Skoči na vsebino

Trenutno berem


nazia

Priporočeni prispevki

fredrik-backman-mi-proti-vam-slika-45766230.jpg.11ae68e43f246bcdc9aa3261984888a9.jpg

Za vikend končal tole zadevo. Ne vem, ob koncu imam mešane občutke. Zadeva je berljiva in se hitro bere. Toda tekom knjige sem dobil občutek, da berem kontraverzne posamezne članke lokalnega časopisa, kjer pisec izpostavlja dramo in zadevo konča na cliffhangerju, češ nekdo bo danes umrl ali pa tudi ne, bomo videli.

Zadeva ni slaba, samo pričakoval sem več.

Povezava do prispevka

Prvič berem knjigo od Sandersona. Prej sem ga poznal samo po kratkih zgodbah, zdej sem se pa lotil Mistborn Book One - The Final Empire pa zaenkrat kar fun. Med fantasy knjigami zih en bolj zanimivih magic systemov, ampak sklepam, da ste to itak že vsi brali in sem late to the party. Imam srečo, da model vsako leto nekaj izda, vsaj ne bo mi zmanjkalo materiala :D če so vse knjige tok fun, potem kulsko

Povezava do prispevka
Okult reče pred 15 urami:

koncal hyperion,
od zacekta do konca 10/10

konc je 0 (ker ni konc, mogu bi prej pogledat da je hyperion zgolj 1/4 zgodbe)

ostale knjige so kr dost slabse (imo)

druga je se ok, tretja pa cetrta pa ga simmons kr pobullshita cez story :D

je pa neverjetno kul

Spoiler

soup drive

 

 

jaz sem pa zdaj koncal cetrto knjigo dark towerja (wizard and glass)

Spoiler

jokal sem za rolanda

 

Povezava do prispevka
magični kralj reče pred 8 minutami:

ostale knjige so kr dost slabse (imo)

ja si predstavljam, tle je res kul format s temi pripovedmi, to je tezko obdrzat zato sm upal da se vsaj prblizno zakljuci s prvo knjigo

mi gre pa zelo na zvice ce je avtor nesposobn razresit misterije k jih splete
(zato nism nikol gledal losta)

Povezava do prispevka
Okult reče pred 33 minutami:

ja si predstavljam, tle je res kul format s temi pripovedmi, to je tezko obdrzat zato sm upal da se vsaj prblizno zakljuci s prvo knjigo

mi gre pa zelo na zvice ce je avtor nesposobn razresit misterije k jih splete
(zato nism nikol gledal losta)

saj se tudi konca ok, pa zakljuci storijo

sam imo sta obe endymion knjigi pet nivojev slabsi od hyperion

spoiler za endymion:

Spoiler

shrike knockoff cyborgi so mi res beden dodatek in sem mega uzival ko so se naucili da se je shrike v vseh srecanjih pred tem igrackal z njimi :D

 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 urama:

Tudi jaz prvič berem. Prebral prvo knjigo in mi je bila nekje med "crap" in "podpovprečno". Pa nočem bit grumpy, I love King, samo tukaj sem zgleda res pričakoval preveč

Misliš prav prvo knjigo Dark Tower serije? 

 

Prva knjiga je res takšna ... Nenavadna. Mislim, da jo je King začel pisati v obliki nekih kratkih zgodb/novel in je celoten postopek trajal 10+ let? Skratka, čeprav je objektivno 1. knjiga (in meni osebno 6.) najslabša, mi je hkrati zelo carski uvod v serijo. Ker je nekako "kar nekaj", kot nekakšen snippet tega, kar pride. Če imaš čas in voljo, daj priliko vsaj še drugemu delu, The Drawing of the Three. Celotna zadeva se drastično izboljša, ker je King pač vedel, da bo iz tega nekako nastala celotna serija, kar mislim, da ob pisanju prvega dela ni planiral. 

 

Skratka, res toplo priporočam, da daš šanso vsaj še drugemu delu, potem pa boš videl, ali ti dogaja ali ne. 

Povezava do prispevka

Kul, poročaj mnenje, ko prebereš :) 

 

Jaz imam doma ene 10 Kingov, ki jih še moram prebrat + rekel sem si, da bom naredil re-read Dark Towerja (prvo knjigo sem lani ponovno prebral, pa sam malo opustil nadaljevanja).

 

Jaz sem letos prebral tole: 

 

Christopher Buehlman - Blacktoungue Thief (fantasy)

Ragnar Jonasson - Snowblind (crime / noir)

Justin Cronin - The Ferryman (sci-fi)

Cormac McCarthy - Blood Meridian (western Bible)

Brian Hodge - The Immaculate Void (horror)

Jeff Long - The Descent (adventure/horror)

Povezava do prispevka

spacer.png

 

Pišejo, da je to najboljši napisan western. Od začetka se mi je malo vleklo, ker opisuje pokrajino zelo podrobno, ipd. Nisem fen tega. Potem sem knjigo za moje standarde kar hitro požrl. Deluje zelo verodostojen opis življenja kavboja tistih časov. 

Povezava do prispevka

kupil sem si cains jawbone

 

81iJLFn7Z-L._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg

 

knjiga "uganka" kjer moras ugotoviti morilca in! pravilen vrstni red strani. strani je 100 in dobiš hnjigo v naključnem vrstnem redu ki ga moraš razvozlati

baje je mega težka uganka. prebral sem ene 3 strani na hitro in ne znam niti začeti :D

 

komaj čakam

par slik loose leaf verzije, kjer dobis knjigo sprintano na lepenko, vsako stran na svoj list:

 

MCCQkgm.jpg

 

ZyS3YIt.jpg

rmTyv8l.jpg

gaPMwNJ.jpg

mihaIwP.jpg

 

sem kr hyped da si znova dokazem da sem retard :D

 

 

Edit: what the fuuuuck

uredilo bitje magični kralj
  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka

Obupal nad Barry Hannah - Yonder Stands Your Orphan.

 

Načeloma mi dogajajo tovrstni romani in po opisu sodeč bi imel ta roman vse elemente zgodbe, ki mi dogaja. Ampak. Po prebrani tretjini knjigi je tole vse samo too much. Toliko nekih mikro-zgodbic znotraj glavne zgodbe, da res ne vem več, o kom je trenutno govora, pa niti me ne zanima. Noben lik ni konkretno izdelan, vse je treba izluščit ven iz te kolobocije zgodbic, ki niti niso nekaj zanimive, niti si ne zapomnim zares, kdo je kdo in kaj je njegova zgodba. 

 

Oh well. 

 

Nije žvaka za seljaka.

Povezava do prispevka

Pri Kingu mi je res dobro to, da v vsaki knjigi navleče neke vzporednice s prejšnjimi knjigami. Dobesedno ustvarja nek svet, ki diha in živi.
Mogoče na prvi pogled zgolj kot "easter eggs".  Primer, npr. v omenjenem Billy Summers, ki sem ga prebral pred kratkim: "Overlook hotel in slika v Buckyevi koči." Top!

Itak splošno znano dejstvo, a sem vseeno želel izpostavit.

Navedek

 

So, why did Stephen King decide to sneak a reference to the Overlook Hotel — along with the aforementioned creepy painting — into his latest novel? Could he be setting up a sequel to Doctor Sleep in which the Overlook will feature more centrally?

Well, it's always possible. But if we had to guess, we'd say it's more likely that King is simply doing what he's always enjoyed doing — creating connections between his various works. The horror master regularly sneaks references to his other novels into new stories, reinforcing the idea that his stories all take place in the same multi-verse.

 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...