Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Feget reče Pravkar:

 

Kar ne delajo koleščki v glavi a ne:rofl: Če jaz prinesem projekt za 2 milijona delodajalcu in ima on od tega 200k za moje plačilo, potem ja je njegova obdavčitem moja obdavčitev. Ker toliko kolikor bo on moral odbiti stroškov od za mene predivdenih 200.000 toliko manj jaz na koncu dobim.

Potem pa mi razloži zakaj nisi mogu delat preko spja ali odpret d.o.o.?

 

Mislim da ti ni problem dat 7k za ustanovit d.o.o., glede na to kako se hvališ da bi prinesel notri 2 milijona, ali pač?

Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 13 minutami:

Jest mam cist v redu (nadpovprečno) placo in z veseljem placam davke.

 

Mene nic ne moti koliko komu ostane, sam pa da se rabis hvalit, da rajs ne delas, kot pa da bi posteno placal davke in bi ti se vedno precej ostal ... Pa precej pove kak lenuh si :D

 

 

"z veseljem placam davke".

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 11 minutami:

Fak feget dej se odloč vsaj kaj hoč pr seb

 

Prvo hoč bit altruist in prpelat 2mio keša v slovenijo

 

pol

 

bi pa delov sam zase.

 

 

Pa ne delas za druge, delas za skupno infrastrukturo, ki jo tudi ti nucas.

Sicer ne vem kako resen je bil Fegetov projekt, ker včasih še 2 milijona sliši veliko, samo ko pogledaš številke, se pa ne splača. 

 

Samo tuje investicije se pa ne zgodijo v državi zaradi altruizma, ampak zato, ker se podjetjem splača (profitira pa tudi država). Slivenija ni ravno neka huda Meka zanje. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 2 minutama:

Da. Ker pac ce gledas z odporom na njih in kak "ti jih poberejo lenuhi in smrduhi" si sam slabe volje očitno :D

 

resitev za take osebke je, da se spravijo v prvi dohodninski razred, kjer jim bo treba najmanj dajat "drugim" in boste ful srečni, ker bo najvec ostal sam za vas

To je samo za lenuhe, on pa ni lenuh, ker on za 2 milijona pa ne bo delal :D

 

Ubistvu isto reče folk na sociali, kot feget. Samo znesek je drugačen haha

Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 14 minutami:

Da. Ker pac ce gledas z odporom na njih in kak "ti jih poberejo lenuhi in smrduhi" si sam slabe volje očitno :D

 

resitev za take osebke je, da se spravijo v prvi dohodninski razred, kjer jim bo treba najmanj dajat "drugim" in boste ful srečni, ker bo najvec ostal sam za vas

OECD in podobni so povedali državi, sa je delo močno obdavčeno v Sloveniji, nepremičnine, kapital in podobno pa ne. Ni mi jasno, kako lahko levičarji zagovarjate, sa se najemniku na minimalcu plače obdavči v ekstrem, nepremičnin (tudi tistih v katerih se živi) pa ne. Podpira se najbolj regresivno davčno politiko, kjer ni nagrajeno povečanje dodatne vrednosti z delom. Imetje, katerega vrednost pa raste samo zato, ker ljudje obupani skušajo kupit stanovanje, pa je praktično neobdavceno. 

Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 32 minutami:

Se popolnoma strinjam z obdavčitvijo nepremičnin. Ampak hkrati pa tudi zagovarjam progresivno obdavčitev dohodkov. Konkretne cifre so pa stvar debate.

Lih te konkretne cifre so problem, ker ce so obdavcitve nad doloceno mero prihodkov lih dost previsoke, da zavirajo podjetnistvo in posledicno gospodarstvo in posledicno kolk drzava dobi od obdavcitev v svojo zlato skrinjico, na koncu ni nikomur v korist, razn levicarskim populistom.

uredilo bitje Ejga
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 1 uro:

 

Tole je problem pri slovenceljskih colngah.. ko se pri nas folk pogovarja o plačah, se vedno govori o neto vrednostih, pač koliko ti kapne v tošl, boli te kurac kaj pobere država in vsi ostali prispevki. Povsod na zahodu bodo govorili o bruto vrednostih. 

 

Ampak ja, moja plača je bruto plača, kolikor sem (za delodajalca) vreden in ta dnar je moj in od tega MOJEGA dnarja, ki ga jaz pridelam za delodajalca (drugače me v firmi ne bi gledali) mi država cuza davke in prispevke.

bruto plača je še večja bedarija k neto, ker ti popolnoma 0 ne pove o obdavčitvi plače

mislim leto 2023 je, edini važni postavki sta neto in bruto bruto, torej kar dobiš na račun pa strošek za delodajalca, vse ostalo je joke

seveda je za debile vedno primerno primerjat npr. slovenski in avstrijski bruto pa jokat o obdavčitvi plače, pa zraven gladko pozabit da večina AT obdavčitve pade na bruto bruto in je strošek za delodajalca -> neto praktično identičen ali v zelo dosti primerih ugodnejši v SLO, ker imaš 1:1 neobdavčene postavke kot so prevoz in malica

lol moja plača je bruto plača, in tak folk bi se rad pogovarjal o nekih ekonomsko/davčnih politikah

