Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Danes sem kupil tale OLED 34" za 940€:

https://www.amazon.de/dp/B0BHTDDMDN?th=1

 

V bistvu sploh ni tako drag, če upoštevam da sem dal konec 2012 za Dell U2711 okoli 600€, pa da je imel tisti res moteč IPS glow ter zelo zrnat antiglow premaz.

Z 32" HP Pavilion Gaming 32 HDR (AMVA matrika) sem bil pa sedaj 3 leta in pol kar zadovoljen. Najraje ga sploh ne bi prodajal.

 

Velikost 34" 21:9 proti 31.5" 16:9 je kar sem gledal (tista stran kjer imaš z zeleno in vijolično primerjavo velikosti zaslonov) je precej podobno, pri obeh imaš cca. 30", če gledaš film/serijo z drugim razmerjem kot ga imata, viri so pa pomoje kar okoli 50:50, filmi so povečini 21:9, čeprav jih je kar nekaj 16:9 (pač Netflix itd.), serije pa povečini 16:9.

Pomoje glede tega z nobenim nisi v neki prednosti.

 

Piksle osvežuje na 4h ali 20h. To bom itak nastavil na 20h, oz. idealno bi bilo na 24h, da je vsak dan ob isti uri, pač čez noč. Ne vem kje so dobili 20h, ker to moraš potem vsak dan 4h prej kot prejšnji dan.

 

Ampak karkoli že bo glede tega, sem se danes zjutraj po pol ure premisleka in hitrega guglanja glede tega osveževanja pikslov, kar odločil, da je treba skočiti v vodo, če hočeš končno nekaj res boljšega kar se tiče zaslona. O teh OLED se govori kot o nekaj zelo nedostopnem pomoje že od leta 2010, 34" monitorji so pa zdaj končno dostopni tudi navadnemu smrtniku. No pa TV-ji so okoli jurja že tudi kar nekaj let, če ne že od 2018.

Sem pa za njih izvedel konec julija, ko sem na Geizhals iskal za monitorji.

uredilo bitje GrimReaper
Povezava do prispevka

a ni škoda zapravljenega denarja samo zato, da se šopiriš kot pav?

Pri avtih pa imaš še drug benefit - investicija. Velika verjetnost je, da se bodo ferariji in porscheji z leti dražili ali vsaj ohranjali vrednost. Pri računalnikih pa že v parih letih izgubiš vse...in če v tem času niti ne izkoristiš, kar si kupil... klošarstvo

Povezava do prispevka

saj v to ne dvomim, gre bolj za bonbončke, kot so 4K na 120Hz, G-sync in podobno ;)

pa da ne boš mislil, da te tule zdaj nekaj načrtno zaj...bavam, gre le za kolegialno zbadanje, tudi na lasten račun...ker se meni tudi dogaja, da kupim top zadeve, pa ne izkoristim, kar ponujajo (recimo synth za 3k€, ki je bil takrat top of the top na svetu)...saj uporabljal sem ga veliko, nisem pa izkoristil niti približno vsega, kar ponuja).

Povezava do prispevka

mal raziskujem OLED monitorje za gaming in je nek LG panel, ki je dost dobr, vendar javljajo, da je tekst blurry zaradi postavitve pixlov v panelih. 

 

a je kdo od vas že vidu to in kok hudo je? 

 

a obstaja sploh OLED monitor, ki bi bil dober za gaming in za gledanje teksta? 

 

ta ma ta panel, pa še en je corsair, lg pa dough bo tud dal ven z enakim. 

ASUS ROG Swift OLED PG27AQDM

 

@Merithyn a ti si kupu kej?

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

Imam 55 LG C1 OLED za monitor. Nisem opazil nobenih blurry tekstov. Moraš nastaviti RGB na pcju, najvišjo ločljivosti in PC povezavo na tvju.

 

Je perfekten za gejming, gledanje sex scen in ostalo. Tudi piše se na njem čisto cool, ne bi pa ga uporabljal kot izključno pisarniški monitor (to je pač tako kot da bi uporabljal ferarija, da peljem posranega in poscanega otroka v vrtec z njem).

Povezava do prispevka
kmetek reče Dne, 15. 9. 2023 at 17:03:

grimreaper si happy?

Tega Dell Alienware AW3423DWF 34.18" sploh še nisem dobil, samo naročil.

Včeraj sem potem na Bolhi našel oglas za S23 za 490€ in je bil seveda nateg. Denar sem pa dobil tako, da sem preklical ta OLED.

Danes se je pa OLED podražil iz 917€ na 1079€ tako na Amazon.de kot na Dell.com kot na Alza.de, fml.

 

Drugače pa še nisem povsem 100% če bi ga sploh kupil, slabosti:

-po višini je velik samo kot 26.9", tudi DPI je povsem enak kot pri 27" 1440p monitorju, kot bi ga pač raztegnil po širini

-to osveževanje pik celih 7min, saj bi delal to ponoči, ampak zakaj se ne da potem preprosto nastaviti da to dela na vsakih 24h? Kateri bedak pri Dellu si je izmislil 20h (WTF, to je vsak dan 4 ure prej) ali celo samo 4h (to je pa sploh en WTF).

