Skoči na vsebino

Cvrtniki na vroč zrak (Air fryers)


narodno

Priporočeni prispevki

Opažam, da se zadnje čase vse več pojavlja cvrtnikov na vroč zrak, oz air fryers. Ker sem v dilemi, da bi si morda nabavil kakšnega,  opažam, da jih trg ponuja zelo veliko in za zelo širok cenovni razpon. Zanima me kakšne imate vi izkušnje glede priprave in okusa. Mislite, da je to zgolj neuporaben gadget, muha enodnevnica, obvezen pripomoček v kuhinji, ali karkoli drugega.

 

 

CFF3CE34-E894-416C-82ED-0213477B4ECC.jpeg

Povezava do prispevka
narodno reče pred 23 minutami:

obvezen pripomoček v kuhinji


steak, losos, piščanec, popečena zelenjava, priprava zmrznjene hrane. od kar ga imamo praktično več ne kurblamo pečice in plošče razen za vikend kosila. hrana je z manj truda in svinjarije prav tako okusna in sočna, če ne še bolj. airfryer ima dummyproof element, plus da prihraniš na času s hrano, ki je sveže pripravljena. če se odločiš za nakup glej za večjimi modeli 4,5L, če se ne motim.

 

 


 

94BBC079-28AD-4FD3-B08E-E95568A5C32A.jpeg

43DD96C0-68AC-40E7-98FB-073B7EB00CA3.jpeg

BD6953F2-0432-41D4-B40D-E0959D6967FA.jpeg

Povezava do prispevka
narodno reče pred 26 minutami:

Super, kater model pa je to?

 

ma to je nek entrylevel airfryer silverchrest ala lidl, hofer best buy. mi je žena že par let omenjala airfryerje, pa sem jo vedno ignoriral, češ kaj rabmo ta jajca. pol mi ga pa tast in tašča kupita and now I’m hooked. ko bom kupoval novega pogledam proti philips modelom, menda je to to kar se airfryerjev tiče.

Povezava do prispevka

Mi ga imamo izključno za pomfri in je zakon. Js dam zravn vseen eno žlico olivca, da se lepše zapeče. Imamo 5l posodo, ampak za več kot 4 osebe ne narediš v enem ciklu, ampak more bit res samo kot priloga za zravn glavne jedi (npr ribe). Sardele smo tut probal, ampak pol smrdi tut ko spucaš.

Povezava do prispevka
moropfliposki reče pred 21 minutami:

 

ma to je nek entrylevel airfryer silverchrest ala lidl, hofer best buy. mi je žena že par let omenjala airfryerje, pa sem jo vedno ignoriral, češ kaj rabmo ta jajca. pol mi ga pa tast in tašča kupita and now I’m hooked. ko bom kupoval novega pogledam proti philips modelom, menda je to to kar se airfryerjev tiče.

 

Tile philips so kr precej dražji od ostalih, sem videl. 

Povezava do prispevka

Air fryer je dobesedno mini pečica, men se zdi ime samo precej glupo. Je stric kupu pri babici in zdej mal probavam zmrznjene stvari iz trgovin. Tud nek najbolj osnoven model. 

 

Hofer ma dobre neke kroglice, ki so iz krompirja, cvetače in brokolija - ma tud tko zaznaven okus česna. Hud snack. Nad neko random ocvrto zelenjavo pa nisem bil preveč navdušen. 

 

Pomfri je zaenkrat stric kupoval v random trgovinah, sam so bli vsi dost zanič. A ma kdo kakšen priljubljen brand? Dons sm naredu krompir prvič, ker sva bla sam dva in je blo ok (kuham do vrenja, odcedim, premešam z mal moke, na 200C ene 30 minut). Isti način v pečici rata boljše, ampak je blo tud tko dobro. Realno mal manjka olja, sem sicer dal, sam je težko zmešat - mogoče bi mogu še vmes mal dodat.

 

Bi še kakšne piščančje zadeve, sam zaenkrat so čist vsi nuggeti k sm kupu ogabni (hofer navadni pa neki bio). Realno bi ful take kot so v meku. 

 

V Sparu majo (trenutno) znižane une čokoladne soufleje in je zlo priročno nardit, 17 minut na 200, niti ne obračaš nič. Pride perfekten vsakič, je pa kr drago. Nek nov izdelek je tud od Spar Premium k sodelujejo z našimi slavnimi kuharji in so kruhovi kipniki. Zlo dobro, sam tud ful drago, sploh količinsko (pomoje delajo v isti tovarni kot soufleje, ker je embalaža čist enaka). 

Povezava do prispevka

od moje bakica ma doma in sem enkrat si sposodil, recimo da je kr dobro deluje za bolj 'zdravo prehranjevanje'

 

krompir se je zih prej naredil v air fryerju kukr v pečici, pa še hkrati sva ribo delala, kar je tud kul

nisem pa še prišel do te točke da bi si sam svojega kupil, zaradi najinih šihtov premalokrat jeva skupaj doma kosilo

Povezava do prispevka
Arey reče pred 30 minutami:

Jz sam ne razumem zakaj bi mel to namesto normalne pečice. Oz ker normalno pečico že imaš - zakaj bi kupu še to. Če imaš neko normalno pečico imaš itak pirolizo tko da pucanje ni problem.

Jaz nimam friteze (tudi drugače nerada cvrem zaradi vonja) in sem ga uporabljala za verzijo ocvrtega krompirja. Sedaj vsake toliko časa kupim sprocesiran ocvrt krompir za pečico. 

 

Odvisno je kakšno hrano ješ in kako jo pripravljaš. 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 urama:

Jz sam ne razumem zakaj bi mel to namesto normalne pečice. Oz ker normalno pečico že imaš - zakaj bi kupu še to. Če imaš neko normalno pečico imaš itak pirolizo tko da pucanje ni problem.

