Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Super Km3t reče pred 2 minutama:

ajaaaa, okeeeej, to je pa novo. saaaam... kako so dobili refund, če je refund process popolnoma avtomatiziran in sploh ne govoriš s človekom? al so pri vprašanju če so downloadal mal lagal pa to.. :D

Se mi zdi, da se da marsikaj zmenit "na črno", če kontaktiraš direktno support preko emaila ali chata. Nimam izkušenj iz prve roke, sam je precej folka v preteklosti tukaj pisalo o takih podvigih.

Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 8 minutami:

EDIT: ajaaaa, okeeeej, to je pa novo. saaaam... kako so dobili refund, če je refund process popolnoma avtomatiziran in sploh ne govoriš s človekom? al so pri vprašanju če so downloadal mal lagal pa to in se jih je človek usmilil.. :D

folk je ob vklopu konzole pričakalo sporočilo, da je bil špil refundan zaradi tega, ker bo del PS+ ponudbe. Očitno imajo način, kako avtomatsko to izvest.

 

Enako so naredili že pred lansiranjem PS5 s prednaročili za Bugsnax

Povezava do prispevka

Sicer še čakam na na svoj PS5, ampak boljše da čimprej rešim problem z manjkajočim optičnim priključkom, ker zdaj na PS4pro imam zvočnike preko optičnega. A so zvočniki z optičnim priključkom sploh še aktualni?

Gledal sem, da lahko nabavim nek HDMI - optični priključek razdelilec  in potem zadeva baje špila. 

Druga opcija pa bi bili novi zvočniki, ker so tile že itak ven iz mode in sem razmišljal, da bi zamenjal. Torej kaj kupit, da bi lahko priklopil direkt na PS5 brez komplikacij? 

 

https://www.amazon.com/OREI-HDA-912-Audio-Converter-Extractor/dp/B07BHYXVTY/ref=sr_1_2?dchild=1&keywords=orei%2Bhd%2B912%2B4k%2B60hz&qid=1609490953&sr=8-2&th=1

Nekaj takega?

Sanja se mi ne kako stvari sploh stojijo tako da hvala za kako pomoč:D

 

uredilo bitje Tiber
Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

Meni tudi ni jasno zakaj sta obe novi konzoli odpravili optični priključek za zvok. Jaz imam tako ps4 pro kot xbox one x v receiver povezava z optičnim kablom, novo generacijo pa bom zgleda moral preko TVja.

 

eArc je novi standard, optika je vec al manj obsolete

 

Povezava do prispevka

A ni to vezano na HDMI 2.1.?

 

Koliko folka, ki bo kupilo novo konzolo ima tak TV - mogoče 10%? Tukaj na forumu je kar dosti tehničnih entuziastov pa jih ima večina TVje brez tega. Med normalnim folkom jih je pa še manj. Tako da izgovor, nismo ga dali v konzolo, ker je obsolete, mi je precej lame in iz riti privlečen.

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 urama:

Meni tudi ni jasno zakaj sta obe novi konzoli odpravili optični priključek za zvok. Jaz imam tako ps4 pro kot xbox one x v receiver povezava z optičnim kablom, novo generacijo pa bom zgleda moral preko TVja.

Men ni jasno zakaj nisi že sedaj iz tvja potegnil.

 

Zdej si moral imet več kablov, preklapljat med risorsi zvoka. 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 41 minutami:

A ni to vezano na HDMI 2.1.?

 

Koliko folka, ki bo kupilo novo konzolo ima tak TV - mogoče 10%? Tukaj na forumu je kar dosti tehničnih entuziastov pa jih ima večina TVje brez tega. Med normalnim folkom jih je pa še manj. Tako da izgovor, nismo ga dali v konzolo, ker je obsolete, mi je precej lame in iz riti privlečen.

Fant ne veš kaj govoriš.

Audio return channel imajo vsi tvji. No vsaj taki, ki ni 100 let star.

 

 

Tko da optičen izhod na konzoli je brezveze res.

