Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

@Dejch: GK3 ima super odlično zgodbo (če si kdaj bral The Holy Blood and the Holy Grail, potem še toliko bolje; precej let kasneje je tudi Dan Brown osebno črpal iz tega materiala v svoji megauspešni Šifri). Ampak ja, tisti 3D pogon je igro dobesedno uničil. Evo, to bi morali naredit nek fancy remake. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

hecno. GK3 imam jaz ful v dobrem spominu, tudi preigral sem ga vsaj 2x. In ravno način igranja, torej premikanje kamere z tipkovnico in premikanje Gabriela in Grace z miško mi je ful naredil špil nekaj posebnega in ga ločil od klasičnih avantur. Rekel bi da je to edini (oz. vsaj zelo redek) primer, ko je 3D koristil pustolovščini. Razen grafika, ta je bila že za 1999 bolj slaba, postarala pa se je katastrofalno.

 

In vem, če se bo delal remake bo večina želela, da bo klasični 2d špil, ampak js bi res obdržal tak 3D način samo da bi bilo vse lepše ;) aja pa tisti "real time" je bil tud zelo kul (ko si nekaj naredil pa se je premaknila ura - in so se ljudje premikali drugam, postala je noč,...).

 

 

Povezava do prispevka

Ja, ampak GK3 je imel celi kup nekih problemov. Kamera v 3D enostavno ni najboljše delovala, liki so v poligonih izgledali dokaj slabo, najbolj pa so zajebali z zaklljučnim delom (ampak to so itak zajebali v vseh GK avanturah). Da ne bo pomote: GK3 mi je še danes res všečna igra, vsaj glede zgodbe. "Real time" je pa bil res samo v narekovajiih in po eni strani mi je bilo to čisto OK. V bistvu v stilu Cruise for A Corpse. Ali pa stare Sierrine Colonel's Bequest, kjer se je ura tudi premaknila ob določenem napredku. Po drugi strani imaš pa  zajebanca The Last Express v kao pravem real time. Ki pa ga skorajda ne moreš igrat z največjim užitkom oz. ga vzet na "easy", čeprav je res kultna igra. 

Povezava do prispevka

Ta vikend sem ponovno preigral Cruise for a Corpse (od Delphine Software). Še vedno všečna igra in ena mojih omiljenih detektivščin, ampak vsakič ko jo preigram žal tudi opazim vse več pomanjklivosti. Kaj bi dal za nekaj podobnega in sodobnega z določenimi izboljšavami. Uf.,

Cruise_Odcepnik.thumb.jpg.2b65022d54eff3e41adfe114ceffa995.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...

Juhu, poštar je prišel danes. :) In prinesel še zadnji vintage ofišl Sierrin strategy book/hint book/companion book za njihove glavne serije Questov, ki mi je manjkal v zbirki.

 

Že dalj časa se namreč pripravljam, da bi replayal Sierrine pustolovščine po času izida (in Odčepnik in triglava opica je to le podžgal), in ko sem malo srfal po Sierrineh zadevah, sem par mesecev nazaj naletel na njihove uradne stare knjige z rešitvami. In me je valjda prijelo, da jih moram imeti. 

 

Namreč, sploh nisem vedel da obstajajo v tako kul obliki. Večina namreč ni napisanih kot standardni guidebooki, ampak gre za rešitve v obliki romanov. Res kulsko. No, za tiste, ki se jim ne da brati, so vključene tudi neposredne rešitve in zemljevidi. Kar pa meni še bolj dogaja, so pa številni zanimivi dodatki, od intervjujev, making-of, zgodovine serij itd. Uh, in pa oldschool ilustracije. Čudoviti časovni skok v mindset poznih osemdesetih in zgodnjih devetdesetih. No, glede na to, da so bile rešitve v Mojem mikru za ves špil krajše od ene strani, te bukve pa imajo lahko tudi preko 500 strani, je zanimivosti za tistega, ki bi deep dival v zgodovino Sierrinih pustolovščin res ogromno.

 

Obstajajo tri različne serije knjig za Leisure Suit Larryja, po dve za King's Quest, Space Quest in Police Quest, ter ena za Quest for Glory.

