Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

lizz reče pred 2 minutama:

to obstaja že od prej. preberi si zakon o beleženju delovnega časa in njegovo dopolnitev. not hard to do. 

prej si napisal 8-15 in je blo to to. tam kjer niso meli štemplanja je pač tako laufalo. zdej se pa beleži neposredno ura prihoda in to elektronsko. razumeš razliko? to pa pomeni, da se uvaja elektronsko štemplanje povsod. Kar pomeni: tudi tam kjer za to ni nobene potrebe. Na ta način se opolnomoči delodajalca

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka
lizz reče pred 2 minutama:

vidim, da še nisi delal nikjer. in se nisi ukvarjal z oddajo beleženih ur oddelku, ki se ukvarja z obračunavanjem plač. in nisi nikoli delal obračunov plač. zato prosim, odnehaj. 

lepo sem ti pojasnil problem. treba je bilo samo oddati ure, ker pa ni bilo potrebe po oddaji dokaza za te ure (tj. elektronskega beleženja) se je pisalo tamo vamo. Ker pač če je delo narejeno je vse ok. V tem je tudi problem. Ker je folk pisal karkoli je prihajalo do zlorab in do prekoračevanja dovoljenih ur. 

 

AMPAK kot pravim : to je manjšina, nadzor pa se zato uvaja za vse. Zelo totalitarni ukrep

 

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka

ker je to 61-eta stvar, ki jo bom mogu narest v dnevu in mi ne prinasa absolutno nic.

 

Sam eni prfuknjeni klovni in njihovi volilci se bodo popraskali po trebuscku in si rekli, zascitili smo malega cloveka pred kapitalistom.

 

vmes pa unicil fleksibilno obliko dela. Ter sam dal zlemu kapitalistu blanche firing card nad absolutno vsakim.

 

 

 

 

LP

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pač Levica pokazala s tem zakonom da nima stika z realnostjo, budale iz GS pa itak nimajo idej im Levica vodi politiko

 

Ker je blo izkoriščanje delavcev v Mariblu in ne vem še kje so moralni napisat/popravit zakon

 

A ne da bi raje to uredili s temi podjetji s inšpektorji, kaznimi, urkrepi, sankcijami.. 

 

Verjetno bi blo čisto okej če bi upoštevali in enforcali obstoječo zakonodajo.. ampak ne, pri nas je treba zakone sprejemat da se delajo da delajo

 

Isti primer pri mučenju živali, inšpekotrji ne naredijo nič, pol pa sprejmejo zakon kjer bo folk z nekim tečajom špilal inšpektorja

 

Kot samozaposlen mi hvala bogu no treba vodit te evidence.. je pa kul po eni strani da bo zdej veliko volilcev občutilo kaj volijo in kako neumne zakone sprejemajo kot da smo v 18 stoletju in ljudje delajo samo za trakom 

 

Ta kolacija oz šefe Golob je itak politično mrtev

 

Hitro mu je uspelo pokazat kako full of shit je, ker ga nihče niti na levi več ne podpira

(Razen lizz ki zgleda podpira to retardiranost :D)

 

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 5 urami:

Meni je brutalen nivo drame, ki se trenutno dogaja. Na koncu bo tako kot zmeraj, minimalne prilagoditve in idemo dalje, zakaj je treba vsakič v zrak skakat, ko da so na novo izumili delovni zakonik mi tudi ni jasno. :D

 

Bolj je brutalen ultra poden nivo pričakovanj od te vlade. Kot bi majmunim dal ak47 in pol bi bil ehehe sej so sam dva ustrelili idemo dalje. Tudi je dokaj impresivno, da se spomniš ukrep, ki 0% izboljša situacijo, se ga da 100% fejkat, vse kar je v bistvu je tista dodatna neplačana ura na teden, ki bo šla za izpolnjevanje evidenc, idemo dalje. 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 4 urami:

Pač Levica pokazala s tem zakonom da nima stika z realnostjo, budale iz GS pa itak nimajo idej im Levica vodi politiko

 

Ker je blo izkoriščanje delavcev v Mariblu in ne vem še kje so moralni napisat/popravit zakon

 

A ne da bi raje to uredili s temi podjetji s inšpektorji, kaznimi, urkrepi, sankcijami.. 

 

Verjetno bi blo čisto okej če bi upoštevali in enforcali obstoječo zakonodajo.. ampak ne, pri nas je treba zakone sprejemat da se delajo da delajo

 

Isti primer pri mučenju živali, inšpekotrji ne naredijo nič, pol pa sprejmejo zakon kjer bo folk z nekim tečajom špilal inšpektorja

 

Kot samozaposlen mi hvala bogu no treba vodit te evidence.. je pa kul po eni strani da bo zdej veliko volilcev občutilo kaj volijo in kako neumne zakone sprejemajo kot da smo v 18 stoletju in ljudje delajo samo za trakom 

 

Ta kolacija oz šefe Golob je itak politično mrtev

 

Hitro mu je uspelo pokazat kako full of shit je, ker ga nihče niti na levi več ne podpira

(Razen lizz ki zgleda podpira to retardiranost :D)

 

tole je, če se ne motim, EU direktiva, oz. vsaj priporočilo. 

 

Vseeno je retardirano. 