 

odvisno kaj pripravljaš, za meso je ful praktično; dam not, počakam, jem, obrišem s kuhinjsko krpo.1x tedensko ruknem posodo v pomivalca. dejanski čas, da si naredim mesni obrok je pod 2min, če to ni time efficient pa ne vem kaj je. 

Povezava do prispevka
moropfliposki reče Pravkar:

 

odvisno kaj pripravljaš, za meso je ful praktično; dam not, počakam, jem, obrišem s kuhinjsko krpo.1x tedensko ruknem posodo v pomivalca. dejanski čas, da si naredim mesni obrok je pod 2min, če to ni time efficient pa ne vem kaj je. 

Lej, ne vem, sprašujem - kakšen workflow bi bil pa če bi dal v pečico? Razn pucanja, kar pri pečici s pirolizo skor nič cajta ne vzame + jz pečico res (pre)malokrat pucam in je še vedno čist ok. :D Ne razumem v čem je air fryer boljši od pečice - če razumem pravilno gre za napravo ki v posodi okoli piha vroč zrak, kar lahko moja pečica naredi enako kvalitetno pa še ne rabim kupovat dodatne naprave in zanjo imet prostora v kuhinji. Če dela kaj več prosim, počuti se svobodnega da me razsvetliš, bi rad vedel.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 6 minutami:

Lej, ne vem, sprašujem - kakšen workflow bi bil pa če bi dal v pečico? Razn pucanja, kar pri pečici s pirolizo skor nič cajta ne vzame + jz pečico res (pre)malokrat pucam in je še vedno čist ok. :D Ne razumem v čem je air fryer boljši od pečice - če razumem pravilno gre za napravo ki v posodi okoli piha vroč zrak, kar lahko moja pečica naredi enako kvalitetno pa še ne rabim kupovat dodatne naprave in zanjo imet prostora v kuhinji. Če dela kaj več prosim, počuti se svobodnega da me razsvetliš, bi rad vedel.

 

ne da bi kogar kol hotu kaj prepričat, so just chating. v pečici sem edino orado pekel, pa je bla žena vedno ful vesela kako sem ji jo zasmradil. tud poganjat pirolizo zarad ene ribe mi je mal odveč in pečem na rešetki, ki jo ne smeš dat v pečico, ko je aktivna piroliza.

 

steake je bil proces par minut v pečici, da se dvigne središčna temperatura na cca 40 in potem ponev z gheejem -  v primerjavi s sedaj, ko dam steak uro, dve prej ven na zrak in nato v airfrayer za 8 - 11min je to neprimerljivo manj časa in svinjarije. podobno losos in piščanec. men osebno tle največ pomeni časovna komponenta, ki ni samo kuha ampak je tudi čiščenje, pomivanje, pospravljanje kuhinje. recimo danes sem ga med delom od doma uporabljal 3x; 1x losos, 2x 150g stake, porabil sem za vse skupaj; priprava, čiščenje pod 10min.  

Povezava do prispevka
Arey reče pred 24 minutami:

Lej, ne vem, sprašujem - kakšen workflow bi bil pa če bi dal v pečico? Razn pucanja, kar pri pečici s pirolizo skor nič cajta ne vzame + jz pečico res (pre)malokrat pucam in je še vedno čist ok. :D Ne razumem v čem je air fryer boljši od pečice - če razumem pravilno gre za napravo ki v posodi okoli piha vroč zrak, kar lahko moja pečica naredi enako kvalitetno pa še ne rabim kupovat dodatne naprave in zanjo imet prostora v kuhinji. Če dela kaj več prosim, počuti se svobodnega da me razsvetliš, bi rad vedel.

 

Možno tut, da airfrajer zahteva manj (0) maščob, medtem ko v pečico jih ponavadi dodajamo? Ne vem, ugibam. 

 

Vsekakor ne smemo odmisliti dejstva, da so airfrajerji trenutno trendy, tut če ne gre za slabo napravo. 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
moropfliposki reče pred 2 urama:

steake je bil proces par minut v pečici, da se dvigne središčna temperatura na cca 40 in potem ponev z gheejem -  v primerjavi s sedaj, ko dam steak uro, dve prej ven na zrak in nato v airfrayer za 8 - 11min je to neprimerljivo manj časa in svinjarije. podobno losos in piščanec. men osebno tle največ pomeni časovna komponenta, ki ni samo kuha ampak je tudi čiščenje, pomivanje, pospravljanje kuhinje. recimo danes sem ga med delom od doma uporabljal 3x; 1x losos, 2x 150g stake, porabil sem za vse skupaj; priprava, čiščenje pod 10min.  

Airfryer ima svoj namen, ampak če ljudje delajo noter steak, je pa krava umrla zamanj. Steak se dela na žaru ali na zelo vroči debeli ponvi (litoželezna je ideal). Uporaba raznih pečic ali airfryerjev je za to čisti kriminal.

 

Edit: Bom malo bolj razložila, za steak ni potrebno veliko maščobe, je pa potrebna visoka temperatura za malo časa. Meso se namaže z oljem in položi na ne-naoljeno zelo vročo ponev (olje v ponvi bi samo zakadilo celo kuhinjo). Zapeče se tam nekje dve minuti na stran odvisno od debeline in preferenc in potem pusti počivati na toplem krožniku par minut. To pomaga sokovm teči nazaj v meso in pomeni, da bo steak sočen. Dati steak najprej v pečico ali airfrayer pomeni presuseno meso iz katerega so stekli vsi dobri sokovi. 

uredilo bitje ana
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...