Skoči na vsebino

[PS4/5] Gran Turismo 7


Priporočeni prispevki

Fanatecova Clubsport pedala majo nek vibrator v gasu pa bremzi, drugač pa lahko nek cheap bass shaker zmontiraš pod platoformo od pedal (in pod sedež). Edina pedala, ki dejansko imajo "pravi" dinamičen feedback in so daleč pred vsem ostalim so od Simucuba, samo tam daš čez 2k na pedal (ne na set).

 

En model iz Medvod al tam nekje je delal ročne za kar ugodn denar, samo ko sem lani nekaj gledal ni nikjer nič od njega, ma pa en kolega njegovo robo pa ga lahko vprašam, če ma kakšen kontakt.

 

DS-8X je pomoje kul menjalnik, ker je lahko ali h-shifter ali sekvenčni (podobno kot Fanatec, samo s tistim ma res dost folka jebe, pomoje je enostavno prešvoh dizajn za tak tip).

 

Za beamNG bi jaz verjetno bolj optimiral na to, da imaš "vse", sklopko, shifter, ročno, ni pa treba da je to neki res napimpan high end, ker je take sorte špila, da maš vse to nekje noter, pa rally proge so res bomba v njem. Za road racing v AC je ročna dost brezveze, sklopka pa shifter pa ajde feelsi za stare / počasne avte. iRacing in ACC ne rabiš ne shifterja ne sklopke, dobra bremza in FFB na volanu pa čim večji FOV na zaslonu.

 

GT7 sem pa vozil na h-shifter ampak na pedala brez sklopke, tko da ne vem kok je res kul, to da ni sklopke mi je itak čist zjebal muscle memory. Samo bi reku, da tud ni najbolj relevanten kos opreme ne eno ne drugo.

Povezava do prispevka

Ja js bi mel sklopko ter menjalnik ker bi rad driftal v AC, pa tudi obožujem rally igre in nabavim vsak wrc tko da mi je kar pomemben menjalnik pa ročna. Rally brez ročne je že jeba ker je težko stiskat tist gumb na volanu namest prave ročne. Bi blo kar dobr met to opcijo za sekvencnega ali H, ma tist DS-8x je tudi kar drag :D. 

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 23 urami:

@Stipe2 malo tudi razmišljaj če si misliš kdaj nabavit ročno, menjalnik, menjat volan,... ker tle nima tist logitechov trenutno popolnoma nič izbire. Tudi s tem volanom so praktično prvič stopili na nek visok nivo v sim market tko da ne vem koliko planirajo za prihodnost.

 

@Šimšalamima Huhu kaj bi pa predlagal za PC? Imam namen konec leta nardit nek sim rig. Sem ravn tega razmišljal Fanatec GT DD pro, ne vem če je kak cenejši direct drive. Sej ročno in menjalnik lahko katerokoli uporabljaš na PCju sam da je USB a ne?

Povej budget in ti povemo kaj. Pa kako resno boš trajbal. Za normalno uporabo je Fanatec ok. Za kaj več pa vsaj pedala vzami kaka od https://bjsimracing.com/es/pedaleras/66-82-pedalera-inox.html#/30-base_universal_bj-anadir_base_universal_bj   https://dcsimracing.com/gb/pedals/4-prueba.html https://mozaracing.com/  https://simucube.com/ karkoli od telih slednjih je za zmeraj. Softwear je razvit, tko da tu ni skrbi. Kar se tiče riga, poglej mal na slo-racing discord forum, tam se vedno kaj prodaja, oziroma dobiš miljon napotkov kako narediti svoj rig, ki bo pasal na tvojo rit (verjami da je to kar pomembno). 

Povezava do prispevka
Gapi182 reče Dne, 17. 3. 2023 at 17:57:

@Stipe2 malo tudi razmišljaj če si misliš kdaj nabavit ročno, menjalnik, menjat volan,... ker tle nima tist logitechov trenutno popolnoma nič izbire. Tudi s tem volanom so praktično prvič stopili na nek visok nivo v sim market tko da ne vem koliko planirajo za prihodnost.

 

Ma ne, ročna in menjalnik me ne mikata, ki ne vozim nič, kjer bi mi prišla prav.

Logitech pa ja, je res vprašanje kako bo s supportom, če se volan ne prime...

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče Dne, 17. 3. 2023 at 19:41:

edit: aja pa zavedaj se, da gre 95% denarja v feelse, lahko si top 5% dirkač na 5 let star Logitech na zobnike in spužva pedala od njih. Po cifrah in vsem je vsa ta dražja elektronka objektivno boljša v večini parametrov (ni ravno audofilska scena), ampak ne boš pa zato čudežno pridobival sekunde in odkril da si u bistvu zamolčan bratranc od Senne.

 

 

Čemu bi pa dal prednost, oziroma kaj naredi večjo razliko na časih na krog; boljši volan, al boljša pedala?

