Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

nimious reče pred 4 minutami:

Jah, če misliš da ti država ne pogojuje normalnega lajfa brez da sodeluješ v tej noriji se je treba uprašat kako točno si se lahko sploh naučil govoriti, kje je šele vezanje vezalk....

 

to ni isto kot je hordak napisal

 

a znaš prepisati tekst?

 

hkrati tudi ni jasno definirana poved

 

na kaj se nanaša "norija"?

 

ponavljam, ker velja tudi zate:

Slinch reče pred 23 minutami:

pomoje prihaja do prepirov zaradi takšnih nejasnosti, naprimer ti se preprosto ne zavedaš, koliko in kateri podatki manjkajo v tvojem prispevku, da bi bil polnopomenski

 

na srečo imam jaz potrpljenje, kdo drug pa ga nima in se potem kregate

 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 7 urami:

 

to ni isto kot je hordak napisal

 

a znaš prepisati tekst?

 

hkrati tudi ni jasno definirana poved

 

na kaj se nanaša "norija"?

 

ponavljam, ker velja tudi zate:

 

Mislim, sej vem da sem debil, ko se pregovarjam z verskimi fanatiki (še jihadisti so bolj racionalni od bolj hardcore provaxerjev).

Sam kaj točno je tuki tvoj argument? Njegova trditev o brez jasnih benefitov? Povej kok točno koristi 20 letnica od cepiva? Pa zdaj 12 letniki (al pa 5 letniki čez par mesecev)?  Ajde, sej če umre od cepiva pol definitivno ne bo tak otrok fasal korone, tko da mogoče je to korist?

Al si se mogoče utaknil v izraz medicinski eksperiment? Ker to da pride do (semi-obvezne) splošne rabe v krajšem času, kot navadno pride zdravilo do 1. faze kliničnih študij je definitivno popolnoma normalna stvar.

 

Pa kot že miljonkrat povedano v teh stotinah straneh: norost je posiljevanje s cepivom folku k od njega nima koristi. Naj se cepijo ogrožene skupine, ne pa faking otroci.

Že od samega začetka se ve, da  cepivo opravlja samo eno funkcijo: prepreči hujši potek bolezni. Kar pomeni, da ne prepreči okužbe, niti ne zmanjša same kužnosti bolanih (še faking študije maš objavljene (pa to ne preprint) k ti lepo povejo, da stopnja precepljenosti popolnoma nič ne korelira s številom okužb). Še več, ker cepljeni načeloma nima 40 vročine je večja verjetnost da bo hodil okrok, in virus še bolj delil z ostalimi. Tko da ni popolnoma nobenega argumenta za cepljenje skupin, ki so hospitalizirane zarad korone z manjšo verjetnostjo kot zaradi prometne nesreče.

Povezava do prispevka
nimious reče pred 6 minutami:

cepivo opravlja samo eno funkcijo: prepreči hujši potek bolezni.

 

Tut tole ni čist res, boljše bi bilo napisano: zmanjša možnosti za hujši potek bolezni.

 

Mal gledam te cifre pri nas, samo glede na število potrjenih okužb in število umrlih do moje starosti, imam nekje 0,0013% da me pobere. Za hospitalizacijo pa recimo, da malo več. Ampak evo, cepi se z varnim in učinkovitim, da bo samo 0,0010% šanse. In potem sem jaz idiot, ker ne vidim neke hude računice v tem.

Povezava do prispevka

no sam tko bom rekel, 

v avstriji, drzavi, ki je dala svetu hitlerja,

nadaljujejo svojo tradicijo.

 

mislm, da smo par mescov hudega vala stran, preden bodo razlagali, da zdaj tiste, ki se niso odlocili za cepivo, bo pac treba postreljat za skupno dobro skupnosti,

 

imeli so dovolj casa, zdaj je pa treba izlociti bolan element druzbe.

 

 

yes nazy retorika, kot tudi nazy dejanja, ki jih podpirajo nazy simpaterji

 



LP

 

 

 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

@nimious

 

Nisi debil samo pač ne gledaš na cepiva, kot na nekaj kar zaščiti populacijo in ne samo posameznika.

