Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Mitsu reče pred 43 minutami:

odstranim klopa s tisto posebno pinceto s katero ga lepo odviješ in razkužim

 

klopa ne smeš nič vrtet, sam odtrgaš, nima veze če glava not ostane. če ga vrtiš je zgolj večja šansa, da spusti neke pizdarije iz želodca al sistema (kaj vem kaj ma klop) in če je okužen s tem povečaš možnost okužbe. 

Povezava do prispevka
viddek reče pred 28 minutami:

Manjsa kot pri COVIDU.

Aja? No dej razsvetli me koliko mrtvih je samo zaradi covida in ne zaradi pridružene bolezni in koliko otrok, ki so umrli zaradi ošpic/rdečk/oslovskega kašlja/mumpsa/tifusa/otroške paralize je umrlo zaradi bolezni same in koliko zaradi pridružene bolezni.

  • Nekul -1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
moropfliposki reče pred 34 minutami:

 

klopa ne smeš nič vrtet, sam odtrgaš, nima veze če glava not ostane. če ga vrtiš je zgolj večja šansa, da spusti neke pizdarije iz želodca al sistema (kaj vem kaj ma klop) in če je okužen s tem povečaš možnost okužbe. 

 

No pol pa to pomen, da si vsakič spustim not še več sranja. Jest bom naprej tko delu kot sem, če je deloval leta bo pa še naprej. Ne vem zakaj bi spreminju zame delujočo tehniko? Ko sem bil mlajši so nam rekli pa da glava ne sme not ostat. Na CDC-ju pravijo npr. tole: https://www.cdc.gov/ticks/removing_a_tick.html   Hehe vsakih pet minut neki druzga.  Uporabljam pa to pinceto https://www.sanolabor.si/artikel/pinceta-za-klope in tam piše:

 

Uporaba:
Pritisnite na gumb na vrhu klešč, da se razprejo in primite klopa čim nižje ob koži.
Zavrtite 2-3 krat v nasprotni smeri urnega kazalca in klopa odstranite.

 

 V glavnem klop gre dol brez težav. Sprobano na desetinah klopov. Tisti ki se hočejo it pa špiknt nej se grejo, pa tisti ki klopa odstranjujejo s potegom pincete in glava notri ostane, naj tko delajo. Njihova izbira.

 

EDIT: Aha, sem mal razmislu kaj si rekel. Fora je najbrž v tem da klopa primeš čim nižje in ga ne stiskaš za telo kjer so tiste zadeve ki jih lahko spusti. To se mi zdi logično. Sej fora teh pincet je ravno v tem da primeš čim nižje, pod telesom direkt pri glavi in nežno odvrtiš in gre dol brez problema. Win-win kombinacija.

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 2 minutama:

Aja? No dej razsvetli me koliko mrtvih je samo zaradi covida in ne zaradi pridružene bolezni in koliko otrok, ki so umrli zaradi ošpic/rdečk/oslovskega kašlja/mumpsa/tifusa/otroške paralize je umrlo zaradi bolezni same in koliko zaradi pridružene bolezni.

Sem prepricana, da ti lahko postrezes s statistikami, glede na to na to, da nastopas s stalisca avtoritete. 

 

(PS jaz nimam pojma)

  • Račka +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka
viddek reče pred 19 minutami:

Ocitno si pozabil da se lahko inkubacijska doba podaljsa in smrtnost poveca.

 

Nevarnost virusa ni binarna komponenta.

Ja. A pa opažamo neko podaljšano inkubacijsko dobo? 

Slišal sem ravno obratno od ljudi, ki so se okužili odkar je delta dominantna. Po večini so vsi pravili, da so dobili simptome 2 do 3 dni po okužbi.

Pri Alfi je kar veljalo tistih 5-6 dni.

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 16 minutami:

Aja? No dej razsvetli me koliko mrtvih je samo zaradi covida in ne zaradi pridružene bolezni in koliko otrok, ki so umrli zaradi ošpic/rdečk/oslovskega kašlja/mumpsa/tifusa/otroške paralize je umrlo zaradi bolezni same in koliko zaradi pridružene bolezni.

Ko bos nehal uporabljati neiskreno besedisce. "Pridruzene bolezni".

Lahko se gres srat s takim sprevracanjem.

Povezava do prispevka
kool reče pred 13 minutami:

Ja. A pa opažamo neko podaljšano inkubacijsko dobo? 

Slišal sem ravno obratno od ljudi, ki so se okužili odkar je delta dominantna. Po večini so vsi pravili, da so dobili simptome 2 do 3 dni po okužbi.

Pri Alfi je kar veljalo tistih 5-6 dni.

Zato ker je rezultat mutagenosti linearen in gre vedno v isto smer.

Povezava do prispevka
viddek reče pred 4 minutami:

Ko bos nehal uporabljati neiskreno besedisce. "Pridruzene bolezni".

Lahko se gres srat s takim sprevracanjem.

