Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 1 uro:


Meni je zelo ok, ampak ne pričakuj klasične point n click avanture. Kar veliko je tega, kako bi rekel, managementa (skrbeti je treba za finance, hrano, fizično in mentalno zdravje, učenje, raziskovanje, pisanje, izpite na šoli ...). Omejeni smo tako časovno (v igri tečejo ure, dnevi..) kot finančno, zato se vsega ne da postoriti in je treba pač v kompromise oz. res dobro planiranje zadev. Ni ravno veliko avantur s takšnim (dokaj RPG pristopom) in mislim, da je na ta račun tudi več možnosti za ponovno preigravanje. Ajde, glavna zgodba (če lahko tako rečemo) je sicer bolj ali manj zakoličena, ampak tukaj so različni dogodki in odločitve, kar zadevo močno popestri.
Na začetku mi je sicer malce najedal že prej omenjeni "management", ampak hitro ugotoviš, da je točno to bistvo igre in jo dela unikatno. Nisem sicer še končal, ker so vmes prišle neke druge zadeve, ampak imam občutek da sem zelo blizu konca. Vsekakor ena izmed bolj zanimivih zadev zadnjega časa in definitivno vredna igranja.

Hvala za opis to se mi zdi še boljše kot sem sprva mislil :D. Bom sigurno ta teden nabavil ko končam hogwarts

Povezava do prispevka

Btw, je kdo igral demo Slender Threads?
Še ena izmed coming soon pustolovščin, ki jo imam dokaj visoko na seznamu pričakovanih naslovov. :) Grafično (in zgodbovno) mi deluje super.
 Slender Threads on Steam (steampowered.com)
 


Vsekakor upam, da ne bo preveč dolgo ostalo pri tem "coming soon".

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Včeraj sem preigral demo Loco Motive. Dajte si na whishlist, težite avtorjem itd. Zadeva je (oz. bo) odlična!
Pixel grafika in animacija direkt iz zlate dobe avantur, odlični liki in zgodba.. Če bodo avtorji dobro implementirali igranje s tremi liki, dodali voice over in vse skupaj zapakirali v prijetno dolžino bo zame to avantura leta. 
 

 

Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 27. 2. 2023 at 22:29:

Btw, je kdo igral demo Slender Threads?
Še ena izmed coming soon pustolovščin, ki jo imam dokaj visoko na seznamu pričakovanih naslovov. :) Grafično (in zgodbovno) mi deluje super.
 Slender Threads on Steam (steampowered.com)
 


Vsekakor upam, da ne bo preveč dolgo ostalo pri tem "coming soon".

 

Končno en špil, ki ni komedija, čeprav je zame preveč risankast (ne tok realističen). Se mi zdi, da se zadnje čase dela samo še risankaste humorne avanture... Meni pa ravno resne in realistične dosti bolj sedejo, še posebej če je kakšen murder thriller mystery ali kaj podobnega, kjer je fokus na kvalitetni zgodbi.

Povezava do prispevka

@Vincent: Kolikor sem videl v demu bo igra precej scary. Kar je v bistvu res malce smešen kontrast s komplet risankasto grafiko.  
Glede špilov, ki niso komedije pa imaš tudi zelo ok horror avanturo Nightmare Frames (če slučajno še nisi preigral). Sicer deluje res pixlasto, ampak celokupno je všečna zadeva.  Nightmare Frames (2022) - Game details | Adventure Gamers
(Fran Bow, Cat Lady, Last Door in podobnih nisem omenil, ker so itak vsem znane in preigrane). 

Ob teh zadnjih objavah dodam še to: demov se v življenju več ne dotaknem! Ena urica, preigraš in ostaneš s trdim. Nepotešen in totalno zrajcan napišeš par komentarjev avtorjem na discord kanalu, ugasneš komp in greš spat. Bedno. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Nedavno sem preigral Jenny LeClue - Detectivu.

 


Odlično spolirana igra! Sploh grafično, pa tudi zvočno (odličen voice acting) in igralno. Ca. 10 ur je minilo kot bi pihnil! 
Škoda edino, da konec kar kliče po nadaljevanju.  Vprašanje na mestu je torej: bomo dočakali nadaljevanje? (bojda je v delu, ampak kdaj in če, pa je pod vprašajem). 

Btw, navidezna "otroškost" naj vas ne moti. Verjetno je igra res namenjena nekoliko mlajšim, ampak brez skrbi: zadeva je več kot OK tudi za starce.