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 10 urami:

Meni je brutalen nivo drame, ki se trenutno dogaja. Na koncu bo tako kot zmeraj, minimalne prilagoditve in idemo dalje, zakaj je treba vsakič v zrak skakat, ko da so na novo izumili delovni zakonik mi tudi ni jasno. :D

ker je folk nasplosno prtegnen

zamudu si IG vceraj - v pol minute 5 folka naredil celo paniko

kot da nas ze trpajo na vagone za Aushwizz

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 11 urami:

Meni je brutalen nivo drame, ki se trenutno dogaja. Na koncu bo tako kot zmeraj, minimalne prilagoditve in idemo dalje, zakaj je treba vsakič v zrak skakat, ko da so na novo izumili delovni zakonik mi tudi ni jasno. :D

zato, ker gre za poseg države v svoboščine

problem ni toliko vsebina, ampak način. Če primerjamo je to zelo podobno z vpeljavo varnostnih protokolov po 9/11. Gre za ukrep, ki v imenu manjšine prizadeva VSE. Nikakor ne pravim, da je primerljiv po ekstremnosti, je pa podoben po vsebini. Taki ukrepi so nasploh izredno problematični. Vprašat se je potrebno pri vsakem takem ukrepu - ali je to potrebno, bi se dalo situacijo reševati drugače. Podobno kot je vprašanje ali je primerno, da se v imenu večje varnosti, uslužbenec letališča "igra" z mojim telefonom. Ali je nevarnost dovolj velika, da je to upravičeno.

Država se lahko samo v ekstremnih primerih kot vrhovna odločevalka vmešava v odločanje posameznikov. 

(prosim lizz ne trudi se z odgovorom) 

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 3 urami:

Čaki malo... :D A nisi glih ti tista, ki si za razliko od mene (v večini primerov) proti kakršni koli diskriminaciji?

Ja samo proti diskriminaciji se lahko bojujejo tudi brez tiskanja brošur. Če bi model omenil, da morajo zmanjšati pomoč, bi razumela jezo. To, da bodo sproducirali malo manj smeti pa štejem kot plus. 

Povezava do prispevka

Smilite se mi tisti, ki delate v takih okornih sistemih, da bi bila sprememba zakona problem. Za naš kolektiv s fleksibilnim časom je tako beleženje privzeto že od začetka, ampak ker je dovolj zaupanja, vsak delavec vodi svojo (standardizirano) evidenco. Ali drugače povedano, če bi hotel kdo fušat, še vedno lahko.

Povezava do prispevka

Jest drugačnega sistema niti ne poznam. Zadnjih 25 let se štemplam, tudi ko sem bil še kot študent. Tko da kar se tiče tega zakokna, res nimam komentarja... 

Razumem, da je res bedno, za neke intelktualce na idvidualni pogodbi, ampak pomojem ni bil to sploh problem. Problem je bilo, da so se izkoriščali neki tujji delavci, k so delal za drobiž po 14-16h na dan za mezdo...

Povezava do prispevka
lynx reče pred 8 urami:

Smilite se mi tisti, ki delate v takih okornih sistemih, da bi bila sprememba zakona problem. Za naš kolektiv s fleksibilnim časom je tako beleženje privzeto že od začetka, ampak ker je dovolj zaupanja, vsak delavec vodi svojo (standardizirano) evidenco. Ali drugače povedano, če bi hotel kdo fušat, še vedno lahko.

Zakaj vodiš evidenco posebej, če se štemplaš :nicjasno:.

 

Tudi pri nas je štemplanje že od 2003 leta in je vse v tem zakonu pokrito.

Sedaj se vodstvo boji, kaj bo, ko kdo kak dan ne bo štemplal odmora? Po zakonu mora delodajalec dokazovat možnost odmora delavcu. Kako? Eni včasih pojedo malico v čajni in odmora niso nikoli zabeležili. Sedaj imamo stroške, da opremimo čajne kuhinje s štemplanjem.

Ker so včasih štemplanja narobna, jih dolocena oseba mora popravit. Nekateri inspektorji di zakon razlagajo  da rabis za vsako tako spremembe pisno dovoljenje dotičnega zaposlenega. To bo veselica pri obračunu plač, ko bodo delavci hodili na firmo podpisovat dovoljenja za spremembo v elek. evidenco.

 

Na gradbišču pa gazda pač napiše delavcem odmore v tabelo vsak dan in delaj dalje miško. Tu se ne bo nič spremenilo.

V trgovini se odštemplajo in gredo nazaj police filat, ker jih niso prej do konca.

 

Povečati bi morali kazni za kršitve, ne pa firmam naprtit birokracijo.

Povezava do prispevka
Kastor reče Dne, 14. 11. 2023 at 20:56:

Meni je brutalen nivo drame, ki se trenutno dogaja. Na koncu bo tako kot zmeraj, minimalne prilagoditve in idemo dalje, zakaj je treba vsakič v zrak skakat, ko da so na novo izumili delovni zakonik mi tudi ni jasno. :D

 

Malo spominja na dramo, ko smo prepovedali kajenje v lokalih pa vse napovedi kako bodo propadli zaradi tega. 

Sploh to o svoboščinah brez da kdo pove o katerih je govora. Računanje ur od oka ni neka zaresna pravica. 

Nekateri pišejo, kot da so lastnoročno zadolženi furat te evidence za celo firmo ampak realno, če ti cesto po kateri se furaš na šiht spremenijo iz 50 na 30 ali pa enega od pasov namenijo avtobusom, boš zgubil več časa na koncu dneva kot s štempljanjem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...