Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Mutombo reče pred 18 minutami:

Po vsem prebiranju bom verjetno vzel Marantz Nr1510 in Dali spektor 2 zvočnike. 

 

Kakšna mnenja na zgornji combo? 

 

spektor surround setup al samo stereo?

 

DaMachk reče pred 10 urami:

Ma kdo izkušnje s Heco zvocniki?

Gledam da bi nabavil victa prime 202

Je za kej?

 

tenor.gif

 

heco dela par zelo kul price/performance modelov, samo victa je pa res ultra budget (po ceni in zvoku)

 

entry level raje wharfedale (če imaš hud amp), dali, ali pa iz tujine kak teufel, nubert

Povezava do prispevka

Teufel mi ni vizualno prevec vsec, rad bi nekaj v temno rjavi, po moznosti oreh.

Hecio victa 202 me je pa mikal ker to tud dost licno majhni.

 

Nubert mi deluje malo izven zastavljenega price range-a.

Dali in Wharfendale mi delujata vsecno.

 

Wharfedale Diamond 11.2 zgleda zanmiv... sam domeznzije se morm pogledat.

Aja, pa tujina mi ni problem.

 

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

jop, tanovi teufel so naravnost ogabni, samo ultima 20 pobira vse nagrade levo desno, sigurno najbolj resni zvočniki za ta (in konkretno več) keša

 

drugač pa wharfedale diamond so proper, samo res ful požrešni (bolj kot nakazujejo specsi), na kaj boš priklopil?

 

victa so res najbolj trash od teh low budget boxov, zgleda kul, samo ni pa za poslušat

Povezava do prispevka
Mutombo reče pred 1 minuto:

@Slinch zaenkrat samo stereo in kasneje verjetno nadgradnja do 5.1

 

mah... v tem budgetu je to res kisla

 

za teh what, 700e se da dobit že res mega zvok, samo pač ne z multichannel ampom, pol pa živet s tem tenkim piskajočim zvokom dokler ne dodaš še ostalih zvočnikov, pa še sub, pa si pol že na ornk cifri

 

tako no, če se vsaj malo vrti tudi muzika je mogoče boljša kakšna druga smer

Povezava do prispevka
Slinch reče Dne, 21. 10. 2020 at 23:00:

jop, jaz sem mel ful cajta tega beasta in ga je bilo res fino pogledat

 

LLvGq9J.jpg

 

ampak samo da sem ga vklopil je že zmanjkovalo elektrike sosedom, poleti bi pa ga itak moral direkt na klimo privezat, sem ga po letih praktično neuporabe prodal

 

čeprav en pre/power kombo si bom sigurno omislil nekoč, nujno z vu metri, tudi če bo samo za okras :D

 

to je bil nedavni nakup? also, kje si jih zvohal, lokalno al iz tujine?

Nice. Si mel pa kr lepo posast:D
Ja VU metri so kr nice touch, ceprav s trenutnimi zvocniki moram imeti ze kar na glas, da se malo bolj premaknejoXD

 

Kupil sem ju okoli 2008 iz USA, tako da imam se en trafo za iz 220V na 110V. Ju pa uporabljam cisto premalo in sta vecinoma bila pospravljena na polici.

 

 

Povezava do prispevka

Tukaj se gotovo najdete znalci, ki bi zainteresiranemu človeku znali svetovat kakšen kompetenten vir ali "beginners course" kar se tiče gramofonov/vinilk in vsega zraven.

Trenutno sem v fazi "prevzema" fotrovega home-made sistema (ojačevalec in zvočniki + gramofon Technics Quartz SL-QD3), ki je nabiral prah reci piši 30 let, pa bi se rad malo izobrazil o stvareh. :)

Načeloma bi mi prav prišlo vse, od ustreznega vzdrževanja, da bodo zadeve trajale čim dlje, pa vse do kakšnih nasvetov, na kaj pazit pri kupovanju rabljenih plošč in ostalega kar sploh ne vem.

