Skoči na vsebino

Pravkar pogledano


amnesia

Priporočeni prispevki

Perfect Days (2023)

https://www.imdb.com/title/tt27503384/

 

Spremljaš starega hišnika, ki čisti wcje po Shibuyi, Tokyo. Ful lep film o navadah, zadovoljstvu in o ščitu osamelosti. Je film, kjer se ne zgodi nič travmatičnega, je pa vseeno veliko čustev in dobre (znane) muzike. Koji Yakusho je tudi dobil nagrado za najboljšega igralca na Cannes festivalu, zih film k ga bom še kdaj pogledal če rabim, da si dvignem mood.

 

Priporočam/10.

 

 

The Boy and the Heron

Dolgčas/10. Res je čas, da se Miyazaki upokoji.

Povezava do prispevka

Prometheus 2012                    5/10

 

prva polovica zelo dobro, druga polovica meh

 

Dunkirk 2017                        5/10           

 

vrhunski potencial, izvedba vsaj za mene precej povprečna       

uredilo bitje Aquilani
Povezava do prispevka
Aquilani reče pred 9 urami:

Dunkirk 2017                        5/10           

 

vrhunski potencial, izvedba vsaj za mene precej povprečna       

 

zakaj tako meniš? sam ne vem, če sem kdaj gledal film, ki bi mi bil vizualno bolj všeč :) Tudi način podajanja zgodbe je kul, za nikogar ne bi rekel, da je slabo odigral,...

 

 

Povezava do prispevka

ja dobr vizualno se strinjam ja, tle ni debate sploh

 

nekak me je najbol motl ker se je vse nekak prepočasn dogajal in vlekl

 

recimo k sta se probala na ladjo prebit nekak se mi je zdej k da traja vse skup v nedogled

 

še največ akcije je v prvih neki minutah

 

al pa Tom Hardy k se skor cel film v nedogled tepe u zraki z nemcam

 

pa evakuacija v vodi k se kr v krogih vrtimo...splezamo na ladjo in se hmal potopi, skočmo v vodo, splezamo na novo ladjo in se spt potopi, pa pol še enkrat jovo na novo

Povezava do prispevka

stvar okusa in pričakovanj, torej

meni je ob prvem ogledu najprej bil malo tko, v nasprotju s pričakovanji

sam sem ga naslednji dan pogledal še enkrat

in še enkrat

in pol še enkrat ob tekoči spremljavi

 

in se mi je vtisnil v spomin kot film "za gledat"

lahko bi ga vrtel v ozadju kot majo v kakih butikih modne revije :D 

 

en meni ljubših filmov zadnjih 10 let :) 

Povezava do prispevka
ayrton79 reče pred 1 uro:

The Exorcist (1973)

 

Film, katerega prizore vsi poznamo, ampak sem prvič gledal celega. Moram rečt, da je kar intense. Dobr je.

Res si ga šele zdaj pogledal? :D Kako to? 

 

Meni je to še vedno eden izmed najboljših horror filmov, pač neverjetno je, kako so vse to posneli že leta 1973. 

Povezava do prispevka

@Avion, ne vem, odlašal sem... Verjetno zato, ker so nekateri prizori in glasba že tako zakoreninjeni v filmski kulturi, da potem misliš, da si film kar gledal. Res je dobr in ne daje občutka, da je tako star. Deluje zelo moderno. Pa Max von Sydow, a je on sploh bil kdaj mlad? Včasih so ljudje res že pri 40tih izgledali stari.

Povezava do prispevka

Zdej glih špilam Dead Space Remake in sem se odlocil pogledal klasike kot so:

 

Event Horizon

Alien whatever 4

Pandorum

 

Event Horizon je res neponovljiv film :D

kokr je glup ko kurac, je res proper cheese hororčič. Zdej grem na Aliena 4. Enkrat sem ga gledal, medtem ko sem vse ostale vsaj 3, 4x. 

Povezava do prispevka
Weraziel reče Dne, 20. 5. 2024 at 9:11:

Perfect Days (2023)

https://www.imdb.com/title/tt27503384/

 

Spremljaš starega hišnika, ki čisti wcje po Shibuyi, Tokyo. Ful lep film o navadah, zadovoljstvu in o ščitu osamelosti. Je film, kjer se ne zgodi nič travmatičnega, je pa vseeno veliko čustev in dobre (znane) muzike. Koji Yakusho je tudi dobil nagrado za najboljšega igralca na Cannes festivalu, zih film k ga bom še kdaj pogledal če rabim, da si dvignem mood.

 

Priporočam/10.

 

 

The Boy and the Heron

Dolgčas/10. Res je čas, da se Miyazaki upokoji.

končno sem našel čas za pogledati. Sem bil velik fen Wendersovih prvih filmov, desetletja nazaj. Tole je točno to kar sem pričakoval, lep, poetičen, "miren" film v duhu filmov Yasuira Ozu-ja.  Zanimivo kako so Wendersa povabili v Tokio, da si ogleda verigo "dizajnerskih" javnih stranišč v upanju, da bo o njih posnel dokumentarec. On pa se je skupaj s svojim Tokijskim ko-scenaristom odločil za igrani celovečerec (se še tako reče?). :D

Povezava do prispevka
Vučko3 reče Dne, 31. 5. 2024 at 22:31:

Zdej glih špilam Dead Space Remake in sem se odlocil pogledal klasike kot so:

 

Event Horizon

Alien whatever 4

Pandorum

 

Event Horizon je res neponovljiv film :D

kokr je glup ko kurac, je res proper cheese hororčič. Zdej grem na Aliena 4. Enkrat sem ga gledal, medtem ko sem vse ostale vsaj 3, 4x. 

 

Tole sem slučajno našel danes na YT. Alien fan made film, ki se kao dogaja med WW1....bi rekel, da dokaj v redu stvar za fan made, se IMO splača pogledat teh 28min....

 

Povezava do prispevka

The first omen

 

https://www.imdb.com/title/tt5672290/

Ne rad gledam franšize, sploh novodobne, ki se šlepajo na slavo starih filmov...

Solidna IMDB ocena in igralska zasedba, sta mi vlili upanje...in ni mi žal

Zelo solidna zadeva, sicer brez presežkov, par nepotrebnih boo efektov, sicer pa lepo moreče vzdušje, vsekakor za ljubitelje okultizma.

Also: porodne zadeve so prikazane zelo eksplicitno

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Ogledal cel kup "novih" filmov... pač vsakmu svoje, uno ok.. itak so fri, in mi dol visi...

Zdej imam eno vprašanje... fuuul cajta nazaj je bil tudi tukaj omenjen en art film, itak sem ga ogledal, pa bi ga spet... zdej ali francoski ali španski, art scena, ful makro kadri, gre se za 2 policista na motorjih ukradejo zlato, zbežijo v eno faking weird vasico, pride cel kup plačencev, in se začne dogajati... se pravi ful približani kadri, huda muzka, ženska pleše popolnoma zalita v zlatu... men hud film, en redkih katerega imena ne vem... en bo najbrž vedu za kateri film se gre... hvala!

uredilo bitje MarioKing
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...