Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

imo od naštetega best opcija

 

samo je ful pomembno od specifik prostora in pozicije poslušanja

 

a to bi imel na mizi ob PCju? bi poslušal z razdalje: stol pred PCjem? kvadratura sobe?

 

  

atomic reče Dne, 27. 11. 2020 at 15:08:

@Slinch

a je to za kej? Enkrat si pisal, da je ta znamka P/P, če se ne motirm.

Te so pa dost ugodni. Jaz pa pa rabim nekaj da OK špila in da lepo zgleda. Nisem zahteven edino res crapa ne maram.

 

mislim, če želiš točno to je to best p/p

 

samo jaz v tem budgetu ne bi iskal točno tega ampak raje neke manjše zvočnike za na stojala, v tem primeru lahko dobiš za ta keš več, pa še prostora ti ne iznakazi toliko

 

  

Bessie reče Dne, 27. 11. 2020 at 13:22:

Nč, sem mimogrede na BF nabavil nov gramofon Sony PS-LX310BT, všeč mi je oblika, kvaliteta pa mislim, da bo za mojo uporabo tudi OK. Lahko se bom znebil LittleBear ampa, pa z BT bom lahko poslušal vinilke in končno bom imel cel pokrov :D

 

če ti ga slučajno ne pošljejo skenslaj in ubodi en entry pro-ject ali rega :D

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 1 uro:

če ti ga slučajno ne pošljejo skenslaj in ubodi en entry pro-ject ali rega :D

Sem gledal, pa mi nista všeč oz. bi potem šel še višje... in temu pol ni konca, zame bo tale zoni idealen, jutri pride. 

Sem bolj praktik kot purist :panika:

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Arey reče pred 20 minutami:

Praktik ki uporablja vinilke, praviš :D

Vinilke, (SA)CDje, kasete, mp3je, flac... nima veze medij ali format... pa nisem napisal, da sem samo praktik, ampak bolj eno kot drugo, kar ne pomeni, da nisem tudi drugo :fun: se ne izključuje. Pač mal sem se naveličal, stalno neki nastavljat iglo, ko mi zvoki ni všeč... sej mogoče bom šel pol spet nazaj LOL
Pač ne bom kupil nekaj, kar vem, da ne bo izkoriščeno kot bi lahko bilo. Na tega zonija bom plošče verjetno največ poslušal preko BT slušalk WH-1000XM3

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Bi sli C-note zvoncki zraven TVja v kombinaciji s kaksnim rabljenim AV receiverjem? Vem da so bookshellf speakerji ampak ne rabim da se mi trese cela dnevna soba ob gledanju filmov. Receiver se mi zdi smiseln, ker bi lahko brez problema priklopil vec naprav. Mi tudi ni pomembno da ima nujno hdmi bi mi bila dovolj opticna/coaxial povezava iz tvja.

uredilo bitje Poly_Salama
Povezava do prispevka
Slinch reče Dne, 24. 10. 2020 at 22:34:

drugač pa wharfedale diamond so proper, samo res ful požrešni (bolj kot nakazujejo specsi)

Sem nasel eno firmo v nemciji, ki mi 11.2, crne z dostavo vred dajo za 285€ (par):avadodo:

Edini minus je, da bo ena dva tedna za pocakat, da jih dobijo sploh, narocilnico mi je ze poslal, placam pa ko pridejo do njih.

Kar je pa tako ali tako pri vseh... Nihce skor jih nima na zalogi.

 

Pa ce dozdej nisem se nabavil (cakal ce bo kak pametn popust na AV receiverje in zvocnike za black friday ali cybermonday, pa niblone), lahko se malenkost pocakam na zvocnike.

Zdej pa samo se en reciever nabavt, kjer je celo na zalogi... Prov nicesar ni. Ce pa je... je pa cena 170% :D 

Povezava do prispevka

  

DaMachk reče pred 1 uro:

Ne, resno me zanimajo detajli...