  

Ejga reče pred 27 minutami:

Lih te konkretne cifre so problem, ker ce so obdavcitve nad doloceno mero prihodkov lih dost previsoke, da zavirajo podjetnistvo in posledicno gospodarstvo in posledicno kolk drzava dobi od obdavcitev v svojo zlato skrinjico, na koncu ni nikomur v korist, razn levicarskim populistom.

o ja, magični laffer curve oz. point ki ga je model narisal na  skret papir in se vsakič ko se ga dobro pogleda izkaže da je bistveno, bistveno višje kot je davek postavljen v realnosti

sam znajo pa vsi z njim opletat

uredilo bitje TitanG
Povezava do prispevka
ana reče pred 1 uro:

OECD in podobni so povedali državi, sa je delo močno obdavčeno v Sloveniji, nepremičnine, kapital in podobno pa ne. Ni mi jasno, kako lahko levičarji zagovarjate, sa se najemniku na minimalcu plače obdavči v ekstrem, nepremičnin (tudi tistih v katerih se živi) pa ne. Podpira se najbolj regresivno davčno politiko, kjer ni nagrajeno povečanje dodatne vrednosti z delom. Imetje, katerega vrednost pa raste samo zato, ker ljudje obupani skušajo kupit stanovanje, pa je praktično neobdavceno. 

A ti veš da desne stranke ne podpirajo dodatne obdavčitve nepremičnin in ne leve? :D

 

Sicer so nepremičnine že zdej obdavčene, le da pod drugim imenom. In ja dodatno bi mogli obdavčit delodajalce, davek na dobiček itd, delavce pa manj, sej to se že dolgo govori, samo zaenkrat se še noben ne upa tja drezat

Povezava do prispevka
Ejga reče pred 42 minutami:

Lih te konkretne cifre so problem, ker ce so obdavcitve nad doloceno mero prihodkov lih dost previsoke, da zavirajo podjetnistvo in posledicno gospodarstvo in posledicno kolk drzava dobi od obdavcitev v svojo zlato skrinjico, na koncu ni nikomur v korist, razn levicarskim populistom.

 

Aha, koliko pa je ta, določena, mera? Ker, kot vemo, se tile odpustki skušajo vedno bolj in bolj vsilit. In zato imamo oaze, pa slamnata podjetja, pa namišljene direktorje... Kje je meja?

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 13 minutami:

Sicer dodatna obdavčitev nepremičnin = good

dodatna obdavčitev najema = bad ?

 

Kje je tle logika? Na koncu je rezultat isti, najemnina gre gor v obeh primerih.

 

Jest bi prepovedal direkten najem(bivalnih enot) pa pika. Nej se nardi posrednika, magari državnega ali koncesionarje in najemnik placuje njemu ter najemodajalc dobi nakazan od posrednika. Se boljs ce se najemodajalc in najemnik nikol ne srečata. Davk pa odvede posrednik.

 

Ceno najema določi posrednik. Pa ce mas prazen flet in ga ne oddajas, placas ekstra davk.

uredilo bitje colonel Tavington
Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 1 uro:

@Feget pa ni drugega korenjaka, ki bi namesto tebe delal za te drobtinice?

 

Drugih tako visoko kvalificiranih programerjev, oziroma takih na moji ravni očitno ni :) Poleg programiranja so zahtevali še neke specifična znanja, ki jih običajen progamer nima. Ne sprašuj kaj, ker ti ne mislim razlagat.

 

Itak smo zašli z debate. Hotel sem vam samo prikazati, kakšne posledice imajo te vaši ljubi visoki davki. Najbolj sposobnemu folku se pač ne da več dodatno delati. Čeprav ravno oni so tisti, ki ustvarjo največji dodaten doprinos k družbi. No v Sloveniji ne, pač bolje biti smrduh in čim manj delati :)

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 49 minutami:

A ti veš da desne stranke ne podpirajo dodatne obdavčitve nepremičnin in ne leve? :D

Obdavčitev prve nepremičnine prav zelo ne podpira nihče (mogoče kaka Levica pa še tam bi bili njihovi volilci proti), če se pa obdavči samo druge, je pa premalo in brez veze sploh delat.

 

Glede najemnin sem vedno bolj skeptična, tu je najemnina ki se plačuje posameznikom (ne podjetjem) obdavčena kot plača, tudi čez 50%. To prinese svoje probleme in beg najemodajalecev iz trga kar prinese svoje probleme. Dejansko ne vem kaj je boljša varianta. 