 

Da, otrok kot posameznik nima od cepiva toliko koristi kot kdo, ki je kronični bolnik. Ampak če se dovoljšen procent populacije precepi, okreva hitreje in se zmanjša hitrost širjenja virusa. Hec je, da se ne morejo vsi ljudje cepit. Če imaš imunski sistem prestreljen/jemlješ imunosupresive, ti cepivo ne pomaga, ker ne boš mogel proizvest protiteles. Ampak tle te pa zaščiti precepljena populacija, ki zavre širjenje virusa. In to rabi ljudstvo doumet. Ne cepiš se samo zase, cepiš se za vse. Problem je samo, da nas mora biti dovolj cepljenih, da drugi del velja.

 

Zakaj nas big pharma ne fila s cepivi za vse mogoče (že izstrebljene) bolezni? Ker na neki točki se je folk precepil na 100% ali pomrl. Škodljivec je izumrl (razn v labih) in nove generacije nismo več imune ampak tudi ne rabimo biti.

 

Edin feler, ke ga vidm pr Covidu je ta, da ne ubije vseh gostiteljev kot npr. Črne koze. Pol folk ne bi tolk razmišljal, da bi se namerno okužil in bi bila odločitev za cepljenje precej bolj samoumevna.

 

Ergo cepiš se za vse, ne sam zase, da maš permanentni QR.

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 5 minutami:

če se dovoljšen procent populacije precepi, okreva hitreje in se zmanjša hitrost širjenja virusa.

Ja vidimo v full precepljenih državah, koliko so zmanjšali širjenje. To cepivo žal ne prepreči da zboliš in širiš naprej, ampak deluje kot nek preventivni lekadol - zmanjšuje simptome in nič drugega. Po tej logiki bi tudi z analgetiki zmanjšal širjenje, ker imaš pač manjše simptome.

Povezava do prispevka
mangoforatango reče pred 7 minutami:

Zaradi etilen oksida je pred kratkim bilo izločeno na tone živil iz trgovin. Razlog - povzroča raka (če konzumiraš nad določeno stopnjo menda).

To sem našel... Tudi na nijz strani.

 

Mene prav zanima zaradi steriliziranja opreme, če je narejena kaka raziskava (in spet ne FB mojstri). 

 

Moti me predvsem to, da se je to sedaj šele začelo pojavljati... prej pa tišina okoli tega...

 

 

Povezava do prispevka

Preden grem iskat naprej, v vednost - etilen oksid se uporablja tudi za sterilizacijo kirurske opreme in drugih medicinskih pripomockov. Njegova prednost je v temu, da je plin (doseze vse izpostavljene koticke) in nereaktiven/nekoroziven za inorganske sestavine (pomembno za polimere in kovine)

 

Naslednjic ko fases kateter v tica, vedi da bo njegovo notranjost bozal isti etilen oksid.

Povezava do prispevka
viddek reče pred 7 minutami:

Preden grem iskat naprej, v vednost - etilen oksid se uporablja tudi za sterilizacijo kirurske opreme in drugih medicinskih pripomockov. Njegova prednost je v temu, da je plin (doseze vse izpostavljene koticke) in nereaktiven/nekoroziven za inorganske sestavine (pomembno za polimere in kovine)

 

Naslednjic ko fases kateter v tica, vedi da bo njegovo notranjost bozal isti etilen oksid.

Mi je jasno vse... :D

 

Samo rad bi (sam sem zgleda prebutast in ne najdem), če je narejena kaka raziskava in povezava med povzročanjem raka zaradi uporabe dotičnega plina za steriliziranje medicinskih pripomočkov.

 

kar sem našel je da res povzroča raka če je v prevelikih količinag. 


Glede na to da je plin predivdevam, da se pri sterilizaciji uporabi in nato "izhlapi" po svoje? Al se kot kondenz vžre v recimo vato..

 

Spoiler

V družini imamo nagnjenost h raku zato se želim samo malo bolj pozanimati glede tega :)

 

 

 

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.1525-1594.1987.tb02640.x

Prvi članek na to temo.

TLDR: Pri dializnih pacientih, ki so zelo pogosto izpostavljeni z etilen oksidom sterilizirano opremo, se pojavljajo ne najbolj idealni stranski učinki. Avorji članka zato predlagajo, da se tam ukine uporaba te spojine.

 

Tko da lih fajn najbrž ni to zadevo si rinit v nos vsake 2 dni.

