Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 17 minutami:


Glede odštekanosti v avanturah pa je tudi končno že čas, da preigram Kentucky Route Zero.   

Hmmm to pa prvič slišim. Bom malce pogledal za to oz. wishlistal ko najdem. Sicer se zdaj tudi ekstremno zajebavam z Gabriel Knight 1ko, jebemti ta avantura kokr je totalno huda, mi je pa težka za popizdit. Pustmo uno uganko z dedkovo uro, nasplošno se v vsakem dnevu čist zaštekam. Pa igram orginal ne remake. Sam so dobr ujel te dneve, vsak dan se skrivnosti v mestu odkrijejo počasi. Zame masterpiece, ampak meni zarad nekaterih razlogov dost zaguljena. 

uredilo bitje Menethil
Povezava do prispevka

@Menethil Meni je original  GK1 dejansko bolj všeč kot remake (ker pač retro pixli ;) ). Pa to je tudi bomba, kot si sam že omenil, namreč da zgodba poteka po dnevih! Uganke pa... hja, meni je kar šlo. Edino zadnji del igre mi je bil malce tako-tako, ampak to zdaj opažam da je enako pri vseh Sierrinih avanturah (na koncu je vedno nek beden del, bodisi v omenjenem GK1, sploh pa v GK2 in GK3). 
 
Trivia: GK1 CD in tudi tiskano knjigo sem dobil zraven originala GK2 (nek special edition box), sto let nazaj. :) 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

True. GK1 še nism pršu do konca. Sam 2ka k sm mel orginal je bil zadnji del res blesav. Mel sm orginal pa sm nekomu posodu pa to izginlo, sej veš kako je to. No GK3 mi je bil drgač všeč, razn to da je mel tist bedn 3d pogon v tistih časih, je pa tud bil zajeban. Tko da edin GK k sm ubrnu brez walkthru je bla 2ka. A jebiga. :)

uredilo bitje Menethil
Povezava do prispevka

GK2 je zame itak najboljši v seriji. Pa ne zaradi FMV, ampak ker mi je zgodba res res super! Prav tista mešanica izmišljotin in realnosti (alo, izgubljena Wagnerjeva opera, nori bavarski princ Ludvig + volkodlaki ... vse to deluje kot da bi bilo lahko docela resnično). Plus to, da se dogaja v Evropi in dejansko v nam bližnjih krajih. Muzeji recimo ali pa kutlni grad Neuschwanstein. 

Sicer pa so itak vsi Gabrieli nekako prizemljeni. Trojka se recimo konkretno opira na knjigo The Holy Blood and the Holy Grail. Knjigo, na katero se je močno navezal oz. črpal iz nje tudi Dan Brown v DaVincijevi Šifri. Plus to, da je tudi ta igra spet postavljena v realno prizorišče v Evropi (tokrat Francija). Ampak kljub temu, da je zgodba super, je nekoliko zajebala 3D grafika. Zato tudi mislim, da načeloma ni bila tako dobro sprejeta kot prejšnji dve Gabrielovi epizodi.  In posledično je bilo nadaljevanje (ki je dobesedno najavljeno na koncu) "ukinjeno".   Žal. Ker drugače bi v štirki lovili duhce. (kar po voodoo okultnostih, volkodlakih in vampirjih niti slučajno ne bi bilo slabo!). 


Plus to, da bi lahko odprli celo debato glede imen glavnih akterjev in s tem povezanih karakterjev. Torej: Gabriel Knight in Grace Nakamura.
Gabriel kot nadangel in varuh. Ok, logično. Knight (Ritter, glede na nemške prednike) pa je seveda vitez (častivreden mož, branilec zatiranih itd., ki se drži svojega kodeksa skoraj kot samuraj).  S samurajem je potem logična navezava na Grace Nakamura (Grace = milost, odrešitev... tudi ljubkost). Zdaj smo pa tukaj: Gabriel in Grace nikdar nista bila intimna, vsaj ne da bi igralci to vedeli. Ampak če je Knight samuraj, potem je Nakamura logično njegov idol. Kar pa spet ni bilo nikoli povsem direktno "povedano" (na srečo).  Ampak OK, načeloma nam je itak vsem dokaj jasno, da je ona njegova ena in edina Gracie.
Dočim, obratno gledano pa je bilo v dvojki njeno "ljubosumje" prikazano skoraj pretirano; plus to da bi zanj dala dobesedno vse.

Hja, definitvno sta zanimv parček in prav rad bi videl kaj bi se dogajalo v četrtem delu (glede na konec trojke).    

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Se kar dost strinjam z napisanim. Heh men je še dons Grace čist huda iz 2ke (would hit it). :P Mam 2ko in 3ko wishlistano na gogu tko da k bo kej znižan, hop pa bom nabavil. Me res zanima kako mi bosta oba, ker to pomoje nisem igral odkar sta izšle. Bi pa rekel, da bi rad videl remake 3ke, zdaj so 3D pogoni izpiljeni in bi bla izkušnja dosti bolj tekoča. V spominu imam sicer, da mi je mela 3ka prekleto dobro zgodbo, je pa res da mi je 2ka še zmer najboljša v seriji. Vzdušje je daleč najboljše, in ja, mogoče se ti bo slišalo smešno, toda igralci predvsem te stranski, neigrabilni so opravili odlično delo. Sploh imam v spominu tistega starega, ki sem ga potem še videval v kar nekaj filmih. Sam zanimivo kako tekom desetletja ali več dejansko pozabiš skoraj vse, spomnem se samo lokacije v koči, munhn ter zadnji del labirint z volkodlaki, ki je btw mi ekstremno sucksal. 

