Skoči na vsebino

[slinchev kotiček] Limited relisi, knjige, soundtracki, printi in ostala krama


Priporočeni prispevki

Slinch reče pred 19 minutami:

 

kaj točno pa maš v mislih? kje kaj kako kupovati, al natančneje dealhunting, al specifično za vinilke?

 

saj mam v planu nek vodič, samo je tega ful, tako da lahko po želji tudi kak bolj fokusiran prispevčič za začetek :D

 

V mislih sem mel bolj dealhunting, tale amazon plugin npr. je sijajna zadeva. Kere toolse,strani,kalkulatorje (ali racunice) za stroske uporabljas pa kako hendlas razlicne second hand strani? 

Postas dost strani iz katerih narocujes npr. Mondo zgoraj, ampak je US stran. Sem mel ogledan Death Stranding OST(45 USD + postnina smo na 62USD), ki se ga tukaj dobi sam pri HHV(80EUR). Sam poj spet ker je zadeva nad 25 EUR in ce narocim to me caka 4 urno cakanje na zoll amtu kar me odvrne od vsakega nakupa izven EU, plus placilo carine, in sem nekak na ceni HHV.  Kako hendlas te dostave izven EU? so kaki triki?

So tud kake forice za uporabljat strani kot Ebay? Nikol nisem prevec narocal iz tam, ker se v sluzbi prevec ukvarjam z raznimi scami ravno iz ebaya in vem kako dolgo traja da pride do kakesne koli poravnave ( predolgo da bi se mi dal zgubljat zivce). 

So kaki drugi bolj zanesljivi marketi? Za vinile uporabljam discogs ampak spet mam probleme z zadnjo posiljko iz UK ker cakam ze jeben mesec in model valjda ne odgovarja itd..

 

Pac bolj basics, preprodaja me ne zanima prevec ker sem bolj horder :)  

Povezava do prispevka

@Niblonian

 

Kar se toolsov tiče je tale keepa plugin primarna zadeva, ker pač ful na amazonu kupujem in so včasih res ornk razlike. Pa notificationi za spremembo cen so mega uporabni, ful itemov, za katere se mi ne mudi, dam na trackanje in če pade pade, kakšno zadevo naročim komaj leta pozneje, kakšno v roku meseca :D  Imam še camelcamelcamel, ki je v osnovi samo amazon price tracker, ampak ga uporabim samo ko gre za kakšno out of stock zadevo in je treba bit hiter ko pride zaloga nazaj (včasih en prej zazna, včasih drug). Za ne-amazon stuff čeknem idealo.de in geizhals.at. Za knjige https://www.bestbookprice.co.uk.

 

Vinilke največ naročam na ameriškem amazonu, vse kar je pod mejo za plačilo uvoznih dajatev (če je čez mejo boš 100% plačal, ker amazon ponosno napiše znesek na paket). Pol večino plat, ki niso neke posebne izdaje, torej da jih je možno dobit kjerkoli, nabavim na dodax (za tebe verjetno najbolj koristen dodax.de, imajo pa tudi druge lokalizacije, samo mislim da so neke omejitve kam katera pošilja). Imajo free shipping na vse in ponavadi nižje cene kot katerakoli druga štacuna. Spet je dobro poprimerjat med različnimi lokalizacijami, samo kot pravim, mislim da so za DE stranke neke omejitve. Pol marketplace sellerji na evropskih amazonih (cene ki so v keepa razpredelnici v drugem stolpcu pod "new". Včasih so na UK in FR imeli smešno nizko poštnino, samo je v zadnjih leti šlo stanje navzdol, ful sellerjev več ne pošilja v slo (nimam pojma kako je za DE), v glavnem tu čeknem če na dodaxu in ameriškem amazonu ni dobre cene :D Pol je še rarewaves.com, samo so bolj ubogi s ponudbo, čeknem samo za res najbolj wide release naslove. Poštnina je cca 1,5€, pa za vsak order lahko ponucaš 10% popusta, če subscribaš z novim random mejlom.

 

Te bolj specifične US štacune tipa mondo in razne gaming-oriented kot npr iam8bit, fangamer etc so pač tugica, ni neke res ugodne opcije. Gaming robo v EU imajo razni blacksreenrecords (tudi death stranding boš dobil pri njih), pa neka francoska stran, ne spomnim se z glave, samo ni dosti ceneje kot direktno iz US (pri tem je treba vedno izbrat DDP opcijo, če jo stran ponuja (mondo žal ne), to so vnaprej plačane dajatve in stane manj kot če plačaš naknadno). Mondo je načeloma kar kul, ponavadi dajo random nizko vrednost na paket in ni uvoznih stroškov. Tako recmo tričetrt paketov gre skoz, na četrtino pa gladko pade polna vrednost, kakor se jim zazdi zgleda. Je nekaj EU distribucije, celo zavvi mislim da ima po kar solid cenah, pa zgornji BSR, pa kdaj juno records, samo bodo ponavadi samo črne verzije, barvne pa samo direktno na mondo strani.