 

2OaOjo8.jpg

 

gBjATY3.jpg

 

Tudi cenovno se jih da dobiti še relativno ugodno. Je pa res, da morda v danem trenutku rapoložljiva ponudba ni najbolj prijazna denarnici. Plus poštnine za Slovenijo so pogosto brutalne (da ne omenjam še carine). Jaz sem dobre tri mesece redno prečesaval ebay in market place na amazonu, da mi je je uspelo dobiti primerke, ki so vsaj very good ali like new po ohranjenosti, torej da niso popisani, popackani ali da smrdijo. :P Je par res, da so določene knjige bolj redke, za nekatere je pa dovolj ponudbe, sploh če so bile v večji količini na voljo na britanskem trgu. The Leisure Suit Larry Story in The Official Guide to Roger Wilco se dobi po zelo ugodni ceni, in to odlično ohranjene primerke, Quest for Glory The Authorized Strategy Guide pa že kar precej zrabljena prekorači mejo 100 €. Sicer pa obstaja več edicij: sam sem ciljal na starejše, dasiravno mi ni uspelo vedno tako. Mogoče kaj dokupim še. 

 

Spletna stran Sierra Planet ima čudovit razdelek s Sierrinimi knjigami, ki pride pri zbiranju v veliko pomoč:

http://www.sierraplanet.net/other-pages/alis-bookstore/sierra-game-books/

Povezava do prispevka

Jop, imam Alone in the Dark guide in je na isto foro, napisan v obliki prvoosebnega romana, kao "Nato sem na kip namestil ogledalo in pošast je umrla. Odpravil sem se po stopnicah ..."

 

Kjut zadeva. Bi imel na polici, ne bi pa začel zbirat, ker se mi zdi, da bi bil predrag špas, raje ne grem niti na Ebay gledat. AITD guide sem v dobri ohranjenosti ene 13 let nazaj dobil za manj kot 10 € s poštnino vred ... 

Povezava do prispevka

Res ej... te zbirateljske zadevščine postanejo hitro prekleto drage.
Pred cca letom sem se odločil, da si nabavim vse Professor Laytone za 3DS (moja omiljena serija) v fizični obliki in v zbirateljski, še zapakirani, verziji.
Itak, da me je Ebay pognal "down the rabbit hole" in kmalu sem naročil še specialno edicijo New3DSXL-a in spušil skoraj jurja.


Zdaj raje ne odprem več Ebaya :)

uredilo bitje Baco
Povezava do prispevka
Hernire reče Dne, 14. 8. 2024 at 8:09:

AITD guide sem v dobri ohranjenosti ene 13 let nazaj dobil za manj kot 10 € s poštnino vred ... 

ha, kupim za 40 € takoj :P

 

Baco reče Dne, 15. 8. 2024 at 14:05:

Res ej... te zbirateljske zadevščine postanejo hitro prekleto drage.

Mah ja, te retro zadeve včasih dosegajo že prav smešne cene. Je pa res, da vsaj tisto, kar sem jaz iskal, cenovna ponudba zelo niha. Pa lahko imaš srečo, da kdo da ravno takrat kaj na dražbo, ko noben, ki bi ga to zanimalo, ne opazi, in potem lahko res kaj dobiš zelo ugodno. 

 

Mimogrede, če sem že Sierro omnejal zgoraj, včeraj je izšla pustolovščina The Crimson Diamond. Solo projekt kanadčanke Julie Minamata, ki se močno zgleduje po Sierrinem The Colonel's Bequestu in tudi sicer je igra videti, kot da bi jo izdala Sierra pred desetletji: grafika, tekstovni vnos ... špil je videti fantastično za vse ljubitelje Sierre:

Steam: https://store.steampowered.com/app/1098770/

 

 

Povezava do prispevka

Jaz sem pa pred kratkim ponovno preigral Grim Fandango (remastered verzijo). Ne morem verjeti, kako dobra je ta igra. Čisto vse štima: zgodba(!), liki, dialogi, voice acting, puzlanje ...  Še celo 3D pogon izpade noro dober, čeprav mi v avanturah nikoli ne sede najbolj. 
V remasterju so seveda odpravili največje minuse: tankovski nadzor in jebanje z viličarjem v dvigalu, ter še par drugih malenkosti. Mogoče najslabši del je (še vedno) Petrified Forrest, ampak je na srečo res kratek. Dočim, konec igre je pa itak zgodba zase. V glavnem: milina od igre (in takšnih žal ne delajo več).  

