Skoči na vsebino

NBA tema


Pr4iseK3K

Priporočeni prispevki

wuzi reče pred 17 urami:

 

veš kok je težko dobit prstan v nba? od tistega dallasovega skoraj izključno samo warriorsi in lebron ekipe, dallas ni imel nobeno leto niti približno konkurenčnega rosterja, treba je stvari v kontekst postavit.

to ni kontradiktorno, donke je šef basketa ampak objektivno lanski roster ni bil niti blizu najboljšemu napadalnemu rosterju, niti roster od katerega bi lahko pričakoval kaj več kot to da letijo iz playoffa proti resnim contenderjem. carlisle je izvlekel iz ekipe maksimum, to naredi dober trener. čudežev pa ne more narest nihče.

 

glede powella legit mnenje ampak imo je v današnjem basketu center obroben faktor. rabiš rim runnerja, ki igra spodobno obrambo in ni liability na skoku. kaj dosti več kot nekih 12 mio za centra je meni neumnost plačevat, če mu na dresu ne piše jokić. z raznimi goberti na maxu si obsojen na povprečnost.

Sem bolj na tvoji strani kot od onega modela, a če pišeš dajmo stvari v kontekst postavit, najbolje da to potem naredimo za vse kar pišeš...

 

Pravila lige so se zelo spremenila. Tu govorim predvsem o krajšanju shot clocka v večih primerih, kar posledično prinaša več napadov in tudi to je eden od razlogov navidezno boljših ofenzivnih ekipe kot v preteklosti. Z leti se je tudi stil spremenil, tu je škoda izgubljati besede, vsem so zadeve jasne... Ni več klasične počasne post igre, dejansko je D'Antoni (ravno tu nedavno omenjen z negativnimi konotacijami) s svojim sistemom pomagal spremeniti košarko v to kar je danes. Zdaj komur je ta basket danes všeč, komu ni, niti ni važno, ampak sprememba je ogromna glede na prej.

 

Kar se pa Goberta tiče, small market team - nujen overpay ali izgubiti za sistem zelo pomembnega igralca, zastonj in brez možnosti ga nadomestit s komerkoli drugim. Tradati ga ne prinese niti približen return in je tale extension dejansko najboljša možna opcija.

Povezava do prispevka

Ma saj sam sem užival ko sem gledal Sunse pod D'Antonijem in Nashem, ne pravim da je sistem slab ali karkoli takega, ampak v playoffu praviloma takšne ekipe najebejo. So pa bili oboji dejansko blizu, Sunsi in Rocketsi, ampak pač not good enough. 

Povezava do prispevka
HaBiBiAmish reče pred 2 urama:

Sem bolj na tvoji strani kot od onega modela, a če pišeš dajmo stvari v kontekst postavit, najbolje da to potem naredimo za vse kar pišeš...

 

Pravila lige so se zelo spremenila. Tu govorim predvsem o krajšanju shot clocka v večih primerih, kar posledično prinaša več napadov in tudi to je eden od razlogov navidezno boljših ofenzivnih ekipe kot v preteklosti. Z leti se je tudi stil spremenil, tu je škoda izgubljati besede, vsem so zadeve jasne... Ni več klasične počasne post igre, dejansko je D'Antoni (ravno tu nedavno omenjen z negativnimi konotacijami) s svojim sistemom pomagal spremeniti košarko v to kar je danes. Zdaj komur je ta basket danes všeč, komu ni, niti ni važno, ampak sprememba je ogromna glede na prej.

 

Kar se pa Goberta tiče, small market team - nujen overpay ali izgubiti za sistem zelo pomembnega igralca, zastonj in brez možnosti ga nadomestit s komerkoli drugim. Tradati ga ne prinese niti približen return in je tale extension dejansko najboljša možna opcija.

 

ne me za besedo zagrabit ampak če se prav spomnim, je bilo takrat govora o najučinkovitejšem napadu. torej največ pik na 100 posessionov, na kar pace nima vpliva.

 

se čisto strinjam, da je bila to še najboljša rešitv za utah, jaz sam pravim da z gobertom na maxu ne bodo povohali prstana, bil je sam primer.

