Skoči na vsebino

Naša mala greznica #9


kemik
Message added by TitanG

IDEMOOOO

Priporočeni prispevki

Nisem vedel za ta Machapuchare. Messner rekel, da je zanj najlepša gora, tudi zato, ker uradno še noben ni osvojil njenega vrha.

 

 

 

Machhapuchhare – which translates to "fishtail" – is an iconic 6,993m mountain in central Nepal's Annapurna range that contains three of the world's 10 highest peaks. And yet, Machhapuchhare effortlessly steals the show, thanks to its position far from the much higher peaks of the Annapurna range, where it stands isolated and appears tall despite its humbler height.

 

Today the prevailing view is that the mountain is sacred and thus forbidden. "Machhapuchhare's summit is not meant to be stepped upon; it is only to be adored by the eyes," Tirtha Shrestha, a poet and long-time resident of Pokhara, told me, explaining that locals are of the view that Machhapuchhare should not be opened for climbing. "Any discourse, not just on Pokhara, but about the beauty of the entire Himalayas, would be incomplete without mentioning Machhapuchhare. Its beauty has greatly moved poets, authors and artists. In many folk songs, the mountain has been showered with praises. Machhapuchhare, for us, is the epitome of beauty," he said.

 

The Himalayan peak off limits to climbers - BBC Travel

Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 11 urami:

Xavi kot trener je še ok, Xavi kot ŠD je povsem pogrnil, predvsem z velikimi nakupi (Raphinha, Ferran, Lewa). 

 

No ja, verjetno se strinjaš, da je igra ogabna? Težko bi ga ocenil kot ok trenerja. Še najbolj bi pohvalil man management pa da zna hendlati vse obrobne politične zadeve in afere ter pritiske, ker pač klub dobro pozna. Mladim daje šanso, ni tako trmast kot prejšnji trenerji potem pa se počasi konča. Jaz (še) nisem proti njemu predvsem zato, ker vem, da itak ne bodo pripeljali nekega dokazanega trenerja in bo isti k, če prevzame Rafa Marquez. Pa nekdo, ki mu je ime Xavi ima pri meni precej več kredita kot pa nek random trener. 

Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 16 urami:

dober intervju z Reinholdom Messnerjem na 24 kur zvečer

 

ronaldinho reče pred 15 urami:

turistični Everest pa res ogledalo sodobne družbe :pinch:

 

ronnie, če si fan te tematike, priporočam v posluh Šaleharjev pogovor z Vikijem Grošljem,- verjetno enim najbolj hvaležnih sogovornikov.

 

 

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
reder reče pred 7 urami:

 

No ja, verjetno se strinjaš, da je igra ogabna? Težko bi ga ocenil kot ok trenerja. Še najbolj bi pohvalil man management pa da zna hendlati vse obrobne politične zadeve in afere ter pritiske, ker pač klub dobro pozna. Mladim daje šanso, ni tako trmast kot prejšnji trenerji potem pa se počasi konča. Jaz (še) nisem proti njemu predvsem zato, ker vem, da itak ne bodo pripeljali nekega dokazanega trenerja in bo isti k, če prevzame Rafa Marquez. Pa nekdo, ki mu je ime Xavi ima pri meni precej več kredita kot pa nek random trener. 

 

Saj igra je včasih dobra, potem se pa izgubijo. Nobene konstantnosti. Vsekakor smo pa boljši, ko sta v postavi FDJ in Pedri.

 

Kot sem rekel je zame največji problem, da je lani imel transferje v svojih rokah. Za 200m bi lahko dobili veliko boljše igralce kot Ferran, Raphinha in Lewa. V bistvu so naši najboljši transferji bili free agenti (AC, Inigo, Gundo). No, čeprav tudi tukaj je seveda bilo nekaj failov ala Malonso in Bellerin.

 

 

CGH :avadodo: gladko najboljši winger v klupu.

 

hah, kak blitzkrieg, trije goli v 5 minutah :mafija:  

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...