Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

Hernire reče pred 52 minutami:

Pa saj napišeš roman, kot bi ga pač napisal, potem pa glavni ljubezenski interes protagonista spremeniš iz ženske v moškega in imaš :D 

 

Jaz poznam dve Slovenki, ki se preživljata s pisanjem gej fantasy romanov v angleščini, zaslužita po par 1000 € na mesec in sploh nimata velikega fanbasea. Je pa res, da je to nonstop pisanje, tipa par romanov letno. Pri nekje 3000 "zvestih" bralcev se lahko preživljat s tem :) 

 

Sej lahk mal reklame nardiš, kokr poznam mn3njalničarje bodo z veseljem kšn reverse harem prebral :D

 

https://www.amazon.com/Books-Gaja-J-Kos/s?rh=n%3A283155%2Cp_27%3AGaja+J.+Kos

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Samo filing sem dobil, da jemlješ to zadevo nekako kot, da je čist ajnfoh :)


Niti slučajno. Spisat (res dobro) knjigo ni lahko in je dobesedno full-time job. Zato zelo cenim avtorje, ki jim uspe. 

Recimo, meni se zdi to čisto trivialno in brezveze, če napišem npr.:
"Tomaž je opazoval neznanca, ki se je v svetlobi zahajajočega sonca naslanjal na ograjo bazena. Kako lepo bi se bilo poigrati s tem, kar skriva pod tesnimi kopalkami, je razmišljal. Tudi njegova polt je tako popolna, gladka in posuta z mavricami, ki se lesketajo v nešteto kapljicah. V dimljah ga je začelo ščemeti, zato je raje odvrnil pogled. itd." 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Je kdo preigral Night of the Rabbit? Tisto starejšo avanturo od Daedalic.
Jaz sem namreč nekoč preigraval, ampak nisem pa (začuda) nikoli končal. Po eni strani mi je bila zadeva zelo všečna, zato bom dal igri še eno priložnost. V bistvu niti ne vem, kaj me je takrat dejansko zmotilo.
Mnenja?
 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Jaz pa to razumem. Pač z leti mine volja gladit stare spore, če ni nekega velikega interesa (ekonomskega ali osebnega). Še posebej, ko vsak krene svojo pot in leta in leta ni nobenih stičnih točk v življenju. Mogoče niti nima več interesa za te stvari v življenju (glede na fotke iz celega sveta non stop mu po moje ne gre slabo v življenju karkoli že počne). In zakaj bi zdaj en po mnogih letih poklical in vpognil koleno, ter se ponujal za sodelovanje? Jaz razumem, ker sam znam bit trmast ko bik (kar tudi sem po horoskopu) :D

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

Jaz pa to razumem. Pač z leti mine volja gladit stare spore, če ni nekega velikega interesa (ekonomskega ali osebnega). Še posebej, ko vsak krene svojo pot in leta in leta ni nobenih stičnih točk v življenju. Mogoče niti nima več interesa za te stvari v življenju (glede na fotke iz celega sveta non stop mu po moje ne gre slabo v življenju karkoli že počne). In zakaj bi zdaj en po mnogih letih poklical in vpognil koleno, ter se ponujal za sodelovanje? Jaz razumem, ker sam znam bit trmast ko bik (kar tudi sem po horoskopu) :D

Saj v bistvu so itak dolgo zdržali, če gledam jaz projekte, kjer sem sodeloval ... Pismo, da so še povsod bili prepiri/besno odhajanje folka/zamere. Moram pa se pohvalit, da nisem bil nikoli krivec za to :D:D:D 

 

Je pa res, da to so geeki, sem mislil, da so bolj strpni kot mi kulturniki :D 

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 7 minutami:

Morm rečt, da sm bil obseden z opisi v Mojem Mikru


Ha, jaz povsem enako. In zaradi opisa King of Chicago (ajde, tudi zaradi nekaterih drugih naslovov) sem dobesedno na vrat na nos nabavil Amigo 500. V hipu sem prodal moped in med počitniškim delom še nekaj zaslužil, nato pa hop po Prijateljico. In še danes ne obžalujem te odločitve. 

