Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Mislim to je tko, lahko to narediš, niti pa treba. Če imaš nek zaprt sistem se pač ne moreš igrat z ničemer. Upaš, da je to nekdo že naredil namesto tebe.

Če ti ne moreš nič narest se moraš sprijaznit. PC ti to omogoča, da se ne rabiš, da lahko nekaj narediš, kar je men awesome. Jest ne vem, kdo danes undervolta RTX 3060ti? Iz riti bi rekel, da zelo majhen odstotek. Samo to, da lahko, se mi zdi awesome.

Jest sem kupil PS4 orignal. Sem bil 100% prepričan, da sem dobil defekten primerek. Ampak sploh ni bil, prvi ps4 je imel glasnot 60db? Zdej koliko je to?  Glede na to, da je lahko nek moderen cheap sesalec 57db, to pomeni, da je bil 2x glasnejši od omenjenega sesalca. Miljone ljudi to ni motilo. Tako kot miljone ljudi ne moti, da je RTX 3060ti glasna, ki pa je še vedno najglasnejša verzija founders edition nekje na ravni najtišje izvedenke ps4pro, katero sem naredil enkrat "raziskavo" na forumu in se polovici folku ps4pro sploh ni zdela glasna.

 

Kaj hočem povedat, da zgoraj omenjen problem za večino ljudi sploh ni problem. Ali si kupi hladnejšo izvedenko grafične ali si kupi hladilnik za cpu, da ne bo stock in da ti ne bo ob vsakem dvigu voltaže se dvignila temperatura in ti zavrtela vente. Ali pa se izberi cenejšo varajanto in se igraj z zgoraj omenjenimi nastavitvami. Jest te opcije na ps4kah nisem imel, ampak sem lahko samo pizdil.

Hvala bogu je PS5 res res tih in sploh najboljši playstation ever made. Moj komp je tih, kateremu sem glasnost zmanjšal ogromno, ko sem ga z mize dal po mizo. :)

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
B-Magic reče pred 21 urami:

@kmetek 

 
Za začetek. + https://linustechtips.com/topic/1181898-undervolt-settings-for-ryzen-5-2600/
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/dsrq10/ryzen_5_2600_undervolt_settings/ 
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/aanhwz/r5_2600_undervolt_what_are_your_settings/

 

 

@Šimšalamima Huhu zadel si bistvo v nulo in se žal moram strinjat, pa sem kar PC masterrace. Sem malce bolj advanced user in rad tweakam stvari, ampak laniz novim pcjem (Ryzen 7 5800x in 3060 ti) sem 14 dni porabil samo za undervoltanje (pri obeh!) in iskanje optimalnih nastavitev, da sem prišel do 10-15° stopinj manj in pretty much isti perfomance (pri GPu celo boljši). Te utrudi in si misliš fuck this, vžgeš konzolo in vse laufa (sicer s slabšimi FPS, but still). Je pa žal tako. Pri starejših modelih res nisi rabil toliko šlatat, kolikor pri novejših modelih cpu in gpu. Si dal noter in to je to. Sedaj pa cel kup nekih youtube in reditt analiz, da prideš do optimalnih rezultatov. In te res pol včasih preprosto mine. 

Potem pa imaš še confige pri igrah, pa razno forcanje DX12 in hidden settings.. pa smo tam :D

 

wow... 

Dejansko se ful pozna... Men je sekal ko je sam bil nastavljen na 1.4v+ ... Sedaj omejen na 1.3v in lih tko boosta do 4.2 gh z... Prej pa throttlal skos...

 

Hvala :D Še v idlu je zdj temp kr padu pod 40c :D

Povezava do prispevka

@atomic res je, večina ljudisploh to ne ve / jih ne moti in je samo plug & play. Mene recimo je hrup motil - sem občutljiv na to. Tudi grafična se je npr zaganjala za brezveze - in se je slišalo. Še bolj zoprno je, ker ni konstanten piš, ampak ker se zaganja. Če si miner (oz. #1 sovražnik v tej temi :D) so potem še velike razlike pri porabi enegrije - GPU ti kuri 160W namesto 210W za isti perfromance mininga - to pa že je poznat. PS: Nisem miner, jst bi rad samo gejmal s čimmanjšimi temperaturami in v tišini :D

 