 

Sam razni viddeki majo zgleda spet težavo ločiti uporabo pri operaciji od rutinske rabe (razen če po njegovo folk hodi po 10x na mesec na operacije)

Povezava do prispevka
hordak reče pred 1 uro:

Ja vidimo v full precepljenih državah, koliko so zmanjšali širjenje. To cepivo žal ne prepreči da zboliš in širiš naprej, ampak deluje kot nek preventivni lekadol - zmanjšuje simptome in nič drugega. Po tej logiki bi tudi z analgetiki zmanjšal širjenje, ker imaš pač manjše simptome.

Slovenija ima recimo nekje iste oziroma nizje absolutne stevilke kot Irska. Razlika je, da je na Irskem okoli 580 ljudi v bolnici in 106 na intenzivni. 30%-35% razlika v precepljenosti in dvakrat visje stevilke v intenzivni. Smrtnost je trenutno tudi visja v Sloveniji, ceprav tezje primerljiva, ker se tu smrti poroca tedensko. Irska populacija je okoli 5 milionov in drzava je veliko manj prekuzena zaradi veliko manj okuzb v prejsnjih valovih. In mimogre nam je treba kazat PC samo, ce gremo znotraj v lokal, na sportne dogodke ali koncerte. Ostalo ni omejeno in edini razlog, da ni omejeno je, ker je precepljenost visoka. 

 

Ja Nizozemska se je odlocila za dolocene omejitve, ampak ni se treba slepit, da so tam in v drugih zahodno evropskih drzavah zadeve priblizno tako obupne kot v Sloveniji. Medtem pa ima Rusija cez 700 000 ekstra smrti od zacetka covida, kar je ob 144 milionov ljudi okoli 0.5% populacije. Cepivo je malo bolj pomembno kot lekadol. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
nimious reče pred 14 minutami:

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.1525-1594.1987.tb02640.x

Prvi članek na to temo.

TLDR: Pri dializnih pacientih, ki so zelo pogosto izpostavljeni z etilen oksidom sterilizirano opremo, se pojavljajo ne najbolj idealni stranski učinki. Avorji članka zato predlagajo, da se tam ukine uporaba te spojine.

 

Tko da lih fajn najbrž ni to zadevo si rinit v nos vsake 2 dni.

 

Sam razni viddeki majo zgleda spet težavo ločiti uporabo pri operaciji od rutinske rabe (razen če po njegovo folk hodi po 10x na mesec na operacije)

 

Si bom prebral članek. Hvala

 

Spoiler

Sam sem sicer cepljen, samo sedaj kaj prinaša to za moje tamale 2 - 3x tedensko testiranje. Moja mati, babi in teta so imele raka. Mati je umrla veliko prezgodaj. Babi in teti so pa izrezal vse kar se je dalo izrezat. :( Ne želim pa jih po nepotrebnem preobremenjevati z rečmi če so res tako kritične. 

 

Ps ali se tudi uporablja mogoče kak drug sterilizent, da bi vprašali v lekarni po drugih testih?

Povezava do prispevka
hordak reče pred 5 minutami:

Čist isto kot pred cepivom potem ?

Ne. Slovenija je imela veliko bolj liberalen lockdown (razen sol), trenutno pa ima Irska zadeve malo bolj odprte. Lahko se slepis, da je vse isto in da je cepivo samo malo lekadola, ampak stevilke v Vzhodni Evropi ne lazejo in kot kaze primer Rusije je tole tudi precej trdovraten val.  

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
viddek reče pred 2 urama:

Preden grem iskat naprej....

@nimious in ostali funkcionalno nepismeni - sem rekel da grem iskat naprej.

 

Zakaj? Da potegnem dolocene vzporednice, ki so lazje prebavljive za diskurz.

 

Ljudje izpostavljeni EtO zaradi tezke industrije imajo vecjo koncentracijo (biomarkerjev za ) EtO v telesu

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33233319/

 

Ok, daljsa izpostavljenost vecjim koncentracijam EtO privede do vecje koncentracije EtO v telesu. Ta povezava je uporabna.

 

Etilen (oksid) se sprosca pri kajenju. Pri kronicnih kadilcih in ljudjeh obkrozenih s kronicnimi kadilci, se je izkazalo da incidenca raka (novi primeri tekom daljsega casa) ni cisto nic drugacna kot pri nekadilcih.