 

Saj mislim da sem že pisal, na kratko, za enak keš bo 2-kanalna naprava vedno boljša od 7+ kanalne naprave, osnove ekonomije in to. Če greš specifično v večkanalni setup valda gledaš večkanalni amp, če pa greš v stereo, pa bo vsak dodatni kanal stran vržen keš. Pri napravah za nekaj tisoč € se par stotakov razlike ne pozna, pri napravah v tem budget rangu pa je vsak dodaten element, ki ga je treba stisnit v škatlo pri isti ceni, dodaten kompromis pri kvaliteti.

 

V praksi to zgleda tako, da so receiverji zelo underpowered, kar čist ubije dinamiko zvoka, sploh pri zahtevnejših zvočnikih (kar wharfedale definitivno so - 88dB sensitivity je že na papirju trd oreh, real world uporaba pa kaže še nekoliko manj izkoristka), ker pač ne uspejo deliverat toka, ki ga pri večjih spikeih zvočnik nuca.

 

Tudi izbira komponent znotraj naprave je as cheap as possible, kar se pozna na overal kvaliteti zvoka, zato toliko pišem o piskanju in kričanju. Tako kot so poceni slušalke neprijetne za poslušat, tako je tudi poceni elektronika. In receiverji za par stotakov so točno to, ultra poceni elektronika. Za random film z DVDja na žepnih izvedbah zvočnikov v povprečni dnevni sobi čist okej, za poslušanje glasbe pa samo marija pomagaj. Solid kompromis je stereo receiver, ampak spet je tu vprašanje, koliko je zraven balasta, zaradi katerega trpijo pomebnejši deli. Živimo pa v cajtu, ko se dobi milijon hude elektronike, dizajnirane s točno specifičnimi potrebami v mislih, kot je recimo tvoja (stereo + hdmi), in je kupovanje multichannel receiverja za stereo kot kupovanje cirkularke za rezanje kruha. Saj gre, samo ni pa najprimernejše orodje.

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Evo zamenjal bi ojačevalec namesto mojega trenutnega Yamaha HTR-6130, ki mu sicer čisto nič ne manjka za kar ga uporabljam... vseeno mu pa manjka triger za sub YST-FSW050 (da vklopi skupaj z ojačevalcem), sicer so neke variante da sam to nalotaš, ampak ne bi) Mi gre na živce vsakič vklapljat.
Sem se že skoraj zmenil za Yamaho RX-V673... pa je previsok 17cm, imam samo 15cm visoko luknjo v omarci :(
V glavnem rabim max 15 cm visok ojačevalec/reciver, da je vsaj 5.1 in ima triger za sub vse ostalo je pač bonus (HTR-6130 bi bil idelen samo pač ni), če ima kdo kako idejo se priporočam ne rabi bit nov, sam sem že obupal.

Povezava do prispevka
Me3do reče Dne, 4. 12. 2020 at 20:39:

momci, vem da ste tle bolj puristi, ampak od tasta sem dobu nalogo da poiščem en soundbar :D

 

budget je od 300-500€, zanima me kaj se dobi pametnega v tem range-u? 

 

kokr gledam nej bi bli samsungovi ok?

Jst sm trenutno odločen za tole v tem rangu: https://www.sonos.com/en/shop/beam.html Se mi zdi, da so reviewi daleč najboljši v tem cenovnem razredu. Maš v par nemških trgovinah na zalogi, sam bo treba reshippat z mailbox.de! 

 

Sam se še odločam, če bi rajš kupu ene prave zvočnike in ojačevalc (oz. kej pokanibaliziral doma, ker sem pustu ene BW pa enga starega Marantza v skupnem flatu s sestro). 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
Slinch reče Dne, 1. 12. 2020 at 20:55:

če ti ga slučajno ne pošljejo skenslaj in ubodi en entry pro-ject ali rega :D

Evo sem ga dobil danes... tko, je plastik fantastik, čist lahek, vsaj pol lažji od prejšnega... ampak špila pa točn tko kot sem hotel. Sem na hitro tri plošče gor vrgel...

najprej en singel od DM Peace, s tem sem imel zmer problem in nikol ni blo slišat kot bi se moralo, pol sem dal od The Mission, zdej eno novo kompilacijo TOT 2020, različne verzije istga komada, zdaj pa poslušam Laylo od Claptona... vse se sliš bolš kot prej! :limona:

