Skoči na vsebino

[slinchev kotiček] Limited relisi, knjige, soundtracki, printi in ostala krama


Priporočeni prispevki

Mene pa čedalje bolj vleče, da bi naredil pri retail releasih manever, med zbiratelji imenovan "Beautiful John" - da imam na polici grafično/vsebinsko najboljše oz najnovejše izvedenke določenega špila, torej ne nujno tiste verzije, ki je izšla originalno. Na kratko, če imam možnost imeti GTA 5 za PS3 in GTA 5 za PS4, potem vzamem verzijo za PS4, ki seveda deluje boljše kot na PS3. Razlog je povsem praktičen - novejše verzije boljše izgledajo, bolje se igrajo in so tudi dejansko večkrat v pogonu, ker imampač konzolo priklopljeno na TV. PS4 špili so tako skoz v điru, tudi taki, ki sem jih že obrnil, PS3 špili pa sploh ne, pa bi še igral kakega. Recimo Soulse 2 bi ful še kej sprobal, sploh z DLC-ji, ma se ne spravim samo za to obračat cel setup v dnevni sobi. Da ne omenjam Switcha, ki ima remasteran jeben celoten library od Wii U-ja, slednjega pa IMO več u lajfu ne priklopim na TV, kljub temu da mi je top konzola.

 

Žal pa Beautiful John manever s sabo potegne tudi ful enih minusov:

- manjši nostalgija / I was there when it happened faktor. Ko imam na polici Uncharted 2 za PS3, točno vem, kdaj sem ga špilal, v kakem okolju je izšel, kako se primerja z ostalimi naslovi itd. Če bom imel namesto tega PS4 Uncharted collection... Ne vem, če mi bo enako cool filing gledat kolekcijo. 

- kupiti moram vse remasterane špile, kar bo tudi kar strošek - sploh če bi šel delati Beautiful John kolekcijo za Switcha

- kolekcija za starejši sistem, kateri so odvzeti remastered špili, bo izgledala poor as fuck. Recimo v PS3/Xbox360 era kolekciji bi ostali, kaj, ene trije špili, ker je pač vse ostalo remasterano :D WiiU kolekcija bi izgledala še bolje - Yoshis Woolly World in Zelda Wind Waker bi bili gor, NICE. Že vidim, da mi bi tole totalno OCD-jalo vse skupaj. Na način, kot zbiram zdaj, torej po "Conservative Steve" principu, je vedno vse kristalno jasno - špil imaš za sistem, na katerem je izšel, pa mirna Bosna.

- kaj narediš, ko pride recimo na PS5 nov remaster remaster? Spet prodaš / zažgeš PS4 verzijo in kupiš za PS5? In si spet čisto fuknjen, kam v kronologiji / nostalgiji nekaj spada?

- ostane mi celega fuka špilov, s katerimi se moram zajebavati oz jih prodajati. OK, ampak to je še najmanjši problem, lahko jih dam kakemu revnemu otroku al pa kej

 

Pizda res ne vem kaj naj. Tako Beautiful John kot Conservative Steve imata ful plusov in ful minusov. Ali iti na udobje, praktičnost in dejansko uporabnost, ali pa ostati pri nostalgiji, zgodovinski pravilnosti ter redu in disciplini. 

 

U lajfu nisem bil pred tok težko izbiro. U LAJFU.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

sem vedel da bo to prvi odgovor (u bistvu sem pričakoval lajner Por que no dos? :D ) hehe

 

Millionaire Bill je vsekakor tudi opcija ja, ampak me spet pofuka zaradi OCD-ja oz. mi zjebe meni zelo ljubo predalčkanje po generacijah

 

Mogoče pa spustim Satanist Ozzyja in imam na polici original generation špile, na aktualni konzoli pa remasterje... ...v digital izdaji, da mi ne uničujejo police. Hmmm. Heretičen in kontradiktoren, ampak dosti praktičen move.

Povezava do prispevka

Jaz prisegam na Billonar Bill pri čemer dajem prednost novim verzijam, stare pa obdržim le če gre za res najboljše špile v generaciji. Tako je moja ps2 zbirka res patetično žalostna (mislim da niti 10 naslovov ni v njej), ps3 in ps4 pa precej lepa in vesela. 


Razlog, nikoli v lajfu ne bom šel igrati starejše verzije špila, če imam na voljo lepšo in novejšo (enako načelo imam tudi pri sexu). Tako da ko mi špil izgubi replay value, mi je toliko manj vreden na polici.