Raziskava narejena na NHANES, eni izmed bolj znanih in djle trajajocih longitudinalnih studij. Naceloma so rezultati iz NHANES vedno reproducibilni, kar je precej pomembno. Ampak to za @nimious ni vazno.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32249385/

https://sci-hub.ee/10.1007/s11356-020-08564-z

 

Gremo naprej iskat.

 

Kaksna je izpostavljenost pri eni cigareti?

Dost zajebano najdt, ni mi uspelo.

 

Alternativa - dajmo probat najdt overview ali se lahko kako drugace kvantificira izpostavljenost?

 

Review

https://www.tandfonline.com/doi/pdf/10.1080/10937404.2020.1852988

 

Najdemo formulo za pretvorbo EtO[ppb] v hemoglobinske adukte (HEV)

HEV[pmol/gHb] = 10.9 * EO[ppb]

 

Ok, to nam omogoca primerjavo med studijami. Ta povezava je uporabna.

 

Medicinski pripomocki? Najdemo elektrofizioloske katetre (v kardio)

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9416935/

Direkt po zapljinjenju je bila vrednost 41+-6 ppm. Ce to pretvorimo v ppb imamo 41,000.00 +- 6,000.00 ppb.

Ni treba dvakrat rect, da 41,000 * ~11 >> 223. Visoke vrednosti, zelo.

Ce se pocaka 14 dni, padejo vrednosti pod 25ppm (25,000ppb), kar je se vedno zelo visoko (25,000 * ~11 ~= 270,000 pmol/gHb aduktov; ~2000-krat vecja kot pri kadilcih)

 

Se vedno ZALO velka stala. Jeba.

 

 

Dejmo pogledat nose swabs.

NAREDIMO ASSUMPTION: Za antigenske teste ne spreminjajo produkcije. Lahko da jih zapakirajo drugace, da jih lahko prodajo po veliko vecji ceni, ampak bi bila sprememba proizvodnje nesmotrna s kapitalisticnega stalisca.

Ali grem preverjati ta assumption? Ne, ker sem len. Lahko ga kdo drugi preveri.

 

Gledali so reziduale EtO v swabbih.

https://sci-hub.ee/10.1016/j.scijus.2016.09.001

 

21-dni in 35-dni po EtO treatmentu niso zaznali EtO vec. Meja detekcije je bila 10ppm (10,000 ppb).

Kar pomeni, da po 21- in 35-dnevih lahko se vedno ostaja kolicina okoli 10,000 ppb (ekvivalent 110,000 pmol/gHb, ~1000-krat vecja kot pri kadilcih).

 

---------

 

Primerjava kadilci/swabbi:

Assumption za kadilce, od koder se zgornji podatki jemljejo, je da pokadijo v povprecju 11 cigaretov na dan. Kako lahko to transliramo v stevilke ki jih vidimo zgoraj?

Uspel najdt samo to (v omejenem casu googlanja)

https://www.who.int/ipcs/publications/cicad/en/cicad54.pdf

 

Tabela 4 (zelo stari podatki!). Pri konstantni (8-ur na dan, 5-dni na teden, vec let; cez prste pogledano 5-let) izpostavitvi vrednosti >9.2mg/m3 (~ 1.8 ppm/mg/m3 * 9.2  mg/m3 ~ 16.7 ppm; 16.7ppm > 10ppm), se je v povprecju izkazala vecja frekvenca genetskih poskodb. Pri enaki izpostavitvi manjsih koncentracij (<9.2mg/m3; <16.7ppm) so rezultati nekonsistentnti.

 

-------

 

Kaj iz tega lahko potegnemo?

Lahko smo fear mongerji in recemo, da je vse v kurcu in da bomo itak vsi umrli zaradi EtO.

 

Lahko pa pogledas naprej v clanke, ki sem pripopal. Naceloma to vzame dolgo casa, tudi sam sem selektivno iskal podatke. Ampak iz istega clanka najdemo naslednje figure:

Cvrtje v (sojinem) olju

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0278691506002924?via%3Dihub

Koncentracija EtO direkt nad oljem bila 25-75ppm

 

Nato sem uspel za kajenje najdt tudi!

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1386142504001234?via%3Dihub

https://sci-hub.ee/10.1016/j.saa.2003.11.048

EtO (po prvem vdihu) znasa nekje 500ppm na vdih.