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

če mu ni bad dat keša ima smisel

 

pa če nima lih hofer zvočnikov

 

Leak 130 ga totalno poka po price/performance razmerju, ima zelo retro dad look, vse moderne bombončke razen hdmi

 

XikpsA3Ho8AwxXUpvAHdk3.jpg

 

pol Cambridge Audio CXA81 je hud, Denon PMA 150 je bojda okej,

 

če nuca hdmi pa nekaj z, Marantz nr1200 je solid za svoj keš

 

samo raje nekaj brez

 

 

 

Povezava do prispevka

Zakaj je bolje brez? 

 

Aja, pa phono more met za gramofon. 

 

Ma dobre do solidne zvočnike. Neke boljše BWje, pa imo bo še itak kaj nabavil v prihodnje. Letos bo 60 pa je reku, da si lahko malo več privošči "ker bo kmalu lahko samo še glasbo poslušal doma." Čist preveč dramatizira to svojo starost. 

Povezava do prispevka
Lunco reče pred 5 urami:

Zakaj je bolje brez? 

 

Ker praktično ni naprave, ki bi bila samo dober amp + hdmi (ker tega noben ne nuca), zato bodo vsi, ki imajo tudi hdmi imeli še vse kar spada zraven, da se jim lahko reče receiver, posledično pa manj poudarka na samem zvoku, ker pač ne morš vsega.

 

Zgleda da mu je res cilj glasba, pol itak kot prvo verjetno res ne nuca hdmija in kot drugo se splača investat v nekaj, kar bo dobro za glasbo, če mu to nekaj pomeni.

 

Leak je hud

 

 

 

https://darko.audio/2020/11/whats-not-to-like-leaks-stereo-130-integrated-cdt-player/

 

https://www.testberichte.de/d/einzeltest/stereoplay-499845.html

Povezava do prispevka

Ne vem če je ravno prava tema, ampak bom vseeno tukaj vprašal.

 

Doma imam eno Sony staro DV camero. Ki se preko Firewire priklopi na PC, da lahko posnameš video iz camere na PC. Zdej pa jest nimam več nikjer firewire priklopa. A moram kako kartico firewire nabavit, a obstaja kako bolj priročna rešitev. Kot je recimo adapter v USB 3.0 ali kak firewire dongle?

Povezava do prispevka

A pa bo delal to?

 

Can you connect a FireWire to USB?

No, it is not possible to connect a FireWire interface to your computer's USB port via a FireWire to USB adapter since this connection is not sufficient to run a FireWire audio interface.6. dec. 2020

Povezava do prispevka

Firewire 400 To Thunderbolt 3 USB-C On Windows Computers

1.Any brand Firewire 400 to Firewire 800 lead or adapter

2.Apple Firewire 800 to Thunderbolt 2 adapter

3.Apple Thunderbolt 2 to Thunderbolt 3 adapter

4.A healthy disregard for the messages of doom saying that the Firewire to Thunderbolt adapter is not “qualified” to work on Windows.

 

tk bi mogoč delalo.

Povezava do prispevka

Hai, hi-fi znalci. Kupujem Samsung HW-Q90R, ampak so mi lihkar naročilo skenslal iz Mediamarkt.at. Kje bi ga dubu za dobro ceno oz. a obstaja kej podobno dobrega in v istem cenovnem rangu? Nabavljam tudi TV, na katerem se bo poleg filmov in serij tudi kaj igralo (RDR2, W3, CP77) in razmišljam o LG OLED65BX9LB.

Bo ta setup sploh kul kombinacija al sm kej spregledu? Kako sploh izgleda priklop teh zadeva na računalnik? Iz PC grafe preko DP za sliko na TV, kaj pa zvok? HDMI v TV pa pol še en HDMI  v zvočnik al kako? Rad bi imel tako, da sta TV in zvočnik "eno" in delata vedno skupaj, PC pa je priklopljen zraven le ob igranju iger.


EDIT: sm nabavu HW-Q950T kr na Mimovrste - dejansko huda cena glede na tujino.

uredilo bitje Jenno
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...