 

Na discogsu kupim samo kakšno rariteto, ki je pač drugje ni dobit (oziroma je tam najceneje), ampak res zelo redko. Dosti več prodajam, je pa kar kul plac, zdaj s korona shippingom pač stvari trajajo, ampak načeloma imam same pozitivne izkušnje (kot buyer in seller). Samo random in-stock plate boš težko dobil najceneje tam gor. HHV ima solid ponudbo, samo so tudi med dražjimi. Sem že naročal pri njih, samo res ful izjemoma (nazadnje pred meseci neke synthwave plate, ki sem jih zamudil pri NRW. Včasih dobijo kar random limited zadeve v distribucijo). Ebay je za buyerje ultra safe. Pač uno, imaš dobesedno vso moč. Če so ti vsaj malo jasni ti procesi okrog paypal pritožb in ebayevih return policyjev, nimaš kaj skrbeti. Če si pa seller je pa mega trpljenje :D samo je pač največji trg in se je treba sprijaznit.

 

Tako da evo, za navadne pressinge je vrstni red dodax > US amazon > EU amazoni > rarewaves > random google search po štacunah, za out of print robo pa discogs > ebay > forumi > specifične fb grupe. Za indie store ekskluzivne natise čeknem banquet records (npr record store day roba), pa thesoundofvinyl imajo dosti svojih natisov bolj mainstream plat. Za nišno robo, ki pa nima širše distribucije, pa pač direkt od založbe in upaš da ne bo panike s carino. Ko je mondo zares štartal z vinilom (tam 2013) se je dalo praktično vse dobit na amazonu po res smešnih cenah, to so bili cajti. Po drugi strani pa so imeli od začetka barvne izdaje na "random", nisi je mogel posebej naročit, lahko si samo upal, da jo dobiš :D 

Povezava do prispevka
raveer reče pred 16 urami:

@Bessie noro! :) Ziher je SACD, lahko da ima tvoj player blem prebrat, ker ipak gre za hibrid med CD in DVD layerjem pa pride do bedarij. Drugace ravnokar vrgel not Songs of Faith and Devotion v mojega zvestega Oppota (MCH) in Violatorja v Philipsa DVP9k (stereo).

 

Mnja tudi jaz mal sumim, ker sem bil 100%, da mi je na PS3 SACD delal... potem je bajsika crknila, pa niti nisem več poslušal na DVD/CD playerju, ker pač LPje... no včeraj me je pa presenetilo, da teh kolektorskih ne zazna kot SACD, Playing album pa ja... tako, da to bo neki čudnega.

Player je pa en starejši Sony, ki naj ne bi bil slab DVP-NS905V :fun:  

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 2 urama:

Fak kaj mi dela ta Keepa! ze celo jutro importan wish liste noter tracker in grafi so amazing. Edin ne najdem kako nej dodam druge amazone da mi dela primerjave. Ce le ne bi bla sluzba tako moteca bi se lahko posvetil programu haha :) 

 

pod grafi klikneš na "Compare international Amazon prices", pol pa je treba še obkljukat za katere vse lokalizacije želiš (ostane pol shranjeno)

 

ko pa greš na zavihek "track product", pa lahko tudi trackaš po vseh amazonih naenkrat (klik na "Track multiple Amazon locales")

Povezava do prispevka

En utrinek GB bratov ;) ta prvega je bratec prinesel iz Anglije ob izidu (do zdaj sem zamenjal samo spredji screen protector, ker je bil stari spraskan), ta drugega, pocket, sem dobil pred kratkim in je imel "pokvarjene" vertikalne črte... mal izolirca in je :fun:

 120200241_1181838958854364_3509185669360822581_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=gHOiEKXt8C8AX8IFQX5&_nc_ht=scontent-ham3-1.xx&oh=d21c6dc13faf2c69f556588676543de1&oe=5F9E0896

 

120359861_1181826338855626_7929272178544540695_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=0qEV0IgFVwMAX9DOtTi&_nc_oc=AQkP7tMMhV-AePrEWluEOOiXiKG5V42GPDxMAUXpkpAcRtcZ8v0qr10xkhys-ky6wZE&_nc_ht=scontent-ham3-1.xx&oh=694de07f3eb51ce2dd06a16b376fbffe&oe=5F9A62FC

 

120178705_1181826332188960_2019094376369027142_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=b04yuKUZO6QAX9Y_tdN&_nc_ht=scontent-ham3-1.xx&oh=af1e4b35b1611b9fb51ffb0f3bf74c65&oe=5F9B6A76

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Hudo! :)

To me spominja na čas, ko sem preuštimal moj stari GB (kupil sem ga od enega tipa za pod 30 €) v novodobno verzijo. Zamenjal sem pa samo gumbe in ohišje. Pa tisto rdečo piko sem prekril, ker me je motila.

 

Prej/Potem fotka:

 

6B449000-BC7A-43ED-AC22-4C82FE373BB4.jpeg

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
tomazek reče pred 20 minutami:

@DaCapo obvezna roba zate!

 

Saj meni je to tudi ena najboljših serij sploh, ampak žal ne zbiram teh zadev in škatel. Ti pa vem, da hraniš kar nekaj zadev.


To bi pa res imel.
Čeprav si me verjetno napačno razumel, ker jaz nimam skoraj nič teh zbirateljskih zadev / posebnih edicij in tako dalje. Nekako me ne ganejo. Ampak v tem primeru pa... uhhhh. Čeprav je kar cena, zato kar pač ponujajo (+ kipec mi ni preveč všeč). Moram prespat zadevo, da ne bom prehitro kaj kliknil. :) 
Ajde, če bi bil zraven še komplet soundtrack najboljših komadov iz serije in konkretno velik poster, bi pa verjetno vzel iz prve.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...