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 43 minutami:

Morm rečt, da sm bil obseden z opisi v Mojem Mikru (dedi je mel naročen od prve številke) in sm jih prebral tisočkrat :D

 

Jaz sem bil še bolj hecen - kt osem, devet let star mulc sem v prvi polovici 90-ih v lokalni knjižnici v vezanih letnikih Moj Mikra bral te opise igric (takrat že zastarelih) in sanjal o tem, kako jih bom igral, ker nisem imel niti računalnika, niti proper konzole (samo nek  Family Computer knock-off NES-a) :D

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 2 urama:

Morm rečt, da sm bil obseden z opisi v Mojem Mikru (dedi je mel naročen od prve številke) in sm jih prebral tisočkrat :D


Kaj naj šele jaz rečem. S sošolcem sva si v prvem letniku srednje med poukom risala screenshote iz iger, opisanih v Mojem Mikru (takrat še ni bilo Jokerja).  Tisti, ki je uganil naslov je nadaljeval. Če noben ni uganil, sva si povedala kak hint. In tako v neskončnost, dokler nama ni zmanjkalo idej. 
V bistvu dobesedno oldschool varianta igrice Ugani igro, ki se jo danes online igramo v Starinarnici, samo da je takrat pač bila za 2 igralca in z risanjem na papir. :) 

Posledica te najine igrice je bila, da sva oba padla letnik. Sem si pa vseeno med počitnicami kupil Amigo in potem se je začelo pravo gaming obdobje. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 3 urami:

Pa moram reči, da res bedno, da ne zgladijo sporov z LordFebom

 

Kolikor vem, je bil vedno LordFebo glavna glava za pustolovščine pri Jokerju, zlasti za to tako imenovano zlato dobo. Se mi zdi kar kislo, da ga ne vključijo v tak projekt

Nisem vedel, da sta v sporu. Sploh na koncu, ko sta praktično edina dva še skup pacala revijo Joker.

Povezava do prispevka

To glede omenjenega spora je sicer stvar, ki se tiče zgolj njiju; torej LordFeba in Snetija. Zato se mi razna naša natolcevanja in debate zdijo skorajda brezpredmetne. Je pa res, da sta oba velika ega, za marsikoga pa tudi skorajda kultni osebi. Jaz vem samo to, da danes brez Feba ne bi bilo tega foruma, brez Sneteža pa ne teh knjig in morda niti Jazbine (ali pa bi bila, ampak pač v veliko bednejši obliki).  LordFebo je tudi fural Javko (nekaj časa žal več ne spremljam, zato ne vem, če zadeva še obstaja). Menim pač, da sta se njuni poti razšli in sta šla vsak nekam na svoje; kar pa ni nujno slabo in tudi ni nujno, da je povezano s kakšnimi zamerami.
Tako pod črto mi je vseeno malo čudno, da Sneti že zelo dolgooo ne sodeluje več na Mnenjalniku. Kaj je pa temu krivo, pa nimam pojma. Če mu je nerodno, bi lahko bil prijavljen pod kakšnim čisto nevtralnim imenom, ker dvomim da ga največji in najboljši (pravzaprav edini) slovenski igričarski forum ne zanima.  
Evo, pa sem prekršil tisti začetni stavek o natolcevanju in brezpredmetnih debatah ;) . 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Nekaj časa nazaj je bila na gog.com zastojn Truberbrook , mislm, da je to prvič, da sm na enih od teh platform dobil zastojn avanturo, kar je jebeno odlično! Pa ša slaba ni povrhu vsega, je taka malce humoristična, neki skrivnostna predvsem pa odštekana in tud čudna, pa še uganke niso zaenkrat zaguljene, so kar logične, je pa tako, da so zelo poenostavili to, saj inventarja samega po sebi oz. v tipični maniri nima, pobiraš sicer predmete, ampak z njimi nimaš nobene kontrole, enostavno klikneš na določen hotspot tam uporabiš gear in ti ponudi nekaj predmetov, ki jih lahko uporabiš. Zaenkrat ne vem, če mi je to dejansko všeč ali je malce preveč poenostavljeno. Sem pa šele v chapter 4.

Povezava do prispevka

@Menethil: Trüberbrook je zelo zelo všečna avantura. Grafična podoba je res super (ogromno zadev v scenografiji je bilo dejansko narejenih ročno!), zgodba vleče kot pes (neka mešanica Twin Peaksa in X-fajlov), setting je super (postavljen v 60-ta leta) itd.
Ampak, hja.. problem je to, da je igra nekako prekratka. Oziroma je konec...  Mah, nič ne bom spoilal. Od igre sem pač pričakoval nekaj več. Bi pa seveda vseeno takoj igral nadaljavenje. 

Povezava do prispevka

Hja, kakorkoli.. jaz bom zdaj šel še enkrat skozi. Je že kar nekaj časa, kar sem nazadnje preigral.  Kot pravim: meni zelo všečna avantura, kljub nekaj butastim ugankam in nedorečenem/čudaškem koncu.  Glede same zgodbe (pustimo konec): nekaterim je sedla, nekateri so jo popljuvali. Ampak meni kot ljubitelju odštekanih zadev (Twin Peaks Forever! imam napisano na majici :)) je cOol.   
V glavnem: hvala za opomnik  @Menethil

Glede "odštekanosti" v avanturah pa je tudi končno že čas, da preigram Kentucky Route Zero.  To se mi zdi, da je tisto tapravo in da po zgodbi mogoče preseže celo Twin Peaks serijo. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...