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

A ni to vezano na HDMI 2.1.?

 

Koliko folka, ki bo kupilo novo konzolo ima tak TV - mogoče 10%? Tukaj na forumu je kar dosti tehničnih entuziastov pa jih ima večina TVje brez tega. Med normalnim folkom jih je pa še manj. Tako da izgovor, nismo ga dali v konzolo, ker je obsolete, mi je precej lame in iz riti privlečen.

 

Ne ni vezano na hdmi 2.1 in kot je povedal Atomic brez veze je imet vec kablov ce imas lahko samo enega.

 

Plus vsi novejsi tvji ( smart ki niso starejsi od nevem 5 let iz glave) se linkajo z napravami kar pomeni da uporabklas samo en daljinc (od tv) in tv vklopi ali izklopi vse naprave ( receiver, sound bar, konzola itd) ter avtomatsko preklopi input ko se dolocena naprava uporablja. Isto se daljinc od tvja uporablja za uravnavanje glasnosti. Edinkrat kar rabis daljinc od receiverja je če se hočeš igrat z nastavitvami. 

 

Pac ni lepsiga kot prizgat playststion cez kontroler in se ti zraven vklop tv in receiver, tv se da v game mode in receiver na pravi izhod. Milina.

 

Bo treba v korak s časom dedi.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 3 minutami:

 

Hoho debelušček. Govorili smo o eARC standardu, ki ga ima le in samo HDMI 2.1.

https://www.hdmi.org/spec21sub/enhancedaudioreturnchannel

 

razen seveda, če so židje že 100 let nazaj imeli 2.1 HDMI TVje, potem jih je pa Dolfi sfukal skupaj s čamirjevimi fegetskimi literarnimi bučami.

Sej je bil moj lapsus za tist e pred arc vse zgori omenjeno je na voljo cez navadn audio return channel.

 

Aja pa eArc ni na voljo samo z hdmi 2.1 moj bedni LG Sm8500 ima eARC 

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/265718ee

uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka
foker reče pred 16 minutami:

Kje lahko to pizdarijo dobim,.. Rabim Zdaj,.. in ne bom plačal več kot 500 Evrov,..

Nikjer. Čakaj vsaj do marca, verjetno pa bo dlje. Kombinacija nesposobnosti sonyja in seveda ogromne nesposobnosti slovenskih trgovcev je ubijalska. Če bi vsaj imeli kakšnega legitimnega v Sloveniji za gamerje, tako pac jbg, bo ko bo.

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 33 minutami:

Nikjer. Čakaj vsaj do marca, verjetno pa bo dlje. Kombinacija nesposobnosti sonyja in seveda ogromne nesposobnosti slovenskih trgovcev je ubijalska. Če bi vsaj imeli kakšnega legitimnega v Sloveniji za gamerje, tako pac jbg, bo ko bo.

Zakaj so krivi slo trgovci da sony ne posilja naprav?

Povezava do prispevka

Glede na to, da playstation nikjer ni, meni deluje kot da naredijo 1000 konzol na mesec:D

 

Bo pa to sigurno najdaljši wait na novo konzolo pri meni. Sicer se mi dosti jebe, ker imam špilov za last gen še za par let igranja, ampak vseeno so kisla jajca, da je treba čakat več kot pol leta, da dobiš next gen konzolo - še vedno pravim, da so pošteno zajebali s ceno pri Sonyiju. Ne mi reči, da ne bi bila konzola prav tako razprodana tudi če bi stala 600 evrov.

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 2 urama:

Nikjer. Čakaj vsaj do marca, verjetno pa bo dlje. Kombinacija nesposobnosti sonyja in seveda ogromne nesposobnosti slovenskih trgovcev je ubijalska. Če bi vsaj imeli kakšnega legitimnega v Sloveniji za gamerje, tako pac jbg, bo ko bo.

Ni kriva nobena nesposobnost Sonyja in naših trgovcev. Corona in majhen nepomemben slovenski trg sta razlog za pomanjkanje.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...