Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

Ma kaj pa vem prjatu, spoiler free in spoiler heavy ločene topice se dela za resne igrice za prave moške, ki jih igra določena masa ljudi na tem forumu (npr Elder Ring, TLOU 2). Imeti dve temi za igrico, ki jo igra par pedrov in starih fotrov je mal tko no, overkill :D

 

Sem pa FUL za to, da se uporablja spoiler tage. Ker se čist strinjam, preveč svobodno se meče naokrog komentarje, ki mega veliko spoilajo. Kar je pa škoda za tako dober špil :)

 

a se okrog zgodbe in ostalih spoilerjev zmenimo tako, da se na začetku napiše normalno, o katerem delu igrice sprašuješ oz komentiraš (npr: začetek Act 1, Kreiranje lika, Vprašanje okrog NPCja v Act 2 itd), pač tko da imajo ostali za orientacijo - ostalo pa v spoiler?

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 urama:

Ma kaj pa vem prjatu, spoiler free in spoiler heavy ločene topice se dela za resne igrice za prave moške, ki jih igra določena masa ljudi na tem forumu (npr Elder Ring, TLOU 2). Imeti dve temi za igrico, ki jo igra par pedrov in starih fotrov je mal tko no, overkill :D

 

Sem pa FUL za to, da se uporablja spoiler tage. Ker se čist strinjam, preveč svobodno se meče naokrog komentarje, ki mega veliko spoilajo. Kar je pa škoda za tako dober špil :)

 

a se okrog zgodbe in ostalih spoilerjev zmenimo tako, da se na začetku napiše normalno, o katerem delu igrice sprašuješ oz komentiraš (npr: začetek Act 1, Kreiranje lika, Vprašanje okrog NPCja v Act 2 itd), pač tko da imajo ostali za orientacijo - ostalo pa v spoiler?

Ma sej men je ful fajn, da se čim več debatira, res nočem ubiti debate s teženjem, ampak sploh ne upam brat postov zaradi morebitnega spoilanja :D.

 

Drugače pa trenutno 97 na Metacritic in 95 na Opencritic :wub:.

 

 

Povezava do prispevka

mislim, da ni vecjih spoilerjev v temi do zdaj

 

samo kako se bomo pol pogovarjali kdo je nasel kak carski nacin za fight zmagat? pa tips and tricks kako zapeljat shadowheart? deklina je zelo zakomplicirana. se zdaj nimam pojma po kaksnem kljucu dobim "shadowheart approves" ob dialogih. nimam pojma kaj zenska hoce.

 

do zdaj sem raziskal ves content in nekako keepam up with level. ampak to pomeni, da bom moral ob vsakem skozihodu tudi vse obdelat, da bom enakovreden level nasprotnikom? hmmm.

Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 2 urama:

Drugače pa trenutno 97 na Metacritic in 95 na Opencritic :wub:.

 Kar je u bistvu ful ful smešno, res universal praise, revolucionaren naslov, prvi pravi next gen špil (to je bil dejansko lajn v nekem reviewu), naslednji preskok role playinga itd itd... a gre dejansko za evolucijo D:OS 2, ki je bila nadgradnja D:OS 1 :D  Sej je carski špil, ampak faking hell no, glavni temelji in smer so bili pa v 85% postavljena v DOS 1 in 2. Struktura mape, izjemna svoboda izbire, hud combat z ogromnim poudarkom na okolju, brutalno močan role playing, malo bolj WoW art... Vse to je od tam. Ne bi blo slabo, če bi bili opisovalci malo bolj razgledani. Sej ni treba da si igral te igrice, samo en bolj in-depth video pogledaš pa ti je vse jasno.

 

Drgač pa mislim da sem končno v zadnji tretjini 1. mape, lol. 

Spoiler

Tetki Ethel ne bom dal uča, sem se odločil. Sem ji fino prebrskal klet in proper nalootal bajto (notri dobil tudi Teahouse key, za kerega nimam pojma, kaj odpira, jebote te hišica za čajanke sredi močvirja lol). Sem tudi našel tisto ugrabljeno babo... ampak nimam za kos suhega kruha proti Ethel in njenim kopijam. Ni šans. V DOS 2 bi jih zmetal s teleporti na en kup, kamor bi prej podstavil 3 sode z eksplozivom, fuknil notri dva fireballa in bi bilo to to. Tega špila pa še ne pozam dovolj in je tole ko da bi šel z bejzbolko na tank. 

