Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Navedek

Človekove pravce – deklaracija človekovih pravic je pomenila preobrat v zgodovini in pomenila ni nič več in nič manj kot to, da naj bo od tedaj naprej izvor Zakona človek in ne božja volja ali zgodovinski običaji. Ker so človekove pravice razglasili za neodtujljive, se za njihovo uvedbo niso obračali na noben organ oblasti: človek sam je bil njihov vir. Poleg tega se za njihovo zaščito ni zdel nujen noben zakon, kajti vsi zakoni so temeljili na njih. Človek se je zdel edini suveren v pravnih zadevah tako, daj e bilo človeštvo razglašeno kot edino suvereno pri vladnih zadevah.

Navedek

Človekove pravice so bile definirane kot neodtujljive, ker naj bi bile neodvisne od vsake vlade – vendar se je izkazalo, da v trenutku, ko človeška bitja niso imela lastne vlade in so se morala zateči k svojim niminalnim pravicam, ni bilo nobenega organa, ki bi jih zaščitil in nobene institucije, ki bi jih hotela zagotavljati.

 

Človekove pravice so se izkazale za neizvedljive kadarkoli so se pojavili ljudje, ki niso več bili državljani kakšne suverene države. Poskusi novega oblikovanja človekovih pravic so pokazali, da nihče ni sposoben povedati, če te sploh obstajajo

Zasnova človekovih pravic, ki temelji na domnevnem obstoju človeškega bitja kot takega, se je podrla tisti trenutek, ko so se tisti, ki so izjavljali, da vanje verjamejo, prvič soočili z ljudmi, ki so v resnici izgubili vse druge lastnosti in odnose, imeli so zgolj še to, da so bili še vedno ljudje. Svet ni našel ničesar prav svetega v zgolj golem človeškem bivanju. Ljudje se zato tako oklepajo svoje nacionalnosti, ker le njihova preteklost z »zapuščeno dediščino« očitno potrjuje dejstvo, da še vedno pripadajo človeškemu svetu.

 

 

Povezava do prispevka
lynx reče Dne, 17. 11. 2022 at 23:41:

Kako se vam sicer zdi nabor referendumskih vprašanj? Kampanje so izgleda za vse za ali vse proti.

 

Meni je reorganizacija ministrstev mimo. Pol leta blokade, nekaj brezveznih stroškov, kar me pa najbolj moti: več čudno razbitih in združenih portfeljev. Brez da bi kje bolj podrobno razložili načrt dela.

https://imss.dz-rs.si/IMiS/ImisAdmin.nsf/ImisnetAgent?OpenAgent&2&DZ-MSS-01/8ac5508b14b74661e84229a96c27fc4521df9e45bdf4d3669085993114fcdd55

Evo jaz bi tud rabil nekaj infa, da se bi se znal odločit. Za RTV mi je jasno, ker trenutni sistem omogoča to kar se je zgodilo. Novi zakon tega teoretično naj ne bi. Pri ostalih sem pa mrzel. Podpiram, da se ministrstvo za šolstvo malce razdeli, ker ne moreš imeti toliko pod eno streho, toda za druge pa niti nisem. Včerajšnje soočanje mi ni pomagalo.

 

Combat_Liberalism reče Dne, 18. 11. 2022 at 10:31:

dolgotrajna oskrba je joke, ker predvideva marsikaj, ni pa nobenih financ, da bi zapisano bilo moč uresničevati; proti predlogu zakona je vsa stroka, od skupnosti socialnih zavodov slovenije, akademikov, ki se s tem ukvarjajo, upokojenskih združenj itd.

Kje se to vidi. Jaz nisem nikjer zasledil. 

Povezava do prispevka
osis reče pred 1 uro:

Evo jaz bi tud rabil nekaj infa, da se bi se znal odločit. Za RTV mi je jasno, ker trenutni sistem omogoča to kar se je zgodilo. Novi zakon tega teoretično naj ne bi. Pri ostalih sem pa mrzel. Podpiram, da se ministrstvo za šolstvo malce razdeli, ker ne moreš imeti toliko pod eno streho, toda za druge pa niti nisem. Včerajšnje soočanje mi ni pomagalo.

 

Kje se to vidi. Jaz nisem nikjer zasledil. 

Glej Skupnost socialnih zavodov Slovenije

Sindikat upokojencev

Fakulteta za socialno delo

uredilo bitje Combat_Liberalism
Povezava do prispevka

Okoljevarstvenikom so nam ene od teh rošad všeč (recimo prometa), druge manj, ampak na koncu dneva gre samo za eno manjšo reorganizacijo. Infrastrukturci in ostali običajni zaviralci bodo še vedno imeli isto politično moč, ne glede na to, kje so. Iste zakonodajne pomanjkljivosti bodo še vedno obstajale.

Povezava do prispevka
lynx reče pred 10 urami:

Okoljevarstvenikom so nam ene od teh rošad všeč (recimo prometa), druge manj, ampak na koncu dneva gre samo za eno manjšo reorganizacijo. Infrastrukturci in ostali običajni zaviralci bodo še vedno imeli isto politično moč, ne glede na to, kje so. Iste zakonodajne pomanjkljivosti bodo še vedno obstajale.

jaz sicer nisem iz te stroke, ampak me je isto skrbelo. Okolje pod energetiko mi je no-go, sam glede na zapis, potem ni pretirane skrbi? Sem šel gledat dejansko zakon, pa je videti, da gre res samo za rošade po ministrstvih. Kar me za trenutno sestavo niti ne skrbi preveč, ampak ko pridejo SDS nazaj, bodo pa imeli več kontrole. 

Povezava do prispevka

Mal neumesna ampak vseen, a si predstavljate, da je v enem izmed paralelnih vesolj Logar v momentu, k je čestital tm na Gospodarcu NPM, da jo je zaprosil za roko in da je dahnila da in je tako postal prvi mož Slovenije, ostale dva prvi mož in dama, ki sta izvisela sta se pa potem "iz maščevanja" poročila, ampak vseen vsi štirje hengajo za vikende skupej in se masirajo po hrbtih drug drugega, lep pozdrav.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...