 

Povezava do prispevka

Če maš enkrat dobr volan (pa ni treba DD) se strinjam s pedali, samo če greš z nule ne vem, tko ful smo prilagodljivi, na koncu se navadiš na vse. Pri "slabih" pedalih bo krivulja odziva nekaj random, pritiskal boš zelo nežno, samo po 50 krogih se boš navadil da je to to. Če boš imel pa slab volan pa pol stvari sploh čutil ne boš, efekti bojo nejasni, vse bo nek isti mišmaš, a zgubljaš grip, a si zadel bankino, a te je en butnu s strani, vse bo isto. Samo nekak dobiš ful hitreje dobre (ajde u redu) volane kot dobra pedala. G29 je za tistih 250€ dejansko proper volan, samo pedala zraven so bare minimum.

Povezava do prispevka

Men so bila pedala na g29 od kolega katastrofalna. Volan niti ni bil slab, ajde nima ne vem kaj sile ma ni bad. Pedala, sploh bremzanje mi je pa zelo zelo čudno da gre s tako malo silo zabremzat in da je od začetka do konca ista sila. Zato sem tudi spraševal kakšna so tista s pravimi vibracijami, ker pri teh sem bil res tko mal disconnected od igre, bil boljši filing celo na kontrolerju. Ne vem iz pravih avtov sem navajen da čutim cesto večinoma skozi noge, pedala, sedež. To da morem tle vse skozi volan in 0 povsod drugje mi bo pomojem vedno mal čudno.

Povezava do prispevka

Ta frend z CLS DD je imel nek tak aftermarket vstavek v Logi pedalih, samo pr tistih pedalih je imo vse narobe. Pomoje jih tud niso spremenil niti pike v 15 letih, men sploh ni jasno recimo kako gre lahko kabel od pedal direkt iz zadnjega konca. 90% ljudi, ki vozi na taka pedala jih ima potisnjena ob steno al nekam, in je tist kabel direktno na udaru. Točn tko kot je bilo to levo na G25 leta 2006 je še kar na G293 danes.

 

Na točno taka pedala sem odvozil 100+ ure ACja navadn :D Poj grem pa po kakšne pol leta Heusinkveldov na Thurstmasterjev en krog z T300 2-pedal set (50€ pa roka) in nisem enga ovinka zadel bremze, u bistvu je občutek bolj ko da sploh ni bremze :D

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 urami:

G29 pedala so res uboga.  Se je kdo ukvarjal s kakšnimi nadgradnjami?
Vidim recimo, da posamezno prodajajo nadomestne vzmeti, ki bojda zelo izboljšajo izkušnjo. 
MVH Variable Pitch Spring – MVHStudios
 

 

 

Ma te vzmeti so krneki, niso toliko trde

 

Jaz imam to

 

https://www.axc-sim.com/product/brake-pedal-mod-for-logitech-g29-g920-g27-g25-pedals/

 

Eni dajo tudi gumo v vzmet da ustvari silo pri koncu, za boljsi muscle memory

 

Nelateri batedijo tudi kkmbonacijo dveh vzmeti, manjsa in trsa v vecji

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Pravite da za furat GT7 je pol to to, kar moram nabavit za začetek?

Gran Turismo DD Pro Premium Bundle | Fanatec

Se da to kje v Sloveniji dobit (sam ne najdem nič), al moram naročat iz tujine?

Kaj ta njihova boljša pedala so vredna denarja (beri; bom s temi pedali kaj lažje hitrejši in konstantnejši :D) proti tem entry level load cell, ki so v bundlu?

ClubSport Pedals V3 | Fanatec 

 

Kaj pa priporočate od stojal?

Jaz bi nekaj prenosnega v tem stilu, samo neko dobro sturdy zadevo...

HOM-simfold.jpg?20210414141310

Povezava do prispevka

Jaz ti prodam komplet stojalo, volan (Logitech G29)+pedala+mn3njalnik... v uporabi 2h... sem dobil stojalo za RD, potem sem pa kupil še ostalo in ugotovil, to kar sem itak vedel, da se mi ne da furat avtočkov :fun:

 

Stojalo je tole UVI

UVI Foldable Racing Setup LITE

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

@Stipe2 če boš šel s pada na fanatec bundle pomoje ne boš čist nič pogrešal od pedal. Ma kurac za s prve je že ta bessijeva ponudba huda (no ne vem za kakšn dnar dila).

 

A to boš montiral v dnevno pred tv pa skrival za kavč ko bojo obiski? Mal je jeba, kar kar se zloži v neki mejhenga je vse labavo pa sediš ko kup nesreče, ostalo pa ni ravno mejhna stvar.

 

https://sim-lab.eu/shop/product/plu003-ws-pro-wheel-stand-1118?category=138#attr=1075

 

Jaz mam od njih, na maile mi je odgovarjal nek bosanc, vse zrihtal, ko sem po svoji napaki nekaj odlomil so mi poslal đabe kar cel nov mehanizem (za pod sedež). Pojma pa kakšn je tale stand. Glede na dizajn zgleda mal bolj stabiln ko s tvoje slike, za isto prostora.