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Meni pa zelo sede Wacky Adams — zbiram namreč tudi razne 7-8/10 igre, na katere imam (a) lepe spomine ali pa (b) mi delujejo carsko utrgano. Se mi zdi, da res fino dopolnijo zbirko, plus dodajo neko carskost zbirki — tej IGN 10/10 špili si znajo biti občasno malce podobni med seboj po feelu, medtem ko razne japonske odtrganosti in/ali indie + AA-zadevice so pogosto tako unikatne, da jih je veselje imet na polici in špilat. Sploh za PS2 imam res dosti carskih hidden gemov in arkad, zato mi je moj najljubša zbirka. Pa nasploh je dosti unremasteranih arkadnih klasik ala SSX (3), NBA Street 2 itd. 

 

No v glavnem, Beautiful John — nisem fan, ker pač remasterji pogosto niso tako good, za kokr se izdajajo. Par mojih najljubših iger aka Silent Hill 2 ima res slabe remasterje. Kaj ti pomaga Beautiful John z lepoto, če ima mikrokurca in obenem še probleme z erekcijo :hmm:

Povezava do prispevka

Ej drgač edino to mi še kle ni jasno, a tukaj se vsi pretvarjate, da ste gaming kariero začeli s PS2, ali kdo dejansko zbira legendarne PC big boxe iz mlajših let

 

Jaz imam zdaj dva, za te res najljubše igre jih imam namen ubost, čeprav so cene kar zasoljene. Ampak pismo no, vse to kar sem od retro iger igral zadnja leta: System Shock 2, Deus Ex, Ultima Underworld 2, Thief 1 ... so mi tako noro odlične, da si res težko predstavljam, da sem star tam 60 in obujam spomine in jih ni na polici :D. Ja, po eni strani zjebejo malo estetiko, ker so pač večje škatle napram DVD-jem in BR-jem, ampak all in all so luškani izdelki

 

Edini problem je cena, ki je ponekod kar velika, oziroma se splača lurkat kakšne prostore, ki niso ebay

Povezava do prispevka

Ugibam ampak mislim, da nas je večina ''samostojno gaming kariero'' zares pričela šele s PS2 oziroma tam okoli 2000. 

Seveda smo že prej igrali igre ampak to smo počeli na fotrovih računalnikih ali morda pri znancih, ki so si lastili PS1, Nintendo......

 

Verjetno je tako za večino šele PS2 bila njihova prva konzola ali takrat enkrat dobilo svoj gaming PC.

uredilo bitje gojc
Povezava do prispevka

@Chenier_: jaz sem že večkrat omenil, da sem svojo gaming kariero dejansko začel na ZX Spectrumu. (handheld igric nekako ne štejem v kariero). Foter mi je torej kupil Spectruma in v štartu še nekaj "pomagal" okoli osnov. Pa malce kasneje mi je še Ines tipkovnico namontiral. Potem naprej pa je bilo vse prepuščeno meni. Po obdobju Spectruma sem preklopil na Amigo 500. Kot sem že večkrat omenil: moje zlato obdobje igričarstva. Šele precej kasneje, ko se je Amiga že dodobra poslovila (ni bilo več novih iger itd.) sem nabavil svoj prvi PC. Dokaj pozno, ker je bil že Pentium 200 z grafično Matrox Millenium in original win95 (komplet je stal 500.000 takratnih SIT; to se še dobro spomnim, ker sva s kolegom kupila identične in se šalila, da sva v enem dnevu v trgovini pustila milijon tolarjev). Itak na kredit. Od takrat naprej sem nadgrajeval, menjaval predvsem grafične (Voodoo je naredil skoraj največji prelom v grafiki kar pomnim), dejansko sem menjal že nešteto komponent, nekajkrat pa tudi celotne PC-je. Vedno sem si bodisi sam sestavil ali pa naročil sestavljenega po lastni izbiri komponent (to slednje velja recimo za zadnjih ca. 10 let) in potem spet kaj dodajal/menjaval/nadgrajeval.  Prvo konzolo, zame PS3, sem kupil tam nekje 2 leti po izzidu. Skoraj v istem času sem nabavil pa še Wii (že v štartu odklenjen). Kasneje sem nabavil še WiiU, dejansko na dan izzida. PS4 sem potem kupil s kakšnim letom dni zamika od izzdaje. In kasneje še PS4pro, spet skoraj na dan izzida. Aja, pa Switch sem tudi nabavil praktično na Day-One.
In tu sem se zdaj malo ustavil. Čakam PS5 in pa kakšne nadgradnje PC-jev (trenutno so v uporabi trije). Toliko z moje strani :)  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

DaCapo, tnx za tvojo gaming zgodbo, pomoje jo na tej točki znam obnovit, če bi me ob 03:00 zbudil s pištolo na čelu :D

 

Bolj me zanima za zbiranje iger. A zbiraš npr. amiga originale? Če se sploh imaš za zbiratelja, ne vem točno

Povezava do prispevka

Jaz sem pa bolj Hippie Hip, kupim na hip, ko mi je kaj všeč... in zahrčkam dokler me ne prime in mal potalam ali prodam zalog...sicer se tega trudim odvaditi ampak... zadnjič sem npr. kupil tv tuner za PSP :whistle: enmu pa šenkal ps one, pa wii sem tudi šenkal... za good karmo al neki :blink:

Zadnji tak nakup na hip je GameBoy pocket... 

