Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

Feget reče pred 1 uro:

Če bi morali narediti seznam top 5 new age pustolovščin (torej iz zadnjih 10 let recimo), kaj bi dali na seznam?


Težka, ampak na seznam bi jaz definitvno dal te naslove (ne po vrstnem redu):

Justin Wack and the Big Time Hack
Virtuaeverse
Pentiment
Return to Monkey Island
Unawoved
mogoče še Randal's Monday
+ res biser: Unusual Findings

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

Moram se vsaj malo spravit nazaj v avanture! Damn, nekoč pa praktično najljubši žanr s katerega sem čist ven padel :(

 

@DaCapo obstaja tudi kaj podobnega Grim Fandangu,... Al pa kaj zanimivega s srednjeveško realno tematiko?

 

 


Če Pentiment nisi igral, potem si zamudil nekaj najboljšega ever. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 12 urami:

Težka, ampak na seznam bi jaz definitvno dal te naslove (ne po vrstnem redu):

Justin Wack and the Big Time Hack
Virtuaeverse
Pentiment
Return to Monkey Island
Unawoved
mogoče še Randal's Monday
+ res biser: Unusual Findings

 

S tega seznama sem igral Pentiment in Unawoved :D 

 

Dodajam še par dobrih, vse stare manj kot 10 ali pa približno 10 let 

Whispers of a Machine https://store.steampowered.com/app/631570/Whispers_of_a_Machine/

Resonance https://store.steampowered.com/app/212050/Resonance/

Primordia https://store.steampowered.com/app/227000/Primordia/

 

Drgač pa zame mega kandidat, ki tudi gladko pride v Ćamir 8+/10, je Kentucky Route Zero, ampak to je bolj miks med pustolovščino in visual novelom, pač manj je ugank. Pa aboslutno ni za vsakega, ker je igrica počasna ko svinja, ogromno je vsakdanjih dialogov, zgodba je cela raztrgana in zjebana. Kot da bi bil v David Lynch filmu. Zelo zelo kompetentna špila, ampak moraš biti potrpežljiv z njo: https://store.steampowered.com/app/231200/Kentucky_Route_Zero_PC_Edition/

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 uro:

S tega seznama sem igral Pentiment


Zdaj ko malce razmišljam, bom rekel da Pentiment sploh ni "prava" point & click pustolovščina. Ok, je čista avantura ampak uporablja res specifičen pristop. Ni recimo inventarja, kombiniranja predmetov.. Večina igre temelji na dialogih in sprehajanju. Pa še čas teče, tako da v enem skozihodu nikakor ne moreš opraviti vsega, kar bi si recimo želel. Treba pač delati kompromise. Npr. boš šel na lov in porabil pol dneva ali raje ubral kakšno drugo pot? Vsekakor zanimiva in dokaj unikatna igra. Najbolj me je pa pritegnila sama tematika (zgodovina in verstvo) ter dokaj verna umestitev v prostor in čas. In to, da je zadeva precej dolga, saj igramo v različnih letih in celo z različnimi liki (no, dvema), kjer se končne odločitve iz prejšnje "epizode" prenesejo. 

Njihova naslednja igra Inkulinati je pa čisto nekaj drugega. Neke vrste strategija. Sta pa grafični stil ter sama ideja odlični! Je igral kdo?
Jaz bi sicer raje, da avtorji sproducirajo novo avanturco (čisto v stilu Pentimenta, ampak pač komplet nova zgodba). :) 

Btw, ta Kentucky Route moram enkrat res preigrat. Nekaj sem začel in je bilo super (David Lynch!!!!), ampak takrat je bilo še po epizodah in potem nisem nadaljeval.. Ima da zadeva pade v tem tednu.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 10 urami:


Zdaj ko malce razmišljam, bom rekel da Pentiment sploh ni "prava" point & click pustolovščina. Ok, je čista avantura ampak uporablja res specifičen pristop. Ni recimo inventarja, kombiniranja predmetov.. Večina igre temelji na dialogih in sprehajanju. Pa še čas teče, tako da v enem skozihodu nikakor ne moreš opraviti vsega, kar bi si recimo želel. Treba pač delati kompromise. Npr. boš šel na lov in porabil pol dneva ali raje ubral kakšno drugo pot? Vsekakor zanimiva in dokaj unikatna igra. Najbolj me je pa pritegnila sama tematika (zgodovina in verstvo) ter dokaj verna umestitev v prostor in čas. In to, da je zadeva precej dolga, saj igramo v različnih letih in celo z različnimi liki (no, dvema), kjer se končne odločitve iz prejšnje "epizode" prenesejo. 