@Tadey super! Vidiš, to je to! Sem vesel :) Res je - če je nelogično zakaj z undervoltanjem prideš do istih rezultatov (nekateri celo do boljših) - CPU ne rabi več throttlat, ker mu ne nabija temperature. Sedaj ko si sveže diplomiral, pa lahko greš še nižje in vidiš, do kje je sistem stabilen oz. da si zadovoljen s temperaturami. moraš pa tudi vzeti v zakup, da noben chip ni isti in je to malce loterija. Nekateri imajo ful slabe rezultate, nekateri dobre. Recimo jst na svojem 5800x dosegam stock frekvence z 1.22V, kar mi je kar drastično znižalo temperaturo. Na ta način sem skušal popraviti napako pri izbiri coolerja (vzel sem M22 AIO, namesto X63) in zaenkrat špila. 

uredilo bitje B-Magic
Povezava do prispevka
B-Magic reče pred 2 urama:

@atomic res je, večina ljudisploh to ne ve / jih ne moti in je samo plug & play. Mene recimo je hrup motil - sem občutljiv na to. Tudi grafična se je npr zaganjala za brezveze - in se je slišalo. Še bolj zoprno je, ker ni konstanten piš, ampak ker se zaganja. Če si miner (oz. #1 sovražnik v tej temi :D) so potem še velike razlike pri porabi enegrije - GPU ti kuri 160W namesto 210W za isti perfromance mininga - to pa že je poznat. PS: Nisem miner, jst bi rad samo gejmal s čimmanjšimi temperaturami in v tišini :D

 

@Tadey super! Vidiš, to je to! Sem vesel :) Res je - če je nelogično zakaj z undervoltanjem prideš do istih rezultatov (nekateri celo do boljših) - CPU ne rabi več throttlat, ker mu ne nabija temperature. Sedaj ko si sveže diplomiral, pa lahko greš še nižje in vidiš, do kje je sistem stabilen oz. da si zadovoljen s temperaturami. moraš pa tudi vzeti v zakup, da noben chip ni isti in je to malce loterija. Nekateri imajo ful slabe rezultate, nekateri dobre. Recimo jst na svojem 5800x dosegam stock frekvence z 1.22V, kar mi je kar drastično znižalo temperaturo. Na ta način sem skušal popraviti napako pri izbiri coolerja (vzel sem M22 AIO, namesto X63) in zaenkrat špila. 

 

Zanimiv mi je to ko sem ga dobil sem se poglobil v samo "delovanje" in mi je čudno blo k je šlo v 1,4v+ ... Prej na i5 4690k sem mel 1,2v pa je blo v biosu že vse rdeč haha..

 

Pol pa reddit obrnem, amd forum in vsi pišejo da tko more bit in da to on sam definira kok rabi... Sam mi je blo čudno ko sm pognal cinebench je šel iz 4.4 ghz dokaj hitro na 3,8 (mislim da je to "stock" )... TUd ko sm kaj igral je padal pod 4... 

 

Zdj pa vidim da z undervoltanjem dejansko bolje deluje... Prišel sem da je sistem stabilen pri 4.2ghz na 1,25V... Če sem kaj več hotel sem bil prec pri nekje 1,35 in več...

 

Kar pa za trenutno delo ne nucam mi je pa važn da je temperatura v full loadu padla za skor 15C (prej okol 80C zdj je na 65C). Sam full load pomeni, da sem kake benčmarke gnal pri igrah je bil nekje 70-75C. Bonus je zdj da mam še grafo pol 40C idlu pri min fanih (1080Ti blower varjanta).

 

Jest mam pa vodno hlajenje. Od mn3njalničarja sm ga kupil ArticFreezer 3 se mi zdi da je... Pozitivno presenečen nad tišino in delovanjem. Tud lepo požre te skoke v frekvencah in temperaturah da ni skos prilagajanja ventilatorjev. (Sicer imam tudi delay naštiman kok časa rabijo da spremenijo hitrost).

 

Zdj pa naslednja naloga pogruntat kako to v biosu nastavit :D 

 

 

Povezava do prispevka

OK...

 

Šeeno vprašanje... V biosu sm nastavil 1.25V tok da je stabilno in iz AUTO speed dal direkt na 4.2 ghz...

 

Tok kot je bilo prej v ryzen mastru da je lepo delalo...

