Skoči na vsebino

Premier League


kemik

Priporočeni prispevki

rage reče pred 8 urami:

Dobra predstava Arsenala včeraj, posebej v prvem polčasu so bolj kot ne nadigrali Liverpool. V drugem polčasu so potem padli, kar je malce presenetljivo, glede na to, da je Liverpool letos odigral veliko več tekem in je velik del ekipe najbrž že zmatran po zadnjih zajebanih tednih.

 

Imel sem občutek, da je Arteta dobra poteza za Arsenal in glede na predstave v zadnjem času se po moje to potrjuje. Tudi City je ekipa bolj kot ne nadigrala, tako da so eni izmed redkih, če ne kar edini, ki jim je to uspelo tako proti Cityju kot Liverpoolu v zadnjem času.

 

Arteta ima seveda težavo, da za razliko od Pepa nima vsega denarja na svetu in mora ekipo graditi drugače, kot jo je on, tako da ima pred sabo bistveno večji izziv. V vsakem primeru pa morajo biti tako v klubu kot navijači potrpežljivi z njim, tudi če pridejo kakšni slabši rezultati ali če se jim ne uspe uvrstiti v Ligo prvakov - nastavki so na mestu, ekipa pa je mlada, kar je tako + kot -. Če bi bili bolj izkušeni, bi najbrž tako proti Cityju kot Liverpoolu potegnili kaj več, imajo pa po drugi strani še res veliko prostora za razvoj. Kakorkoli obrneš Arteta dela tudi s slabšim kadrom, ki ga bo moral šele razviti na višji nivo.

Zanimivo bi bilo, če bi Odegaard po napaki Thiaga zadel. Vprašanje kako bi se potem razpletla tekma.

Je pa Pool par min po tisti priložnosti zadel. Na žalost je en najbolj konstantnih performerjev Ramsdale pri tem golu naredil konkreten feler. 

Jaz sem zelo užival v prvem polčasu, Klopp mi je deloval konkretno nervozen.

Martinelli pa sam :avadodo:

 

Povezava do prispevka

Četudi šteješ od sezone 2016/17 so vseeno nore številke glede na to koliko je Pep zapravi za okrepitve ter koliko Klopp.

 

Od sezone 2016/17 dalje.

Pep: Expendature 1.08bn €, Income 425.75m € (Balance -651.66m €)

Klopp: Expendature 614.03m €, Income 409.40m € (Balance -204.63m €)

 

Točk bi pa blo:

Pep: 513

Klopp: 485

 

Vseeno noro!

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

No, ja, predvsem zato, ker je tudi izhodišče med kluboma bilo "malce" drugačno.

 

To je prva ekipa, ki jo je postavil Klopp, ko je prišel v Liverpool. In nivo je, kakršnega je Liverpool pač imel takrat - mizeren...

 

Klop pa je na ravni drugoligaške ekipe. Mislim, da se transformacije, ki se je zgodila pod Kloppom, čisto zares zavedamo samo dolgoletni navijači, pa še med temi navijači se občasno pozablja obseg spremembe.

 

edit: Mimogrede, Adam Bogdan je eden najslabših golmanov, kar sem jih imel priložnost videti v klubu, pa jih je bilo kar nekaj precej slabih. Če se ne motim, ga je Rodgers takrat pripeljal, ker je odigral tekmo kariere na pokalni tekmi proti Liverpoolu. Potem pa se ga klub ni uspel znebiti in je visel na dostojno plačani pogodbi.

 

FB7EHvvXMAM6NPx.png

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Ja Vieira ga je pošolal. Samo spet sem se ujel v past, pa dejansko začel verjet, da jim lahko uspe. :pinch:

Sam mislim, da bo šlo zdej samo še navzdol. Tierney je out, tale Tavares še za v SNL ni, Partey pa tudi staknil poškodbo. 

Tako, da bo zelo težka za top4.

Povezava do prispevka

Upam, da bodo navijači in klub tako potrpežljivi z njim kot so bili z ostalimi trenerji.

 

In other news, Everton medtem puhnil proti Burnleyu - kakor stojijo stvari, obstaja že res visoka verjetnost, da se selijo navzdol. Imajo zelo težek razpored do konca sezone. Kar katastrofa za klub njihovega statusa, ampak kar sem pisal ob prihodu Lamparda stoji… Klub je notranje razsut in v ogromnih težavah, Lampard pa ni prava oseba za gašenje takšnih požarov.

 

In kakorkoli obrneš, naj se je Rafa navijačem še tako zameril, dol z njim zagotovo ne bi šli.

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka
rage reče pred 8 urami:

Upam, da bodo navijači in klub tako potrpežljivi z njim kot so bili z ostalimi trenerji.

 

In other news, Everton medtem puhnil proti Burnleyu - kakor stojijo stvari, obstaja že res visoka verjetnost, da se selijo navzdol. Imajo zelo težek razpored do konca sezone. Kar katastrofa za klub njihovega statusa, ampak kar sem pisal ob prihodu Lamparda stoji… Klub je notranje razsut in v ogromnih težavah, Lampard pa ni prava oseba za gašenje takšnih požarov.

 

In kakorkoli obrneš, naj se je Rafa navijačem še tako zameril, dol z njim zagotovo ne bi šli.

 

Kaj je sploh razlog za tak downfall Evertona, maš kak dober članek? 

Povezava do prispevka

Mislim, da je na Athleticu bil dober članek, ampak mi je na žalost ravno potekla naročnina (razen, če je bil na Guardianu).