 

Sicer bo to malce izven teme, tudi ne vem, če se tretira kot avantura, rekel bi da malce paše v to zvrst, ampak sem glihkar nabavil Little Nightmares 2, 1ko sem že nekaj časa nazaj ubrnil, pa mi je tok huda igra. 2ka je še bolj creepy kot 1ka, tista profesorica, daaaaamn. Glasba, grafika, art čist prekaša večino takih podobnih iger in pa predvsem, občutek v igri, je tak, da si sam ustvarjaš kaj je to za en svet, kaj in kdo je in zakaj je tok temačno, saj zgodbe ni, dialogov prav tako ne. Me spominja mal na Demons Souls (čeprav tega nisem igral), sem pa gledal na YT filmčke. Tam tud ni nekega govora, nekih cutscenov in si pač sam ustvarjaš neko sliko, zgodbo iz lokacij, ki jih obiščeš in bitij, ki so notri.

uredilo bitje Menethil
Povezava do prispevka

@Menethil Tim Curry je v GK3. Taisti starec, ki je igral v nekaj poularnih filmih iz 80-ih in 90-ih. Plus to, da ni voiceactal samo Gabriela, ampak je nastopal še v celem kupu iger (mislim da celo že v original GK1). Poguglaj. Najbolj znane so npr.: Brütal Legend, C&C Red Alert 3, Toonstruck (faking Nefarious!) itd. 
Pa pazi še to: Mosley v trojki je voiceactan direktno od legendice Marka Hamilla ! ;) . Noro, če gledaš koliko se je v igričarski industriji včasih dalo na voiceacting in znane igralce.   

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Mark Hammil inTim Curry sta že v originalnem GK1. Pa še tudi relativno znana Leah Remini je bila notri.

 

Izšla je igra Monolith, končno neka nova malo bolj resna avantura. Zgleda solidno  . Ob priliki bo treba poskusit. Isti razvijalci kot serij avantur Lost Files (Tunguska) in Lost Horizon. Nekaj teh sem preigral in imam v spominu da so mi bile všeč (niso sicer bili presežki).

https://www.gog.com/en/game/monolith_2023

https://store.steampowered.com/app/1542390/Monolith/

 

 

uredilo bitje Vincent
dodal
Povezava do prispevka
Vincent reče pred 5 urami:

Mark Hammil inTim Curry sta že v originalnem GK1. Pa še tudi relativno znana Leah Remini je bila notri.

 

Izšla je igra Monolith, končno neka nova malo bolj resna avantura. Zgleda solidno  . Ob priliki bo treba poskusit. Isti razvijalci kot serij avantur Lost Files (Tunguska) in Lost Horizon. Nekaj teh sem preigral in imam v spominu da so mi bile všeč (niso sicer bili presežki).

https://www.gog.com/en/game/monolith_2023

https://store.steampowered.com/app/1542390/Monolith/

 

 

Kar sem videl mi je interesantno. Sem wishlistal pa bomo vidl tekom časa kaj in kako.

Povezava do prispevka

Za Monolith imam zelo mešane občutke. Po eni strani je všečna igra, ampak je preveč nekega sprehajanja sem in tja oz.  nekaj v tem smislu. Tisti gozd oz. močvirje dokaj na začetku me je recimo skoraj ubil. V zapuščenem kompleksu pa je tudi precej ugank, ki sem jiih delal dobesedno po trial & error sistemu (uporabi to na onem). Ne rečem, lepa grafika, dobra zgodba in vse, ampak igri nekaj manjka. Ali pa sem jaz preveč navajen na LucasArts avanturce. Je pa tudi res, da v tem sušnem avanturističnem obdobju ne moremo bit preveč pikolovski. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 15. 10. 2023 at 21:17:

@Menethil Tim Curry je v GK3. Taisti starec, ki je igral v nekaj poularnih filmih iz 80-ih in 90-ih. Plus to, da ni voiceactal samo Gabriela, ampak je nastopal še v celem kupu iger (mislim da celo že v original GK1). Poguglaj. Najbolj znane so npr.: Brütal Legend, C&C Red Alert 3, Toonstruck (faking Nefarious!) itd. 
Pa pazi še to: Mosley v trojki je voiceactan direktno od legendice Marka Hamilla ! ;) . Noro, če gledaš koliko se je v igričarski industriji včasih dalo na voiceacting in znane igralce.   

vidš tega sm mislu, čeprav sm previl, da nam mel spoilerjev k bom kupu. ta igralc je zame kr dost top.

Povezava do prispevka

Pentinence misliš Pentiment? Pentiment in Disco Elysium sta obe izjemni, DE je boljši po igralni plati

 


Life is Strange in Wolf Among Us sta v redu filmski-casual igri, nobena presežka. Life is Strange Season 1 sem jaz odigral skupaj z žensko (ona igrala, jaz gledal), je zelo enostavno nadzorovat, pa taka dosti v redu american collage life, malo cringy, malo za skupaj debatirat o oDlOčItVaH itd. :D

 

 

Povezava do prispevka

Jaz zdaj delam en ful dolg dungeon in mi je zakon, cela partija že depresivna od podzemlja, ful se moram trudit v combatu, ker je postalo zajebano, pa še ful lepo je narisan. Pomoje je sicer dvojka ful boljša, ampak ja, javim za mnenje, ko bom konec

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...