Povezava do prispevka

  

Seth reče pred 3 urami:

Ma saj sam sem užival ko sem gledal Sunse pod D'Antonijem in Nashem, ne pravim da je sistem slab ali karkoli takega, ampak v playoffu praviloma takšne ekipe najebejo. So pa bili oboji dejansko blizu, Sunsi in Rocketsi, ampak pač not good enough. 

Jao, da so takrat Rocketsi vsaj poskusili kak met od znotraj, ne pa drkali trice tudi po xxx zgrešenih, bi se mogoče drugače menili :D Bo pa zanimivo videt kakšna bo igra Netsov, ko pride do zaključne faze, so vsi trije glavni akterji Sunsov: Nash, Stat in D'Antoni

wuzi reče pred 1 uro:

 

ne me za besedo zagrabit ampak če se prav spomnim, je bilo takrat govora o najučinkovitejšem napadu. torej največ pik na 100 posessionov, na kar pace nima vpliva.

 

se čisto strinjam, da je bila to še najboljša rešitv za utah, jaz sam pravim da z gobertom na maxu ne bodo povohali prstana, bil je sam primer.

A ni to potem ta sprememba stila? Ko basket evolvira v nekaj novega in bolj učinkovitega, a ni logično da bodo potem podatki iz novejše dobe boljši od tistega prej?

 

Lani, čeprav čudna sezona, so Western Conference finaliste peljali na 7 tekem, kjer je odločal en met. Brez Bogdanoviča, ki je huge za tisti team, saj prinese spacing in scoring, Conley je pa končno v playoffu pokazal zakaj so ga sploh vzeli po tem zelo bledem rednem delu sezone.  Še izpustil je prvi dve tekmi. Meni so kar legit team Jazzerji, čeprav jim je glavni akter še zelo mlad in lahko le še napreduje.

Povezava do prispevka
keba reče pred 13 urami:

kaj napovedujte za današnje tekme?

 

Jaz napovedujem zmago naslednjim ekipam: 

- Indiana

- Orlando

- Filadelfija

- Atlanta

- Miami

- Utah

- Milvoki

- New Orlans

- LAC

- Chicago

 

 

Da vidimo, če jih bom vsaj polovico zadel :)

 

 

točno polovico si trofo, samo nvm zaka nisi napovedal še toronto - feniks

Povezava do prispevka
Saury reče pred 32 minutami:

 

točno polovico si trofo, samo nvm zaka nisi napovedal še toronto - feniks

 

točno polovico ja :)

 

zgleda sem spregledal isto tekmo, bi pa stavil na fenix, tok da bi bilo malo več kot pol :)

 

Chicagotu ni dosti falilo za zmago, pa tudi New Orlans pa Miami sta bila zelo blizu :)

Povezava do prispevka

Hornetsi so najprej zelo ohladili Donketa 12 točk 26 minut, danes pa popolnoma ohladili Pladnja  7 točk 33 minut. Niso oni neka muha enodnevnica letos očitno. Philadelphia pa dobesedno gazi vse pred sabo. Doc in njegov zet zaenkrat delujeta zelo osvežilno na ekipo :blink:

Povezava do prispevka

NBA leaders in drives per game:

 

Luka Doncic (22.8)

Ja Morant (20.7)

Shai Gilgeous-Alexander (19.7)

Trae Young (19.3)

DeMar DeRozan (18.6)

John Wall (17.0)

De'Aaron Fox (16.9)

James Harden (16.8)

Derrick Rose (16.5)

Brad Beal (15.6)

Collin Sexton (15.6)

Russell Westbrook (15.6)

Povezava do prispevka
keba reče pred 5 urami:

 

točno polovico ja 

za na dolgi rok, če se greš kej takega, enostavno moraš upoštevat razmerja stavnic. so too big to fail. razmerje ki ga js trenutno skušam upoštevat je to da v napovedih z več pari, grem s stavnico v minimalno 60, optimalno pa verjetno 80 procentih, tud kadar mi sploh ne paše kaj predvidevajo. kaj ti hočem rečt, napoveš 10 tekm, bolš da daš vsaj 7 stavniških favoritov gor, magari na večji spread če je kvota ubita. je spet bolj efektivno ko pa devat underdogom handikep + do spet favorizirane kvote recimo 1,7 in nižje

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...