 

Načeloma pa je klub kljub enormnim investicijam v nogometaše popolnoma brez dolgoročnega plana in kaj bi sploh radi. V smislu Manchester Uniteda, ampak še bistveno bistveno bolj, poleg tega za razliko od njih nikoli niso bili tak powerhouse in jih ta status ne more vleči iz dreka. V bistvu so v permanentnem kaosu praktično od odhoda Moyesa. Sprožil se je negativen krog, ki se v bistvu poganja sam - tudi med mnogimi (lokalnimi) navijači je namreč izjemno toksično ozračje, pri čemer jih kar veliko živi v nekih sanjah, da so v resnici samo korak stran od Lige prvakov in najvišjih mest v ligi.

 

Da so pripeljali Rafo je seveda bila ogromna napaka, ne zato, ker bi bil pod njihovim nivojem, ampak zaradi njegove zgodovine - navijači so že tako so čisto demoralizirani, ker je Liverpool od prihoda Kloppa znova ena izmed osrednjih nogometnih institucij, oni pa kljub prihodu sugar daddyja tonejo, trenerski prihod pa je bil samo še "rubbing the salt in".

 

Ne vem, kaj so v vodstvu razmišljali, ampak v resnici ni ravno presenetljivo, da je bilo potrebnih le par slabih rezultatov, da so se popolnoma obrnili proti Rafi in tudi nogometašem (pri čemer so bili zelo nezadovoljni - in so to pokazali - že takoj po prihodu). Ko nogometaše enkrat tako demoraliziraš, jih je najbrž težko pobrati, Fat Frank pa po moje ni nekdo, ki bi znal vleči rezultate iz takšnih situacij. Pri čemer je Rafa imel res veliko težav zaradi poškodb, ki se še bolj poznajo, če imaš relativno omejen kader, liga pa je tako konkurenčna.

Povezava do prispevka
K-man reče Dne, 5. 4. 2022 at 13:51:

Ja Vieira ga je pošolal. Samo spet sem se ujel v past, pa dejansko začel verjet, da jim lahko uspe. :pinch:

Sam mislim, da bo šlo zdej samo še navzdol. Tierney je out, tale Tavares še za v SNL ni, Partey pa tudi staknil poškodbo. 

Tako, da bo zelo težka za top4.

In seveda danes klasično pomahali v slovo 4. mestu.

Smeh od smehov. Arteta pa tudi veleum s čako na LB. Bravo res. 

Kak meltdown naredi en poraz pa dve poškodbi. Fuck me. Brajton doma sem pa res pričakoval zmago, kolaps sem računal kasneje :D

Povezava do prispevka

Dobra tekma City - Liverpool. Skrbi me, da bo Liverpoolu znova zmanjkalo le malo za naslov, ampak tako je... Guardiola gre večinoma kot valjar naprej. Upam, da jih uspejo nažgati vsaj naslednji vikend v FA pokalu.

 

Sem napisal že v greznico, ampak Mane in Salah mi delujeta izčrpana, kar glede na število odigranih tekem v tej sezoni ni ravno presenetljivo. Poleg tega tudi v reprezentanci, kjer sta morala oddelati še celoten AFCON, bolj kot ne vse visi na njiju, posebej v primeru Salaha. In pričakovanja navijačev Egipta - in posledično razočaranje - so ogromna.

 

Salah že kar nekaj časa ni več isti in res upam, da vsaj v torek ne bo igral proti Benfici. Problem pri obeh - tako Maneju kot Salahu - je, da hočeta igrati vse tekme.

Povezava do prispevka

Odlična tekma včeraj s strani nevtralnega opazovalca kot sem sam. Na trenutke boljši domači na trenutke pa Pool, all in all fer izid na koncu, čeprav je bil City bližje zmagi če le ne bi bil Jesus tako sebičen pa če bi mel Mahrez malce več sreče. 

 

Dragč pa so sodniki res carsko spet oškodovali Pool(grob nalet Silve na Fabinha v gleženj s kramponi), ne razumem kako se vedno to njim dogaja 

Povezava do prispevka

So pa res oboji neverjetni, kakšna kvaliteta in konstanta že 5 let. Upam, da bo tole finale LP, ker sta si obe ekipi zaslužili glede na letošnjo in prejšnje sezone. Razen ene sezone Bayerna sta tole gladko najboljši ekipi zadnjih 5 letih, naslov LP gor ali dol. Z leti bolj romantično gledamo na prejšnja rivalstva kot je bil SAF vs Wenger/Mou ampak to je po Realu in Barci pred 10 leti, gladko najboljše rivalstvo, če gledamo samo kvaliteto nogometa. 

Povezava do prispevka

Gladko najboljši ekipi zadnjih 5 let a skupaj imata v zadnjih petih letih samo en naslov UCL. 

 

Se strinjam, da se eni izmed najboljših ekip zadnjih 5 let ampak gladko najboljši pa ne. Finale pa si bo zaslužil tisti, ki so izločil nasprotnika v polfinalu. Sicer mislim, da Liverpool bo v finalu. ali Bayern ali Villarreal bojo gladko premagali. Villarreal jim nebo delal težav. Nagelsamannov Bayern je pa tudi daleč od Flickovega. City bo imel pa še kr težko pot, če pride tja. Atletico sedaj, potem pa Chelsea/Real.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Sej Liverpoolu dam, da je neverjeten. Kaj Klopp dela so čudeži. Letos imajo tudi res lepe šanse v UCL. Vsaj do finala mislim, da nimajo pretirano težke poti. Finale pač je finale.

 

City pa ko bo kaj naredil v UCL in nebo vedno zbottlal pa jim bom tudi dal. Prej pa ne.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...