 

Nadalje, priblizno 1.25% EtO v neposrednem okolju se dejansko metabolizira

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0378427417311426?via%3Dihub

 

-----

 

Zakljucek mene, totalnega aberveznika, je da swabbi naceloma niso skodljivi do te mere, kot (predvidevam) je FB znanstvena javnost to objavila.

 

Ce te se vedno skrbi, kot mene in jemanje Vit D, potem se lahko pozanimas ali obstajajo swabbi sterilizirani z gamma sevanjem.

Kot nekdo, ki je feb 2017-dec 2017 v privat firmi skrbel za iradiacijo (EDIT) sterilizacijo vsebnikov namenjenim za bolnisnicno in farmacevtsko rabo, je gama sevanje cenejse kot EtO (nekaj, kar je @nimious trdil). Problem sevanja je naceloma tezja implementacija v industrijski skali. Zato tudi dvomim, da bos uspel najti te swabbe, vsaj na Slo trgu.

uredilo bitje viddek
  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 3
Povezava do prispevka
nimious reče pred 38 minutami:

Mislim, sej vem da sem debil, ko se pregovarjam z verskimi fanatiki (še jihadisti so bolj racionalni od bolj hardcore provaxerjev).

Sam kaj točno je tuki tvoj argument? Njegova trditev o brez jasnih benefitov? Povej kok točno koristi 20 letnica od cepiva? Pa zdaj 12 letniki (al pa 5 letniki čez par mesecev)?  Ajde, sej če umre od cepiva pol definitivno ne bo tak otrok fasal korone, tko da mogoče je to korist?

Al si se mogoče utaknil v izraz medicinski eksperiment? Ker to da pride do (semi-obvezne) splošne rabe v krajšem času, kot navadno pride zdravilo do 1. faze kliničnih študij je definitivno popolnoma normalna stvar.

 

Pa kot že miljonkrat povedano v teh stotinah straneh: norost je posiljevanje s cepivom folku k od njega nima koristi. Naj se cepijo ogrožene skupine, ne pa faking otroci.

Že od samega začetka se ve, da  cepivo opravlja samo eno funkcijo: prepreči hujši potek bolezni. Kar pomeni, da ne prepreči okužbe, niti ne zmanjša same kužnosti bolanih (še faking študije maš objavljene (pa to ne preprint) k ti lepo povejo, da stopnja precepljenosti popolnoma nič ne korelira s številom okužb). Še več, ker cepljeni načeloma nima 40 vročine je večja verjetnost da bo hodil okrok, in virus še bolj delil z ostalimi. Tko da ni popolnoma nobenega argumenta za cepljenje skupin, ki so hospitalizirane zarad korone z manjšo verjetnostjo kot zaradi prometne nesreče.

 

poglejmo

 

hordak reče pred 9 urami:

Recimo v tem, da ti oblast pogojuje (new) normal lajf z udeležbo v medicinskem eksperimentu brez jasnih benefitov

 

če predpostavljamo, da je z "medicinskim eksperimentom" mislil cepljenje (kar je sicer prva napaka, saj po definiciji "eksperimènt -ênta m (ȅ é) znanstveni postopek, s katerim se kaj ugotovi ali dokaže, poskus"), je trditev faktno neresnična, saj ni pogoj izključno cepljenje, temveč tudi testiranje in prebolelost. Hordak se torej bodisi laže, bodisi ne razume besed, ki jih uporablja. Pa se s tem nismo niti dotaknili "normal" in "brez jasnih benefitov", kar sta sicer kompleksnejši tematiki, a definitivno ne nemogoči za razčleniti in definirati.

 

Zate sem potem nekdo, za katerega je čudno, da se je naučil govoriti in verski fanatik, ker očitno bolje razumem pisano besedo, saj sem opazil nedoslednosti, ki jih ti nisi. Kako je potem kaj s tvojim govorom in vezalkami, se sprašujem.

 

Torej na kratko, če je problem, da je normalen lajf pogojen s cepljenjem (kordak) in smo ugotovili, da ni pogojen s cepljenjem (pogoj pct), ponavljam v prašanje

Slinch reče pred 12 urami:

kje točno tiči problem?

 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Jaz osebno moram rečt, da sem kar spremenil retoriko v pogledu do cepljenja. Od začetnega vse bi morali precepit do sedanjega, če se ne cepijo starejši od 50 potem tudi ne razumem zakaj bi se mlajši od 30. Od 30-50 se mi zdi tisti gray area, kjer sam osebno ne bi tvegal, sam ok vsak odgovarja za svoje odločitve i guess. 