Povezava do prispevka
Flegma reče Dne, 13. 8. 2024 at 17:20:

Juhu, poštar je prišel danes. :) In prinesel še zadnji vintage ofišl Sierrin strategy book/hint book/companion book za njihove glavne serije Questov, ki mi je manjkal v zbirki.

 

Že dalj časa se namreč pripravljam, da bi replayal Sierrine pustolovščine po času izida (in Odčepnik in triglava opica je to le podžgal), in ko sem malo srfal po Sierrineh zadevah, sem par mesecev nazaj naletel na njihove uradne stare knjige z rešitvami. In me je valjda prijelo, da jih moram imeti. 

 

Namreč, sploh nisem vedel da obstajajo v tako kul obliki. Večina namreč ni napisanih kot standardni guidebooki, ampak gre za rešitve v obliki romanov. Res kulsko. No, za tiste, ki se jim ne da brati, so vključene tudi neposredne rešitve in zemljevidi. Kar pa meni še bolj dogaja, so pa številni zanimivi dodatki, od intervjujev, making-of, zgodovine serij itd. Uh, in pa oldschool ilustracije. Čudoviti časovni skok v mindset poznih osemdesetih in zgodnjih devetdesetih. No, glede na to, da so bile rešitve v Mojem mikru za ves špil krajše od ene strani, te bukve pa imajo lahko tudi preko 500 strani, je zanimivosti za tistega, ki bi deep dival v zgodovino Sierrinih pustolovščin res ogromno.

 

Obstajajo tri različne serije knjig za Leisure Suit Larryja, po dve za King's Quest, Space Quest in Police Quest, ter ena za Quest for Glory.

 

2OaOjo8.jpg

 

gBjATY3.jpg

 

Tudi cenovno se jih da dobiti še relativno ugodno. Je pa res, da morda v danem trenutku rapoložljiva ponudba ni najbolj prijazna denarnici. Plus poštnine za Slovenijo so pogosto brutalne (da ne omenjam še carine). Jaz sem dobre tri mesece redno prečesaval ebay in market place na amazonu, da mi je je uspelo dobiti primerke, ki so vsaj very good ali like new po ohranjenosti, torej da niso popisani, popackani ali da smrdijo. :P Je par res, da so določene knjige bolj redke, za nekatere je pa dovolj ponudbe, sploh če so bile v večji količini na voljo na britanskem trgu. The Leisure Suit Larry Story in The Official Guide to Roger Wilco se dobi po zelo ugodni ceni, in to odlično ohranjene primerke, Quest for Glory The Authorized Strategy Guide pa že kar precej zrabljena prekorači mejo 100 €. Sicer pa obstaja več edicij: sam sem ciljal na starejše, dasiravno mi ni uspelo vedno tako. Mogoče kaj dokupim še. 

 

Spletna stran Sierra Planet ima čudovit razdelek s Sierrinimi knjigami, ki pride pri zbiranju v veliko pomoč:

http://www.sierraplanet.net/other-pages/alis-bookstore/sierra-game-books/

daaaaaayuuum. svaka ti čast :avadodo:

Povezava do prispevka

Pred kratkim sem preigral Crimson Diamond. Zelo dober poklon starim avanturam (več kot očitno npr. Colonel's Bequest). 
 


Na koncu te igra tudi oceni. In ker lahko med poglavji marsikaj zamudiš je priporočljivo narediti še kak skozihod.
Vsekakor en tak novodobni oldscool biser.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Ta Broken Sword Reforged se mi zdi povsem nepotreben. 4K resolucija in izboljšan zvok? Meh. Meni je povsem dovolj Director's Cut verzija iz 2010, ki dejansko nudi tudi nekaj dodatne vsebine.  Mar bi rajši naredili komplet nov del (nekaj so napovedovali Parzival's Stone, zdaj je pa vse tiho). Btw. zadnja, torej peta igra iz serije, Serpent's Curse je bila kar dobra in lepa vrnitev v dobri stari 2D. 

Povezava do prispevka

@DaCapo kako kaj Old Skies? Kaj spremljaš, kako napreduje ta zadeva, ker je na Steamu že lep čas datum izida le Coming Soon...