 

Sedaj pa Ryzen Master mi kaže lepo kako delajo jedra (spijo, gredo do max in tako), windows, cpuz in hw monitor pa da so skos na 4200... Če imam avto pa kaže lepo kako skače...

 

Any idea?

 

lep lp!

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 1 uro:

OK...

 

Šeeno vprašanje... V biosu sm nastavil 1.25V tok da je stabilno in iz AUTO speed dal direkt na 4.2 ghz...

 

Tok kot je bilo prej v ryzen mastru da je lepo delalo...

 

Sedaj pa Ryzen Master mi kaže lepo kako delajo jedra (spijo, gredo do max in tako), windows, cpuz in hw monitor pa da so skos na 4200... Če imam avto pa kaže lepo kako skače...

 

Any idea?

 

lep lp!


Da, sem imel enako težavo. Stručkoti pravijo, da ryzen master prikazuje pravilno - ostali pa bluzijo in ne znajo prikazat pravih vrednosti. 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 20 urami:

Mislim to je tko, lahko to narediš, niti pa treba. Če imaš nek zaprt sistem se pač ne moreš igrat z ničemer. Upaš, da je to nekdo že naredil namesto tebe.

Če ti ne moreš nič narest se moraš sprijaznit. PC ti to omogoča, da se ne rabiš, da lahko nekaj narediš, kar je men awesome. Jest ne vem, kdo danes undervolta RTX 3060ti? Iz riti bi rekel, da zelo majhen odstotek. Samo to, da lahko, se mi zdi awesome.

Jest sem kupil PS4 orignal. Sem bil 100% prepričan, da sem dobil defekten primerek. Ampak sploh ni bil, prvi ps4 je imel glasnot 60db? Zdej koliko je to?  Glede na to, da je lahko nek moderen cheap sesalec 57db, to pomeni, da je bil 2x glasnejši od omenjenega sesalca. Miljone ljudi to ni motilo. Tako kot miljone ljudi ne moti, da je RTX 3060ti glasna, ki pa je še vedno najglasnejša verzija founders edition nekje na ravni najtišje izvedenke ps4pro, katero sem naredil enkrat "raziskavo" na forumu in se polovici folku ps4pro sploh ni zdela glasna.

 

Kaj hočem povedat, da zgoraj omenjen problem za večino ljudi sploh ni problem. Ali si kupi hladnejšo izvedenko grafične ali si kupi hladilnik za cpu, da ne bo stock in da ti ne bo ob vsakem dvigu voltaže se dvignila temperatura in ti zavrtela vente. Ali pa se izberi cenejšo varajanto in se igraj z zgoraj omenjenimi nastavitvami. Jest te opcije na ps4kah nisem imel, ampak sem lahko samo pizdil.

Hvala bogu je PS5 res res tih in sploh najboljši playstation ever made. Moj komp je tih, kateremu sem glasnost zmanjšal ogromno, ko sem ga z mize dal po mizo. :)

 

Meni je PS4pro grozno glasen. Kurac zgleda bom moral po PS5.

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 17 urami:

ma mislim da razen ke_kit-a smo meli vsi avione namesto ps4pro

 

na začetku je bil tih, ampak po ene dveh letih uporabe pa je samo še poletel

sam sem ga po ene deh letih lepo razstavu pa vse spucal in zamenjal termalno pasto pa je bilo potem boljše

Veliko že pomaga če samo zgornjo stranico dol snameš :D

Povezava do prispevka

Sej jst sm isto naredu 

 

Sam čez ene par mesecev je bla ista situacija 

Pa ku sm ga odpru sem bil presenečen kako malo praha je blo notri glede na zvoke ki jih je spuščal 

 

Verjetno bi pomagalo če bi še ventilator za novega zamenjal... 

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka
B-Magic reče Dne, 23. 2. 2022 at 16:05:


Da, sem imel enako težavo. Stručkoti pravijo, da ryzen master prikazuje pravilno - ostali pa bluzijo in ne znajo prikazat pravih vrednosti. 

 

in če priklopiš kišto na merilc porabe, boš potrdil, da kar RM kaže ziher drži. problem večine ostalih toolov za prikazovanje tega sranja je, da imajo 'observer efekt', ko hitro pollajo CPU za željene info, CPU ta hammering interpretira kot workload in se boosta itd.

