Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

Stipe2 reče Dne, 20. 11. 2020 at 10:39:

 

jaz bi - vrhunski monitor

Evo. Dobil danes. 

 

Kako so pa to responsive piksli :D. Prej sem imel aoc-ja, ki so mu zmerili okoli 7ms. Ta LG ima 4. Res se pozna. Sem imel skoraj 3k damage pri apexu 😀

 

Backlight bleed je, vendar ni panike. Pa barve so nenormalno lepše kot aoc. 

 

In jaz sem mislil vzet ViewSonica za isti denar. Bumbar. 

Povezava do prispevka
tuerk reče pred 17 urami:

Evo. Dobil danes. 

 

Kako so pa to responsive piksli :D. Prej sem imel aoc-ja, ki so mu zmerili okoli 7ms. Ta LG ima 4. Res se pozna. Sem imel skoraj 3k damage pri apexu 😀

 

Backlight bleed je, vendar ni panike. Pa barve so nenormalno lepše kot aoc. 

 

In jaz sem mislil vzet ViewSonica za isti denar. Bumbar. 

 

si delal blur busters test za primerjavo ?

Povezava do prispevka
bainit reče pred 22 urami:

ej machk kuk placa za mizo ti pa vzame tisti stand (predpostavljam, da je s tistim c-clamp)? (edit: za enega drugega sem bral, da rabi kakšnih 6 inches)

 

a kdo ve, koliko so taki standi stabilni? 

https://www.techtrade.si/nosilec-namizni-lcd-2xmonitor-lcd-3522-sbox-crn-7702041

 

 

Evo ti CD for scale (zmanjkal banan)

231878525_IMG_20201128_1347431.thumb.jpg.4a741ead4a4655040cb727643684334e.jpg

 

Tista plata je pa zato ker se mi zdi rob mize nekam ozek in nestabiln, tako da sem dal to plato da malo ojacam, dokler si ne premislim ali kupim kaj bolj primernega za ojacat.

 

Vem da je cesko, sam itak mam razne stvari nametane poi mizi, tk da... :D 

Povezava do prispevka

Trenutno mam ene 2.5 centi mked mizo in steno. Razlog za to so pa bolj lajsne pri tleh kot pa tale 

Mam pa ekran nekje na polovici mize (ene 35 centi od zadnjega roba) tako da se tud nosilna roka ne naslanja na steno niti.

Je pa fino, ker imam ekrane razlicnih velikosti, pa lahko visino pozameznega ekrana nastavim kakor mi pase.

Povezava do prispevka

Kaj pravite o temle:

 

https://monoprice.de/products/dark-matter-by-monoprice-34in-curved-ultra-wide-gaming-monitor-1500r-21-9-3440x1440p-uwqhd-144hz-displayhdr-400-amd-freesync-height-adjustable-stand-quantum-dot-va?variant=33027714121814

 

Za 351ojrov se mi zdi da ponuja ogromno. 

 

Samsung panela

Curved - 1500R

3440x1440p

144Hz

DisplayHDR 400

AMD FreeSync

Quantum Dot, VA

Povezava do prispevka
tuerk reče Dne, 28. 11. 2020 at 22:36:

aoc 24g2u/bk 144 hz

 

Za rx580 je bil super.

 

ta je podoben kot moj, mogoče celo malo boljši glede odzivnosti pikslov...torej praviš da je opazna razlika - zdaj bom moral spet razmišljat o monitorju, al kaj, a komaj sem kupil. :D

ne sej ne - itak ne igram nič ultra fast iger + zdaj sem tudi mindset "ultra wide al pa nič", a tam nimaš velike izbire (oziroma so vsi modeli tam tam po performansu in ceni), če nočeš dat 1000€+ za monitor...

Povezava do prispevka

Šel iz 32" 4K  na 34". Enega razloga ne najdem, zakaj bi imel 16:9 over 21:9.

 

Igre: - na 21:9 več vidnega polja = competetive edge, tako kot pri Fifi vidiš precej več igrišča, tako imaš pri ostalih igrah več vidnega polja. Boljši je filing pri SP gamingu, ker imaš pokritega več vidnega polja

Filmi: večina filmov je posnetih v 21:9 razmerju. Pri 16:9 imaš grde črne robove, pri 21:9 lepo cel ekran.

Productivity: produkcija glasbe, videa itd... - daljši timeline. Računovodstvo ali kak drug multitasking - pri 21:9 imaš praktično 2 ekrana, ki sta skoraj 4:3 razmerje z resolucijo 1920x1600 - več kot dovolj za kvalitetno delo

 

Tudi pri tičih je pomembna debelina/oblika, ne samo dolžina.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 7 urami:

Šel iz 32" 4K  na 34". Enega razloga ne najdem, zakaj bi imel 16:9 over 21:9.

 

Igre: - na 21:9 več vidnega polja = competetive edge, tako kot pri Fifi vidiš precej več igrišča, tako imaš pri ostalih igrah več vidnega polja. Boljši je filing pri SP gamingu, ker imaš pokritega več vidnega polja

Filmi: večina filmov je posnetih v 21:9 razmerju. Pri 16:9 imaš grde črne robove, pri 21:9 lepo cel ekran.

Productivity: produkcija glasbe, videa itd... - daljši timeline. Računovodstvo ali kak drug multitasking - pri 21:9 imaš praktično 2 ekrana, ki sta skoraj 4:3 razmerje z resolucijo 1920x1600 - več kot dovolj za kvalitetno delo

 

Tudi pri tičih je pomembna debelina/oblika, ne samo dolžina.

 

Točno to, in 34, 21:9 je svinjsko dolg grd tič brez kakršnegakoli sorazmerja in lepih proporcionalnosti. 

 

Sicer pa čudno da imamo vsi za gaming in filme 16:9 televizije, in ne 21:9 podolgovatih kač. 

 

V glavnem res slaba odločitev za zamenjavo. Če že potem bi moral kupiti kaj precej večjega, ne pa da zgubiš pol ekrana skoraj ne velikosti.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...