 

Hvala. :happy:

 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 22 urami:

jop, tanovi teufel so naravnost ogabni, samo ultima 20 pobira vse nagrade levo desno, sigurno najbolj resni zvočniki za ta (in konkretno več) keša

 

drugač pa wharfedale diamond so proper, samo res ful požrešni (bolj kot nakazujejo specsi), na kaj boš priklopil?

 

victa so res najbolj trash od teh low budget boxov, zgleda kul, samo ni pa za poslušat

 

Nisem se kupil, nagledanga imam denon avr-x1600h. zaenkrat 2.0 sistem, po potrebi kasneje se en sub.

Pol pa se dobr da.sm povprasal za victo.

Povezava do prispevka

@DaMachk če je v planu samo stereo + sub, pol kar črtaj večkanalne receiverje, nima smisla plačevat za ostalih 5 kanalov

 

za manj dnarja konkretno boljši sound: http://www.hi-fi.si/hisni-kino/hifi-komponente/ojacevalec/axa35-stereo-ojacevalec-cambridge-audio?sort=p.price&order=ASC

 

če pa nucaš dodatne bonbončke tipa bluetooth, dac, razni streaming app suport in to pa recimo kaj takega: https://www.makspro.si/pioneer-sx-s30dab-b-stereo-sprejemnik.html

 

zgleda cheap, ampak ima zelo proper d-class amp in boljuši sound, kot je fer za tak box s temi funkcijami

 

dreknapalci reče pred 1 uro:

Tukaj se gotovo najdete znalci, ki bi zainteresiranemu človeku znali svetovat kakšen kompetenten vir ali "beginners course" kar se tiče gramofonov/vinilk in vsega zraven.

Trenutno sem v fazi "prevzema" fotrovega home-made sistema (ojačevalec in zvočniki + gramofon Technics Quartz SL-QD3), ki je nabiral prah reci piši 30 let, pa bi se rad malo izobrazil o stvareh. :)

Načeloma bi mi prav prišlo vse, od ustreznega vzdrževanja, da bodo zadeve trajale čim dlje, pa vse do kakšnih nasvetov, na kaj pazit pri kupovanju rabljenih plošč in ostalega kar sploh ne vem.

 

Hvala. :happy:

 

 

bom malo čeknil po netih če kak posebej izstopa, samo karkoli prečitaš sigurno ne moreš sfalit, zdaj je tega ful

Povezava do prispevka
dreknapalci reče pred 2 urama:

Tukaj se gotovo najdete znalci, ki bi zainteresiranemu človeku znali svetovat kakšen kompetenten vir ali "beginners course" kar se tiče gramofonov/vinilk in vsega zraven.

Trenutno sem v fazi "prevzema" fotrovega home-made sistema (ojačevalec in zvočniki + gramofon Technics Quartz SL-QD3), ki je nabiral prah reci piši 30 let, pa bi se rad malo izobrazil o stvareh. :)

Načeloma bi mi prav prišlo vse, od ustreznega vzdrževanja, da bodo zadeve trajale čim dlje, pa vse do kakšnih nasvetov, na kaj pazit pri kupovanju rabljenih plošč in ostalega kar sploh ne vem.

Dobrodošel v svet vinila! :)

 

Gramofon sam nima ravno veze kok je star, dokler se plošča vrti konstantno ob ustrezni hitrosti, nima bit več kaj. Stvari, na katere je treba bit v glavnem pozoren so igla (stik s ploščo), glava (stvar ki drži iglo in generira signal) in roka (drži glavo). Načeloma ima vsaka igla priporočen "tracking force" in ti v primeru velikega odstopanja, starosti, obrabljenosti ali nepravilni uporabi, lahko poškoduje plošče. Glede na to, da je tvoja igla najbrž stara cca. 30 let in ne veš niti kolko plat je že dala čez, ti predlagam da zamenjaš vsaj njo, če že ne v kombinaciji tudi z novo glavo. Slednje zna bit sicer malo tricky od gramofona do gramofona, eni majo fiksno montirane glave. Kokrkol, če boš menjal samo iglo ponavadi ni problema, morš najt kompatibilen model in ideš.

 

Ti je foter dal še kaj plošč zraven, pokaži kaj maš. :P

 

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 3 urami:

 

Nisem se kupil, nagledanga imam denon avr-x1600h. zaenkrat 2.0 sistem, po potrebi kasneje se en sub.