Včasih potem še enkrat kupim, npr. knjigo o zgodovini iger slo avtorja, ki sem jo prej enkrat že podaril... 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 4 urami:

DaCapo, tnx za tvojo gaming zgodbo, pomoje jo na tej točki znam obnovit, če bi me ob 03:00 zbudil s pištolo na čelu :D

 

Bolj me zanima za zbiranje iger. A zbiraš npr. amiga originale? Če se sploh imaš za zbiratelja, ne vem točno


Na Amigi sem imel 99% vseh iger piratskih. Priznam, ker takrat itak ni blo nekih drugih variant (obdobje YU - prehod na SLO).  Od originalov imam edino še omenjeni Conflict Europe. lol 
Takisto za Spectrum, kjer pa sem sicer imel (žal jih več ni) večino SLO in YU originalov na kasetah: Bajke, Smrkce, Eurorun, Kontrabant 1, Kontrabant 2 in še par drugih, ki se jih trenutno ne spomnim. 

edit: še med osvobodilno vojno za SLO sem šel prek MB peš do lokalnega pirata po neke Amiga igre.. Mesto zapuščeno, avtobusi kot blokade postavljeni na cestah itd. Meni pa je bilo samo važno, da dobim nove zadeve na disketah. Kulski spomini v glavnem. In ko je bil alarm glede nekega "letalskega" napada in se je cela familija umaknila v provizorično zaklonišče v kleti bajte, sem jaz v svoji sobi s kolegi nažigal Falcona (itak na Amigi) in si predstavljal, da klatim agresorje.  Good Old Times!

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

 

Chenier_ reče pred 9 urami:

 

Ej drgač edino to mi še kle ni jasno, a tukaj se vsi pretvarjate, da ste gaming kariero začeli s PS2, ali kdo dejansko zbira legendarne PC big boxe iz mlajših let

 

 

 

gojc reče pred 9 urami:

Verjetno je tako za večino šele PS2 bila njihova prva konzola ali takrat enkrat dobilo svoj gaming PC.

 

 

Ne čisto. Gaming PC oz. laptop sem dobil komaj z začetkom študijskega leta anno 2009, ki si ga še danes lastim z originalnimi Windows XP-ji (!), pred tem sem imel samo lastnoročno kupljeno/prišparano originalno Nintendova 64ka z igro Mario Kart 64, tam okoli 1997 leta, kupljena preko Salomonovega oglasnika. Že od mladih let so me avti in posledično tudi arkadno dirkanje zanimali 🙂

Do nakupa laptopa pa sem igral kako dobro igro tudi na domačem stacionarcu - in jih vedno slišal od fotra, kadar je kaj crknilo! :D

 

Zdaj glede zbiranja, imam pa kar dosti enih originalnih “starodobnikov” oz. starejših konzol doma (NES, SNES, SEGA MD, PS1 in N64), ki so bile VSE odprte in ščiščene od znotraj. Očitno sem bolj zbiratelj starodobnih konzol kot iger. S slednjimi pa sem po koncu mojega študija začel tudi njih zbirati za te sisteme.

Žal se mi res ne da omeniti vsako igro posebej, ampak lahko komot trdim, da so vmes tudi kake crémé-dé-la-crémé hude eskluzive kot je npr. italijanski vodovodar za veliki N in Modri Jež(ek) za Sego zraven. :) 

 

 

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 18 urami:

Ej drgač edino to mi še kle ni jasno, a tukaj se vsi pretvarjate, da ste gaming kariero začeli s PS2, ali kdo dejansko zbira legendarne PC big boxe iz mlajših let

 

Jaz imam zdaj dva, za te res najljubše igre jih imam namen ubost, čeprav so cene kar zasoljene. Ampak pismo no, vse to kar sem od retro iger igral zadnja leta: System Shock 2, Deus Ex, Ultima Underworld 2, Thief 1 ... so mi tako noro odlične, da si res težko predstavljam, da sem star tam 60 in obujam spomine in jih ni na polici :D. Ja, po eni strani zjebejo malo estetiko, ker so pač večje škatle napram DVD-jem in BR-jem, ampak all in all so luškani izdelki

 

Edini problem je cena, ki je ponekod kar velika, oziroma se splača lurkat kakšne prostore, ki niso ebay

 

Nekaj jih še imam, sem jih pa veliko pustil v Mantisu ..... I regret it today :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...