Skoči na vsebino

[slinchev kotiček] Limited relisi, knjige, soundtracki, printi in ostala krama


Priporočeni prispevki

Flegma reče Dne, 19. 2. 2023 at 16:45:

Se še jaz malo pridrožujem zbirateljskim fetišistom, ker sem ravno prah brisal s polic. :) 

Če se prav spomnim, se je včasih prav tekmovalo, kdo bo kupil več filmov v konzervah oziroma steelbookih (kar pa mene nikoli ni prijelo zbirati). Sedaj pa bolj redko vidim take poste tukaj, ste vsi le še na streamingu ali kaj? Jaz sem skenslal vse naročnine in šel nazaj na fizične izdaje, tako da ponovno gledam dobre filme. :P 

Nekaj bolj zanimivih 4k Ultra HD (v bistvu so vse edicije collector's ali limited, razen Hitchcockovega box seta, ki je običajna serija) izdaj iz zadnjega pol leta, ko sem šele lani malo z zamikom upgrejdal na 4K, ter posledično začel posodobljati zbirko:

0QvgXHK.jpg

1tt8JOL.jpg

 

Grejo pa zadnje čase cene preveč v nebo. Že tako so osnovne cene šle gor, potem še brexit in carina, v zadnjem času pa se mi zdi, da so potni stroški z vsakim naročilom višji.

Kakšna izdaja je ta Mulholland Dr.? Ne razberem iz slike in ne najdem na netu.. Je samo film, al še kakšni goodies? 

Povezava do prispevka

pomoje je tole (oz. neki podobnega): https://www.amazon.fr/Mulholland-Drive-4K-Blu-ray/dp/B09CR9MKDB

 

Jaz sem drugač totalno ven padel, lani sem v celem letu nabavil mogoče 10 filmov, verjetno manj

 

Sem pa po cca sedmih, mogoče osmih letih čakanja na "dobro" ceno končno ubodel under the skin steelbook, pomoje najdlje kar sem karkoli kupoval :rofl:

 

q2QboLn.jpg

 

Vp2AHuZ.jpg

Povezava do prispevka

@Istvan gre za 20th Anniversary Collector's Edition (2021 Restoration) UK izdajo od Studia Canal. To je tale na amazon.co.uk 

Je pa že nekaj časa razprodana. Tako da ebay ali kaj podobnega v upanju, da kdo prodaja za razumno ceno. Sicer sta pa ploščka (UHD in BD) enaka kot na običajni izdaji (tukaj). Tehnično gre za vrhunski release, naj bi bil boljši od Criteriona. Podpira tudi Dolby Vision.

 

Kaj je na diskih, je natančen popis na Rewindu. (Je pa ena napakica tam, posterja sta dejansko dva in ne en dvostranski.)

Tukajle je pa unboxing na youtubu :) 

 

 

Škatla je nadstandardne velikosti, in je namen predvsem estetski, saj je pol prazna (je pa videti kul na polici :) ). Posterja sta precej velika, ostalo pa je dokaj standardno: booklet z Lynchevim zapisom o filmu,  njegovimi namigi za razumevanje filma (na kaj je treba biti pozoren med ogledom, da dešifriraš film :) ), tu pa je tudi še en esej. Priložene so še art cards. To je pa to. Kul za ceno ob izidu, ne pa za 100 € ali več kolikor bi te sedaj prišlo skupaj s poštnino (in carino).

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

Mal drame...

1. Pošiljka, deluxe U2 4 plošče...

Na drugi nalepka slabo napopana "valovito"

1188252027_20230321_2319432_copy_937x768.jpg.ee8dcd772f1e10d4c90645dc0a63501d.jpg

Na tretji, kr ena "luknja"

20230321_233325_copy_1024x768.thumb.jpg.9566605875df8baeb61a891f3c0b9bf6.jpg

 

Pošljem nazaj in mi danes dostavijo zamenjavo... 

Zdaj je pa prva plošča spraskana... novo, zapakirano, še nikoli poslušano :panika:

1848824754_20230328_1711212.thumb.JPG.1749c4de73c1967b34637c463c483e4e.JPG

 

Fuck, pi*da, ku*rc... spet bom pošiljal nazaj, škoda, da nisem prvič počakal in bi skompletiral en cel paket...