A ok, ko ga pa stroka uporablja za vse cepljene v bolnišnici je pa to ok. Pa to, da se je pred 2020 umrle za gripo štel sam tiste, ki so dejansko umrli zarad gripe, ne pa zarad pridruženih bolezni je tut sprevračanje.

 

Btw 97% folka v Italiji, ki so v 2020 umrl "zaradi" covida, je umrl zarad ene pridružene bolezni.

viddek reče pred 6 minutami:

Ocitno sem zgresil kako so prejsnja leta korone filale bolnisnice

Ne glih korone, gripa pa. Vsako leto. Prepoved obiskov v bolncah, dsojih, odpovedovanje nenujnih programov.

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Mitsu reče pred 43 minutami:

 

EDIT: Aha, sem mal razmislu kaj si rekel. Fora je najbrž v tem da klopa primeš čim nižje in ga ne stiskaš za telo kjer so tiste zadeve ki jih lahko spusti. To se mi zdi logično. Sej fora teh pincet je ravno v tem da primeš čim nižje, pod telesom direkt pri glavi in nežno odvrtiš in gre dol brez problema. Win-win kombinacija.

 

se ne spomnim kdaj sem sploh mel klopa, se praktično ne gibljem po šavju 

 

te nasvete sem našel na posnetku spodaj. poscrolaj nekje na sredino, boš našel video v katerem model iz zavoda za gozdove razlaga nekaj o klopih levo desno, pri 3:40 začneta o tem kako naj bi se odstranil. 

 

https://otroski.rtvslo.si/bansi/prispevek/1114

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 33 minutami:

A ok, ko ga pa stroka uporablja za vse cepljene v bolnišnici je pa to ok. Pa to, da se je pred 2020 umrle za gripo štel sam tiste, ki so dejansko umrli zarad gripe, ne pa zarad pridruženih bolezni je tut sprevračanje.

 

Btw 97% folka v Italiji, ki so v 2020 umrl "zaradi" covida, je umrl zarad ene pridružene bolezni.

Ne glih korone, gripa pa. Vsako leto. Prepoved obiskov v bolncah, dsojih, odpovedovanje nenujnih programov.

https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/enboz_2019_junij.doc.pdf

 

Navedek

Za oceno poteka sezone sta bila ključna dva epidemiološka kazalnika
tedensko število obiskov mrežnih ambulant osnovnega zdravstvenega varstva zaradi gripe oziroma
gripi podobne bolezni (GPB kodirane v skladu z Mednarodno klasifikacijo bolezni s kodo J10 in J11)

in število obiskov zaradi drugih akutnih okužb dihal (AOD).

 

Poglej tudi stevilke umrlih (Tabela 1, stran 18, kolona "U"). Zakaj mislis da so sli lahko pri smrti dejansko preverjati vzrok smrti?

 

 

 

 

EDIT: Stran 5 in stran 6, slika 3 in slika 4. Katera populacija konkretno prednjaci po incidenci?

uredilo bitje viddek
Povezava do prispevka
moropfliposki reče pred 1 uro:

 

multivitamini so imo brez veze, vitamin C naj bi imel konkreten efekt samo če gre direkt v žilo (sam ga ne jemljem tako da ne morem pisat iz osebnih izkušenj). vitamin D je dobro jemati vsaj pozimi, ker smo v takšnem pasu in ga imamo večinoma prenizke ravni in pri katerem gre za dobro raziskane vplive na zdravje.  jemal naj bi se d3, nekateri novi popularni viri pravijo, da v kombu s k2, ki ga sicer dobiš s hrano živalskega izvora ( ne vem točno katero razen za jajca, da ga majo ful). če malo navežem na covid - naj bi eden od razlogov zakaj covid bolj prizadene debele ljudi bil, da ker se dobro veže na receptorje maščobnih celic in se pač toliko bolj uspešno "razmnožuje", vitamin d3 tekmuje za te iste receptorje maščobnih celic in s tem pomaga (no vsaj kako leto nazaj je neka študija to pokazala). poleg samega dejstva, da je optimalen nivo vitamina D v telesu pomemben za obče zdravje.  

 

Dopuščam možnost da so brez veze, ampak dokler imam po njihovem jemanju na krvnih testih optimalne ravni vsega, jih bom še naprej jemal, pa čeprav za brez veze. Pred tem mi je par stvari falilo oz. bilo pod ravnjo. 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 35 minutami:

Pot prekuževanja, hud evfemizem za to, da ne storimo nicesar. 

Ne vem no. Glede na "dobre" izkušnje iz Švedske, na kričanje antivaxxerjev v tej temi in po socialnih omrežjih, totalno sfaljenem odzivu vlade na epidemijo in porazno organiziranem cepljenju, kaj drugega kot "naravno prekuževanje" niti ni preostalo.

 

Torej enjoy eko organsko prekuževanje v naslednjih nekaj mesecih, paniko v bolnišnicah zaradi zasedenosti postelj v intenzivni in veliko mrtvih zaradi korone neposredno in posredno. Koliko jih bo imelo posledice  zaradi "long covida", pa nas itak ne zanima.

uredilo bitje svit
  • Račka +1 6
  • Solzice 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...