Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

Galko reče pred 11 minutami:

...nope. Za vasjo je goblin camp, goblin gostilna in na koncu vsega tega še jebena ogromna GOBLIN TRDNJAVA, ki ima od oka par štukov. Vse polno NPC-jev in zelo verjetno tudi secretov in questov. In to je vse skupaj del prvega (PRVEGA) območja v špilu. Wat da fak no, res, kok je to velik špil???? :D

 

Spoiler

Pocak, da zalutas v klet, se ti odpre kompleten Underdark (in te prec na zacetku pojebe en sefe).

 

Jst sm, kar se tice glavne zgodbe, nekak koncal to prvo mapo, samo mam se ful za odkrit in nardit sidequestov.

Povezava do prispevka

Ful je dober špil, ampak je res svinjsko kompleksen. Ampak po drugi strani... ...so itak svinjsko kompleksni vsi taki izometrični RPG-ji :D  Sem razmišljal pa mi razen prastarega Icewind Dale in malenkost novejšega Dragon Age 1 nič ne pade na pamet, da bi bilo vsaj malo bolju u izi. Sprobi BG 3 pirata in kar bo bo, kaj kurac, kaj imaš pa za izgubit razen 2-3 urici. 

 

@Pastir_Matic kliknil sem na tvoj Spoiler in me je kr zvilo v želodcu. WAT DA FAK??? :D :D :D

Povezava do prispevka
Galko reče pred 8 minutami:

Ful je dober špil, ampak je res svinjsko kompleksen. Ampak po drugi strani... ...so itak svinjsko kompleksni vsi taki izometrični RPG-ji :D  Sem razmišljal pa mi razen prastarega Icewind Dale in malenkost novejšega Dragon Age 1 nič ne pade na pamet, da bi bilo vsaj malo bolju u izi. Sprobi BG 3 pirata in kar bo bo, kaj kurac, kaj imaš pa za izgubit razen službe in žene.

fixxed

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka

jaz sem pomoje zajebal te feate. nimam pravega obcutka kaj je kul in kaj ne. upam da se dobim kak feat. povecini sem izbral +statse da dosezem 18 breakpoint.

 

a je kdo uspesno opravil quest od svercerjev orozja, ki so (zelo) skriti v eni jami. a izdajo kdo je bil  narocnik paketa, ki ga svercajo? jaz sem zajebal in sem moral vse pobit nazalost. speak with dead spell pa tudi ne pali ker noce tipica govorit z njenim morilcem. to je en tak kvest k mors dvakrat igrat, ker je item v paketu res wtf :D

 

pa ko sem resil druida sem kasneje zvedel se vec sranja o uni druid sefici (kot da ni strasenje otroka s kaco dovolj (i fucking hate snakes)). ampak mam ze zaprte queste. to bo treba ponovit in likvidirat

Povezava do prispevka

shit tale galko bo tko shittal brickse v underdarku da mu ne bo nic jasno

Pastir_Matic reče pred 10 minutami:
  Razkrij skrite vsebine

Jaz sem pobil une slave traderje v Goblin Encampment (pred sobo une svecenice) in so mi dropal dva al tri rare iteme + kljuc do njihovega stasha. Pa un sefe od goblinov ma tud neki golda tam zadi v spajzi spravljeno.

 

 

Spoiler

quest o kerem govorim je ista frakcija ljudi ampak na drugi lokaciji. verjetno jih bos nasel iz underdarka, ce jih se nisi

 

Povezava do prispevka

Evil Satanic Necromancer Bukva (drgač res top narisana) pod goblinsko vasjo - se to vzame s sabo, yay ali nay?

 

Imam občutek, da se ne bo preveč lepo končalo skakati s tole čudovito knjigico naokrog :D Sploh ker sem za foro pogooglal "D&D lore: what is "Thay", ker necromancer uporablja ta izraz zase v svojem dnevniku, in mam občutek da se s temi momci res ne bi rad hecal

 

Navedek

The Red Wizards of Thay, colloquially known as the Red Magic Cult in the Eastern Heartlands, were the notorious and nefarious magocratic ruling class of the inhospitable but well-inhabited country of Thay.[8] Historically they owed their power to being cruel slavers,[16][17] demonologists,[18][19] and arcane experimenters,[20] before most of their numbers wholly dedicated themselves into creating a nation of undead.[21]

 

img_0536.jpg

 

hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

 