Pol pa se dobr da.sm povprasal za victo.

 

Slinch reče pred 2 urama:

@DaMachk če je v planu samo stereo + sub, pol kar črtaj večkanalne receiverje, nima smisla plačevat za ostalih 5 kanalov

 

za manj dnarja konkretno boljši sound: http://www.hi-fi.si/hisni-kino/hifi-komponente/ojacevalec/axa35-stereo-ojacevalec-cambridge-audio?sort=p.price&order=ASC

 

če pa nucaš dodatne bonbončke tipa bluetooth, dac, razni streaming app suport in to pa recimo kaj takega: https://www.makspro.si/pioneer-sx-s30dab-b-stereo-sprejemnik.html

 

zgleda cheap, ampak ima zelo proper d-class amp in boljuši sound, kot je fer za tak box s temi funkcijami

 

 

bom malo čeknil po netih če kak posebej izstopa, samo karkoli prečitaš sigurno ne moreš sfalit, zdaj je tega ful

 

to kar pravi Slinch - ne bo ti žal...je pa res, da če ne boš prej imel receiverja, mogoče ne boš znal cenit, koliko boljši je integrirec - jaz sem sold for life, nikoli več receiverja za stereo. :D

Povezava do prispevka
ZippeR reče pred 6 urami:

Dobrodošel v svet vinila! :)

 

Gramofon sam nima ravno veze kok je star, dokler se plošča vrti konstantno ob ustrezni hitrosti, nima bit več kaj. Stvari, na katere je treba bit v glavnem pozoren so igla (stik s ploščo), glava (stvar ki drži iglo in generira signal) in roka (drži glavo). Načeloma ima vsaka igla priporočen "tracking force" in ti v primeru velikega odstopanja, starosti, obrabljenosti ali nepravilni uporabi, lahko poškoduje plošče. Glede na to, da je tvoja igla najbrž stara cca. 30 let in ne veš niti kolko plat je že dala čez, ti predlagam da zamenjaš vsaj njo, če že ne v kombinaciji tudi z novo glavo. Slednje zna bit sicer malo tricky od gramofona do gramofona, eni majo fiksno montirane glave. Kokrkol, če boš menjal samo iglo ponavadi ni problema, morš najt kompatibilen model in ideš.

 

Ti je foter dal še kaj plošč zraven, pokaži kaj maš. :P

 

 

Za fotke bo še mal za počakat (različne regije/občine pa te fore :rolleyes:).

Iglo oz. kar celo glavo (če sem prav razbral je v ang. stylus pa cartridge) sem naročil novo in en tranzistor je bil fuč.

Je stric od moje, ki je že pred davnimi leti vse to šraufal, diagnosticiral probleme in sem naročil pa je/bo zamenjal. 

Glava je na T4P priključku, tako da menjava ni ravno neka rocket-science, za tranzistor pa bo bolje, da se nisem lotil sam. :D

Samo njemu je vse itak logično in ne znam ravno dobit kakšne dobre razlage od njega, zato sem si pa rekel se moram še sam malo izobrazit. :happy:

 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 12 urami:

@DaMachk če je v planu samo stereo + sub, pol kar črtaj večkanalne receiverje, nima smisla plačevat za ostalih 5 kanalov

 

za manj dnarja konkretno boljši sound: http://www.hi-fi.si/hisni-kino/hifi-komponente/ojacevalec/axa35-stereo-ojacevalec-cambridge-audio?sort=p.price&order=ASC

 

če pa nucaš dodatne bonbončke tipa bluetooth, dac, razni streaming app suport in to pa recimo kaj takega: https://www.makspro.si/pioneer-sx-s30dab-b-stereo-sprejemnik.html

 

zgleda cheap, ampak ima zelo proper d-class amp in boljuši sound, kot je fer za tak box s temi funkcijami

 

Stipe2 reče pred 9 urami:

 

 

to kar pravi Slinch - ne bo ti žal...je pa res, da če ne boš prej imel receiverja, mogoče ne boš znal cenit, koliko boljši je integrirec - jaz sem sold for life, nikoli več receiverja za stereo. :D

 

Zal, je ena izmed kljucnih funkcionalnosti, ki jih potrebujem HDMI stikalo, da lahko izbiram vhod oz. kaj gre naprej na moj ekran.