 

@Ripper če  @Gapi182 mer na rally, beamNG pa driftanje v AC rab pomoje poln in večji volan, formula volan, lcd in sklopka pa tak bo samo plačal pa večino časa bo bolj v napoto.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 2 urama:

@Stipe2 če boš šel s pada na fanatec bundle pomoje ne boš čist nič pogrešal od pedal. Ma kurac za s prve je že ta bessijeva ponudba huda (no ne vem za kakšn dnar dila).

 

A to boš montiral v dnevno pred tv pa skrival za kavč ko bojo obiski? Mal je jeba, kar kar se zloži v neki mejhenga je vse labavo pa sediš ko kup nesreče, ostalo pa ni ravno mejhna stvar.

 

https://sim-lab.eu/shop/product/plu003-ws-pro-wheel-stand-1118?category=138#attr=1075

 

Jaz mam od njih, na maile mi je odgovarjal nek bosanc, vse zrihtal, ko sem po svoji napaki nekaj odlomil so mi poslal đabe kar cel nov mehanizem (za pod sedež). Pojma pa kakšn je tale stand. Glede na dizajn zgleda mal bolj stabiln ko s tvoje slike, za isto prostora.

 

Sej ne vem kako bi to speljal, ker nočem zjebat izgled stanovanju - lahko bi si uredil plac kje drugje, samo potem rabim še en PS5 in še en TV (+ primeren rig z nosilcem za zaslon), to mi pa več cenovno ne diši, da pol na koncu ugotovim, da sem na plošček enako hiter. :D

 

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 3 urami:

Jaz ti prodam komplet stojalo, volan (Logitech G29)+pedala+mn3njalnik... v uporabi 2h... sem dobil stojalo za RD, potem sem pa kupil še ostalo in ugotovil, to kar sem itak vedel, da se mi ne da furat avtočkov :fun:

 

Stojalo je tole UVI

UVI Foldable Racing Setup LITE

 

Če bi, bi eventuelno samo stojalo; je trdno, al bi bilo treba še kaj privarit? :)

 

Povezava do prispevka
Ripper reče Dne, 18. 3. 2023 at 17:13:

Povej budget in ti povemo kaj. Pa kako resno boš trajbal. Za normalno uporabo je Fanatec ok. Za kaj več pa vsaj pedala vzami kaka od https://bjsimracing.com/es/pedaleras/66-82-pedalera-inox.html#/30-base_universal_bj-anadir_base_universal_bj   https://dcsimracing.com/gb/pedals/4-prueba.html https://mozaracing.com/  https://simucube.com/ karkoli od telih slednjih je za zmeraj. Softwear je razvit, tko da tu ni skrbi. Kar se tiče riga, poglej mal na slo-racing discord forum, tam se vedno kaj prodaja, oziroma dobiš miljon napotkov kako narediti svoj rig, ki bo pasal na tvojo rit (verjami da je to kar pomembno). 

Rad bi poskusu prit tam okrog 1000€ za pedale in volan al pa tko mal več. Pomojem bom potem nabavu mal kasneje menjalnik če ne bo keša ker tam je brez veze nekega cheap kupit. Gledam pa bolj za rally, AC modi in beamNG. Kar se tiče dirkanja bi pomojem sam f1 mal na momente tko da bi mi pomoje bolj sedu mal večji volan. Se mi zdi da je tist gt dd pro ravn nekaj vmesnega. Na tistem za f1 dvomim da bom lahko driftal :D

Povezava do prispevka

Imo si vzemta to kot projekt, potovanje, ne kot enkratn nakup pa poj bo vse uau. Tud ne vem, če greš iz ps5 pada direkt na DD Pro greš praktično iz ene skrajnosti v drugo, rabiš pomoje mal da ugotoviš kaj sploh iščeš pri kakšni komponenti, kaj ti sede, kaj moti (jaz bi recimo ful imel nek 7-smerni funky switch na volanu za skakt po menijih med vožnjo, nek GT volan brez roba zgoraj za večino cestnih dirk, še enkrat bi si kupil mehkejši sedež itd.).

 

Jaz sem si naredil eno google tablo, kjer sem si dal noter vse opcije, ki sem jih našel z linki in vsem, grupirane po volani, pedala, baze, rigi, sedeži, menjalniki itd. Poj sem si naredil mal fantasy ligo in zlagal skup različne kombinacije in tuhtal kaj najbolj rabim, potem pa itak vse naroču v parih mescih in bil broke celo zimo :D

Povezava do prispevka

Maš vsaj kok, 6 volanov, ki so direkt PS5 kompatibilni, pa vse od T300 naprej so kul. Mislem če bi rad prvo mal probal je nek Logitech tud zelo safe izbira, ker ga boš tud najlažje prodal naprej (nimaš ravno vrste ljudi za 900 evrov vredne rabljene volane).

 

Glede riga, GT Omega Apex se zloži v praktično likalno desko, pa voziš ga lahko s fotelja, kuhinjskega stola al pa pručke: https://gtomega.eu/products/apex-steering-wheel-stand

 

Močn je tud bojda dost:

Stipe s kavča na 20 nM:

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...