Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Zdaj ko sem malo več rabil Wiim Amp moram reči da je skoraj šokantna razlika proti prej. Sicer sem že imel dober DAC, ampak sem ga imel vezanega na meh ojačevalec, potem pa sem imel Arylic A50+, ki je bil na koncu še bolj meh (za v delavnico bo več kot dober).

Tako razliko pa res nisem pričakoval. Moja je zatrjevala, da sem spustil eno čudno verzijo Bowija, da nikoli ampak res nikoli ni bil saksofon tako slišen.

Malo me skrbi kaj bo poleti, ker se kar lepo greje, je pa res, da je možno da je to bolj problem firmwara, ker je po updatu temperatura kar padla. Pa občasno malce poči, ko preklopim med komadi, skoraj vedno pa ko preklapljam med sourci (kadar se kaj predvaja, drugače je tiho).

Would buy again

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

A si kdo lasti ali pozna spodnjo zadevo, rabim nekaj novega za v kuhinjo/jedilnico pa da imam dostop do spotify in tidal knjiznjic oz. dab+ radio.

https://si.teufelaudio.com/kombo-11-105968000

 

A si lahko povezan na svoj tidal racun in imas vse albume na voljo, ali mores se vedno uporabljati telefon z njihovim appom in imeti telefon kot vmesnik?

 

A se ga je za na daleč ognt, al go for it? 

 

Hvala

 

Povezava do prispevka

Trenutno imam Edifier R1855DB zvočnike preko s/pdif kabla povezanega na TV. Zvočniki sicer imajo svoj daljinec (kontrole na zadnji strani zvočnika so nedostopne), vendar me že od nabave daljinec malo heca, pa že tako ali tako imam dva daljinca (en za Eon box, drugi za Samsungov TV) in me zanima kako bi si nastavil, da s TV daljincem upravljam tudi glasnost zvočnikov.

A je to možno z dokupom kakšne zunanje naprave ali sem obsojen na 3 daljince?

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 minutami:

Ker TV imaš znamka? Samsung se da recimo. Jest dajem z daljincem za TV naglas in potiho receiver.

Imam Samsung. Zdaj sem se igral s funkcijo univerzalni daljinec in sem uredil, da tudi Eon box upravljam s Samsungovim daljincem (lol n00b). :D 

Kateri receiver pa imaš? Ker sem poskusil nastaviti zvočnike kot domači kino, ampak Edifier znamke ni na voljo za izbiro.

 

Povezava do prispevka
obstek reče pred 1 uro:

Imam Samsung. Zdaj sem se igral s funkcijo univerzalni daljinec in sem uredil, da tudi Eon box upravljam s Samsungovim daljincem (lol n00b). :D 

Kateri receiver pa imaš? Ker sem poskusil nastaviti zvočnike kot domači kino, ampak Edifier znamke ni na voljo za izbiro.

 

Onkyo mam receiver. Ja edifier ni tolk mainstream znamka še, ampak če imaš preveč časa probavej vse ostale ni vrag da ne uporablja frekvence od kake druge.

Povezava do prispevka

a priporoča kdo kakšna nizka stojala za na mizo za studio zvocnike? sm hotu kupt Kanto SP6HDW, ker so bli glih na Amazonu, ampak jih pol naslednji dan ni blo vec na zalogi. zdej jih pa ne najdem nikjer razen iz UK, sam se mal ne bi ubadu s carino. 

 

a ma kdo kaksen vir ali kakšne druge, ki jih lahk nabavim v EU? 

Povezava do prispevka

Jaz imam obratno vprašanje kot zgoraj - ko na daljincu za feršterker ugasnem/prižgem feršterker, se mi zraven prižge/ugasne še televizija. Če je ugasnjena, se mi prižge, ko ugasnem feršterker na daljincu, kar ga za ugašanje v bistvu dela za neuporabnega. Je to mogoče kako skiniti ali je pač vse povezano in se lahko gladko jebem? HDMI od tvja imam sicer povezan na feršterker.

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 48 minutami:

Nice, 100 € da dvigneš zvočnika za 10 cm :D 

 

Jaz bi priporočal najcenejše kar najdeš, v bistvu že kaj takega does the job: https://www.amazon.de/-/en/Universal-Table-Stand-Speakers-HS32-1L-black/dp/B0CJFYR8ZQ

ja, men se zdi mal tko, kupujem za očeta. so pa kr lepi proti vsem ostalim stojalom, ki jih prodajajo :D 

 

@rage probi spremenit frekvenco daljinca, pogugli kako za tvoj specific hardware. 

Povezava do prispevka
rage reče pred 9 urami:

Jaz imam obratno vprašanje kot zgoraj - ko na daljincu za feršterker ugasnem/prižgem feršterker, se mi zraven prižge/ugasne še televizija. Če je ugasnjena, se mi prižge, ko ugasnem feršterker na daljincu, kar ga za ugašanje v bistvu dela za neuporabnega. Je to mogoče kako skiniti ali je pač vse povezano in se lahko gladko jebem? HDMI od tvja imam sicer povezan na feršterker.

V vecini primerov gre za nastavitve HDMI CEC, verjetno na ferstu, mogoce na TV.

Ce ja nastavljen na "toggle" bo poslal obratno kot kar je poslal nazadnje.

 

Ne vem kater TV imas,  ker ga vsak proizvajalec nekak poimeniuje drugace ti ne morem rect pod kaj isci.

Povezava do prispevka

Aha, hvala obema. Kolikor štekam, lahko dol izklopim easylink (ali whatever je to od Philipsa) in ne bo več tega delalo, bo pa potem problem, ker mi ne bo prižgalo gor boxa od televizije. Kar bo pa drekarija zaradi otrok, tako da ne moreš zmagat :ninja: :lol:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...