Sem pa zdaj veliko bolj team, da se obvezno pocepi vse nad 50, uvede tud selekcija zdravljenja v primeru zdravstvenega kolapsa(ali pa pač kolapsa znotraj postavljenih mej, verjamem da bi bilo potrebno več postelj sam ko jebe folk, če se noče cepit kritična populacija, bodo pač necepljeni glede covid zdravljenja drugorazredni državljani).

  • Račka +1 2
  • Solzice 2
Povezava do prispevka
viddek reče pred 9 minutami:

@nimious in ostali funkcionalno nepismeni - sem rekel da grem iskat naprej.

 

Zakaj? Da potegnem dolocene vzporednice, ki so lazje prebavljive za diskurz.

 

Ljudje izpostavljeni EtO zaradi tezke industrije imajo vecjo koncentracijo (biomarkerjev za ) EtO v telesu

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33233319/

 

Ok, daljsa izpostavljenost vecjim koncentracijam EtO privede do vecje koncentracije EtO v telesu. Ta povezava je uporabna.

 

Etilen (oksid) se sprosca pri kajenju. Pri kronicnih kadilcih in ljudjeh obkrozenih s kronicnimi kadilci, se je izkazalo da incidenca raka (novi primeri tekom daljsega casa) ni cisto nic drugacna kot pri nekadilcih.

Raziskava narejena na NHANES, eni izmed bolj znanih in djle trajajocih longitudinalnih studij. Naceloma so rezultati iz NHANES vedno reproducibilni, kar je precej pomembno. Ampak to za @nimious ni vazno.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32249385/

https://sci-hub.ee/10.1007/s11356-020-08564-z

 

Gremo naprej iskat.

 

Kaksna je izpostavljenost pri eni cigareti?

Dost zajebano najdt, ni mi uspelo.

 

Alternativa - dajmo probat najdt overview ali se lahko kako drugace kvantificira izpostavljenost?

 

Review

https://www.tandfonline.com/doi/pdf/10.1080/10937404.2020.1852988

 

Najdemo formulo za pretvorbo EtO[ppb] v hemoglobinske adukte (HEV)

HEV[pmol/gHb] = 10.9 * EO[ppb]

 

Ok, to nam omogoca primerjavo med studijami. Ta povezava je uporabna.

 

Medicinski pripomocki? Najdemo elektrofizioloske katetre (v kardio)

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9416935/

Direkt po zapljinjenju je bila vrednost 41+-6 ppm. Ce to pretvorimo v ppb imamo 41,000.00 +- 6,000.00 ppb.

Ni treba dvakrat rect, da 41,000 * ~11 >> 223. Visoke vrednosti, zelo.

Ce se pocaka 14 dni, padejo vrednosti pod 25ppm (25,000ppb), kar je se vedno zelo visoko (25,000 * ~11 ~= 270,000 pmol/gHb aduktov; ~2000-krat vecja kot pri kadilcih)

 

Se vedno ZALO velka stala. Jeba.

 

 

Dejmo pogledat nose swabs.

NAREDIMO ASSUMPTION: Za antigenske teste ne spreminjajo produkcije. Lahko da jih zapakirajo drugace, da jih lahko prodajo po veliko vecji ceni, ampak bi bila sprememba proizvodnje nesmotrna s kapitalisticnega stalisca.

Ali grem preverjati ta assumption? Ne, ker sem len. Lahko ga kdo drugi preveri.

 

Gledali so reziduale EtO v swabbih.

https://sci-hub.ee/10.1016/j.scijus.2016.09.001

 

21-dni in 35-dni po EtO treatmentu niso zaznali EtO vec. Meja detekcije je bila 10ppm (10,000 ppb).

Kar pomeni, da po 21- in 35-dnevih lahko se vedno ostaja kolicina okoli 10,000 ppb (ekvivalent 110,000 pmol/gHb, ~1000-krat vecja kot pri kadilcih).

 

---------

 

Primerjava kadilci/swabbi:

Assumption za kadilce, od koder se zgornji podatki jemljejo, je da pokadijo v povprecju 11 cigaretov na dan. Kako lahko to transliramo v stevilke ki jih vidimo zgoraj?