Njihova naslednja igra Inkulinati je pa čisto nekaj drugega. Neke vrste strategija. Sta pa grafični stil ter sama ideja odlični! Je igral kdo?
Jaz bi sicer raje, da avtorji sproducirajo novo avanturco (čisto v stilu Pentimenta, ampak pač komplet nova zgodba). :) 

Btw, ta Kentucky Route moram enkrat res preigrat. Nekaj sem začel in je bilo super (David Lynch!!!!), ampak takrat je bilo še po epizodah in potem nisem nadaljeval.. Ima da zadeva pade v tem tednu.

 

A je to sploh isti developer, Pentiment je delal Obsidian.

Povezava do prispevka

Možno, ampak zdaj sem malo guglal in vidim, da so se avtorji Inkulinati poklonili Obsidianu in kot DLC dali v igro tudi Andrejčka (glavni karakter iz Pentimenta). 
Vsekakor je treba priznat, da je grafični stil skoraj identičen. Mogoče me je to zavedlo...
Še vedno pa menim, da je večina ustvarjalcev Pentimenta delala tudi na Inkulinati. 
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 3 urami:

Zakaj bi to menil :D Mal sm provizorično pogooglal in so kr eni random poljaki, nimajo veze s Pentiment še manj pa z Obisidian.


Verjetno imaš prav. Mene so očitno zavedli z nekim teaser videom pred časom. Ker vem, da je bilo takrat nekaj omenjeno o avtorjih Pentimenta. In pač sam grafični stil, ki je res identičen. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Pravkar sem preigral Agatha Christie - Hercule Poirot: The London Case.
 

Zame, kot ljubitelju detektivščin in Hercula nasploh je bila zadeva seveda kot nepričakovana mana iz neba. Je pa tu kar nekaj težavic: igra je enostavno prelahka (npr. povezovanje sivih celic lahko komot narediš tudi po sistemu trial & error), poleg tega je veliko pixel huntinga, ker mimogrede spregledaš kak ključen predmet (kamero je pač potrebno rotirat in prečesat dobesedno vse na lokaciji). Plus to, da je žal nekaj hroščev/glitchev pri animacijah (npr. Poirot se velikokrat zaganja odpirat nevidna vrata, ali pa se kje zatakne (path finding) in mu je treba konkretno pomagati, kar igralca naredi precej živčnega). Pa mladi Poirot je malce čudno zmodeliran (velikokrat mi je deloval kot nek obritoglav mulat v rožnatem suknjiču, ampak to je pač čisto osebno mnenje).

Mi je pa zgodba res odlično sedla (preigral sem sicer v enem dnevu, tako da bo komu mogoče prekratka) in vse je lepo razdeljeno po poglavjih. Liki so kulski in dogajanje je sila zanimivo. Plus to, da se tukaj prvič spozna s Hastingsom in, kot vemo, potem ostaneta večna prijatelja/sodelavca. Dodajam še, da je tudi voice acting precej dober

Ok, celo kupno gledano igra res ni največji biser med pustolovščinami, ampak za ljubitelje detektivščin in predvsem Agathe Christie je zelo OK. Stil igranja je seveda identičen prejšnji Herculovi avanturi (The First Case), mi je pa zadeva vseeno celokupno boljša (itak da predvsem zaradi zgodbe, ker igralna mehanika je ostala nespremenjena). 

Agatha Christie - Hercule Poirot: The London Case on Steam (steampowered.com)
 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Jaz še vedno komaj čakam na eno najboljših novodobnih pustolovščin. Demo sem preigral že stokrat in majkemi, da bi ubijal za to igro. Res komaj čakam, ampak so žal prestavili datum izdida na "enkrat v 2023". Ok, če bodo še kaj spolirali je finofajn, ampak vseeno naj čimprej servirajo. Ker to je zame to, kar se igric tiče. 

