Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Feget reče pred 16 minutami:

Res slabo kaže ja. Jaz še vedno mislim, da se je Sony pošteno zajebal s tem pomanjkanjem konzol, ker MS zdaj na ta račun gradi lepo bazo kupcev.

 

Pa če ma MS isto pomanjkanje.

KE RIT reče pred 1 uro:

Najboljši možen razlog za nakup PS5 imo. :D

Sej ne rečem da ni res ampak reees premalo igram da bi lahko upravičil strošek.

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 3 minutami:

Ne sej, te čisto razumem. Če ne bi dobil PS5 bi tudi sam pač igral naprej na PS4. Ni spet taka ogromna razlika valjda.

Ja sej to. MIslim da tudi če bi bile na voljo v trgovinah bi se dost verjetno odloču da ne kupim ker realno ni tok razlike. SSD je mogoče stvar ki me uspe nekoč premamit, ampak to je pa tut to.

Povezava do prispevka

Ma jaz ce ne bi kupil ps5 ne bi igral na konzolah vse od TLOU2

 

Tako pa sem igral AC 1 uro

CoD 2 3 dni

DeS uff full, stotine ur

Astro Bot 2 3 dni

Malo sem probal Destiny in se par zadev

 

Kaj ces, 60 fps je kar ql deal.. plus nova igracka

 

Zdaj odvisno kaj igras.. ce ne bi igral DeS.. bi verjetno imel PS5 samo da ga imam oz. ce pride kaksna igra, ki jo zelim, da se ne rabim jebat v primeru, da ni se zalog po stacunah

 

 

Povezava do prispevka

@AreyPa še to si lahko daš v PS4. PS4 igre ne izkoristijo v celoti novega CPUja in GPUja in so nalagalni časi baje isti kakor na SSD PS4 Pro. Velik plus so FPS odklenjene igre ajde. Last Guardian in GOW recimo tečeta s 60 FPS, če igraš disc verzije.

 

Drugače pa kar pravi @bigboss82

Jaz sem s PS5 odkril Bloodborne in ostale Souls igre. Nimam pojma, če bi se jih lotil na PS4, k bi imel izgovor, da bom raje igral na novem hardveru. :D

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Okej, odklenjen firmware se sliši res, če si sposodim mefistov vokabular, kot sladka potrebna 13 letnica (fak je to cringy in nagravžno).
Mogoče bom vrgel en ssd v štirko, problem je samo da mi ležijo okoli samo 250gb, kar je pa malo tesno :D

 

Glede soulsev pa.. Kaj pa vem, igral sem DS3 na PCju maxed out 60fps pa se ne počutim da bi mi BB predstavljal ful downgrade. Valda pa je 60fps bistveno bolje kot kmečkih 30, ne zanikam.

To v bistvu hočem povedat - 400€ (jebeš retail, za moj majhen volume se ne splača) je že taka vsota da je ne bi ravno vrgel za brezveze in PS5 se mi zdi premajhen upgrade da bi justifyal to. Pol si raj kupim Quest 2 pa cele dneve špilam un saber nekajnekaj. Netflix lahko gledam tut prek laptopa.

Povezava do prispevka

Jaz sem vse, kar sem mislil igrati na PS4, dejansko igral na PS4, razen parih indyjev, ki še čakajo retail release. Nimam nič za prešpilat za nazaj, česar bi se veselil v 60 FPS, z boljšimi nalagalnimi časi ali celo drugimi cukri. 

 

Tko da zame se PS5 must-play library začne šele od novembra 2020 naprej in zaenkrat obsega:

- Demos Souls R

- Cyberpunk 2077 (ki pa itak še ni v optimalnem stanju)

 

Optimalen scenarij zame bi bil odlom leto 2021 v smislu top tier AAA naslovov, pač da se nabere dovolj robe, potem pa proti koncu leta nakup "bugless" verzije PS5 lepo na izi, brez drkanja z rezervacijami. Nikakor ne mislim, da je to realen scenarij, je preveč variabel :D  Bilo bi pa lepo, hehe.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 11 minutami:

Optimalen scenarij zame bi bil odlom leto 2021 v smislu top tier AAA naslovov, pač da se nabere dovolj robe, potem pa proti koncu leta nakup "bugless" verzije PS5 lepo na izi, brez drkanja z rezervacijami. Nikakor ne mislim, da je to realen scenarij, je preveč variabel :D  Bilo bi pa lepo, hehe.