 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

@drevored ne morem je prebrati, zaklenjena je, IMO se odklene z neko lobanjo, glede na to kako evil izgleda 

 

fora je da me kompanjoni in sam opis itema opozarjajo, da je sranje že samo, če se to nosi naokrog :) 

 

 

@Kruz do zdaj so imeli še čisto vsi dogodki mega evil (ali pa vsaj mega troll) opcijo, od tega pustiš kompanjona crkniti v prvih 5 minutah špila pa do tega da izdaš in pokolješ celo naselje ali pa na primer pustiš in gledaš, kako goblini mučijo nekega ubogega palčka :D Mislim, to da lahko igraš špil popolnoma po svoje je glavni pull te igrice, devi so od samega začetka razlagali, da jim je glavni cilj, da naredijo malo morje opcij in na stotine različnih zapletov in razpletov. Valda da tud zelo evil :) 

Povezava do prispevka

@Kruz evo neki direkt zate, tko fuknjen lik da sploh špilat ne morš normalno :D

 

https://www.thegamer.com/baldurs-gate-3-the-dark-urge-first-playthrough-murder-unavoidable/

 

Navedek

Baldur's Gate 3 Players Warned Against Picking The Dark Urge On Their First Playthrough

 

The Dark Urge is even darker than you'd think, completely changing how you approach the game

 

Navedek

Baldur's Gate 3 players warn others against playing through their first run as the Dark Urge. This comes as fans realise that this origin is entirely different to the others, with less player agency and much, much more horrific acts of violence.

 

 

 

 

Povezava do prispevka

@drevored a si prelomu oath? a lahko fixas? jst sm reloadu, ker se mi je zdel res glupo. tm sm pustu eni zenski, da skuša rešit svojega zombie moza in sm kr dubu oathbreaker cutscene. 

 

ce igrate kaksen concentration class, vzamte warcaster (bonus na concentration saving throw), ostalim pa imo pike na začetku. 

 

vsi strength classi majo ful powerful jump (distance se scala s str), ki je zelo uporaben v večini fightov, da loviš premikajoče enemye. na clericu vsakič upcastam bless, da lahko cel party dobi bonus (v vsakem primeru moraš tudi clerica, ker ma pol bonus na concentration saving throw od blessa in ga lazje drzi up). cleric pol skoz casta cantripe (maš ful enga geara, ki mu da lightning stacke, da proca zraven in mal poveca dmg), sicer na lvl 5 dobiš jače stvari - namely spiritual weapon, ki je bonus action in ni concentration. guiding bolt je pa odličen spell za bombat kakšne bosse. na barbu sm dal wolf rage, da dobijo vsi moji advantage, če ona stoji zraven. pol pa rogue dela ful dmg s sneak attack. v navadnem dndju sicer na lvl 5 rogue rata dost useless, ker ne dobi dvojnega attacka, ostale martial classe pa ga (sem zdej glih hitu, razmišljam, da bi ga zamenju pa uporablju wizarda za ključavnice al kej). paladin ma absolutely cracked combo, ko začneš absorbat ekstra črve - lahko spremeniš prvi hit v crit, kar ma ful dobro sinergijo z divine smite (ki pol tud crita). tko, da lahko neki pribiješ za 30+ easily. 

 

Spoiler

jst sm pa osvobodil uno goblinko v druid zaporu, smo pobegnili tam skozi tunele. pol te ona ufura tm pri goblinih in se lepo šetaš po trdnjavi. sem rešil medveda, pol sem šefico nabaital, da napade in sem jo izdal. goblin čarovnico je potamanil nek warlock, ki me je prišel rešit, če ji rata, da popiješ sleeping potion (pol uleti še en devil in ti ponudi, da te osvobodi mind leecha, predvidevam, da je patron od warlockinje, ki te reši). pol sem jih tam nabil pred druid trdnjavo, ampak mi je mal bedno, da goblini pol ratajo v trdnjavi hostile. sem legit pričakoval, da bo una goblinka, ki jo rešiš, prevzela gang in jih boš lahk kej uporabu v prihodnje :D  

 

en evil playthrough bo zihr sedu, ker tale izbira v prvem actu je kr velika in zgleda kot da bo imela daljnoročne posledice (bolj sumim, da sam zgubiš ful contenta, če večino good guyev umre). 