 

Malo sem raziskal tudi goblin trdnjavo in mi grejo svinjsko dobro kocke. Če čisto vse gobline do zdaj sem uspel intimidejtat, enega pametnjakoviča sem celo prislil da mi je kušnil kosmato zeleno boso nogo (na veliko veselje vseh kompanjonov, fetiš is strong with this group). Tko da evo, goblin trdnjava se še naredi, pa v vasi sem našel eno klet s spider queen mother ki mi je bila pretežka, pa neko ogromno podzemlje ste omenjali pod goblin trdnjavo, pa neki bo trebi narest s tisto insane močno teto Eštel. Pol bo pa počasi to to, razen če ni še pol mape skrite na nebu, al neki :D 

 

Aja v igrici sem šel samo 2x spat do zdaj. FUL mi gre na kurac ta sleeping mehanika, že v BG 1 in BG 2 sem to sovražil, in zdej je isto.

 

Aja n.2, KONČNO sem našel nekaj za barbara, kar ni navaden greadsword ali greataxe. Pred vhodom v goblin trdnjavo je ob jarku ena votlina, kamor lahko priskačeš. In je notri neki +1 magic greataxe al neki. Sej ni važno kaj, lahko je tud orjaški bukov kurac, sam da ne nosim več osnovne sekire že tam 25 ur ffs :D 

 

Povezava do prispevka

Ma sem rekel, jebat ga, pa jo ubodu na steamu. Tako imamo tu neke vročinske vale, da kaj dosti popoldne ali zvečer ne moreš početi. 

 

Sem šele dobrih 8 ur skuril, a uživam. Zgodba me celo zanima, da so dialogi govorjeni in animirani je aleluja, ker nekega neskočnega texta se mi res ne da več brati. Zdaj itak šele praskam po površju, mal gledam kombinacije, spelle,  koga iz ekipe bi bilo fajn pofukat, itd. 

Komaj sem odkril, kako campam :D Sajvam in loadam kot norc.. Igram paladina, wood half-elf in se zaenkrat obnese kot močan karakter. 

 

Predvsem pa mi je všeč, ker ima tak lep pace igra , za nas fotre, ker pritisneš pavzo kadarkoli in ker ne dobiš sindroma karpalnega kanala, ker je treba stiskat 5 gumbov na milisekundo. Lepo potezni boji, in si zmagal. 

Mrzlo pivo,  prenosnik na kavču (s posebnim stojalom), miška in eto se potopiš v ta svet,  vmes pa še lahko komuniciraš s preostalim svetom  :mafija:

 

Aha eno vprašanje, karmic dice sem izklopil, saj nekako ne maram skripte zadaj, ampak a se da vklopit to metanje kock tudi med bojem? Nekako ima to izreden čar, čeprav na prvi pogled zgleda do konca češko, ampak ja vem filing DinD mora bit. 

Povezava do prispevka

 Romantika se mi zdi pa res cis preveč na izi. S shadow spiješ vino, Laezel je pa itak čist spolno osvobojena lol. 

 

Sam ti rpgji so čudni zelo (hoja po svetu) v primerjavi s špili tipa oblivion ali vičer3

Spoiler

 

 

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka
drevored reče pred 1 uro:

mislim, da ni vecjih spoilerjev v temi do zdaj

 

samo kako se bomo pol pogovarjali kdo je nasel kak carski nacin za fight zmagat? pa tips and tricks kako zapeljat shadowheart? deklina je zelo zakomplicirana. se zdaj nimam pojma po kaksnem kljucu dobim "shadowheart approves" ob dialogih. nimam pojma kaj zenska hoce.

 

do zdaj sem raziskal ves content in nekako keepam up with level. ampak to pomeni, da bom moral ob vsakem skozihodu tudi vse obdelat, da bom enakovreden level nasprotnikom? hmmm.

Eh Shadowheart je dost izi upecat. Did it, pol jo pa skenslal. Begone thot!