-ukrivljen. Sem imel 27" 2560x1440 1800R, tam je itak kar neki. Ker na monitorju gledam tudi filme in serije, pomoje bi me zelo motil ta sodček zgoraj in spodaj.

 

Glede na vse to se bom na koncu mogoče celo zahvalil temu Bolha nategunu.

 

Mogoče bi bil boljša izbira ta ASUS PG32UCDM, flat 31.5" 4K za $1500:

https://www.pcgamer.com/stunning-240hz-32-inch-4k-oled-monitor-is-star-of-asuss-gamescom-product-splurge/

 

Ampak potem pa nujno v Windows scaling na 150%, da dobim enakih 93 DPI kot na 31.5" 2560x1440. Ampak še vedno ne verjamem v ta Windows scaling, res pa da kar sem videl kak laptop je bilo samo za par minut. Ampak laptop mi je bil do sedaj najbolj všeč tak, ki ga imaš lahko na 100% scaling, 15.4" 1280x800, 98 DPI ali pa 15.6" 1366x768 100 DPI.

 

Res no brainer je še vedno samo 31.5" 2560x1440 AMVA (IPS je shit, Samsung SVA je še 10x večji shit, ker je imel ravno ene 10 slabosti). Mogoče je za koga sprva velik, sploh če si navajen da imaš tak TV, ampak ni nič strašnega napram 24"  1920x1080. Na šihtu sem sicer še vedno zadovoljen s 24", sicer so pa tam itak eni židje, čeprav je ena najmočnejših firm pri nas.

uredilo bitje GrimReaper
Povezava do prispevka
GrimReaper reče pred 17 urami:

Tega Dell Alienware AW3423DWF 34.18" sploh še nisem dobil, samo naročil.

Včeraj sem potem na Bolhi našel oglas za S23 za 490€ in je bil seveda nateg. Denar sem pa dobil tako, da sem preklical ta OLED.

Danes se je pa OLED podražil iz 917€ na 1079€ tako na Amazon.de kot na Dell.com kot na Alza.de, fml.

 

Drugače pa še nisem povsem 100% če bi ga sploh kupil, slabosti:

-po višini je velik samo kot 26.9", tudi DPI je povsem enak kot pri 27" 1440p monitorju, kot bi ga pač raztegnil po širini

-to osveževanje pik celih 7min, saj bi delal to ponoči, ampak zakaj se ne da potem preprosto nastaviti da to dela na vsakih 24h? Kateri bedak pri Dellu si je izmislil 20h (WTF, to je vsak dan 4 ure prej) ali celo samo 4h (to je pa sploh en WTF).

-ukrivljen. Sem imel 27" 2560x1440 1800R, tam je itak kar neki. Ker na monitorju gledam tudi filme in serije, pomoje bi me zelo motil ta sodček zgoraj in spodaj.

 

Glede na vse to se bom na koncu mogoče celo zahvalil temu Bolha nategunu.

 

Mogoče bi bil boljša izbira ta ASUS PG32UCDM, flat 31.5" 4K za $1500:

https://www.pcgamer.com/stunning-240hz-32-inch-4k-oled-monitor-is-star-of-asuss-gamescom-product-splurge/

 

Ampak potem pa nujno v Windows scaling na 150%, da dobim enakih 93 DPI kot na 31.5" 2560x1440. Ampak še vedno ne verjamem v ta Windows scaling, res pa da kar sem videl kak laptop je bilo samo za par minut. Ampak laptop mi je bil do sedaj najbolj všeč tak, ki ga imaš lahko na 100% scaling, 15.4" 1280x800, 98 DPI ali pa 15.6" 1366x768 100 DPI.

 

Res no brainer je še vedno samo 31.5" 2560x1440 AMVA (IPS je shit, Samsung SVA je še 10x večji shit, ker je imel ravno ene 10 slabosti). Mogoče je za koga sprva velik, sploh če si navajen da imaš tak TV, ampak ni nič strašnega napram 24"  1920x1080. Na šihtu sem sicer še vedno zadovoljen s 24", sicer so pa tam itak eni židje, čeprav je ena najmočnejših firm pri nas.

 

Verjetno glede na želje DPI si bolj oddaljen od ekrana. Jaz, ko imam pol metra med oči in ekranom je pa 32". Prevelik. Ukrivljen je pa čist top.

Povezava do prispevka

a kdo ve, kater monitor (ali vsaj tip panela) je najbolj prijazen do oči? Da se oči čim manj utrudijo ob daljšem neprestanem gledanju v ekran? Oz. če ima ekran neke eye-strain reducing features, a to kaj zaleže?

Opažam, da vsaj pri igrah več kot 2-3 ure skupaj več ne zdržim, me začne boleti glava zaradi napenjanja oči...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...