S Pioneerjem pa sploh nisem dalec od cene denona.

Pa sem za denona dobil predlog s strani kolega, ki se je vcasih ubadal s prodajo.

 

Vidim da pri pioneerju ni daljinca, kar mi je deal breaker.

Povezava do prispevka

Hja, samo da pri pioneerju plačaš 500e za 2 kanala, pri denonu pa ta dnar za 7 kanalov, you do the math :D

 

S tem da je tale pioneer redka izjema, špila v rangu barebones stereo ampov tam do ene 700e, pač večina drugih stereo receiverjev (kar je pioneer) mu isto ne seže do kolen.

 

Zdaj ne bi želel na pamet dissat kolega, samo to je res slab predlog glede na potrebe, jebiga :D

 

drugač pa valda ima daljinca, kaj je to 1998?

 

 

Povezava do prispevka
bigboss82 reče Dne, 9. 8. 2020 at 2:35:

Ao dobri tej zvocniki in cena

 

Screenshot_20200809-023411_Facebook.thumb.jpg.42edea262853d12fc4495f146c44a977.jpg

 

Slinch reče Dne, 9. 8. 2020 at 9:27:

 

To je praktično cena novih, kar je za 10+ let star zvočnik res bad deal. Za tak keš dobiš kilometre boljšo robo. Vprašaj prodajalca, če menja za tvoj PS4 peasant, pol je ok deal :D

 

bigboss82 reče Dne, 9. 8. 2020 at 21:50:

Ja

 

Zdaj ne bom se lupoval nic.. amapk ko pride ps5.. mi bos moral svetovat ene ql zvocnikw in reciver za hdmi 2.1

 

Oz niti sam ne vem kaj bi bilo najboljse neka srednja budget varijanta.. rabljeno magari.. bomo vidli.. nisem imel nikoli reciverja in nekih v redu zvocnikov.. vedno neki cheap sound bari

 

ti faker, zdaj komaj vidim da se vrtiš okoli moje žene. :D

to so moji zvočniki - je ona dala oglas, ker ji je šlo na kurac, ker se jaz ne zmigam. :D

 

če te še zanima, lahko se zmenimo za res dobro ceno, pusti to kar piše na oglasu - ker bi jih rad prodal, ki samo zasedajo prostor - prodajam tudi receiver...lahko škonto, lahko podarim zraven še receiver in še pripeljem ti vse - vse kombinacije so možne. :D

Roba je ohranjena v nulo, pri meni si glede tega lahko 100%...

Imam enega kupca iz Žalca, samo zdaj lockdown jebiga, ne morem kaj dosti hodit okoli

 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 8 minutami:

Hja, samo da pri pioneerju plačaš 500e za 2 kanala, pri denonu pa ta dnar za 7 kanalov, you do the math :D

 

S tem da je tale pioneer redka izjema, špila v rangu barebones stereo ampov tam do ene 700e, pač večina drugih stereo receiverjev (kar je pioneer) mu isto ne seže do kolen.

 

Zdaj ne bi želel na pamet dissat kolega, samo to je res slab predlog glede na potrebe, jebiga :D

 

drugač pa valda ima daljinca, kaj je to 1998?

 

 

 

mogoče bi moral slišat razliko, bi si hitro premislil imo...pozabiš HDMIje, jebeš to :D

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 10 urami:

 

 

to kar pravi Slinch - ne bo ti žal...je pa res, da če ne boš prej imel receiverja, mogoče ne boš znal cenit, koliko boljši je integrirec - jaz sem sold for life, nikoli več receiverja za stereo. :D

 

wat

 

a si se zatipkal al sm jst prehud retard da bi dojel tole?

 

če je integriranec boljši si mislu najbrž nikoli več stereo amp al kaj?