 

Mene je una Githyanki baba koncno povaljala, great success.

 

Spoiler

Uno Ethel je "dost izi" fentat. Skocil pred njo in najprej failal push check potem sem jo pa s tistim charge abilityjem od crva vrgel v prepad, tko da je blo na sreco hitro konc vsega. Sem jo ze takoj na zacetku, ko jo prvic srecas poslal v 3pm in odkril njen illusion v swampu (*BAAA*). Mal sm si z googlom pomagal kako priti mimo vrat ter onih 4ih "Mask of" NPCjev.

 

Mislim, da sem koncno naredil bolj ali manj vse, tko da grem v Mountain Pass pogledat kaj majo uni Githyankiji v kempu.

 

uredilo bitje Pastir_Matic
Povezava do prispevka

A ni prvo pravilo kompleksnih rpjev, da vedno vzameš čarovnika, ker bo gameplay najbolj versitilen, bo na koncu najmočnejši lik in overall vedno najboljša odločitev?

 

Zakaj imate potem vsi tukaj neke barbare, orke, trole in podobne primitivne čefurje? Še moj brat, velik fan igrice, si je naredil paladina.

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 47 minutami:

A ni prvo pravilo kompleksnih rpjev, da vedno vzameš čarovnika, ker bo gameplay najbolj versitilen, bo na koncu najmočnejši lik in overall vedno najboljša odločitev?

 

Zakaj imate potem vsi tukaj neke barbare, orke, trole in podobne primitivne čefurje? Še moj brat, velik fan igrice, si je naredil paladina.

Zato ker ne igras samo svojega lika, ampak imas cel kup NPCjev, ki se lahko pridruzijo tvojemu partyju. In eden izmed teh je tud wizard.

 

Zdej pejt pa trolat nazaj v gostilno.

uredilo bitje Pastir_Matic
Povezava do prispevka
drevored reče pred 7 urami:

wizard mi gre full na zivce k mi skos crkuje bednik.

morš pržgat mage armor pa shield more met. kakšen spell za relokacijo je tud fino met (v namizni igri ne triggera attack of opportunity), kakšen defenziven spell, ki zjebe melee attackerje. majo pa party NPCji mal čudno razmetane statse, wizard mislim, da nima skoraj nič constitution bonusa (iz tega se scala hp, za vsak lvl dobiš tudi constitution bonus) in posledično res mizeren HP. jst sicer ne igram z njim, tko da ne vem kako je ingame. 

 

Spoiler

če ti volo že zjebe uč, pol lahko nekdo drug iz partya žrtvuje uč pri hagu.

 

drgač je pa pr namiznem dndju največji design problem long rest. če si pred vsakim večjim fightom long restan, so prelahki (al pa hitro ratajo smrtonosni, če hoče DM pojačat težavnost, kar ni idealno). tko, da DM mora kdaj kakšen long rest tudi prekinit, sploh če taboriš na kakem placu, kjer to ni primerno (veliko se da sicer rešit s kakšnim specifičnim spellom, wizard lahk prikliče hišico - sam pol te pa monstrumi lahko sam počakajo, ko stopiš ven). v igri tega še nisem zaznal pa sem long restal že v skoraj v vseh mogočih okoljih act 1. resourcov pa tud nič ne omejujejo, vedno mam čez 1000 hrane, ker pač lootam vsako škatlo, ki jo vidim. igram na balanced.

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
Feget reče pred 9 urami:

A ni prvo pravilo kompleksnih rpjev, da vedno vzameš čarovnika, ker bo gameplay najbolj versitilen, bo na koncu najmočnejši lik in overall vedno najboljša odločitev?

 

Zakaj imate potem vsi tukaj neke barbare, orke, trole in podobne primitivne čefurje? Še moj brat, velik fan igrice, si je naredil paladina.

 

Prvo pravilo tako deep role play špilov kot so Larianovi je predvsem to, da igraš tako kot se ti zdi najbolj fino, pa magari kot čarovnik, barbar ali pa kot kos plesni na siru :D Drgač ga pa melee liki absolutno pokajo. Barbar berserker na primer dobi bonus napad vsak turn ko je v berserk stanju, ko si level 5 pa še en extra osnovni napad vsak turn. Torej se zabliskajo trije napadi z vsak turn s sekiro v velikosti Citroena Ami. Dec rata absolutna mašina kar se dmg outputa tiče, uno prov stopi lifebar od nasprotnikov, je pa res da nima za kruh kar se versatilnosti kakega čarovnika ali clerica tiče. 