Ja to je dosti top scenarij IMO, ker meni je PS5 all in all res carska naprava. Moji minusi so razen prvega res dlakocepenje, sam ajde, da naštejem absolutno vse zamere, ki jih imam doslej s konzolo:

1) glasen disc drive in počasen install igric na hard drive

2) dosti nesmiseln UI meni, kjer ti dejansko niti ne kaže vseh inštaliranih igric (pač pa samo par nazadnje igranih), ampak moraš it v poseben "install" meni, ki je oddaljen par klikov

3) vsiljevanje reklame za PS+ na začetnem meniju (nimam PS+ ... niti ga nočem imet)

4) Izredno malo appov za multimedijo. Okej, da ne morem gledat piratskih filmov je eno, drugo pa, da zadeva nima niti HBO appa
 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 minutama:

Pride v letu 2021 sploh kakšna eksluziva na ps5, ki bo odtrgala rit, ali bodo samo prazna viseča jajca ob gledanju kako frend na ps5 igra igrico Sackboy

sackboy.jpg

God of War: Ragnarok
Gran Turismo 7
Ratchet & Clank: Rift Apart
Horizon Forbidden West

 

Od najbolj mainstream zadev

Povezava do prispevka

 Ja to itak, dokler ne porihtajo glasnosti disc driva ne kupim PS5, to ziher ko šus, razen če se res ne nabere ne vem koliko dobrih naslovov. Sem imel dovolj turbinskih zvokov že to generacijo :D

 

Feget reče pred 9 minutami:

Pride v letu 2021 sploh kakšna eksluziva na ps5, ki bo odtrgala rit, ali bodo samo prazna viseča jajca ob gledanju kako frend na ps5 igra igrico Sackboy

sackboy.jpg

 

Od tebih zanimivih naslovov verjetno samo God of War: Ragnarok, jaz se drgač še zelo veselim Returnala, Deathloopa in novega Horizon Zero Dawna. Če pač izide vse letos.

 

Pa seveda vsi PS5 / XboxSeriesX multiplat naslovi, recimo kakšen RE VIII. Sem klele v ta topick zmetal vse večje naslove, ki izidejo za nove konzole, je dejansko kar zelo zelo veliko naslovov napovedanih: 

 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 5 minutami:

 Ja to itak, dokler ne porihtajo glasnosti disc driva ne kupim PS5, to ziher ko šus, razen če se res ne nabere ne vem koliko dobrih naslovov. Sem imel dovolj turbinskih zvokov že to generacijo :D

Ma saj na srečo je to sam ko zarola CD, recimo da prvih 30 sekund, potem prestavi nazaj na neslišno. Čeprav bom tudi jaz pomoje pred potekom garancije nesel svojega plejca na popravilo, da mi to uštimajo 

Povezava do prispevka

aha ok, če je to enkrat na session potem pa sploh ni panika lol

 

ne resno, tega sranja ki si ga je Sony privoščil s PS4 Pro glasnostjo ne mislim več podpirat. Parkrat, ko nisem mogel igrati na max glasnostjo in sem moral stišati sound, sem imel prav pokvarjeno izkušnjo zaradi hrumenja turbin. Doom Eternal, God of War, TLOU 2 na momente.. so bili katastrofa

Povezava do prispevka

@GalkoJa ja, to ne tuli ves čas. Če bi, bi samo lep LPjal na Bolho za 800 EUR lol. Naj ma nekdo drug tisto sranje.

 

Tuli samo ko se zažene igra in pol vsako uro preveri, če je Blu Ray not. Vsakič pa traja kake 30 sekund. Sam še vedno je ful moteče. Mene čisto vsakič vrže iz igre. :\

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Ma jaz sem res vesel, da pri PS4 nisem doživel tega sranja, ki ga vsi opisujete. Sama sreča dej.

Tole kar je na PS5 mi je res ful bolj moteče recimo.

Za nemoteno igranje Bloodbornea sem kupil DLC, da lahko igram PS+ Collection digital verzijo, čeprav že imam retail Goty verzijo. Sam, da mi ni treba poslušat unga zaganjanja Blu Raya non stop. :D

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Ma tle pri ps5 jaz vidim oz cujem kot problematicno samo coil whine al karkoli je to cinketanje.. zna bit motece, CE nimas slusalk in si precej blizu konzole in imas neko rahelo obliko OCD

 

CD al disk al ventilator al kar je to kar se 1x na 2 uri upali na max za 20 sekund.. al pa niti to ne.. je okej.. redko in hitro.. vrjetno kot sex pri Mefistu hehe niswm sw moral zadrzat, sori 🤣

Povezava do prispevka
Chamir reče pred 1 uro:

počasen install igric na hard drive

To men bolj deluje omejitev tehnologije kot problem konzole. Tko kot glasnost DVD drive-a na sploh, kar bi se verjetno dalo narest je da bi manj preverjal al nekaj. Verjetno vas tut moti ker konzola ne šumi cel čas ampak samo ko testira centrifugalne sile (in b4 ne obstajajo) na ploščku.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 30. 1. 2021 at 11:03:

Zato ker nocem da mi bigbang posilja reklame in spremlja kaj sem kupil al ne, ne da imam kaksen racionalen razlog za to sam nocem met nic z bb razen da 1x na leto kupim nekaj kar imajo v akciji in je dejansko ugodno. 
Ko kupujem izdelke gledam ceno in ne kje bom dobil neke neuporabne fiktivne tocke al karkoli ze tista trgovina ponuja svojim zvestim strankam. Ta gamifikacija mi je tok odvec da ti ne znam opisat, imejte klub men pa dajte mir :D

ma ja štekam samo to ima dobesedno vsaka trgovina ne samo big bang. Od petrola do mercatorja do trgovin z oblačili.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...