljenih. Tu je pa verjetno ista scena.

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 9 urami:

 

Te fore pa so mi itak zlata vredne. Ko nekomu razlagam svoje poglede na zadevo in mi začne: z vami antivaxxerji pa se itak ne morem pogovarjati, ker ste vsi debili... potem pa mu povem, da sem že dolgo polno cepljen in ga šokira... prava "ko jagenjčki obmolknejo" scena.

 

haha, sej mene tud, k sem za obvezno cepljenje in proti VSEM ostalim ukrepom

pa čeprav mi je fotr skor umrl (ko so se lahko cepili samo rizični, očitno ga niso tretirali kot takega), js pa tud že 13. dan covida going strong :D

 

 

svit reče pred 49 minutami:

 

@cefizl: upam da bo s tvojim otrokom vse ok in da ne bo zbolel za kakšno otroško boleznijo, ki se jo lahko prepreči s cepljenjem. Zavedaj pa se, da je tvoj otrok "varen" samo zato, ker je v njegovi okolici še vedno dovolj drugih cepljenih otrok. Furaš pa parazita, kjer jemlješ iz družbe in ne prispevaš nič.

 

 

pizda, kolk vas je enih iz hejta spregledlo, da je njegov otrok cepljen za te "standardne zadeve" :D

  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 35 minutami:

 

 

 

 

pizda, kolk vas je enih iz hejta spregledlo, da je njegov otrok cepljen za te "standardne zadeve" :D

This, pizda, clovek pove, da je njegov otrok precepljen, tile pa kr brez problema udrihajo po njemu, da je parazit fak noro res :avadodo:

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
ana reče pred 2 urama:

Anyway za edine primere okužb, ki jih trenutno poznam, so hčerine sošolke. Stare so 9 let in torej necepljene. Toliko o osebnih izkušnjah, ki se jih tu tako rado posplošuje.

Anyway, za edine primer okuzb, ki jih trenutno poznam, je partnerica mojega oceta, cepljena, najverjetneje tudi moj oce, cepljen, a se caka rezultat, trije sodelavci, cepljeni, Berbasecks, cepljen. Toliko o osebnih izkusnjah?

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 1 uro:

Ko pogledaš dejanske številke na strani 17, vidiš, da 55% hospitalizacij predstavljajo polno cepljeni 50+ letniki. Necepljenih do 60. leta je 24%.

 

Ampak simpsonov paradoks ane?

 

 

Provaxi majo ful radi to statistiko na 100.000 ljudi. Se spomnem, ko so navajal iz Izraela statistiko na 100.000 kolk starejših od 60 je hospitalizirnaih. Pa sploh ni obstaja več 100.000 60+ necepljenih. Tu je pa verjetno ista scena.

Evo, sem sel na racunalnik

L2Muosd.png

 

Sivo-modra je tabela iz linka

Zlato-rumena je tabela pribliznega procenta polno cepljenih iz coronavirus.data.gov.uk (podatki samo za Anglijo)

Rdece-rdece je tabela procentov med vsemi hospitalizirami za <50 in 50+ letnike, procent nonvax med vsemi hospitaliziranimi za <50 in 50+ letnike, procent nonvax med <50 in 50+ letnike

Zeleno-zelena je tabela kjer sem poskusal pogledati ali Simpsonov paradoks dejansko obstaja (ce zelis lahko dejansko zakurblam R/python in ti narisem lepe grafe kjer se Simpsonov paradoks lepse vidi; ce obstaja)

 

Hospitaliziranih <50 letnikov je 2,575.00 (29.5% vseh hospitaliziranih)

Hospitaliziranih 50+ letnikov je 6,147.00 (70.5% vseh hospitaliziranih)

 

Necepljenih <50 letnikov med vsemi hospitaliziranimi je 1,648 (58.7% vseh necepljenih hospitaliziranih)

Necepljenih 50+ letnikov med vsemi hospitaliziranimi je 1,158.00 (41.7% vseh necepljenih hospitaliziranih)

 

Necepljenih <50 letnikov med <50 letniki je 64%

Necepljenih 50+ letnikov med 50+ letniki je 18.8%

 

 

Zlato-rumeno gledamo stopnjo polne precepljenosti v obci populaciji v Angliji

 

Zeleno-zeleno si sledijo kolone:

Procent nevax hospitaliziranih znotraj specificne starostne skupine

Procent nevax v celotni populaciji

Glede na trend nevax v celotni populaciji, koliksno stevilo ljudi bi pricakovali da bi bilo nevax v bolnisnici

Ali je stevilo dejansko nevaax v bolnisnici vecje kot pricakovani stevilo? (<- TO JE POMEMBNO! CE OBSTAJA SIMPSONOV PARADOKS, SE GA BO TUKAJ VIDELO)

 

 

Zdej mi pa interpretiraj zeleno-zeleno tabelo.

