Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Včeraj dobu mail od amazon.de da je bil ps5 odposlan in da pride 4.1. :panika: Bolje pozno kot nikoli. Samo upam vseeno da bo še letos, ker bom od božiča 10 dni fraj. 

 

Dobil iz amazona.de hot dog mašino za katero sem dobil slični mail kjer je pisalo da pride 29.12. čeprav je že včeraj. UPS dostava. Tako da nekaj upanja je. :lol::w00t:

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 10 minutami:

Sigurno? Kako vedo a si dejansko narocu to leto in ne po Brexitu?

 

Jest bi reku da bo treba placat ddv v EU in tud carino ce bo nad dolocenim zneskom. Potem pa zaprosis da ti UK vrne njihov davek.

ne bo to problem zgolj v primeru, če do konca leta ne podpišejo deala?

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 1 uro:

 

Lol

 

tako, da bo na računu vidna postavka DDV (VAT), po brexitu pa je ne bo

 

 

Screenshot_2921.png

Kaj ma veze kaj je na računu? Ta vat boš dobu nazaj in placal slovenskega. Nimaš nobene garancije da je trgovina pravilno obračunala.

 

EU bo hotla da plačaš EU davek in se jim bo gladko fuckalo kaj ti plačuješ v UK.

 

Edin kar nism zihr je kaj se zgodi če si plačal še pred Brexitom in je izdelek prečkal mejo po njemu.

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 18 minutami:

Ja sam kaj pa trik, ko ti oni pošljejo, da ti njim pošlji račun in ti pol zaračunajo obravnavo... ker se znesek ne ujema s tistim na pošiljki, čeprav je pod znesekom za carino itd.? To so me zadnjič neki ocurili...

 

Ti ne pošljejo, ker so samo pošiljke, za katere ni predhodno plačan davek, označene, da ni plačan davek, in samo tiste sploh obravnavajo. Pošiljka, ki ima predhodno plačan davek (od kjerkoli in na kakršenkoli način) je tako tudi označena in ni del uvoznega postopka.

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 4 minutami:

Kaj ma veze kaj je na računu? Ta vat boš dobu nazaj in placal slovenskega.

 

EU bo hotla da plačaš EU davek in se jim bo gladko fuckalo kaj ti plačuješ v UK.

 

Edin kar nism zihr je kaj se zgodi če si plačal še pred Brexitom in je izdelek prečkal mejo po njemu.

 

No, jaz ti pišem kako je dejansko, ti pa pišeš, kako se ti zdi, da bi lahko bilo.

 

Lep lp

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 1 minuto:

 

Ti ne pošljejo, ker so samo pošiljke, za katere ni predhodno plačan davek, označene, da ni plačan davek, in samo tiste sploh obravnavajo. Pošiljka, ki ima predhodno plačan davek (od kjerkoli in na kakršenkoli način) je tako tudi označena in ni del uvoznega postopka.

Hm kaj pa vem, a kitajci to kej označujejo, to nisem bilo nikol pozoren, pa ebay roba!?

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 7 minutami:

Hm kaj pa vem, a kitajci to kej označujejo, to nisem bilo nikol pozoren, pa ebay roba!?

 

Ja in ne. Pač odgovor je kompleksnejši kot ja ali ne, samo funkcija pa je zelo preprosta.

 

Na paketu se za izvoz uporabi drugačen obrazec kot za promet znotraj območja prostega trgovanja (ne vem kako točno se to imenuje), kar pomeni da je že na samem obrazcu/nalepki/poštnem štemplju/whatever označeno. Če gre za izjeme, posebnosti, je to še dodatno označeno. V glavnem, v poštnem prometu je popolnoma jasno, če je davek že plačan, naj bo to nalepka, ki z besedami opiše stanje, ali pa samo šifra obrazca, ki nima pomena nikomur izven poštnega sistema. Če npr jaz pošiljam znotraj eu, izpolnim obrazec p68, če izven, pa cn23. Tako funkcionira povsod.

 

Ko pa gre za izjeme, pa se to dodatno označi. Če paket prihaja iz območja, kjer se pričakuje, da je davek plačan, pa v resnici ni, bo gor rumena nalepka in napisano točno to. Če prihaja izven eu in je davek že plačan, bo gor bela nalepka z napisom ddp. Pač vedno se ve od kod prihaja in če je potreben uvozni postopek, ni to divji zahod.

 

Kot sem že pisal, dolgoročno ne bo praktično nobenih opaznih sprememb za nas, edino tranzicija je lahko malo kaotična, samo ne v smislu da bi karkoli 2x plačal, ampak da bodo postopki malo trajali.

