Skoči na vsebino

Nakup prenosnega računalnika


Lunco

Priporočeni prispevki

MaDrung reče pred 57 minutami:

Mater, bom doktoruiru ob oddaji naročila. Ne gre.

 

Paypal ne pusti spremenit države naslova iz slovenije. Lahk se jebem.

 

EDIT: Kolega nemc zrihtu, da bo on naroču. Nakar me opomne, da bo nemška tipkovnica. FML. Bo treba u sloveniji kupit, ker ma LED tipkovnico :D

Sej obstaja neka slo firma, ki naredi nalepke za tipkovnco, da zgleda kot original. Pred mesci je tekla tema mislim da v racunalniska periferija.

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 12 urami:

Sej obstaja neka slo firma, ki naredi nalepke za tipkovnco, da zgleda kot original. Pred mesci je tekla tema mislim da v racunalniska periferija.

Nemška tipkovnica, v primeru da je ISO, je skoraj enaka naši. Šumnikov valda ni, pa kakšen napis je v nemščini sam honestly kok dejansko gledaš v tipkovnico med tipkanjem, med igranjem verjetno še manj :D Menj gre pri UK/US layoutu na jetra da so vprašaji na napačnih tipkah kar za GE ne velja.
Sm pa si nekaj mesecev nazaj na tipkovnico kr vrgu blank keycaps in se ornk pozna kok hitro se naučiš slepo tipkat če drgač ne gre :D

 

 

Kaj pa hrvaške trgovine? Kok se da kej tam naročat, predvidevam da je bolj slabo glede na to da se nikoli ne govori o tem :D Sam ne vem al zato ker ni ponudbe al zato ker hrvat === tat in tatovom že ne bomo dajali keša :D So pa njihove tipkovnice v bistvu naše tko da to bi bila dobra alternativa.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
vlaho reče pred 5 urami:

predlagam tole 

 

https://bestware.com/en/xmg-neo-17-amd-e21.html

 

malček ceneje pa serija 3000 grafe in ryzen 5800h, plus švaba ponuja lokalizrano tipkovnico za naš trg

 

imam 15ko prejšnje generacije in sem noro zadovoljen 

 

Evo prav hvala za tole. Se morem mal pozanimat kdaj pride, ker če pride res v sredini maja bom počakal!

Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 15 urami:

Tisto je MSRP. Veš kakšna je trenutna situacija, ko 300 €MSRP grafična stane jurja.

 

ali se motim?

Cena je bila točno takšna kot je oglaševano, seveda pa zdej ni več tega na voljo vidim, verjetno kot praviš je chip shortage in serije 3000 ni na voljo, je pa na voljo serija 2000. Bo pa cena verjetno res bližje tvoji oceni, ko bodo komponente enkrat na voljo ja 

Povezava do prispevka
MaDrung reče Dne, 25. 3. 2021 at 15:34:

Danes je tudi Asus napisal, da bo cene spet dvignil.

 

Drug teden prispe iz nemčije moj laptop. Upam, da ne bo pošta kaj zjebala.  Danes gledam, ga že ni več na voljo.


pa si že imel kdaj gaming prenosnik?

 

ko se vžgejo “ letalske turbine” je zmeraj trenutek resnice

Povezava do prispevka

lenovo + linux pomeni, da boš najverjetneje imel težave s spanjem v linuxu.

 

Navedek

Windows has introduced a new sleep mode a.k.a. Modern Standby. It's supposed to be more like a smartphone's deep sleep, which lets the system keep the wifi active and check for emails without needing to fully wake up.

For some reason, this new S0ix sleep mode only works if BIOS doesn't advertise support for the traditional S3 suspend-to-RAM sleep state. So Linux will do suspend-to-idle sleep, which results in bigger energy consumption.

Some systems have a "Sleep Mode: Windows / Linux" switch in the BIOS to turn S3 support on or off. This is unfortunately not the case for this Lenovo laptop.

 

Nekaj telovadbe je potrebno, da zrihtaš.  Kolikor sm sam čekiral (sicer za arch),  drugače ni stvari, ki se je ne bi dalo zrihtat.

 

drugač pa eno moje opažanje pri lenovo laptopih. med serijami thinkbook, ideapad in yoga zgleda da skoraj ni razlik in si pač izbereš nekaj kar se ti zdi primerno. ko pa tolk časa obsesiraš okrog tega sranja kot jaz, pa vidiš, da je ena zelo pomembna razlika. ta razlika je, da ima samo yoga serija ekrane z 100% SRBG (cca 70% NTSC), medtem ko so ostale serije na bednih, zvodenelih 45% NTSC.

Povezava do prispevka

Sem končno spravil laptop iz nemčije. Updejtal vse drajverje (upam) in windowse, pa laptop vseeno crasha (black screen in restart) po 5 minutah v igri. Segreje se nekje do 82 stopinj.

 

Sedaj mi je nazadnje le zamrznil z delujočim monitorjem in zamaknjeno sliko in sem moral narediti hard reset.

 

 

FFS ... Res nimam ene jebene sreče z računalniki. A ima kdo kakšne ideje kaj še lahko preverim?

Povezava do prispevka

Pa blue screen view si downloadaj, da boš lahko dump file debuggal- v njem je report blue screena. 
Al pa kr sm dumpaj minidump file.

Btw, kako pa updejtaš driverje? 
Pejdi na uradno stran od prenosnika in downloadaj vse gonilnike in jih poinštaliraj (tud če maš v device managerju kao vse driverje porihtane)-  (windowsi ponavadi polovico gonilnikov namesti generične, in pri novih generacijah cpujev/chipseta lahko pride do konfliktov).

edit. pa bios updejtaj

Povezava do prispevka

Sem se zmenil, da vrnem laptop. Pač je šlo 50 € za poštnino + 20 kolegu za trud v kurac.

 

Sedaj bom raje kar z Caseking naročil ker pošiljajo direktno v Slovenijo, pa raje vzel od MSI RTX 3070 laptop da bo res Overwatch 2 - 144 Hz ready.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...