Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

TrippinBalls reče pred 11 minutami:

IMO, so trenutno cene nove robe prejšne generacije enak rop pri belem dnevu, kot v kriptu boomu. zakvaj kupt karkoli drugega kot 4070ti ali 7900xt za 850€ iz njemačke, če je vse totalno "prenizek skonto" glede na performance.

saj ravno tu je catch, pri 4070ti ni toliko boljši performance, kolikor je dražja od npr. 6900xt. Performance je boljši 10%, a dražja je 30%. Tudi cene nove robe aktualne generacije so rop pri belem dnevu.

Povezava do prispevka

AM5 plat v mATX formatu sploh (še) ni. :avadodo::avadodo:

 

kaj kurac se AyyMD gre.

 

fak, lahko kar neham razmišljat o posodobitvi kompa. cene in izbira so očitno v kurcu leta 2023.

 

EDIT: mindfactory filtri ne prepoznajo mATX plat, čeprav jih majo v ponudbi. nevermind.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka
cashman reče pred 22 urami:

hm, pa misliš, da se ti splača it iz 5700 na 6800? Izboljšava je "le" 80%. Še zmeraj daš za kartico več kot 500€. Kaj, ko bi vzel morda 6900XT , ki je v MindFactoryju zdaj okoli 680€, pa je 125% boljša od tvoje zdajšnje? Boš imel še kako leto ali dve dlje mir kot z 6800.

 

Hmm morda imaš pa prav. Mogoče pa le vzamem 6900XT in bo mir za en čas. 

Hvala za mnenje. Se odločim saj ostalega verjetno res ne bom še menjal, ker je še vedno solidno. Niti problemov nimam. 

Povezava do prispevka

Živjo,

 

ker ne spremljam preveč razvoja računalniških komponent in ker jih tudi ne znam spraviti skupaj v delujočo celoto, ste mi jih uproabniki te teme že cca. 10 let nazaj pomagali nakupiti preko Funtecha in njihovega konfiguratorja. Komp mi je ves čas služil odlično, ampak je prišel zadnji čas za nekaj novega.

 

Sedaj me zanima, če bi bil spet kdo tako prijazen in mi pomagal nabrati komponente (od nule) za nov PC? Namen bi bil večinoma gaming, budget cca. 2k€

 

Računalnika spet ne bi sestavljal sam in bi najraje videl, da to opravijo tam, kje bi kupil komponente. Je v tem primeru še vedno najboljša opcija Funtech ali kaj drugega?

 

 

Povezava do prispevka

Pozdrav vsem,

 

tudi jaz za sina kupujem nov komp. Sem na tekočem s periferijo me pa vseeno zanima vaše mnenje.

Monitor je še vedno (dober) FHD 60 Hz, pride nov a bit later this year, špilajo se 3D shooterji (Doom Eternal, Batman Arkham serija, itd...).

 

Kako je s tujino? Garancija za dele?

EDIT: Glih čekiral computeruniverse.de; za identično konfiguracijo dam 70 EUR manj, mindfactory.de 120 EUR manj. Potem še poštnina pa živci + sestavljanje pa se očitno ne splača zaje****** s tujino...

 

Screenshot 2023-03-04 at 21-17-43 Funtech - Konfigurator.png

uredilo bitje SL4FKO
Povezava do prispevka
SL4FKO reče Dne, 4. 3. 2023 at 21:23:

Pozdrav vsem,

 

tudi jaz za sina kupujem nov komp. Sem na tekočem s periferijo me pa vseeno zanima vaše mnenje.

Monitor je še vedno (dober) FHD 60 Hz, pride nov a bit later this year, špilajo se 3D shooterji (Doom Eternal, Batman Arkham serija, itd...).

 

Kako je s tujino? Garancija za dele?

EDIT: Glih čekiral computeruniverse.de; za identično konfiguracijo dam 70 EUR manj, mindfactory.de 120 EUR manj. Potem še poštnina pa živci + sestavljanje pa se očitno ne splača zaje****** s tujino...

 

Screenshot 2023-03-04 at 21-17-43 Funtech - Konfigurator.png

Ne kupuj RTX 3060 8gb - ta kartica je cisti nateg.  8gb model je pocasen pa 1 ventilator je premalo za to wattazo.

Ce ze mores NVIDIO potem raje tole (vsaj 2 ventilatorja naj ima): https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/graficne-kartice/nvidia-geforce/rtx-3060/78590/

Drugace pa je tole dosti boljsi nakup (RX 6600 XT): https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/graficne-kartice/ati-radeon/rx-6600-xt/79642/

Povezava do prispevka

Ja, 3060 8gb je čisti nateg, je občutno počasnejša od 12gb verzije zarad ožjega pomnilniškega vodila in bi morala se imenovati 3050 Ti.

 

Nvidia postaja vedno bolj scummy (ja, tudi to je možno), po dveh letih izdajo neko počasnejšo verzijo pod identičnim imenom ter manj pomnilnika za podobno ceno.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Skuštrani reče Dne, 4. 3. 2023 at 13:40:

Živjo,

 

ker ne spremljam preveč razvoja računalniških komponent in ker jih tudi ne znam spraviti skupaj v delujočo celoto, ste mi jih uproabniki te teme že cca. 10 let nazaj pomagali nakupiti preko Funtecha in njihovega konfiguratorja. Komp mi je ves čas služil odlično, ampak je prišel zadnji čas za nekaj novega.

 

Sedaj me zanima, če bi bil spet kdo tako prijazen in mi pomagal nabrati komponente (od nule) za nov PC? Namen bi bil večinoma gaming, budget cca. 2k€

 

Računalnika spet ne bi sestavljal sam in bi najraje videl, da to opravijo tam, kje bi kupil komponente. Je v tem primeru še vedno najboljša opcija Funtech ali kaj drugega?

 

 


Sem se še malo poigral s konfiguratorjem, da se nekje začne :D Cenovno mi pride v budget, kaj pa bi bilo smiselno zamenjati?

image.thumb.png.9d867f4e1f420e29d543f78388f86ee8.png

Povezava do prispevka

Cena grafe je totalen nateg (683€ za 6750XT :avadodo:), raje vzami Z690 plato za podobno ceno (preveri, če ima nadgrajen bios za 13. generacijo), tudi DDR5 ne rabiš, vzami hiter DDR4 pomnilnik, ne bo neke razlike. Procesor pa vzami 13600K, razen če rabiš več cpu jeder za productivity aplikacije.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

A mora biti Intel, ker potem se ti bolj splača kakšen Ryzen 7600x, kasneje lahko nadgradiš proc nove generacije (podpora vsaj do 2025), starega pa prodaš. Če pa ne nameravaš nadgraditi, pa je 5800X3D odlična price/perfomance opcija, ker zaradi dosti predpomnilnika in samo 8 jeder dovolj kaka poceni plata in pomnilnik.

 

Nikakor pa ne kupuj 13900, tega res ne rabiš :D

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

"a je oredu build?"
"ne rabis 13700.... 13600 ma dost core-ov da ne bo bottleneckalo"
*da notri 13900*

 

 

:lol: 

Osebno bi dal se kaksen 1-2TB SATA SSD notri, ker so za loadanje spilov povsem dovolj brzinski (v kolkr spil ne podpira BARa)

EDIT 2: 650W se mi zdi mal na knap s 13900-ko in 6800XT... Raj 750W al pa se vec, pa mas rezervo

uredilo bitje DaMachk
  • Trol 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...