Povezava do prispevka

Pa glih Brexit in to da si narocu se ko je bla UK v EU in dobu ko ni je divji zahod. Ti pravis da ce je placano v UK da bo kar ok.

 

In se zmerm mislim da ce si placal UK VAT in bo preslo carino po Brexitu da bos lepo placal davek.

 

Pa carina bo v vsakem primeru dodatna, kako to ne bo sprememba. Od kje teb da bo UK izjema?

 

To da razni Amazoni poskrbijo da placajo ustrezen davek ni garancija da velja isto za vse trgovine.

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 3 minutami:

Pa glih Brexit in to da si narocu se ko je bla UK v EU in dobu ko ni je divji zahod. Ti pravis da ce je placano v UK da bo kar ok.

 

In se zmerm mislim da ce si placal UK VAT in bo preslo carino po Brexitu da bos lepo placal davek.

 

Pa carina bo v vsakem primeru dodatna, kako to ne bo sprememba. Od kje teb da bo UK izjema?

 

To da razni Amazoni poskrbijo da placajo ustrezen davek ni garancija da velja isto za vse trgovine.

 

Ajde, amazon je zelo nefer primer, ker so glede tega najbolj napredni (čeprav ne najbolj konsistentni).

 

Pri izdelkih, naročenih na amazon UK (ali kateremkoli evropskem amazonu), dejansko ne plačam UK VAT ampak SLO DDV, kar se odraža na drugačni davčni stopnji v košarici. Ne piše, ampak tako funkcionira. Tako da pri vseh naročilih, oddanih pred 1.1., je v ceni dejansko vštet slo ddv (pač pišem za nas domače, kjer si ti je verjetno drugače, lepa rima lep lp).

 

Tudi carinijo se ne izdelki, kjer je že plačan ddv (carina je itak zanemarljiv odstotek in samo na dražjih pošiljkah, ampak ker lih omenjaš).

 

Ampak kakorkoli obrneš, uvoz funkcionira tako: če izdelek kni obdavčen, je potrebno plačat davek. Ne glede na to, od kod prihaja, kdo je pobral davek, kam gre, dobesedno nič drugega ni pomambno kot samo:

 

Je davek kjerkoli kakorkoli že bil plačan?

- ja - ni uvoznega postopka

- ne - je uvozni postopek

 

To je to, brez komplikcij, brez iskanja kje, komu, zakaj, dobesedno edino vprašanje je, če je izdelek že obdavčen.

Povezava do prispevka

Evo, se posipam z največjo možno dozo pepela kar obstaja. :blush:

 

 

Prejšnji teden sem govoril s carinsko pošto točno glede tega vprašanja in so mi zatrdili, da bo tako, kot sem pisal zgoraj.

 

Zdaj sem klical spet, za vsak slučaj (sicer prepozno, ker sem že mega pametoval) in je rekla, da ni nič sigurno, ampak verjetno ne bo tako, naj preverim na furs.

 

Sem klical na furs, na kratko: Njim je vseeno če je davek že plačan ali ne, vsaka pošiljka, ki vstopi v EU po 31.12. 23:59, bo predmet dajatev. Čeprav zaenkrat še tudi ni 100%, ampak zeo zelo %.

 

tl;dr: vse kar sem pisal, ne velja za izstop UK. Vsi smo v kurcu.

 

Dolgoročno zna bit vseeno okej, tudi amazon je omenil, da bodo šli na ddp model, kar cenovno pomeni 0 spremembe za kupca, tudi severna irska je zelo viable opcija, ker ostaja znotraj carinskega območja UK in hkrati EU.

 

Samo za naslednjih nekaj mesecev pa bo kislih.

 

:panika:

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Second hand itak gre k vragu ja, jaz sem že pred cajtom zbrisal vse shranjene searche po UK ebayu :D

 

Samo ta gnil preobrat pa me toliko triggera, sem vprašal tudi kje bo kaj ta info objavljen, al bo treba klicat in preverjat, pa pravijo da "nekaj že bo, samo vseh podrobnosti pa sigurno ne" :rofl:

 

Glejam koliko imam kaj naročil za skenslat, kar še ni bilo poslano sigurno ne bo pravočasno prispelo. Saj UK amazon je safe, tam navsezadnje brez problema vrnejo davek, samo ostale random štacune pa kdo bi vedel.

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 6 minutami:

Saj UK amazon je safe, tam navsezadnje brez problema vrnejo davek, samo ostale random štacune pa kdo bi vedel.

 

Ja, saj UK Amazon je uporabnikom že pred časom poslal mail, da bojo oni pri nakupu vse uredili in bojo stroški vidni že v košarici (pri čekoutu).

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...