Povezava do prispevka
ana reče pred 19 minutami:

Obdavčitev prve nepremičnine prav zelo ne podpira nihče (mogoče kaka Levica pa še tam bi bili njihovi volilci proti), če se pa obdavči samo druge, je pa premalo in brez veze sploh delat.

 

Glede najemnin sem vedno bolj skeptična, tu je najemnina ki se plačuje posameznikom (ne podjetjem) obdavčena kot plača, tudi čez 50%. To prinese svoje probleme in beg najemodajalecev iz trga kar prinese svoje probleme. Dejansko ne vem kaj je boljša varianta. 

Obdavčitev najemnine je 25%, ne 50.

 

Vse nepremičnine so obdavčene že zdej, kaj bi ti spremenila, obdavčila 2x?

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 11 minutami:

Obdavčitev najemnine je 25%, ne 50.

 

Vse nepremičnine so obdavčene že zdej, kaj bi ti spremenila, obdavčila 2x?

Nisem govorila za SLO. Hočem samo reči, sa imaš lahko zanič posledice za najemnike, če preveč obdavčiš. 

Povezava do prispevka
TitanG reče pred 3 urami:

bruto plača je še večja bedarija k neto, ker ti popolnoma 0 ne pove o obdavčitvi plače

mislim leto 2023 je, edini važni postavki sta neto in bruto bruto, torej kar dobiš na račun pa strošek za delodajalca, vse ostalo je joke

seveda je za debile vedno primerno primerjat npr. slovenski in avstrijski bruto pa jokat o obdavčitvi plače, pa zraven gladko pozabit da večina AT obdavčitve pade na bruto bruto in je strošek za delodajalca -> neto praktično identičen ali v zelo dosti primerih ugodnejši v SLO, ker imaš 1:1 neobdavčene postavke kot so prevoz in malica

lol moja plača je bruto plača, in tak folk bi se rad pogovarjal o nekih ekonomsko/davčnih politikah

  

o ja, magični laffer curve oz. point ki ga je model narisal na  skret papir in se vsakič ko se ga dobro pogleda izkaže da je bistveno, bistveno višje kot je davek postavljen v realnosti

sam znajo pa vsi z njim opletat

 

A bomo dal kakšen vir?

 

Že avstrija ima astronomske obdavčitve, mi imamo pa še višje. 

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 2 urama:

Aja ok, kje pa je toliko obdavčeno? Seveda, vedno so lahko posledice, ampak se mi zdi okoli 20% kr fer obdavčitev, precej manj kot za plače ubistvu.

Irska. Šteje se kot plača, če gre za posameznike in ko enkrat prideš čez nižjo stopnjo si tam nekje na 50%. Isto je za dividende. Meni je to všeč, samo so sedaj problemi, ker se ljudem bolj splača prodati in vse več najemnikov pristane na cesti. Tako da bi bilo zanimivo videt kakšne so rešitve v državah, kjer trg ni tako zmešan. Tega pa ne poznam. 

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 1 uro:

https://www.ostro.si/si/razkrinkavanje/objave/place-so-v-avstriji-obremenjene-bolj-kot-v-sloveniji

 

Saj ne, da je bil cel halo iz te javne debate po medijih, ampak dobro. Ce imas ze selektiven spomin...

Zelo zanimiv fakt, ki bi brez dvoma dodobra triggeral marsikoga tu, je tudi to, da imajo Avstrijci 0% obdavčitev minimalca.

 

@Feget -u bi se tam splačalo delati le lahko uro na teden :)

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 2 urama:

https://www.ostro.si/si/razkrinkavanje/objave/place-so-v-avstriji-obremenjene-bolj-kot-v-sloveniji

 

Saj ne, da je bil cel halo iz te javne debate po medijih, ampak dobro. Ce imas ze selektiven spomin...

 

A 13, 14 plačo so nehote pozabili? Že to za tem zmazkom potegne vodo, poleg tega je še polno napak in pomankljivosti. Kakorkoli Avstrija je cenejša od Slovenije in Mesec se je zopet zlagal kot tudi ta portal financiran iz faking ministrstva za kulturo wtf. 

Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 5 urami:

 

Jest bi prepovedal direkten najem(bivalnih enot) pa pika. Nej se nardi posrednika, magari državnega ali koncesionarje in najemnik placuje njemu ter najemodajalc dobi nakazan od posrednika. Se boljs ce se najemodajalc in najemnik nikol ne srečata. Davk pa odvede posrednik.

 

Ceno najema določi posrednik. Pa ce mas prazen flet in ga ne oddajas, placas ekstra davk.

 

Pa da policija najemnike izseli v sekundi ko prekršijo najemno pogodbo? Ne glede na njihov socialni status itd.

Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 3 minutami:

 

komot. če ne plačajo, rubež.

No, vsaj to. :D Je pa tvoj predlog bolj za v kakšen drug sistem, se lahko odrasli ljudje sami dogovorijo za posle brez, da nek državni organ postavlja cene in pogoje. 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...