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Slučajno naletel na oglas za mogočni slovenski zgodovinski artefakt in se nisem mogel upreti. Dasiravno je škatla izostala, in običajno zaradi tega ne bi kupil, a sta 32-stranska knjižica z navodili in kaseta skoraj kot novi, zato je bilo škoda zamuditi priložnost. Torej: 

 

Kontrabant 2 za ZX Spectrum (Radio Študent in RTV Ljubljana)

izid: december 1984

cena: 1200 din

 

lrCTcO4.jpg

 

btw, a ima kdo škatlo odveč? :) 

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

Sem končno ujagal tudi eno že dolgo ogledovano bukvo, ki bi znala komu ful dogajat. Res zelo nice, priporočam:

 

afVOcYj.jpg

 

KKmL5BP.jpg

 

HZmBzX6.jpg

 

bvJX1tJ.jpg

 

 

Pa zravn še te dve, prvo sem imel ful cajta na wishlisti, druga je lih izšla, pa sem kar obe vzel, tudi kr nice:

 

dgfP7vg.jpg

 

wD3uFAR.jpg

 

4r9XIVR.jpg

 

 

Aya pa zadnjič sem v enem random LJ antikvariatu naletel na tale spodletel poskus infiltracije. Kul nepričakovan find:

 

wHwIhYB.jpg

 

S5rX8PB.jpg

 

B9UQT3P.jpg

 

V7kzJt1.jpg

Povezava do prispevka

omg tale Anime Architecture zgleda cist huda! 

 

edit: sem su na hiter reviewe pogledat, in sem kr razocaran, pravjo da je vec al manj whitespace na straneh, zelo malo skic, in pomanjsane slike na cetrtino strani...goddam kaksen ripoff, na prvi uc zgleda res hud izdelk sam jebat ga, za koga je dober je al kva. 

uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka

image.png.cbc86cd972a645efed6d7531927cbdb1.png

 

image.png.39e28affaed1090cf7069efda902d052.png

 

image.png.c46ff770dc5eef7c1c8da178c70cc7e6.png

 

Sori sam tist k je dizajniral to knjigo se lahko fukne cez balkon, ffs no. "Arhitekturna knjiga" brez full page slik, niti ena stran na temu flipu ni bla zapolnjena, najbolj polna stran k sem jo vidu ma 5 thumbnailov... ni vredna 30 EU tbh. Sori res nocem srat po paradi sam trigerajo me take knjige 

Povezava do prispevka

wait, what

 

Spoiler

imaš tako zapolnjene

jLHCH0I.png

 

pa tako

jeKYOUv.png

 

in tako

zDkN0jO.png

JpOGXgM.png

72fEmJF.png

eDedOyZ.png

 

je pa jih večina tako

0GlX5oB.png

 

in tako

ZwzgD1e.png

 

ker gre za spoiler alert anime content in je večinoma v še en spoiler alert landscape formatu :D

 

Pustimo ob strani "zakaj ni pol landscape format knjige", folk jih ful hejta, ne vem zakaj, meni so zelo kul, samo tudi ko so, so podobno oblikovane (beli robovi, nenapolnjene strani, "thumbnaili"). Tale mi je mega čudovita in je je v roki nekje za tretjino zgornje, pa ga vseeno mastno zathumbnaila:

 

 

mislim, nimam kaj branit, nisem jaz izdal knjige in res nimam nobenega konja v igri, samo tejle komentarji so mi MEGA weird

 

dobim kdaj knjigo, ki razočara, tudi z veseljem in iskreno povem, da razočara, samo ta definitivno ne spada mednje, pa walda gre za osebne preference, you do you, samo pač tako te knjige izgledajo, zato me ful mede, ki mam za cca 300* kil takih knjig in tale RES ne izstopa po manjku contenta ali praznini na straneh :nicjasno:

 

*čisto pavšalna ocena na podlagi tuge med seljenjem v drug flat pred par meseci, pomnožena s količino dni, ko se nisem mogel premikat, ker me je v križu tako zvilo

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...