 

To ful pričakujem od avantur, Unavowed mi je bil super, tole bo pa še grafično veliko bolj moderna/high-res igra, tako da nimajo izgovora niti tisti, ki jih moti piksel podoba.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 10 minutami:

Ta Broken Sword Reforged se mi zdi povsem nepotreben. 4K resolucija in izboljšan zvok? Meh. Meni je povsem dovolj Director's Cut verzija iz 2010, ki dejansko nudi tudi nekaj dodatne vsebine.  Mar bi rajši naredili komplet nov del (nekaj so napovedovali Parzival's Stone, zdaj je pa vse tiho). Btw. zadnja, torej peta igra iz serije, Serpent's Curse je bila kar dobra in lepa vrnitev v dobri stari 2D. 

Jaz sem zdaj tik pred koncanjem BS3 in morm rect, da zgodba mi je fajn vse ostalo pa dost slabo. Tele 3d pustolovscine iz zacetka 2000ih so prakticno vse dost lesene, mal je ql k mi je ratal usposobt gamepad. Pol se 4ka k je baje mal bols sam koncal bom pol pa 5ka. Reforged pa tudi jaz nam kupil, je brezveze. Remastered je blo cist dost, ceprav je dodatna vsebina slaba.

Povezava do prispevka

@Raz: spremljam, spremljam. Dobesedno VSAK dan  preko Wadget Eye Discord kanala.
Zadnja objava od Dave Gilberta je:
image.png.ea55907e0fb1f60ad7f8b4dd79e317d4.png

Pa s Save Game fajli se nekaj ukvarjajo, ker je bilo najdenih par hroščkov. :) 
Poleg Old Skies pa izredno spremljam tudi Loco Motive. Ta mi je sploh simpatična (top pixel grafika a'la LucasArts, umor na vlaku, ni da ni...). 

Na Facebuku je ena res dobra skupina: Point % Click Adventure Games, kjer je veliko govora o vseh klasičnih avanturah (danes so me recimo nahajpali za ponovno preigravanje I have no mouth and I must scream). Pa seveda tudi o novejših. Fino je, ker je tudi veliko objav raznih avtorjev, ki delajo na kakšni igri. Prav "work in progress" lepijo, kar je zanimivo pogledat.  Nekatere že v začetni fazi delujejo kot biserčki.

npr. par zanimivih:


Legends of Castile on Steam (steampowered.com)
Whirlight - No Time To Trip on Steam (steampowered.com)

As The Leaves Fall on Steam (steampowered.com)

https://focushillgames.itch.io/jeffrey-in-space-act-i
Sleepytime Village on Steam (steampowered.com)
...

Drugače pa ponovno apeliram na vse ljubitelje avanturc, da redno čekirajo to stran:
New Adventure Games (2024) | Adventure Gamers
Ker tukaj so aktualno zbrane praktično vse igre v žanru (bodisi zgolj najavljene, bodisi izdane).

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 20. 9. 2024 at 12:48:

Ta Broken Sword Reforged se mi zdi povsem nepotreben. 4K resolucija in izboljšan zvok? Meh. Meni je povsem dovolj Director's Cut verzija iz 2010, ki dejansko nudi tudi nekaj dodatne vsebine.  Mar bi rajši naredili komplet nov del (nekaj so napovedovali Parzival's Stone, zdaj je pa vse tiho). Btw. zadnja, torej peta igra iz serije, Serpent's Curse je bila kar dobra in lepa vrnitev v dobri stari 2D. 

pa dobr teb se itak slabša vid pa je vsaka igra v pikslih

 

OG >>>> Director's Cut

 

tiste neke puzle v sewers so ble tok bedne, da je jasno zakaj so ven rezali

 

to da je na voljo za ljudi, ki niso nikoli igrali, je super. Itak je že 15 let od Director's Cut

Povezava do prispevka

Mene sicer ne moti da so remasteral BS1 (bolj kot ne mi dol visi :) ) . Bi pa si želel remake BS3 in BS4. To bi pa bilo kul no. In sta špila tud dosti bolj potrebna remaka ;)

 

Drugače mi je bil BS5 bolj tako tako. Ok grafično je bil v stilu BS1 in 2 kar je bilo kul. Ostalo me pa ni preveč potegnilo...

