Skoči na vsebino

Trenutno berem


nazia

Priporočeni prispevki

Ravnokar prebral Isaac Asimov - Temelji I-III (odlična knjiga, jo priporočam vsem ljubiteljem znanstvene fantastike, pa prevod mi je odličen).

 

spacer.png

 

Zdaj pa moram, dokončati branje, ki mi je ostalo od let nazaj. To sta Frank Herbert - Peščeni planet in Jo Nesbo - Žeja. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

do sedaj sem od Sandersona prebral prvo Mistborn trilogijo, Warbreaker, zdej sem pa sredi Tress and the Emerald See

 

in sem opazil, da je en reoccurring character, ki je ravno omenil nekoga iz prve trilogije :D pa v Warbreaker mi je bil carski :D sploh dojel nisem najprej

 

Sanderson :avadodo:

Povezava do prispevka

Vse je povezano, ampak se dogaja na različnih svetovih - zato so tudi magic systems različni (vsaj zaenkrat kar sem bral). Sej jaz sem tud še preveč noob kar se Sandersona tiče, ampak padam notri in razumem hype :D 

 

Če ti paše fantasy brat, vedno najprej priporočam Robin Hobb. Ženska ima 16 knjig v eni seriji, 4 trilogije pa 1 kvadrologija, če še nisi, priporočam prvi dve trilogiji. Dost bolj "emocionalno" in manj dark od večine 90s/2000s fantasya.

Povezava do prispevka

Včeraj sem prebral Komo od Goloba in moram reči, da mi ni najbolj sedla.
Zamisel je načeloma dobra. Namreč to, da se Taras zbudi iz kome in se ne spomni dogodkov, potem pa preko Tininih zapisov zlagoma rešuje primer in se vmes rehabilitira. Imam pa vseeno občutek, da je knjiga nekoliko prisilno razvlečena in tudi preveč meša (vsiljuje?) realno politiko naše države s fikcijo. 
Enostavno se mi zdi, da Golob nikakor ni več to, kar je bil recimo pri (odličnem) prvencu Jezero. Hja, dejansko se mi zdi vsaka njegova naslednja knjiga stopničko nižje. Bomo videli, kaj bo prinesel Oj Triglav moj dom. :) Držim pesti.

Trenutno pa berem Estonio od Demšarja (a.k.a. Zupančiča). 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
fric reče Dne, 20. 12. 2021 at 12:05:

Prebral Peščeni planet. Branje je bilo hitro in tekoče, končni občutki pa so mešani. Knjiga je definitivno zanimiva, toda na trenutke sem bil malo zmeden.:lol:

Rad bi se spravil brati Peščeni planet, pa sem v precepu ali brati prevod ali original. Help!

Povezava do prispevka

To se moraš pa čisto sam odločit,  @bostyan87. Če ti je angleščina povsem domač jezik, ki ga bereš tekoče in dobesedno brez prevoda v glavi, potem boš zagotovo bral original.  Po drugi strani pa SLO prevod nikakor ni slab (čeprav marsikdo pravi: "izgubljeno s prevodom"). Torej... odločitev je samo tvoja. 
vem ja, da nisem nič pomagal. Podal sem samo svoje mnenje. :) 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...