Plusi:
- igramo lik oz. ga vodimo skozi zgodbo, ki jo "sproti" piše pisatelj mladinskih kriminalnih romanov
- všečna podoba, voice acting, zanimivi liki..
- napeta zgodba

Minusi:
- ki pa na koncu malce izvodeni in deluje "že videno",

- cliffhangerski konec

- odločitve nimajo nekega večjega vpliva
- ni nekega res konkretnega izziva, saj je igra dokaj lahka in bolj ali manj temelji na zgodbi (kar je pa po drugi strani tudi dobrodošlo) 

https://store.steampowered.com/app/319870/Jenny_LeClue__Detectivu/

edit: Za takšno ceno (-80% do 23.3., torej borih 3,79 €) je igra definitivno več kot vredna preigranja!

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Med čakanjem na nove dobre naslove, sem se odločil da ponovno preigram kompletno Deponio. Trilogija je bila pred časom itak free na Epicu, četrti del pa tudi še imam v arhivu.
Nekoč mi zadeva ni najbolj sedla (dejansko sem se silil k preigravanju), ampak zdaj sem ponovno štartal po res dolgem času in mi je precej OK. Ali temu botruje manjko novih (dobrih) avantur ali sem se z leti spremenil, pa nimam pojma. :) 

Deponia: The Complete Journey (epicgames.com)


! Pozor, na Steamu je akcijska res đabe cena -90%  (3 €!!!), ampak samo še par ur !
https://store.steampowered.com/app/292910/Deponia_The_Complete_Journey/

 

 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...
DaCapo reče Dne, 29. 3. 2023 at 12:29:

A je kaj novega na tem avanturističnem področju kar priporočate?

Neko sumljivo zatišje je in dejansko ne vem, kaj bi igral. 

 

Oxenfree II je izšel par tednov nazaj, ne vem če si igral oz. bil fen prvega dela - solidne ocene, dostojno nadaljevanje, a baje ni ravno boljši od predhodnika; sem kupil, nisem še igral

 

res pa je, da ni čisto klasična avantura s pobiranjem predmetov, bolj gre za nadpovprečno interaktiven 2D walking simulator z ogromno real-time dialoga in ful opcijami v pogovorih, veliko različnih koncev in razpletov

 

edit: damn, odgovarjam na DaCapo post iz marca :D

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 1 uro:

Jaz sem prvi del preigral in mi je bil zelo dober.

 

A je neke vrste Discworld lite - podobne sorte avantura s čarovniško tematiko, le lažja in da ni po knjižnji predlogi?

 

Nisem igral ne ene, ne druge igre, ampak Discworlde se je vedno izpostavljalo kot zajebane

Povezava do prispevka

@Raz: Oxenfree 2 sem danes ravnokar začel. Sem že mislil vprašat, če še igra še kdo drug na forumu. Ker enica je bila res super zadeva. 

@Hernier: Simon 1 mi je bil boljši od dvojke, ki se mi je zdela mičkeno "posiljena" (težko razložim). Enica je pač ena taka lucasartswannabe zadeva. Nekaj ugank je sicer nelogičnih (ampak to imaš itak v vsaki avanturi),  humor je dober in polno referenc je na razne "pravljice" in druge igre tega žanra. Vsaj poskusi, če ti ne bo sedlo lahko itak nehaš z igranjem.   

Discworld 1 je napram Simonu stopničko ali dve višje (ampak je tudi bolj zajebana igra, ker si moraš dejansko pomagati celo s kakšnim skozihodom).
Dočim Discworld 2 pa je Disney wannabe poezija (v smislu prezentacije) in gladko ena najboljših avantur ever. S tem da sploh ni "zajebana" v smislu nelogičnosti in obskurnih ugank. Preigraš recimo dokaj na "easy" in zraven res dobesedno uživaš.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

DaCapo, si že igral Tangle Tower? Zelo priporočam.
Če ti bo kul, nujno preigraj tudi prvi del Detective Grimoire: Secret of the Swamp. Precej krajša in manj spolirana kot Tangle Tower, ampak še vedno top.
Se pa zgodba ne navezuje, tako da lahko najprej preigraš dvojko.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 16 urami:

@Raz: Oxenfree 2 sem danes ravnokar začel. Sem že mislil vprašat, če še igra še kdo drug na forumu. Ker enica je bila res super zadeva.

Osebno mi je dvojka boljša. Zadeva ni tako zakomplicirana kot je bila v enici. Osrednji figuri sta dosti boljša kot je bila grupa frendov v enki.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 13 minutami:

Kaj ni Telltale šel v kurac?

So ga kupili pa pobrali na noge.

Following negotiations with Sherwood Partners starting in February 2019, LCG Entertainment acquired several key Telltale assets and on August 28, 2019, announced that it was re-launching the company by assuming "Telltale Games" as its trade name, operating out of Malibu, California, with a satellite studio in Corte Madera, California. As of 2022, roughly 50 percent of the company's staff is made up of former Telltale employees.

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...