 

Upam, da bo me bo BS6 bolj potegnil. Kadarkoli že pride.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Evo končal sem Broken Sword 3. Prvo kar se mi zdi, da je obvezno treba igrat na controllerju, dobr, da se da nekak to naštelat. Drugo, zgodba je v bistvu prav fina, karakterji tud ql, uganke kar uredu. Kar pa smrdi, so pa tiste uganke z zaboji, to je res kr neki, celotna 3D grafika pa za odmet. Sej štekam, takrat je 3D pač mogl vse postat, čeprav v bistvu je avanture še najbolj sjebal, platforme niti ne. Tko da ja, kokr je @Vincent reku nad mano, REMAKE, ne remastered bi bil dobr za 3ko, ne pa do so šli delat reforged 1ke, ker je že directors cut bil čist dovolj, pa tud tist dodatn content je smrdel. 4ko zdej igram, ta se na kontroler ne da igrat, sam ja tud tuki je vse leseno, zaenkrat sm še zmer v NY, tko da glede zgodbe ne vem kk je. Po 4ki pa še 5ka, ta je bodja najboljša po 1ki in 2ki.

Povezava do prispevka

@DaCapo ali pa kdo drug, mogoče tole sicer bolj sodi v Ne spomnim se imena temo:

 

že nekaj časa se poskušam spomnit imena avanture, ki sem jo cca. 15 let nezaj kupil in preigral; zdaj sem pa pozabil naslov in je niti ne morem poiskat ter inštalirat, ker je bla po spominu na voljo samo prek nakupa na spletni strani avtorja in si potem od tam prenesel nek instalacijski file

 

Spomnim se:

 

špil je indie 2D point & click iz cca. 2010, risankast, a bolj otožen grafični slog, možno da narejeno v Macromedia Flash; vizualno malo podobno Machinarium (a manj lepo in s človeškimi liki)

 

avtor je morda en sam človek, ali pa zelo majhen team, niso pa neko ful znano ime v tem žanru (kot npr. Dave Gilbert/Wadjet); imam v bežnem spominu, da je v naslovu neka beseda v zvezi s časom (Time? Clock?)

 

dogaja se v zaspanem mestecu, ki je malo steampunkovsko; glavni junak je mlad fant, ki se zacopa v oz. začne dejtat hčerko/vnukinjo čudaškega izumitelja, ki je ključen lik v lokalni skupnosti in zgodbi

 

tudi zgodba, kot naslov, se nekaj tiče časovne komponente (magična ura? potovanje skozi čas? clockwork mehanizmi v stilu Syberie?); ampak se res ne spomnim podrobnosti

 

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka
Raz reče Dne, 11. 10. 2024 at 9:36:

@DaCapo ali pa kdo drug, mogoče tole sicer bolj sodi v Ne spomnim se imena temo:

 

že nekaj časa se poskušam spomnit imena avanture, ki sem jo cca. 15 let nezaj kupil in preigral; zdaj sem pa pozabil naslov in je niti ne morem poiskat ter inštalirat, ker je bla po spominu na voljo samo prek nakupa na spletni strani avtorja in si potem od tam prenesel nek instalacijski file

 

Spomnim se:

 

špil je indie 2D point & click iz cca. 2010, risankast, a bolj otožen grafični slog, možno da narejeno v Macromedia Flash; vizualno malo podobno Machinarium (a manj lepo in s človeškimi liki)

 

avtor je morda en sam človek, ali pa zelo majhen team, niso pa neko ful znano ime v tem žanru (kot npr. Dave Gilbert/Wadjet); imam v bežnem spominu, da je v naslovu neka beseda v zvezi s časom (Time? Clock?)

 

dogaja se v zaspanem mestecu, ki je malo steampunkovsko; glavni junak je mlad fant, ki se zacopa v oz. začne dejtat hčerko/vnukinjo čudaškega izumitelja, ki je ključen lik v lokalni skupnosti in zgodbi

 

tudi zgodba, kot naslov, se nekaj tiče časovne komponente (magična ura? potovanje skozi čas? clockwork mehanizmi v stilu Syberie?); ampak se res ne spomnim podrobnosti

 

 

tiny bang story

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...