 

glede horny npcjev je pa dost classic dnd thing :D včasih sem kej dmu one shote, model, da daš not kakšno bolj seksi goblinko, jo itak hočejo vsi pofukat. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

v dialogu se mi je zdelo kot da mi da nazaj oath proti placilu (neki je govoril o wealth) in se mi je zdelo res lame placat. zato sem pac sel z oath breakerjem. oathbreaker kolko razumem ni inherently evil ampak lahko delas kar ti pase.

 

se mi pa zdi vseeno da dobis nekaj evil opcij. v underdarku sem najdel neke fish ppl in sem se zmenil z leaderjem nej mi da orozje, da bom pobijal zanj. to sem bolj tko rekel, da sem se izognil fajtu ampak good guysi ne vem, ce majo to opcijo. drgac mi je pa fascinantno recimo to, da so sploh dodali te fish ppl not, ker to je tko en 5 minutni detour ampak vseeno je moral nehce zdizajnirati, napisati dialoge itd. kar dost dela za eno tako "brezvezno" stvar

Povezava do prispevka
drevored reče pred 11 urami:

jaz sem pomoje zajebal te feate. nimam pravega obcutka kaj je kul in kaj ne. upam da se dobim kak feat. povecini sem izbral +statse da dosezem 18 breakpoint.

 

 

feate ne mroes zjebat dokler so ti uporabni za class, al pa glede na to kar bi rad role playal. Naceloma je rule of thumb ce hoces min/maxat da osezes 20 v main statu cim prej, ker ti da + bnuse na dobesedno vse kar je pomembno za character. 

@Galko za barba se splaca vzet Great Weapon Master ASAP, dobis sicer -5 na to hit ampak ko zadanes naredis +10 dmg kar je kar op. 

Aja red wizards of Thay so kr zajebani ja, ce je kdo gledal D&D filem so je bla main zlobnice v filmo Red wizard, pa Paladin je bil tudi Thay, sam one of the good guys :D

uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka

Hm ampak a ni to naravnost BRUTALEN minus, - 5 na hit? Če prav razumem pri vsakem udarcu mečeš kocko, če je 1-10 je miss, če je 11-20 je hit? In s tem bonusom je pa po novem 1-15 vse miss, samo 16-20 je hit??? Hvala lepa za take čudovit boost stari, kaj je nasledni nasvet, naj uporabljam za main weapon svinjsko klobaso in si dam kastrolo na glavo? :D Ker oboje dejansko gre haha :D

 

Že tko moji momci precejkrat zgrešijo, ne pomaga niti da imam zdaj po novem jebena DVA barbara v ekipi, pa še eno precej trdo warriorko, u bistvu sem še vesel da je kdorkoli v ekipi pismen

Povezava do prispevka

Ne gre tako, bonus je dejansko op, vsaj za mizo, v igri je gotovo enako

Se pa računa tako: 1d20 + različni modifiers - 5

Če je zgornje enako ali večje od AC-ja (armour class, ti se itak razlikujejo od vrste neprijatelja), potem je »hit«.

Če imaš dobre modifierje, potem itak pogosto zadaneš, kljub -5 minusu.

 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 8 urami:

Hm ampak a ni to naravnost BRUTALEN minus, - 5 na hit? Če prav razumem pri vsakem udarcu mečeš kocko, če je 1-10 je miss, če je 11-20 je hit? In s tem bonusom je pa po novem 1-15 vse miss, samo 16-20 je hit??? Hvala lepa za take čudovit boost stari, kaj je nasledni nasvet, naj uporabljam za main weapon svinjsko klobaso in si dam kastrolo na glavo? :D Ker oboje dejansko gre haha :D

 

Že tko moji momci precejkrat zgrešijo, ne pomaga niti da imam zdaj po novem jebena DVA barbara v ekipi, pa še eno precej trdo warriorko, u bistvu sem še vesel da je kdorkoli v ekipi pismen

 

Tko kot je @Flegmapovedu za to hit meces napram njihovem AC. Mejbi mas nesrečo z rolli (lahko si omejis bad in good streake v meniju), sploh pa 2 barbara met v partiju je dost tko neoptimizirano :) boljs je met standard adventuring party kjer ti vsak pokrije en del. Healer,magic,tank,rouge. Sploh oa ce dela combat probleme ne pozab na buffe faery fire npr ti da advantage napram enemiju itd..plus magic itemi so tuki cist bolano mocni. 

Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 48 minutami:

 

Tko kot je @Flegmapovedu za to hit meces napram njihovem AC. Mejbi mas nesrečo z rolli (lahko si omejis bad in good streake v meniju), sploh pa 2 barbara met v partiju je dost tko neoptimizirano :) boljs je met standard adventuring party kjer ti vsak pokrije en del. Healer,magic,tank,rouge. Sploh oa ce dela combat probleme ne pozab na buffe faery fire npr ti da advantage napram enemiju itd..plus magic itemi so tuki cist bolano mocni. 

 

ma sej ne rečem, sem totalen D&D noob, ne vem niti slučajno kaj sploh delam in tudi trenuten party smrdi po dreku, se strinjam. Skozi špil me nosi samo poznavanje D:OS in D:OS 2 fajting sistemov, drgač ne bi imel za suh kruh. Verjamem Flegmi in tebi, da je ta mastery hud, ampak v vakuumu izgleda tradeoff -5 pik na kocki naravnost brutalen. Pač skombinirati ga bom moral z raznimi buffi, že samo barbarov Reckless Attack ti dvigne verjetnost zadetka, pa itak imaš še celega fuka lastnih buffov in nasprotnikovih debuffov od drugih likov. Sem prepričan da bi proper Cleric v partyju namiksal tak gemišt, da do konca špila ne bi več imel zgrešenega udarca :D

 

Ampak ja, to pač pomeni si vzeti uro ali dve, pogledati kateri spelli so na voljo, nenazadnje sploh razumeti kako sploh delujejo spelli v tem špilu itd. Sej bo počas.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

v EA sem opazil, da astarion dela res dober dmg. pa tud zdi se mi, da je dosti light finesse orozij za dualwieldat. sploh ne rabis unga talenta k ti omogoca dualwieldanja non-light orozij. ampak ker ne igram z astarionom nimam rogua. karlach je barbarian in tud dobro poka po enemijih ampak mam nekak obcutek da vsi 2h dobro bombajo. drgac se mi zdi barbarian tko dost lame, ker nima nic utilitija. pa tudi un rage ti da pac tretji attack. ok, ampak to je pa to, kar se tice skillseta. not impressed.

 

wizard mi je tudi underwhelming. ma par dobrih aoe spellov. tud dost izbire ma glede elemental dmg, da lahk tu pa tam ulovis weaknesse enemijov. vcasih res resi situacijo s 100% hit ratom na magic missles, da lahk popuca enemije z full mal hpja, da ne dobijo turna. tko v 10% ti resi situacijo, problem je ostalih 90% ko mece cantripe.

Povezava do prispevka

Ok saj razumem igranje na slepo, nič ne vem o igrici in pravilih in je vsaka nova stvar ki jo izvem v igrici najmanj božje razodetje.

 

Ampak jaz tako kompleksnih iger res ne maram igrati brez da bi se vnaprej poglobil v mehanike igre. Preden sem začel igrati prvega Baldurja, sem preberal celo 200 stransko knižico, da sem se malo poučil o mehanikah, classih itd., da potem ko igraš vsaj veš kako sistem deluje. In potem ustvaril verjetno optimalen lik za tisto igro, dual-class warrior rogue (sicer skoraj vedno igram v frpjih čarovnika, ampak v tisti igrici so bili do samega konca res taki klošarji da je bilo res prav žalostno jih gledati). 

 

Tudi za trojko sem prepričan, da bom vsaj par tutoriralov in guidov o mehanikah igre prebral še preden naredim lik. Valda ne bom igral 100 ur dolgo igro z čarovnikov s ful visoko inteligenco, nakar bom izvedel da bi moral dati več točk v wisdom ali karizmo, ker se potem lahko revež nauči samo en spell na dan ali kakšno podobno sranje :)

Povezava do prispevka

mas respec v spilu glih zarad tega (noobov, ki nimajo pojma o D&D), pa rekli so tudi, da je igra dolga in se lahk navelicas builda zato majo moznost respeca.

 

drgac v act2 sem kupil prvi item od vendorja. en mamojebacki scit za mojga paladinkota. drgac samo hoardam v nedogled in pol itak brezveze met dnar, ce ga ne uporabljas. pa igra me je uspesno pripravila tudi do tega da uporabljam potione in stuff pri resevanju problemov (npr featherfall, da skocis tam kjer bi drugace umrl). to je kar velik dosezek za igro, ker kot ze omenjeno sem full hoarder kar se tice golda in consumablov.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...