Skoči na vsebino

Indiana Jones and the Dial of Destiny


cin der

Priporočeni prispevki

jaz pa razumem negativne reviuje

 

ok hoteli so ga naredit malo bolj oldschool, scene, tempo pa to.. ta poizkus je bil ok, zato filem tudi izpade boljsi od predhodnika, ker kopirajo stare filme in ne izumljajo tople vode

 

zal pa izpade kot da je scenarij in rezija od nekega whatever 20 letnika in je not par gluposti tako da pac vse skupaj izpade whatever

ni steven spilberg in george lucas jebat  slaba kopija alibaba varijanta samo da zaradijo pare

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
Hernir reče Dne, 2. 7. 2023 at 20:37:

Imam pa poleti namen pogledat par starih pustolovskih filmov, ki so influencali prvega Indyja. Sem že hyped 

 

 

keba reče Dne, 2. 7. 2023 at 22:00:

Katere filme maš v mislih?

 

 

mahoney reče Dne, 2. 7. 2023 at 22:16:
 

To na seznamu, plus inspirirali bi ga naj tudi filmski seriali. Te forme sploh ne poznam in nisem še nobenega v lajfu pogledal:

https://en.wikipedia.org/wiki/Spy_Smasher_(serial)

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Masked_Marvel

https://en.wikipedia.org/wiki/Man_with_the_Steel_Whip

https://en.wikipedia.org/wiki/Zorro's_Fighting_Legion

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Fighting_Devil_Dogs

https://en.wikipedia.org/wiki/King_of_the_Mounties

https://en.wikipedia.org/wiki/Perils_of_Nyoka

Povezava do prispevka
mahoney reče Dne, 6. 7. 2023 at 13:24:

Lik PWB ni zenska, ki je odrascala v 60ih pac pa v 2020ih.

zgodovinska revizija preteklosti je eden woke elementov

 

bigboss82 reče Dne, 8. 7. 2023 at 2:52:

ok hoteli so ga naredit malo bolj oldschool, scene, tempo pa to.. ta poizkus je bil ok, zato filem tudi izpade boljsi od predhodnika, ker kopirajo stare filme in ne izumljajo tople vode

torej SW sekveli, kopije originalov brez duše oz. cash grab

 

isto delajo s svojimi IP animiranimi filmi s CGI remaki

 

Disney poosebljenje sodobne korporacijske kulture, niso sposobni lastne ideje tudi če bi preživetje bilo odvisno od tega

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

filma nisem imel plan gledat v kinu, vendar je danes tako naneslo, da sem se znasel v kinu, popolnoma brez pricakovanj, v ajd naj bo stanju in na koncu v filmu uzival. carska popcorn avanturna akcijada z ravno prav velikim in raznolikim naborom orozja in pesti, pregoni levo desno, klasicni indy kazino sreca seize the moment prizori haha, kamera je dobro tekla, prehodi so bili tekoci in povezani, sledljivi. strinjam se z vecino pozitivnih kritik v tej temi, mogoce se samo dotaknem napovdanega woke elementa, ki ga realno nisem opazil. bejba je bla nenadlezen side kick, ki sem in tja ukrade platno na nenadlezen nacin. zadnji indy je bil kul. 
 

 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
DaCapo reče Dne, 28. 8. 2023 at 21:53:

Jaz sem ravnokar stegnil dol. Tako da čez vikend pade maraton vseh Indiana Jones filmov. 

In kaj ima to zveze z Dial of Destiny.

Če gledaš vse Indiana Jones filme gledaš  Lov za izgubljenim zakladom, Tempelj smrti in Zadnji križarski pohod. :santa:

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 9 minutami:

In kaj ima to zveze z Dial of Destiny.

Če gledaš vse Indiana Jones filme gledaš  Lov za izgubljenim zakladom, Tempelj smrti in Zadnji križarski pohod. :santa:


Pravim samo, da bom vse Indy filme pogledal v enem ogromnem maratonu in lepo po vrstnem redu. Tudi ta novi Dial of something. 
Mi je pa trojka (Zadnji križarski pohod) definitvno najboljši film v seriji.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:


Pravim samo, da bom vse Indy filme pogledal v enem ogromnem maratonu in lepo po vrstnem redu. Tudi ta novi Dial of something. 
Mi je pa trojka (Zadnji križarski pohod) definitvno najboljši film v seriji.

 

Poglej še The Young Indiana Jones Chronicles pa pol filme.

 

Ultramaraton.

Povezava do prispevka
cin der reče pred 8 urami:

 

Poglej še The Young Indiana Jones Chronicles pa pol filme.

 

Ultramaraton.

 

Nej še vse igre prešpila, pa stripe in knjige prebere.  Po možnosti v kanon kronološkem zaporedju.

 

Hypermaraton.

 

Mogoče pade še rekord za Guinessovo knjigo rekordov, če ne bo vmes kolapsiru.

 

 

 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka

Jaz bi se pa kar težko odločil, ali mi je boljša 2 ali 1... Dvojka mi je zelo zelo všeč, verjetno res bolj kot enka. Se pa strinjam, da je trojka res najboljša. Prav perfect je, vsak kader posebej. Še celo trailer ima daleč najboljši od vseh.