 

Act 1 progress

Spoiler

Raziskal sem bolj ali manj celo trdnjavo, osvobodil druida, razfukal goblin pristess, zdaj me čaka pa še glavni goblin boss in una drow bejba al karkoli že je. Precej precej lažji fajti so mi ratal, mislim da je tista opcijska okolica s hagi in podobnimi jajci ful bolj hardcore kot so tile reveži. Aja pa našel sem underworld in probal poskrolat, da pridem od enega konca mape do druge. Nimam drugega komentarja kot rofl lol :D:D 

 

Aja pa če bo šlo tako naprej mi bo Astarion spizdil iz ekipe še pred koncem prvega acta. Pederčina vampirska mi dislajka ČISTO FAKING VSE, kar malo diši po pomoči drugim ali po kaki pozitivni gesti. Edino kadar pade res kak brutalen intimidation ali da se koga proper bullyja mu je všeč. Pizda za tega scuma moraš biti očitno res hardcore evil, škoda ker res lepo vdira in krade.

 

Aja no.2 - v goblin trdnjavi sem našel že ene 10 sodov z oljem ali smodnikom. Highlight igrice, to je to, zdej lahko normalno igram. Companion liki dejansko nimajo drugega kot sodov v inventarju, haha :D:D 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Spoiler

men je bil pajk najtežji, ker se skoz faking premika in infinitely spawna une mejhne šupke. je pa res, da mislim, da ko sem v prvo probaval, še nisem mel ranged weaponov equipanih na meleejih. haga sm pa v drugo premagu (pa mel sm view invisibility od volota, ki ti reveala haga, ko se skrije - sicer lahk vseen premaga nek detect check). 

 

Povezava do prispevka

jaz sem drugace na polno zajebal caster skille pomoje. galeta sem naucil animate dead. nisem se niti enkrat uporabil lol. shadowheart sem vzel nekega guardian angela. model lahko 4 krat napade ampak fora je, da je postavitev summona staticna. torej ce se monstri umaknejo od njega ne dela nic.

 

je pa res, da mam neke rokavice, ki preventa skoraj ves dmg na summonih. mogoce bi to bla dobra kombinacija s tem angelom. ker pol bi lahko veckrat napadel (vsak attack da sovrazniku 20dmg in 20dmg sebi). hmmm

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 2 urama:

mal skočte naprej, uglavnem modelček pravi da je zaenkrat še ene par questov v act 2, ki so broken in/ali nerešljivi z nekaterimi buildi, tako da kr igrejte počasi, naj bi še en večji patch izšel soon

 

Kar hladen tuš za momce tu, glede nato, da jih 95% igra pirata:D Mora biti kar kisla goba, da ti po 20 urah igranja sesuje špil, oziroma ne moreš napredovati, piratski patchi pa ti sfukajo save.

Povezava do prispevka

Sej piratski špili imajo tudi na torrent straneh patche...??? Ne razumem kaj je tvoj point? Zadnjih nekaj iger, ki sem jih jaz torrentiral (Cyberpunk 2077, Original Sin 2,...) sem vse lepo popatchal

 

Piratski patchi bolj poredko zjebejo save. Večinoma če piratski patchi zjebejo save, jih bodo tudi official patchi ;) 

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka

Zadeva nima nekega DRMja, tko da je uizi zripat GOG verzijo in patche.

 

  

Weraziel reče pred 11 minutami:

Sej piratski špili imajo tudi na torrent straneh patche...??? Ne razumem kaj je tvoj point? Zadnjih nekaj iger, ki sem jih jaz torrentiral (Cyberpunk 2077, Original Sin 2,...) sem vse lepo popatchal

 

Piratski patchi bolj poredko zjebejo save. Večinoma če piratski patchi zjebejo save, jih bodo tudi official patchi ;) 

 

Modelcek pac mesa drek, ker mu je dolgcas.

uredilo bitje Pastir_Matic
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...