Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

Jaz sem v neki čudni poziciji ker sem bil celo otroštvo fen frpjev, recimo ful sem igral icewind dale 1 in 2, pa neverwinter nights od dnd scene, to mi je blo res bomba, torment mi ni potegnu ker se mi ni dalo brat, skratka bg 1 in 2 sta se mi nekako izmuznila. Zdej so mi postali malo dosadni frpji, malo mi je skoraj otročja ta dnd scena, vsi tej zmaji, illusioni, dexterityji in half elfi, prav ne morem več videt tega, ko berem bg3 temo mi je slabo. Kljub temu kolebam če naj se vendarle malo prisilim, ker gre za tako epic naslove, da imam hud fomo.

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka

@Vse_je_najslabsePentiment in Disko sta obe odlični, ampak tudi docela različni igri. Res težko primerjat. Na tvojem mestu bi najprej Pentiment, šele nato Disko (ki ima, recimo temu, nekakšne RPG elemente + to da je precej  "dark").
Btw, Pentiment mi je bil celo tako dober, da sem ga preigral že 3x.

Če so ti všeč klasične point & click avanturce in še nisi igral, potem štartaj Justin Wack and the Big Time Hack. Meni je bila res top.
Justin Wack and the Big Time Hack on Steam (steampowered.com)
Potem je tukaj še odlična Unusual Findings, ki je nekako retro stil. Če so ti všeč nora 80-a in recimo kao Stranger Things vibe (čeprav je zadeva bolj ali manj humorna). Je tudi svojevrsten poklon starejšim LucasArts igram.
Unusual Findings on Steam (steampowered.com)
Počekiraj po izbi, ker smo obe omenjali že kar nekaj časa nazaj. Par strani nazaj pa poglej tudi super seznam, ki ga je prispeval Ezoterik.
Definitivni must play je recimo tudi Thimbleweed Park iz 2017 (ampak to si 100% že preigral). 

Dočim od novejših (beri: trenutno aktualnih) mi pa nič kaj ne pade na pamet. Razen že omenjenih: sveži Hercule Poirot na Orient Expressu (dokaj do zelo dobro) in Monolith (solidno, ampak noben presežek).

Jaz sem sicer ravnokar štartal The Bookwalker: Thief of Tales (pozor: ni klasična avantura, bolj neka mešanica pustolovščine in RPG),  na seznamu pa imam še Night Call: The long way home (nelinearna narativna noir nenavadnost), ki je na Steamu trenutno skoraj đabe. Ampak moram najprej zaključit vse sezone Sam & Max, ki sem jih po sto letih štartal ponovno :)

Ah, pa ne pozabimo še na res super zadevi West over Loathing in Shadows Over Loathing. Ampak ti dve ti ne bosta všeč. 

 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Aja, ne pozabimo na fenomenalni Citizen Sleeper, ki smo ga tudi že omenjali. Meni je bila zadeva res top. Ni point&click v stilu teh klasičnih avantur, bolj spominja na kultni Disco (čeprav je slednji precej bolj kompleksna igra). 

Drugače pa: zdaj se čaka na Death Corp in še vednoooo na Loco "upam da bo letos" Motive. Za slednjo obvezno počekiraj demo, ker deluje res super. Taka taprava oldschool Lucas avantura z umorom na vlaku. Kaj češ boljšega? :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 2 urama:

Pentinent ja. Disko sem igral že kar nekaj ur leta nazaj in bi mogu od začetka, pa se mi malo ne da, ampak se moram prisilit.

 

Boš reku ko boš začel bg2 igrat če moram prej enko, ki se mi je malo ne da tko po filingu.

veš kaj je pa men čudno oz. bedno, da v teh časih ni neke baze na netu (vsaj jz ne najdem), za save game filea. pač ti komp crkne, cloud ne synca itd itd in vse kar bi rabu je, da dobiš save file da bi lahk nadaljeval tam kjer si ostal, sam tega kr ni.

Povezava do prispevka
NixoN reče pred 2 urama:

Meni tole deluje kot nek ripoff MI in GF.


Mogoče zgolj na bežen pogled. Verjemi, da ni oz. ne bo ripoff omenjenih klasik (razen seveda nekaterih referenc).

Btw, igro dela isti človek, ki je delal že na Justin Wacku (zame eni najboljših avantur zadnjih let). Zato tudi skoraj identična grafika. 
 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Sem igral intro od unusual findings in kljub temu da mi je carski pixel art in ta tematika mi je igra malo cringe. Najbolj očitno skuša kopirat Stranger things in ta retro filing, tko kot da bi bla že parodija. Vse najave so tako forsane, res obup. 

 

Justin Wack mi ima grdo grafiko po fotkah, ampak bom probal igrat, da vidim kako je vzdušje in uganke. Nočem dat 20 eur za to, tako da bom čakal popust oz. če mi ga bo začelo loadat na torrentih, ki neki štrajka.

 

Sem pa plačal 8 eur za uno chernierjevščino in igral 5 min, deluje zelo obetavno.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče Dne, 3. 11. 2023 at 22:35:

Najbolj očitno skuša kopirat Stranger things in ta retro filing, tko kot da bi bla že parodija. Vse najave so tako forsane, res obup. 

Kaj pa vem... Meni se ni zdelo, da ravno kopirajo. Ima pa res nek tak vibe.  Kakorkoli že, igra je vsekakor vredna preigravanja. 
 

 

Vse_je_najslabse reče Dne, 3. 11. 2023 at 22:35:

Justin Wack mi ima grdo grafiko po fotkah, ampak bom probal igrat, da vidim kako je vzdušje in uganke.

Meni je bila pa grafika všečna, kljub temu da sem fan pixel-arta. Vzdušje je itak super, uganke so zelo OK, voice acting ODLIČEN. Plus je tudi, da igra ni ravno kratka. 