Povezava do prispevka

Na MF sem naredil eno konfiguracijo, ki se mi zdi nekako smiselna. Kaj pravite, je ok ali je med komponentami kakšna stvar, ki bi jo lahko bolje izbral?

 

Konfiguracija

 

Še enkrat pa bi vprašal tiste, ki ste naročali iz MF preko mailboxe. Ali moram biti na kaj pozoren, ali gre pač vse smooth? Najbolj me skrbi to, da niso vse komponente na zalogi in ne vem kakšen je potem proces. Ali MF kar pošlje kar ima in potem še naknadno, ko prihajajo še tiste komponente, ki jih trenutno nimajo. Ali čakajo, da vse dobijo in naenkrat pošljejo? Ne znam si tudi pametno izračunat koliko me bo to potem prišlo (strošek pošiljanja preko mailboxe.de za vse te reči). 

 

Hvala za pomoč.

uredilo bitje Surg3on
Povezava do prispevka
Surg3on reče pred 14 minutami:

Še enkrat pa bi vprašal tiste, ki ste naročali iz MF preko mailboxe. Ali moram biti na kaj pozoren, ali gre pač vse smooth? Najbolj me skrbi to, da niso vse komponente na zalogi in ne vem kakšen je potem proces. Ali MF kar pošlje kar ima in potem še naknadno, ko prihajajo še tiste komponente, ki jih trenutno nimajo. Ali čakajo, da vse dobijo in naenkrat pošljejo? Ne znam si tudi pametno izračunat koliko me bo to potem prišlo (strošek pošiljanja preko mailboxe.de za vse te reči). 

 

Hvala za pomoč.

 

Po mojih izkušnjah pošljejo ko dobijo vse skupaj. Pa ohišja pošiljajo posebaj in je vedno dodatni paket in dodatna poštnina.

 

Also, naroči po polnoči ker med polnočjo in šesto zjutraj je zastonj poštnina oz. je tako bilo pred časom. Itak kar boš prišparal boš plačal (in še precej več) mailboxu, sploh ker imaš ohišje. Ali imam pa samo v glavi, da so poštnine za večje in težje pakete na mailbox nore.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka
Surg3on reče pred 13 urami:

Na MF sem naredil eno konfiguracijo, ki se mi zdi nekako smiselna. Kaj pravite, je ok ali je med komponentami kakšna stvar, ki bi jo lahko bolje izbral?

 

Konfiguracija

 

Še enkrat pa bi vprašal tiste, ki ste naročali iz MF preko mailboxe. Ali moram biti na kaj pozoren, ali gre pač vse smooth? Najbolj me skrbi to, da niso vse komponente na zalogi in ne vem kakšen je potem proces. Ali MF kar pošlje kar ima in potem še naknadno, ko prihajajo še tiste komponente, ki jih trenutno nimajo. Ali čakajo, da vse dobijo in naenkrat pošljejo? Ne znam si tudi pametno izračunat koliko me bo to potem prišlo (strošek pošiljanja preko mailboxe.de za vse te reči). 

 

Hvala za pomoč.


Napajalc lahko mirno vzameš 750w, pa prišparaš 50-100e. 

Pa pasto bi vzel eno normalno, ne liquid metal. 

Povezava do prispevka

Hvala vsem za mnenja in predloge. Rej je to kar 7 PS5, cene so res prizadete, sam še čakat se mi pa ne da..

 

Tista pasta je tk 8 EUR, kar mi je pač vseen, tud če jo bom za brezveze kupil.

 

Za napajalnik sem šel mal pogledat, pa na MSI uradni strani piše, da oni priporočajo 850W za SUPRIM verzijo. Sam js sm vedno tk, da raje mal zraven vzamem. Brez potrebe?

 

Tisti, ki ste napisali, da bi raje vzeli AIO namesto Noctue me zanima zakaj. 

Povezava do prispevka

Js bi vzel sam zato ker mam pac a thing za AIO oz mi je lepse (bolj estetsko zgleda v caseu) pa se mi zdi manj hrupno/glasno. To je pa to. Po temp so AIO in luft tam tam razen ce orng navijas zadeve, pa luft bo dalj casa zdrzal sam itak skor vsi (razn maksija) menjamo kompe na 6 let tak da to tut vseeno. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...