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka
ayrton79 reče pred 4 urami:

Jaz bi se pa kar težko odločil, ali mi je boljša 2 ali 1... Dvojka mi je zelo zelo všeč, verjetno res bolj kot enka.

 

Ma pa si jo... dejansko gledal kdaj po osnovni šoli? Temple je res mega slab izdelek, gladko na nivoju štirke. Ful zmedena struktura, krčevinasti liki, slab humor, res trash no. Se mi zdi da se tako pavšalno govori o "prvih treh", ker se večina neki tako malo spomni izpred 30ih let, ko so nazadnje gledali, in kot otroku ti je vse neki isto, ma z odraslimi očmi ne morš resno razmišljat al 1 ali 2.

Povezava do prispevka

Sem hotel napisat, da tako brezveznega, prisiljenega filma že lep čas nisem videl, potem pa sem se spomnil, da sem jih od Disneyja videl že ene par. Ampak res, prav bedno. V treh seansah sem ga pogledal, da sem prišel do konca. Ajd, tuktuk dirkanje je bilo ok in antični del nepričakovan, drugače pa bedno. Kako milijardna firma ne zmore boljšega scenarija?

Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 1 uro:

Sem hotel napisat, da tako brezveznega, prisiljenega filma že lep čas nisem videl, potem pa sem se spomnil, da sem jih od Disneyja videl že ene par. Ampak res, prav bedno. V treh seansah sem ga pogledal, da sem prišel do konca. Ajd, tuktuk dirkanje je bilo ok in antični del nepričakovan, drugače pa bedno. Kako milijardna firma ne zmore boljšega scenarija?

Enako. Po sili sem ga pogledal v treh delih, upajoč da se bo kaj premaknilo, zgodilo, karkoli.... Ni blo ne... 

Povezava do prispevka

Pa konec posiljen in kar nekaj. Kolikor vem, jih je bilo posnetih 6 (ja, šest, six, sechs, sei). In ta je dobil večino glasov testne publike. Slabiši bi bil mogoče res še samo tisti v katerem si baba povezne klobuk na glavo.

 

Res me zanima v kolikšni meri so šli delat reshoote.

 

 

Skratka, tokrat pa RES najslabši Jones. Škoda.

uredilo bitje SL4FKO
Povezava do prispevka

Vedno bolj se mi zdi, da so me animeji uničili. Jaz sem navajen, da je pač buildup skozi večino serije, ampak je potem tudi "final fight" dolg. Kaj naredijo tu? Nič. Una baba izusti tipo v parih sekundah "aja, look at that, on je to izumil samo zato da mu ga prinesemo". In prav sem si mogu za trenutek nazaj prevrtet, da sem sploh štekal kaj je povedala.

Pa če sem iskren, začetek mi je bil obetaven. Prvi del, ki se je dogajal v preteklosti, me je full zabaval (pobeg, vlak). Mi je prav deloval tipičen Indy. Pa tisti tuk-tuk mi je bil tudi fun. Bolj ko pa je šla zgodba naprej, bolj mi je bilo meh :(

Ni mi bilo žal (domačega) ogleda in možno, da bo še kdaj na sporedu. Je pa definitivno imel šanso bit nekaj večjega in boljšega...

Povezava do prispevka
LordFebo reče Dne, 31. 8. 2023 at 19:18:

Sem hotel napisat, da tako brezveznega, prisiljenega filma že lep čas nisem videl, potem pa sem se spomnil, da sem jih od Disneyja videl že ene par. Ampak res, prav bedno. V treh seansah sem ga pogledal, da sem prišel do konca. Ajd, tuktuk dirkanje je bilo ok in antični del nepričakovan, drugače pa bedno. Kako milijardna firma ne zmore boljšega scenarija?

ker milijardne firme za osnovne poteze scenarijev ne uporabljajo scenaristov, ampak algoritme, kamor vnesejo target groups in jim napiše, kaj vse naj bo  vključeno, potem pa morajo scenaristi povezati nastavke. In potem nastane big budget holivudski film - ki je še zmeraj zaslužil 380 milijonov dolarjev, čeprav nihče ne reče kaj dobrega o njem.

Povezava do prispevka
Kruz reče pred 3 urami:

ker milijardne firme za osnovne poteze scenarijev ne uporabljajo scenaristov, ampak algoritme, kamor vnesejo target groups in jim napiše, kaj vse naj bo  vključeno, potem pa morajo scenaristi povezati nastavke. In potem nastane big budget holivudski film - ki je še zmeraj zaslužil 380 milijonov dolarjev, čeprav nihče ne reče kaj dobrega o njem.

Meni se zdi da Hollywoodski pisci ze dolgo let uporabljajo AI za pomoc pri pisanju scenarijev. Nekatere zgodbe v fllmih zadnjih 10 let so tako neumne, da ne verjamem, da bi kaj tako neumnega lahko prislo od cloveka. Sploh pri big budget filmih.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...