Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

Danes zlomil guardiana v kovnici.

Itak sem tja prišel underlvlan.

Spoiler

Majster 8 lvl proti mojim lolekom, ki so bili dva 5 in dva 4 level. Sam se potem poklical na pomoč tiste tri trole, ki jih najdeš na površju. Sicer mi ni blo jasno zakaj ga ne morejo odlomit oziroma so kar naenkrat nehal delat damage. Sem kasneje ugotovil, da mora biti model pregret( z lavo). Zadnji udarec pa sem prepustil kovnici.

To je to za danes.

Povezava do prispevka

Jap, gre z dvema ja. Ampak mu moraš še vmes malo dmg narest.

 

A je kdo od vas upal vzeti Blood of Lathander? Jaz sem ga, sicer izgleda svinjsko močan, tudi mi je uspelo preživeti, plus se zdim samemu sebi res svinjsko inteligenten, da sem ga našel in uspel shandlati vse prepreke, nekak si zaslužim tak OP item, a ne... ampak res tok stvari za sabo potegne, da ne vem če ne bi rajši loadal :D Vseen igram semi-good guya. Je pa animacija, ko ga vzameš, absolutno nora. FUCK kako produkcijo ima špil, res je epic do konca

 

 

edit: še enkrat raziskal celoten samostan, odkril da sem falil celotno zgornje nadstropje in streho. Naredil ta glavno uganko, tako da lahko na normalen način dobim zgoraj omenjeni artefakt. U bistvu kr mal škoda, carska fora bi bila, da ne bi imel te safe opcije na voljo :) 

 

Tko da evo, narejena:

Spoiler

- celotna prva mapa

- celoten mountain pass

- celoten underdark

- darkness covered lands - do hotela

Čas igranja: 45 ur :rofl::rofl::rofl: 

 

 

Edit edit: @Kruz https://www.ign.com/articles/baldurs-gate-3-review

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Ma so kar fino skriti tisti itemi, se je treba kar potrudit. Ceremonialnega kladiva ne bi verjetno nikdar našel če me ne bi tista spastična ptiča 2x napadla. Taprvič sem še loadal ker res ne maram pobijat random živali, tadrugič sem pa popizdil, jih polomil in bil potem na koncu še hudičevo vesel, da sem jih, haha. 

 

Drgač mi je bila pa Mountain pass mapa top, ni bila prevelika, dosti mirna, carska akcija kadar je, par dobrih miselnih delov. Super. Ful upam, da bodo v nadaljevanju še manjše ločene cone s še bolj lokalnim dogajanjem. To mi je bilo v BG2 res noro zakon, ko se ti je odprl random kotiček na mapi s kako vasico ali templjem, ful hud fantasy adventure vibe mi je bil pa še boljši filing scala si dobil. 

 

Res mam rad overworld mape v frpjih.

1362e2e26c179b4465f7bd3dab2e08fa.jpg

 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Mene tudi Pillarji 2 mikajo enkrat v prihodnosti. Carska mi je ideja, da ima dejansko theme sailanja/piratstva/raziskovanja z ladjo, in ne samo da te na začetku špil izpljune na obalo, češ da si nekoč bil jak pomorščak, ampak si imel brodolom pa lep lp :D 

 

Pa še dodali so turn based combat z updejtom, ki je meni dosti lažji

Povezava do prispevka

Jup res deluje hud špil.

 

Drgač pa berem reddit o Dark urge igrah in je folku tko res totalna 10/10 izkušnja. Sploh s partyjem, ki je tudi sicer sfukan od demonov oz kultov (Wyll, Karlach, Shadowheart). Pa folk priporoča tudi good playthrough, kao je carska izkušnja igrati protagonista ki se mu nonstop cufa in občasno pokolje celo vas, medtem ko gre iskat rože za starejšo gospo :D pač pravi dark urge, haha. Lahko pa na vse skupaj gledaš kot na poklon BG 1 in 2, kjer je protagonist otrok Bhaala, boga umorov, in se mu tudi občasno sname

Povezava do prispevka

PIllars 2 je zelo huda igrica, sploh zdej z poteznim bojem. Lore je deep in se splaca pregriat enko seenkrat al pa vsaj pogledat nek video da ves, kaj se je dogajal v enki, ker drugace ti ne bo nic jasno igrica jasno nadaljuje kjer se je enka koncala. Men je iskreno ena ljubsih frp igric. Kar se tice lora ima igrica zelo fino mehaniko kjer highlita dolocene besede v dialogih, knjigah, in naceloma povsod kjer je text, preko katerih lahko hoveras misko in se ti odpre kratka razlaga besede ( veliko domorodcev uproablja domace besede in je ce ne ves kaj pomeni je mal bad) ali razlozi dolocene dogodke iz preteklosti, pantheon itd.... to bi blo res fajn ce bi tud BG3 imel, ker dam roko v ogenj da 95% folka ki igra nima pojma kaj je bil spellplague, kaj second sundering, kdo so bli bhaalspawn in zakaj so bli, zakaj je Elminster tak badass itd.. 

uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka

To bi blo res fino, ker ce nebi pogledal enega YT videja, kjer model razlozi "prequel zgodbo" oz. kaj se je dogajalo s tem mestom, ki je bil povlecen v pekel, modelcki iz pekla itd., bi mi blo pol kurac jasno o cem neki nabijajo NPCji.

uredilo bitje Pastir_Matic
Povezava do prispevka

Uuu, sam res. Totalno sem pozabil preigrat Pillars 2, pa mam dejansko na Steamu. Enka mi je bla ful všeč, pol sem pa dvojko kupil, ampak sem odložil z igranjem dokler niso dodali turn based combata. 

 

To glede lora je tudi meni malo meh (pa dejansko poznam precej, ker sem igral tabletop in prebral nekaj avantur). Predvsem me moti to, da so vse knjige samo prazna stran z računalniškim tekstom. Še fonta niso dal posebnega. Mal mi pokvari immersion. 

 

En minor gripe mam, da je opozorilo pri mountain pass in arcane tower ful preveč resno, pa greš še vedno lahko čisto normalno nazaj v act 1. Sem zapravil kar nekaj časa, da sem malo pobacktrackal in naredil res vse zadeve v act 1. Je blo malo tedious, sploh ker sem skoz prodajal trash in je inventory management precej wack (sploh, ker moraš menjavat med characterji, če si uporabljal mešano). Res si želim, da bi dali bag of holding v igro (main character včasih omeni, ko pobiraš stuff - drugače je pa vreča z neskončno prostora iz dndja), ki funkcionira kot main character inventory in sam šopaš vse tja not. 

 

Combat mi postaja mal dolgočasen, verjetno, ker počasi overlevlam in outgearam stuff. Creche je bil res piece of cake, sem bil level 6.

 

Mi je pa lowkey mal čudno, da je vse skupaj tako dolgo pa sploh še nisi v Baldur's Gate. A bo BG pol čist hitro mimo slučajno? Sem pričakoval, da prideš lepo v BG po druidih, pol je pa še tko vsaj 20 ur igrice. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

@Lunco zdaj en dan bom tudi jaz začel (končno) igrat. Ker sem itak največji ventilator BG 2, kar je možno. :) 
Zanima me samo, če lahko bolj po domače prevedeš te besede iz zgoraj zapisanega: "
En minor gripe", "malo tedious" in "lowkey mal čudno". Brez zamere, ampak res ne vem kaj točno misliš s tem.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Berem (in praktično tud komuniciram) skoraj izključno v angleščini in pol se mi občasno ne da iskat slovenskih ekvivalentov za te izraze (ali jih pa niti nimamo). 

 

en minor gripe = malo me moti, tedious = dolgočasno, ker je veliko klikanja, lowkey = še mal manj čudno. 

 

lep lp večni študent angleščine

Povezava do prispevka
Lunco reče pred 7 urami:

Uuu, sam res. Totalno sem pozabil preigrat Pillars 2, pa mam dejansko na Steamu. Enka mi je bla ful všeč, pol sem pa dvojko kupil, ampak sem odložil z igranjem dokler niso dodali turn based combata. 

 

To glede lora je tudi meni malo meh (pa dejansko poznam precej, ker sem igral tabletop in prebral nekaj avantur). Predvsem me moti to, da so vse knjige samo prazna stran z računalniškim tekstom. Še fonta niso dal posebnega. Mal mi pokvari immersion. 

 

En minor gripe mam, da je opozorilo pri mountain pass in arcane tower ful preveč resno, pa greš še vedno lahko čisto normalno nazaj v act 1. Sem zapravil kar nekaj časa, da sem malo pobacktrackal in naredil res vse zadeve v act 1. Je blo malo tedious, sploh ker sem skoz prodajal trash in je inventory management precej wack (sploh, ker moraš menjavat med characterji, če si uporabljal mešano). Res si želim, da bi dali bag of holding v igro (main character včasih omeni, ko pobiraš stuff - drugače je pa vreča z neskončno prostora iz dndja), ki funkcionira kot main character inventory in sam šopaš vse tja not. 

 

Combat mi postaja mal dolgočasen, verjetno, ker počasi overlevlam in outgearam stuff. Creche je bil res piece of cake, sem bil level 6.

 

Mi je pa lowkey mal čudno, da je vse skupaj tako dolgo pa sploh še nisi v Baldur's Gate. A bo BG pol čist hitro mimo slučajno? Sem pričakoval, da prideš lepo v BG po druidih, pol je pa še tko vsaj 20 ur igrice. 

