Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

@rajc poglej še na amazon.de. pri meni je bla minimalna razlika v ceni z mindfactory, pa se ne rabiš nič jajcat s prepošiljanjem, ipd. case sem pa kupu tle (majo tudi svojo stran, majo fractal design).

 

jaz bi tudi priporočal raje 2tb, al pa za sistemski 1tb, pa 2tb za inštalacije, ker vidim, da ma plata 2 slota. diske je itak najlažje dokupit. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Katere so najbolj popularne strani za nabavo? Končno sem si sestavil nek setup na computeruniverse ma končna cena ni dosti nižja kot bi bila na lokalnem funtechu. MindFactory bi bil cenejši, ma nimam še izkušenj s prepošiljanjem in koliko tisto zakomplicira stvari.

Povezava do prispevka

jaz imam ravno sedaj eno naročilo v dobavi iz mindfactoryja. 

 

torej naročil na mindfactory > poslal na nemški naslov na mailboxde.com (če naročiš po polnoči je zastonj poštnina) > iz mailboxde do doma (20€ poštnine).

 

Če bi naročal iste komponente pri nas, bi blo ene 200 € dražje, če bi iz amazona pa ene 100 € dražje

Povezava do prispevka

V kratkem bom zamenjal obstoječ sistem (razen grafične, diskov). 

Seveda bo na voljo za prodajo. 

Imam pa namen kupiti i5 13600kf ali AMD. Kaj od AMD je konkurenčnega temu? Grafično imam 6800XT. 

 

Katere plošče so ok do maks 250-260€? Kaj priporočate za Intel platformo in kaj za AMD?

Bo pa jasno DDR5. 

Povezava do prispevka

7600x

 

Odvisno kaj hočeš, če boš delu enkratni nakup in ne misliš nadgradit čez neki časa pol je verjetno Intel boljši 

 

Z amdjem dobiš opcijo da bos lahko naslednjo alpa se naslednjo generacijo  lahko dal v sistem

 

Pa plošče so atm dražje za amd, jim je pa vseeno kr padla cena v primerjavi s startom 

Povezava do prispevka

Potem skoraj raje Intel. Zadnji AMD je bil Athlon. :)

Potem pa vedno Intel. Sedaj sem pa malo zaspal na tem področju in nucam pomoč. 

Se nagibam k Intelu. 13600kf je trenutno best buy? Katera plata? Gigabyte, Asus, MSI? 690 ali kar Z790?

Kaj je dobrega od plat v rangu 200-260€? Naročil bom v Nemčiji. 

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 6 urami:

Potem skoraj raje Intel. Zadnji AMD je bil Athlon. :)

Potem pa vedno Intel. Sedaj sem pa malo zaspal na tem področju in nucam pomoč. 

Se nagibam k Intelu. 13600kf je trenutno best buy? Katera plata? Gigabyte, Asus, MSI? 690 ali kar Z790?

Kaj je dobrega od plat v rangu 200-260€? Naročil bom v Nemčiji. 

 

ne kupuj asusa. Je fakin crap. 
na moji z690 (kao fensi plata pa neki neki), jeben bios vsake 3 mesce updejtajo, in dela zmeri slabš. Še vedno pa ne morem spravit rama čez 4000mhz (problem je v plati - biosu, ne v ramu al nastavitvah). 

great sucess asus. Never again. 

Povezava do prispevka

Sem zasledil glede Asusa ja. 

Saj trenutno imam Gigabyte in je ok. Kaj pa MSI? 

 

Also koliko bi bil vreden sledeč pc?

 

Phanteks P400a (ni original ventilatorjev, zamenjani). 

Z390 Aorus Elite

I7 9700k

Noctua U12s

G Skill Trident 32Gb rgb (4x8)

Sapphire 5700 Pulse

Corsair rm750i

 

Edit:

Na ohišju so zamenjani original venti. Spredaj namesto 3x120 so 2x140. Zadnji je tudi zamenjan.

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
tomzzi reče Dne, 9. 6. 2023 at 20:13:

Potem skoraj raje Intel. Zadnji AMD je bil Athlon. :)

Potem pa vedno Intel. Sedaj sem pa malo zaspal na tem področju in nucam pomoč. 

Se nagibam k Intelu. 13600kf je trenutno best buy? Katera plata? Gigabyte, Asus, MSI? 690 ali kar Z790?

Kaj je dobrega od plat v rangu 200-260€? Naročil bom v Nemčiji. 

Fak, trenutno res ni neki velik izbire...

 

Al podpiras ASUS ki je kuril high-end AMD CPUje in so pol izdal nek beta bios, pa claimal da ce ga uporabt zgubis garancijo... Pa pol kao backpaddlal...

Al gres Gigabyte k je zacel dajat net jeben backdoor not da je avtomatsko bios updatal prek Gigabye software-a...

 

 

Tk da ti preostane recimo sam

Asrock... ki s Taichi serijo ni tolk svoh, je pa bolj poznan po budget proizvodih (ki btw niti niso zanic). Taichi serije so drage k pes... kake Steel Legend so dost kul.

al pa MSI... Kjer ni neki velik negative zadnjih par let se mi zdi.

Pol so pa ocitno se na trgu NZXT... kjer si samo "WTF, maticne tud delajo?"

in pa Biostar... ki je bolj poznan po OEM platah kokr pa standalone zadevah v zadnjih desetletjih...

 

Osebno ne vem kaj bi nabavljal v tem trenutku...

mam AMD AM4 plato pa mi je se zmer fascinantno da lahk na plato k sm ju kupu pred 6 leti dam 5000 serijo CPUja...

V upanju da bo AM5 isto nadgradljiv, bi bil kar hudo dober "za" za odlocitev...

Medtem ko intel pomen da ce vzamem zdej Z790 plato bom za naslednjo serijo skor ziher nucal novo plato...

 

Mindfactory vidim da ma glih akcijo ce vzames AMD + B670 plato ti dajo 90€ znizanja, ce pa B650 pa 70€

Kaksna ASRock X670E Pro RS  in pa Ryzen 7700X bi ze bil kar zanimiv kombo

 

Po drug stran pa Intel z efficiency core-i in cenejsimi platami in hudim performansom... kar win.

Povezava do prispevka

Malo sem bral ja te dni, da ga Asus serje. 

Prav tako Gigabyte z biosi. 

 

Bom verjetno kar eno MSI ali Asrock vzel. 

Oziroma bom še preveril kako je trenutno z Gigabyte situacijo. 

Baje so novi biosi. 

 

Bom pa verjetno ostal na Intel.

Hvala.

Povezava do prispevka

Eden ja, drugi ne. Hmm.

Sem dobil občutek, da mi bottlenecka CPU mojo 6800xt na 1440p. Sedaj pa nisem siguren. 

 

Ker to je le cca 1000€ za nov sistem brez diskov in GPUja (ohišje, ram, plata, cpu, napajalc, hladilnik)...

Povezava do prispevka

V mislih sem imel prodat obstoječ PC razen diskov in grafe. Pa vseeno...

To je ene par uric na teden. V bistvu za sprostitev ko je čas zvečer, po šihtu. Toliko, da grem vsaj malo stran od vsakdana. 

Bom še premislil. 

Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 4 minutami:

Če bi že šel v nakup novega računalnika, potem ne bi kupil 6800XT apak nekaj dražjega.

kaj pa je sploh boljše, nek 4070  je malenkost hitrejši, Ti verzija za 60% več evrov pa nekje 20%

 

6800xt je še vedno high-end gpu

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...