Loco Motive on Steam (steampowered.com)
 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Razmišljam o starejših avanturah, ki niso nikoli dobile nadaljevanja, čeprav je bilo slednje povsem jasno najavljeno v zaključni sekvenci. To sta npr. kultni Loom in Indiana Jones and the fate of Atlantis. In Gabriel Knight 3, majkemi tam je bilo celo jasno navedeno, da bo naslednja Gabrielova pustolovščina imela opravka z duhovi! (prvi del voodoo, drugi del volkodlaki, tretji del vampirji, tako da bi duhci prav sedli)
Potem je tu dokaj simpatična A Vampyre Story (kjer smo dobesedno preigrali zgolj prvi del), pa novodobni retro pixlasti Fester Mudd (če kdo ne pozna: prva epizoda je bila kratka a sladka kavbojska avanturca).
Nenazadnje, tudi novejši Gibbous - A Cthulhu Adventure je na koncu jasno in glasno podal iztočnico za nadaljevanje. In še novejšejša Jenny LeClue Detectivu, kjer je bil konec pravzaprav čisti visec (cliffhanger po domače)!
 
Takih iger je pomoje še veliko; zdaj iz glave se ne morem spomniti vseh, zato sem navedel samo par najbolj očitnih.  Mi je pa prav žal, da so to sami biserji, katerih nadaljevanje bi v avanturisti dobesedno pograbili day-one. 
Se kdo spomni še kakšne starejše kultnosti, za katero so obljubljali nadaljevanje ampak ga nikoli nismo dobili? 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 16 minutami:

Za Gabriel Knight 4 sem bral, da bodo pushali za nadaljevanje, ko se konča Activison/MS merge 


Hja, Jane Jensen je po "propadu" Sierrre šla na svoje in ustanovila neko lastno podjetje za igrice. Razen Gray Matter in Moebiusa nimam v glavi kakšnega drugega solidnega naslova.  Zadnje čase pa bojda piše samo neke gay romane. 
Edit: jap, Activision ima pravice za Gabriel Knighta. Držim pesti.

Btw, sem tudi ponosen lastnik te limited edition škatle :) :

Navedek

 

In 1998, Sierra released the title Gabriel Knight Mysteries: Limited Edition, which contains:

an 8-disc PC CD box of first two Gabriel Knight games and electronic manuals.
a 419-page novelization of Gabriel Knight: Sins of the Fathers (written by Jane Jensen and published by Roc in 1997).
a full soundtrack of The Beast Within: A Gabriel Knight Mystery.
bundled with the original 1993 editions, a 33-page full-color graphic novel of an event that takes place almost 200 years before the opening of Gabriel Knight: Sins of the Fathers (written by Jane Jensen, art direction by Nathan Gams and illustrated by Terese Nielsen).
a 20-page full-color graphic novel of an event that takes place days before the opening of the then-upcoming Gabriel Knight 3: Blood of the Sacred, Blood of the Damned (written by Jane Jensen and illustrated by Ron Spears).

 

 

Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:

Noro, tega pa res nisem vedel. Ima, da se končno spravim k pisanju in nekaj zaslužim! Čeprav to ni moja zvrst, bi verjetno lahko nekaj skombiniral. :) 

Pa saj napišeš roman, kot bi ga pač napisal, potem pa glavni ljubezenski interes protagonista spremeniš iz ženske v moškega in imaš :D 

 

Jaz poznam dve Slovenki, ki se preživljata s pisanjem gej fantasy romanov v angleščini, zaslužita po par 1000 € na mesec in sploh nimata velikega fanbasea. Je pa res, da je to nonstop pisanje, tipa par romanov letno. Pri nekje 3000 "zvestih" bralcev se lahko preživljat s tem :) 

Povezava do prispevka

Jaz itak ne bi šel po liniji najmanjšega odpora, ker v prvi vrsti mora biti zgodba res zanimiva, liki pa prepričljivi in nasploh všečni. Taki pač, da se prikupijo bralcu, ne glede ali so pozitivni ali negativni. Definitivno pa bo zadeva mešanica krimiča, malce fantazije in dramatične romantike. Že dobivam neke ideje; živi bili pa videli. :) Tnx za idejo, @Hernire

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...