 

:nicjasno:

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 2 urama:

 

 

 

ti faker, zdaj komaj vidim da se vrtiš okoli moje žene. :D

to so moji zvočniki - je ona dala oglas, ker ji je šlo na kurac, ker se jaz ne zmigam. :D

 

če te še zanima, lahko se zmenimo za res dobro ceno, pusti to kar piše na oglasu - ker bi jih rad prodal, ki samo zasedajo prostor - prodajam tudi receiver...lahko škonto, lahko podarim zraven še receiver in še pripeljem ti vse - vse kombinacije so možne. :D

Roba je ohranjena v nulo, pri meni si glede tega lahko 100%...

Imam enega kupca iz Žalca, samo zdaj lockdown jebiga, ne morem kaj dosti hodit okoli

 

Ej.. so mi zgledali dobri, pol me je slinch tle neki zaparanojal.. pa tudi nek ojacecalec ste prodajali, sam pol sm vidu da nima hmdi 2.1 in je nek 1080p.. pa ni se mi sploh dalo zajebavat s tem in sem, ki swm vidu, da njmam pojma in kupil soundbar plug and play

 

Kar se tice zene.. hehe.. ne spomnem se vec haha.. prav mi je zal, ki zdej bi sel prav pogledat in stalkat malo hahaha.. se spomnem tko v izi, da mi je neka znana al iz osnovne al srednje ne vem..

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 1 uro:

Ej.. so mi zgledali dobri, pol me je slinch tle neki zaparanojal.. pa tudi nek ojacecalec ste prodajali, sam pol sm vidu da nima hmdi 2.1 in je nek 1080p.. pa ni se mi sploh dalo zajebavat s tem in sem, ki swm vidu, da njmam pojma in kupil soundbar plug and play

 

Kar se tice zene.. hehe.. ne spomnem se vec haha.. prav mi je zal, ki zdej bi sel prav pogledat in stalkat malo hahaha.. se spomnem tko v izi, da mi je neka znana al iz osnovne al srednje ne vem..

 

Škoda - bi jih dal tudi za pol tiste cene, ki mi gre na živce, da stojijo tam. :D

 

znana, praviš - ti bom dal jaz tebi, znana... :D

 

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 1 uro:

Ej.. so mi zgledali dobri, pol me je slinch tle neki zaparanojal.. pa tudi nek ojacecalec ste prodajali, sam pol sm vidu da nima hmdi 2.1 in je nek 1080p.. pa ni se mi sploh dalo zajebavat s tem in sem, ki swm vidu, da njmam pojma in kupil soundbar plug and play

 

ya no to da si pol ubodel soundbar je tudi najbolj kisla opcija od vseh :D raje bi dal stipetu keš da si lahko kupi ps5, pa če bi se teh zvočnikov znebil bi ga skoraj imel kam postavit

Povezava do prispevka

en kveščn. a če vštekaš reciever na TV preko ARCa, pa potem komp na enga od HDMI priklopov na TVju, pride do kake latence, pri predvajanju na zvočnikih, glede na to kolkrat zvok "zavije" od kompa do zvočnikov.

 

 

also, monitor audio bronze 2 mnenje?

 

 

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka

Jst mam na tv prklopljen soundbar prek arca in ni nobene latence.

 

kolega ma (silver?) rx6 in so bolani :D Pač men je res nor zvok, prklopljene ma na nek vintage ojačevalc. Mega nafilajo sobo, predvsem so hudi za rock/metal.

 

Drugač sm že neki časa nazaj dubu q80r soundbar. Glede na to, da je soundbar je zvok presenetljivo dobr, woofer je sicer ščiš, sam v filmih pa špilih da dovolj  dodatne dimenzije. Zvok je fajn definiran, kvaliteta je res off the charts. Drugač, da bi bli kej posebi dobri za reprodukcijo glasbe itak da ne, sam pač so pa masiven, res masiven, upgrejd proti tv zvočnikom in pač jst sm realno prijetno presenečen. Je pa to res mrga od soundbara, pomoje 2x večji k ostali k sm jih v lajfu vidu :D Če kdo kolega med nekim entry level aktivnim sistemom pa tem (vseen so cirka 600), bi kr reku da je za razmislt.

 

 

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...