 

In zdej mi pa razlozi koliko casa si ti porabil, da si potegnil stevilke iz riti, in koliko casa sem jaz porabil, da sem ti sel dejansko racunat te stevilke. Ce bi imel dodatno stratifikacijo populacije, pa ce bi se mi seveda dalo, bi ti lahko sel racunat se ko dejansko upostevamo faktorje tveganja, kaksno verjetnost za hospitalizacijo imamo po starostnih skupinah.

 

In zdej se pomisli koliko truda sem jaz vlozil za to, in koliko truda si ti vlozil za svoje cifre.

 

In zdej pomisli koliko truda gre za stvari, ki so ZELO straight-forward za prikazat, in koliko truda bi bilo potrebno vloziti za stvari, ki so veliko bolj tezke za razlozit oz. ki so zavite v tri sloje kurcevega bullshita in jih je treba odpakirat.

 

uredilo bitje viddek
  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 4
Povezava do prispevka

@viddek zato, ker si računal druge stvari kot js. Original trditev je bla, da večino hospitaliziranih predstavljajo necepljeni, ki so daleč od penzije. Zato delež hospitaliziranih necepljenih, med vsemi necepljenimi nima smisla.

 

Zato sem dal delež necepljenih do 60 med vsemi hospitaliziranimi (delovna populacija) in delež cepljenih med vsemi hospitaliziranimi 50+ (bliz penzije, upokojenci).

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 2 minutama:

@viddek zato, ker si računal druge stvari kot js. Original trditev je bla, da večino hospitaliziranih predstavljajo necepljeni, ki so daleč od penzije. Zato delež hospitaliziranih necepljenih, med vsemi necepljenimi nima smisla.

 

Zato sem dal delež necepljenih do 60 med vsemi hospitaliziranimi (delovna populacija) in delež cepljenih med vsemi hospitaliziranimi 50+ (bliz penzije, upokojenci).

Navajam da falot ne bo spet popravil svojega posta

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 16 minutami:

Torej tebe je v tole hudo analizo pognal to, da sem omenil simpsonov paradoks?

 

Ker tisto je bil sarkazem.

Pucam zaluzije, vmes samo spremljam ce padejo ksne cvetke

 

Npr ta cvetka

 

To "hudo" analizo sem sel zagnat ker si iz riti govoril

Zdej si pa dejansko dokazal da ne ves kaj tocno je simpsonov paradoks.

 

Q.e.d.

Povezava do prispevka
viddek reče pred 1 minuto:

Pucam zaluzije, vmes samo spremljam ce padejo ksne cvetke

 

Npr ta cvetka

 

To "hudo" analizo sem sel zagnat ker si iz riti govoril

Zdej si pa dejansko dokazal da ne ves kaj tocno je simpsonov paradoks.

 

Q.e.d.

Dej mi sam odgovor na tole vprašanje - a je v oni tabeli za UK večina hospitaliziranih 50+ cepljenih? Sam ja alpa ne. 

 

Simpsonov paradoks je izgovor, ki ga provaxerji prvlečete na dan, ko je več okuženih/hospitaliziranih/mrtvih med cepljenimi. Bom začel pisat sImPsOnOv PaRaDoX, da boste dojeli, da gre za sarkazem in neboste takoj trigerani.

  • Trol 1
  • Nekul -1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

https://www.24ur.com/novice/korona/poklukar-poziva-dijake-in-studente-da-se-vkljucijo-v-delovni-proces-bolnisnic.html

 

Čakam da bo free market in nevidna roka trga uredila zadeve. Pa se ja ne bomo zdaj šli komunizma in udarnih delovnih brigad.

 

To je to, ko Friedmanski kapitalizem dela samo do točke, ko je treba pobirati dobiček. Ko pa je treba za to kaj narediti, se pa kapitalizem konča.

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 3 urami:

Ubistvu je že skor 40% polnocepljenih, sam dveh tednih je šou sprejem polnocepljenih v bolnce gor za 10%+.

Zakaj se lažeš? Hospitaliziranih je 35% cepljenih (ne skor 40%) v intenzivni pa jih je 30% (spet ne skor 40%).

cefizl reče pred 10 minutami:

Dej mi sam odgovor na tole vprašanje - a je v oni tabeli za UK večina hospitaliziranih 50+ cepljenih? Sam ja alpa ne. 

 

Simpsonov paradoks je izgovor, ki ga provaxerji prvlečete na dan, ko je več okuženih/hospitaliziranih/mrtvih med cepljenimi. Bom začel pisat sImPsOnOv PaRaDoX, da boste dojeli, da gre za sarkazem in neboste takoj trigerani.

Daj razloži malo bolj tvojo tezo o tem da je Simpsonov paradoks izgovor. Lahko podaš tudi kakšen matematični dokaz, ki potrjujejo tvojo tezo.

Povezava do prispevka
svit reče pred 2 minutama:

Zakaj se lažeš? Hospitaliziranih je 35% cepljenih (ne skor 40%) v intenzivni pa jih je 30% (spet ne skor 40%).