Uspel najdt samo to (v omejenem casu googlanja)

https://www.who.int/ipcs/publications/cicad/en/cicad54.pdf

 

Tabela 4 (zelo stari podatki!). Pri konstantni (8-ur na dan, 5-dni na teden, vec let; cez prste pogledano 5-let) izpostavitvi vrednosti >9.2mg/m3 (~ 1.8 ppm/mg/m3 * 9.2  mg/m3 ~ 16.7 ppm; 16.7ppm > 10ppm), se je v povprecju izkazala vecja frekvenca genetskih poskodb. Pri enaki izpostavitvi manjsih koncentracij (<9.2mg/m3; <16.7ppm) so rezultati nekonsistentnti.

 

-------

 

Kaj iz tega lahko potegnemo?

Lahko smo fear mongerji in recemo, da je vse v kurcu in da bomo itak vsi umrli zaradi EtO.

 

Lahko pa pogledas naprej v clanke, ki sem pripopal. Naceloma to vzame dolgo casa, tudi sam sem selektivno iskal podatke. Ampak iz istega clanka najdemo naslednje figure:

Cvrtje v (sojinem) olju

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0278691506002924?via%3Dihub

Koncentracija EtO direkt nad oljem bila 25-75ppm

 

Nato sem uspel za kajenje najdt tudi!

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1386142504001234?via%3Dihub

https://sci-hub.ee/10.1016/j.saa.2003.11.048

EtO (po prvem vdihu) znasa nekje 500ppm na vdih.

 

Nadalje, priblizno 1.25% EtO v neposrednem okolju se dejansko metabolizira

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0378427417311426?via%3Dihub

 

-----

 

Zakljucek mene, totalnega aberveznika, je da swabbi naceloma niso skodljivi do te mere, kot (predvidevam) je FB znanstvena javnost to objavila.

 

Ce te se vedno skrbi, kot mene in jemanje Vit D, potem se lahko pozanimas ali obstajajo swabbi sterilizirani z gamma sevanjem.

Kot nekdo, ki je feb 2017-dec 2017 v privat firmi skrbel za iradiacijo (EDIT) sterilizacijo vsebnikov namenjenim za bolnisnicno in farmacevtsko rabo, je gama sevanje cenejse kot EtO (nekaj, kar je @nimious trdil). Problem sevanja je naceloma tezja implementacija v industrijski skali. Zato tudi dvomim, da bos uspel najti te swabbe, vsaj na Slo trgu.

Hvala za pomoč...

 

Torej lahko upamo, da bo ta nesmisel s 3x testiranjem na teden hitro mimo... Kar sicer dvomim... Ker pač #tnxjanša 

Povezava do prispevka

Ne mores tako izbirati. Bi res zavrnil zdravljenje nekoga, ki ima dobro moznost prezivetja, ker se ni cepil?

 

Ne ceplenje me frustrira, sprejmem, da bo vedno majhen procent populacije, ki bo vse zdravil s smrekovimi vrsicki in bio energijo. To lahko sprejmem, problem je, ko se taksno prepricanje zacne siriti med velikim delom populacije. Takrat se zdi, da vedno bolj prevladuje anti intelektualizm in zavrcnje znananosti. Cepite se ali ne cepiti se je samo del problema, vecje vprasanje je, kam hoce it druzba, ki nasede takim populisticnim neumnostim. 

  • Račka +1 2
  • Trol 2
Povezava do prispevka
ana reče pred 2 minutama:

Ne mores tako izbirati. Bi res zavrnil zdravljenje nekoga, ki ima dobro moznost prezivetja, ker se ni cepil?

 

Ne ceplenje me frustrira, sprejmem, da bo vedno majhen procent populacije, ki bo vse zdravil s smrekovimi vrsicki in bio energijo. To lahko sprejmem, problem je, ko se taksno prepricanje zacne siriti med velikim delom populacije. Takrat se zdi, da vedno bolj prevladuje anti intelektualizm in zavrcnje znananosti. Cepite se ali ne cepiti se je samo del problema, vecje vprasanje je, kam hoce it druzba, ki nasede takim populisticnim neumnostim. 

Se recimo strinjam...

 

Zakaj pa pol ne dajo da je cepljenje odvezno... Basta... Zakaj omejujejo ne vem kaj vse... Dej da je obvezno in nej odgovarjajo za morebitne posledice.

 

To mi je nerazumljivo. 

 

Spoiler

Sam sem cepljen, da ne bo pomote.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...