Me pa odbija grafika v Betrayal At Club Low. Teh kao 3D avanturic res nimam rad, ampak bom vseeno dal priliko. Će Ćamir pravi, da je OK, potem bo že nekaj na tem. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 18 urami:

Me pa odbija grafika v Betrayal At Club Low. Teh kao 3D avanturic res nimam rad, ampak bom vseeno dal priliko. Će Ćamir pravi, da je OK, potem bo že nekaj na tem. 

Mislim, jaz ne pravim, da je OK, jaz pravim, da je na internetu konsenz, da gre za zelo dobro zadevo. Kot sem napisal zgoraj, je nisem igral. Poznam pa avtorja Cosmota D, ki je znan po vrhunskih igrah, ampak pač uporablja trash skorajda asset-flip estetiko 

Povezava do prispevka

@Menethil: Nine Witches si igral? Meni je bila top (je čisti pixelart, žal pa nima voiceactinga in kontrole so zgolj tipkovnica ali gamepad, nič miške). Ena taka res posrečena zadeva in tudi precej dolga. Humor zna biti sicer malce čudaški oz. straniščni (nekaterim je top, drugim no-go). 

 

Nine Witches: Family Disruption on Steam (steampowered.com)
 

 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@Hernire New Adventure Games (2023) | Adventure Gamers

oz,: Upcoming Adventure Game Releases (2023) | Adventure Gamers

Recimo, za ta biser ne bi vedel, če ne bi prebral na omenjeni strani: Gerda: A Flame in Winter review | Adventure Gamers

Edit: V novembru bojda dobimo tudi Flasback 2. Faking Flashback Dva! Skoraj mi je ušlo iz radarja.

In tole imam že res dolgo na seznamu, ampak non stop je v fazi "coming soon":
Old Skies on Steam (steampowered.com)

Wadjet Eye me še niso razočarali, pa sem preigral res vse kar je trenutno od njih na voljo. 
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 6 urami:

@Menethil: Nine Witches si igral? Meni je bila top (je čisti pixelart, žal pa nima voiceactinga in kontrole so zgolj tipkovnica ali gamepad, nič miške). Ena taka res posrečena zadeva in tudi precej dolga. Humor zna biti sicer malce čudaški oz. straniščni (nekaterim je top, drugim no-go). 

 

Nine Witches: Family Disruption on Steam (steampowered.com)
 

 

 

Jaz zelo redko igram avanture brez VA, ne vem, če sem dve končal od recimo 50ih. Zdaj pa tko imam čist preveč iger, tako da bom mal smiril z nakupi.

Povezava do prispevka
Menethil reče pred 1 uro:

Jaz zelo redko igram avanture brez VA, ne vem, če sem dve končal od recimo 50ih.


Hja, razvajeni smo postali. Spomnimo se časov Amige, kjer je bila večina odličnih pustolovščin nemih.
Je bil pa Operation Stealth en tak zanimiv biser, ki je imel sintetiziran VA.  Še zdaj mi odmeva v glavi tisti "I'm Glames, John Glames". Ampak pazi to: sintezo govora (preko namenskega čipa) je imela zgolj piratska verzija igre. :) 
 

Navedek

The cracked Amiga version of the game featured a primitive synthesized voice that would perform all the dialogue in the game if 1MB or more RAM was installed. 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:


Hja, razvajeni smo postali. Spomnimo se časov Amige, kjer je bila večina odličnih pustolovščin nemih.
Je bil pa Operation Stealth en tak zanimiv biser, ki je imel sintetiziran VA.  Še zdaj mi odmeva v glavi tisti "I'm John Glames". Ampak pazi to: sintezo govora (preko namenskega čipa) je imela zgolj piratska verzija igre. :) 
 

 

Heh vidš to je blo tist, jaz sem pustolovščine začel  igrat, ko so že večina imele VA. Moja prva pustolovščina je bila Discworld 1 na cdju orginal. Vem pa da so obstajale takrat še verzije brez VA. Predn sm dubu sound blaster sem pa tako umiral doma od speaker sounda (tisto piskanje iz računalnika) v MK ipd igrah.

Povezava do prispevka

Naredip prednaročilo, par tednov pred izidom pa dobiš obvestilo, da bo na voljo posebna verzija... in kaj naj zdaj?

 

Navedek

Knjiga Odčepnik in triglava opica ima prenovljene naslovnico.
To pa še ni vse. Odločili smo se ponuditi tudi zbirateljsko izdajo.

Tole je končna podoba škatle, ki bo narejena povsem v slogu
starih šatulj v katerih so bile igre. Takrat smo bili navajeni, da je bila notri poleg igre tudi kakšna dobrota ali drobna pozornost. Tudi to bo in sicer: kazalka, plakat, podloga za miško – vse v slogu podobe knjige in knjižica z naslovom Pomagalnik za zataknjence. V slednji bomo priobčili nekaj rešitev za pustolovske igre.

 

d1ea4c47ba48571d6311ce650124e73f54f74a3b573b4793f695c1282de0554c.thumb.webp.197b924a7b98f13ccd8ba8082f01ae8c.webp

 

d1ea4c47ba48571d6311ce650124e73f54f74a3b573b4793f695c1282de0554c.thumb.webp.c05b01944b14335e296c42acd7581b66.webp

Povezava do prispevka

Ja samo so komplikacije, pač že plačano s payPalom itd. ampak evo imajo rešitev...

Navedek

Različica: Nadgradnja na zbirateljsko izdajo

Nadgradnja na zbirateljsko izdajo

cena:    
€25

 

Navedek

Različica: Zbirateljska izdaja

Zbirateljska izdaja
cena:    
€54,99
DDV vključen v ceni

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...