Take podatke so prejšn petek javl iz ministrstva za zdravje. Navajaš, pa ti podatke o sprejetih v bolnco/intezivno, ne dejanskem stanju kolk jih je tam. O intezivni nisem nikol omenjal 40%, tak da si spet neki slabo prebral, tak ko o mojem "necepljenem" otroku. Je pa res že verjetno na 30% v primerjavi s tednom prej, ko je bil 21%.

 

https://lokalec.si/novice/preverili-smo-med-hospitaliziranimi-na-navadnem-oddelku-kar-40-odstotkov-polno-cepljenih/

 

svit reče pred 7 minutami:

Daj razloži malo bolj tvojo tezo o tem da je Simpsonov paradoks izgovor.

 

Do poletnega vala okužb v Izraelu, živ bog ni omenil Simpsonovega paradoksa, ampak so vsi govorili, da če cepiš večino populacije, neboš mel folka u bolncah. Pol pa tam začnejo cepljeni filat bolnce in evoga.

 

 Evo ti direkt quote Dr. Wuhana iz maja 2021.

Navedek

"Iz izkušenj drugih, kot sta Izrael in Velika Britanija, vidimo, da cepljeni praktično ne gredo v bolnišnice. Torej če cepiš večino, ne boš imel ljudi v bolnišnicah. To je logično."

https://revijazarja.si/clanek/odklenjeno/60acf8d238502/covid-bo-postal-prehlad-podnaslov-cepljeni-prakticno-ne-gredo-v-bolnisnico

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 21 minutami:

Take podatke so prejšn petek javl iz ministrstva za zdravje. Navajaš, pa ti podatke o sprejetih v bolnco/intezivno, ne dejanskem stanju kolk jih je tam. O intezivni nisem nikol omenjal 40%, tak da si spet neki slabo prebral, tak ko o mojem "necepljenem" otroku. Je pa res že verjetno na 30% v primerjavi s tednom prej, ko je bil 21%.

 

https://lokalec.si/novice/preverili-smo-med-hospitaliziranimi-na-navadnem-oddelku-kar-40-odstotkov-polno-cepljenih/

 

 

Do poletnega vala okužb v Izraelu, živ bog ni omenil Simpsonovega paradoksa, ampak so vsi govorili, da če cepiš večino populacije, neboš mel folka u bolncah. Pol pa tam začnejo cepljeni filat bolnce in evoga.

 

 Evo ti direkt quote Dr. Wuhana iz maja 2021.

https://revijazarja.si/clanek/odklenjeno/60acf8d238502/covid-bo-postal-prehlad-podnaslov-cepljeni-prakticno-ne-gredo-v-bolnisnico

Ne bi ti raje uporabljal bolj zaupanja vredne vire, kot je Covid sledilnik, namesto da popaš novice iz obskurnih spletnih strani?

 

Na kateri direktni quote Dr. Wuhana iz podanega linka pa misliš? Ga lahko navedeš?

 

Edit: vidim da si vmes malo spremenil tvoje trditve. Moram direktno quotat:

 

"Ubistvu je že skor 40% polnocepljenih, sam dveh tednih je šou sprejem polnocepljenih v bolnce gor za 10%+."

 

Na kaj si torej mislil z zgornjim stavkom?

uredilo bitje svit
Povezava do prispevka
svit reče pred 10 minutami:

Ne bi ti raje uporabljal bolj zaupanja vredne vire, kot je Covid sledilnik, namesto da popaš novice iz obskurnih spletnih strani?

Najprej dokaži, da podatki niso resnični, pol pa lapaj dalje. Obstaja nekje tut screenshot maila iz ministrstva. 

 

Pa ti maš očitno res probleme z bralnim razumevanjem. Na covid sledilniku nimaš stanja hospitaliziranih po cepilnem statusu, ampak sam sprejeme v bolnco in intezivno po tednih.

 

svit reče pred 10 minutami:

Na kateri direktni quote Dr. Wuhana iz podanega linka pa misliš? Ga lahko navedeš?

Ti to resno? Dej, dober poglej moj post. 

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 10 minutami:

Najprej dokaži, da podatki niso resnični, pol pa lapaj dalje. Obstaja nekje tut screenshot maila iz ministrstva. 

 

Pa ti maš očitno res probleme z bralnim razumevanjem. Na covid sledilniku nimaš stanja hospitaliziranih po cepilnem statusu, ampak sam sprejeme v bolnco in intezivno po tednih.

 

Ti to resno? Dej, dober poglej moj post. 

Model, ti si napisal trditev neki neki 40% polno cepljenih in kot dokaz pripopal neko obskurno stran.

Povezava do prispevka
svit reče pred 1 minuto:

Model, ti si napisal trditev neki neki 40% polno cepljenih in kot dokaz pripopal neko obskurno stran.

Ki navaja podatke pridobljene od ministrstva za zdravstvo. Sej ti pravim, da boš moral dokazat, da podatki ne držijo, preden mene obtožuješ laganja. Če bi kak "neobskurn" medij zanimal te podatki, bi ti jih od tam nalepil.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...