Je ena skrinja v kampu, kamkr lahko shranjujes stuff

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka

Ja, ampak so inventarji, trejdanje in opremljanje še vedno štorasti ko kramp :D

 

Včeri sem gledal neke beginner tips za foro in jebomater zakaj tega nisem naredil prej - na koncu pobega iz Nautinolida, kjer se ti odšteva števec da spizdiš, se dejansko lahko orenk zbutaš z šefom ladje, ki ti pusti naravnost BRUTALEN flaming greatsword. Sicer izgleda boss zafukan ko kurac (ima med drugim 115 lajfa, kar je noro veliko za čisti uvod od špila), ampak greatsword je pa verjetno boljši kot karkoli, kar ima moj barbar na sebi zdele, globoko v shadowlandsih po 50 urah igranja :D Rajši nočem videti, kaj vse ostalo sem vse zgrešil. 

Povezava do prispevka
Navedek

a je kdo ubil unga angela v astral planu al whatever, ki ti pomaga? a se sploh da? kaj se zgodi?

 

igram na srednji tezavnosti. 

 

multiattack dobiš samo s petimi lvli v martial classe (fighter, barb, monk, paladin, mozno da sem se kej pozabu). 

 

cleric dobi spiritual weapon, sam je v bg3 dost slabsi kot v 5e, ker ma hp in ga enemyiji redno tepejo (ceprav vcasih rata to bonus). se mi zdi, da ma tud premikanja ful manj. je pa res, da ne porabi vsak turn bonus actiona kot v 5e. pač, casterji so OP, ne rabijo dveh attackov.

 

@Kruz vem, ja. a je neomejeno tm placa? še vedno morš pol it do škatle, nalovdat characterje, it do merchanta. ni nič hujšega, sam pobere kr časa. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

danes grem prvič (po early access) v Underdark

mislim, da sem na prvi mapi naredil vse, razen ona Waukeen krčma mi je zgorela in nikogar nisem rešil.

 

goblin leaderji so bili zadnji katerih sem se lotil, takrat sem bil že preko lvl 5. totalni odlom.

 

imam grupo Paladin oath of vengeance, Shadowheart light cleric, Wyll in Gale.

3x fireball, 3x dmg cantripi, 2x healing, combat movement je hud, vsem sem tudi vzel +5 initiative. paladin ima tudi mist step ogrlico.

komaj čakam, da odlomim oba minotavra v Underdarku k keks. :mafija:

Povezava do prispevka
Galko reče Dne, 21. 8. 2023 at 8:48:

Ja, ampak so inventarji, trejdanje in opremljanje še vedno štorasti ko kramp :D

 

Včeri sem gledal neke beginner tips za foro in jebomater zakaj tega nisem naredil prej - na koncu pobega iz Nautinolida, kjer se ti odšteva števec da spizdiš, se dejansko lahko orenk zbutaš z šefom ladje, ki ti pusti naravnost BRUTALEN flaming greatsword. Sicer izgleda boss zafukan ko kurac (ima med drugim 115 lajfa, kar je noro veliko za čisti uvod od špila), ampak greatsword je pa verjetno boljši kot karkoli, kar ima moj barbar na sebi zdele, globoko v shadowlandsih po 50 urah igranja :D Rajši nočem videti, kaj vse ostalo sem vse zgrešil. 

tale 2h je res hud za vsak skozihod. on par weapon dobiš šele ko pretepeš gythjankije na prvi mapi.

moraš pa pazit pri tem fightu, da ko bo šefe blizu smrti, moraš imeti nekoga blizu kontrolam ladje, ker se mind flayer ko šefe umre, obrne proti tebi in nimaš za burek proti njem + cambionoma, ki se spawnata k je 12 turnov do konca

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

Pizda, kjer faking hajp mi delate, pedri eni. :D

Pa še kolega sem navlekel, da bi probala coopat zadevo.

Komaj čakam.

 

Dva precej podrobna začetniška hinta:

 

Pro hint 1: obvezno probaj dobiti flaming greatsword, ki se omenja tukajle v zadnjih postih (ne bo lahko). Po statsih sodeč gre za totalno BEAST orožje za Act 1.

 

Pro hint 2: če boš imel v partyju rogua / assassina (uporabnik Astarion je logična izbira), je odlična taktika da ga opremiš z dobrim lokom, se skriješ in iz zasede narediš Sneak attack, kadar veš, da so v bližini sovražniki. Assassini imajo pri Sneak attacku poseben bonus na nasprotnike, mislim da delajo 100% critical hit kadar je nasprotnik Surprised, so še enkrat na vrsti takoj ko se začne boj, pa potem še delajo spet dodaten dmg, kadar napadajo nasprotnika, ki v boju še ni naredil poteze. Posledično ti lahko assassin v enem samem turnu odlomi zelo zajebanega nasprotnika in spremeni zelo težavno situacijo v čisto normalno. Skriptiranih bojev ne boš morel odfurati na ta način, veliko večino bojev med exploranjem pa komot. In to ni cheese - špil s skillsi aktivno podpira, da z Assassinom napadaš iz skritih položajev.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...